Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka

QUOTE(Dovis @ 2009 03 26, 00:35)
Trinkeles planuojam kloti aplink visa nama. Kokio plocio takeliai daromi? Siaurineje puseje tik praejimui, o va kt puseje iki terasos kokio plocio reiktu? Mastau,kad kai gyvensim matysis kuriais keliukais daugiau vaikstoma, tada pievoje ir issigrysim keliukus. Pvz ploksti akmenys tarp zydinciu ciobreliu. ax.gif

"Magistraliniai" takeliai, t.y. tie, kuriais dažniausiai vaikštoma, daromi apie 1,2m (kad praeitų 2 žmonės), rečiau vaikštomi - apie 0,6m. Jei į garažą grindžiamos tik vėžios, tai daroma po 0,7m tarpe paliekant 0,7m žolytės ruožą (išradingi žmonės turintys mažus sklypus įsigudrina jį kiliminiais augalais nebijančiais mindymo užsodint). Mintis pirma išminti, o paskui pagal tai tiesti - labai gera thumbup.gif . Greit pasimato poreikiai. O formos korekcija (visiškai tiesūs ar lengvai lenkti) daroma pagal kiemo numatomą "dvasią". Svarbiausia, mano manymu, nepersistengti ir išgrįsti tik pačius reikalingiausius takelius, o visa kita laisvai pasiekiama ir veja (mažam sklype tikrai norėsis kuo daugiau žalumos). O renkantis dangą (skaldyti akmenys, medis, betono trinkelės, stambus žvyras, skaldelė, terakota, plytelės) reik derint prie numatoma kiemo vaizdo, galima kombinuot pora medžiagų.
user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image
QUOTE(Perliukas @ 2009 03 26, 00:40)
unsure.gif  aš tokios formos knygoj neturiu  g.gif

Tai toj pačioj knygos ir rašo, kad tos verpstės skirtos žemaūgiams ir pusiaus žemaūgiams. Mano įvardintas genėjimas aprašytas jau rodytame "Augalų pasaulio" serijos 2008m. nr.1 žurnale (taip pat turiu straipsnelį iš senų "Rasų" apie vainikų formas). Jei domina, galiu nufotografuot tekstą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smėlio smiltelė: 26 kovo 2009 - 08:24
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 03 26, 09:23)
user posted image  user posted image    user posted image

user posted image  user posted image  user posted image

user posted image  user posted image


kokiu grozybiu cia pateikei 4u.gif Pasufleruokit kur gauti dideliu ploksciu dolomitu nebrangiai?
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 03 26, 00:11)
Nelabai sutikciau, is patirties. Beje jos tikrai bijo buti ilgesni laika "plikomis" saknimis persodinant.

lotuliukas.gif gal pasilyginam pas ka daugiau tuju...is patirties mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(rozamunda @ 2009 03 26, 09:38)
kokiu grozybiu cia pateikei 4u.gif Pasufleruokit kur gauti dideliu ploksciu dolomitu nebrangiai?

Net kvapa sulaikiusi laukiu atsakymo, siemet man tai labai aktualu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 03 26, 09:23)
Jei domina, galiu nufotografuot tekstą.

Dedu nelaukdama atsakymo... ax.gif
user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

Svarbūs "techniniai" paveiksliukai:
user posted image user posted image
Atsakyti
QUOTE(Perliukas @ 2009 03 26, 00:40)
unsure.gif  aš tokios formos knygoj neturiu  g.gif
Paprastoji verpstė - iki 2.5m
Laiboji verpstė  - iki 2.5m
Superverpstė (Kolona 1m pločio) - aukštis ? nerašo
Ašiniai vainikai - 2.5-3m
dar Dviliemeniai ir triliemeniai

ko gero išprovokuosiu protestų audrą, galėsit mane "drožti", iškęsiu, nedejuosiu flirt.gif
tikrai netaikau niekam asmeniškai, bet išdrįsiu pasakyti, kad man kartais "falšyvai" atrodo tas bandymas įsisprausti į kažkokį knyginį standartą schmoll.gif prasideda svarstymai verpstė/superverpstė, alpinariumas/rokariumas ir pan., o kodėl reikia prie to taip prisirišti unsure.gif Obelis genim kad jos geriau derėtų, gėlynus formuojam, kiemą tvarkom, kad akį džiugintų, o bandymas prisirišti prie kažkokių kažkieno sugalvotų standartų sakyčiau labai jau valdiškas gaunasi.... Mano nuomone, tie standartai labiau tinkami viešosioms erdvėms, kurias prižiūri tikri profesionalai, o savarankiškai (ką mes čia dauguma ir darom) kurint kažkokį labai standartizuotą stebuklą galima ir nusivažiuoti gerokai... Na nebent tai būtų tikrai gyvenimo tikslas, gilaus domėjimosi sritis ir noras turėti nė kiek nuo feng shui, japonų, Alpių, prancūzų stiliaus nenukrypusį reginį...
atsiduodu jūsų teismui, plakit mano išmislus notworthy.gif
Atsakyti
QUOTE(sobieska @ 2009 03 26, 08:42)
lotuliukas.gif  gal pasilyginam pas ka daugiau tuju...is patirties mirksiukas.gif


vistiek nesupratai, persodint galima, tačiau kuriuo metų laiku tai yra geriau padaryt ir mažiausiomis sąnaudomis. Dirvožemių struktūra ne pas visas vienoda ir kritulių kiekis, bei gi laiko turėjimas laistymui. Taigis mirksiukas.gif

Papildyta:
QUOTE(jolaxus @ 2009 03 26, 09:07)
ko gero išprovokuosiu protestų audrą, galėsit mane "drožti", iškęsiu, nedejuosiu flirt.gif
<...>

tiesiog nediskutuosi cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2009 03 25, 10:50)
Internetinio puslapio dar neturiu, nes viskam pritrūksta laiko, Pirkėjų niekada nebūna per daug  lotuliukas.gif  , jei norit galiu į AŽ atsiųsti sąrašą, o kai atšils galima ir į namus atvykti, išvis turiu apie 300 pardavimui skirtų augalų.



GAL sarasiuka galima butu i aandriukaitiene@gmail.com smile.gif smile.gif smile.gif

kai ko naujo dasodinti noreciau tai gal kuo susigundyciau thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adra: 26 kovo 2009 - 09:26
QUOTE(Wolke @ 2009 03 25, 21:39)
schmoll.gif nu butu idomu suzinoti ar kam pavyko prazydinti hortenzija melynai vinuku varztuku pagalba  bigsmile.gif

pavyksta, gelezis (bet tik surudijusi) nudazo melynai... nu cia giliausiam kaime gal ir nieko iseitis, bet kai yra ir kitokiu budu, tai i dirva gelzgaliu tikrai nekisciau lotuliukas.gif .

QUOTE(Aguonaa @ 2009 03 25, 21:56)
namo siaurinej pusej palei pamata plotelis 1m x 6 m ilgio...

o kas uz to metro g.gif , tvora?
metro palei nama nemanau, kad uztektu kokiam rimtesniam augalui (negerai nei namui, nei augalui) o siaip ir tarp kitko, augalus rekomenduojama sodinti ne maziau 1m atstumu nuo namo sienos (cia aisku neieina zoliniai augalai).
Ir dar nesuprantu, kokiu budu galima butu prie pat namo pasodinti augala, juk ten yra tik drenazinis gruntas - akmenys/zvyras/skalda ir virsutinis sluoksnis - trinkeles/betonas/akmenukai g.gif ?

QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 03 25, 22:21)
Kadagių nederėtų sodint taip, kad bėgant metams susiliestų. Tad jei nori "sienos" - tujos, jei tinka eilė su tarpeliais - kadagiai sveikintinas pasirinkimas  mirksiukas.gif

ir kodel as pastoviai turiu tokia minti, kad kadagiu apacia nuplinka, su laiku jie numeta nuo apatiniu sakeliu spygliukus, ir tampa nebedekoratyvus g.gif ? Realiai nesu maciusi kadagiu gyvatvores, bet ziurint i pavienius, susidare tokia nuomone ax.gif .

QUOTE(Dovis @ 2009 03 25, 23:35)
Nesakykit,kad vel ka netaip pasakiau...

nee, nesakom biggrin.gif .
as nezinau, gal tu ir neturi tokiu iluziju, bet aplinka nesusitvarko nei per metus , nei dvejus... Net ir geriausiai sia sriti ismanantys zmones aplinka kuria desimtmeciais ax.gif . Taip, kad tik su laiku ateis ir patirtis, ir supratimas (jeigu bus noras) 4u.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 26 kovo 2009 - 10:07
QUOTE(jolaxus @ 2009 03 26, 09:07)
ko gero išprovokuosiu protestų audrą, galėsit mane "drožti", iškęsiu, nedejuosiu flirt.gif
tikrai netaikau niekam asmeniškai, bet išdrįsiu pasakyti, kad man kartais "falšyvai" atrodo tas bandymas įsisprausti į kažkokį knyginį standartą schmoll.gif prasideda svarstymai verpstė/superverpstė, alpinariumas/rokariumas ir pan., o kodėl reikia prie to taip prisirišti unsure.gif  Obelis genim kad jos geriau derėtų, gėlynus formuojam, kiemą tvarkom, kad akį džiugintų, o bandymas prisirišti prie kažkokių kažkieno sugalvotų standartų sakyčiau labai jau valdiškas gaunasi.... Mano nuomone, tie standartai labiau tinkami viešosioms erdvėms, kurias prižiūri tikri profesionalai, o savarankiškai (ką mes čia dauguma ir darom) kurint kažkokį labai standartizuotą stebuklą galima ir nusivažiuoti gerokai... Na nebent tai būtų tikrai gyvenimo tikslas, gilaus domėjimosi sritis ir noras turėti nė kiek nuo feng shui, japonų, Alpių, prancūzų stiliaus nenukrypusį reginį...
atsiduodu jūsų teismui, plakit mano išmislus notworthy.gif


thumbup.gif pritariu kiekvienam parašytam žodžiui thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2009 03 26, 10:45)
pavyksta, gelezis (bet tik surudijusi) nudazo melynai... nu cia giliausiam kaime gal ir nieko iseitis, bet kai yra ir kitokiu budu, tai i dirva gelzgaliu tikrai nekisciau  lotuliukas.gif .
o kas uz to metro  g.gif , tvora?
metro palei nama nemanau, kad uztektu kokiam rimtesniam augalui (negerai nei namui, nei augalui) o siaip ir tarp kitko, augalus rekomenduojama sodinti ne maziau 1m atstumu nuo namo sienos (cia aisku neieina zoliniai augalai).
Ir dar nesuprantu, kokiu budu galima butu prie pat namo pasodinti augala, juk ten yra tik drenazinis gruntas - akmenys/zvyras/skalda ir virsutinis sluoksnis - trinkeles/betonas/akmenukai  g.gif ?
ir kodel as pastoviai turiu tokia minti, kad kadagiu apacia nuplinka, su laiku jie numeta nuo apatiniu sakeliu spygliukus, ir tampa nebedekoratyvus  g.gif ? Realiai nesu maciusi kadagiu gyvatvores, bet ziurint i pavienius, susidare tokia nuomone  ax.gif .
nee, nesakom  biggrin.gif .


Vida, vida, na zmogus nori. Na tegu pasidziaugia kazkuri tai laika. Man tik keistoka, kad pradeda nuo siaurines puses, bet gal butent todel, kad ten mazas plotukas...
Kadagiai siaip nepriskiriami prie karpomu gyvatvoriu. Bet kaip krumus sodinti (t.y su normaliais tarpais) tai nedraudziama. biggrin.gif
Atsakyti
4u.gif merginos ką man toliau daryti su tais likusiais krokų lapeliais ax.gif
jie dabar atrodo taip ax.gif ar man juos kažkiek laistyti ar jau palikti nudžiūti g.gif jie stovi įstiklintam balkone g.gif
ačiū 4u.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2009 03 26, 09:07)
atsiduodu jūsų teismui, plakit mano išmislus notworthy.gif

ar dar kas galetu pasakyti geriau blink.gif ?

su protu darant, galima naturaliai sukurti aplinka, artima megiamam stiliui, bet bandyti kopijuoti originala, ir dar is paveksliuko doh.gif ...
Papildyta:
QUOTE(smth1 @ 2009 03 26, 10:11)
Vida, vida, na zmogus nori. Na tegu pasidziaugia kazkuri tai laika.

nu cia ir vel kaip su tom slyvom lotuliukas.gif ... bet minusus isvardinti tai galima tongue.gif .
Atsakyti