Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka

aciu vida777 pavesiu I dalies jau nera pardavime, pavesiu II dalis isstudijuota, turiu, loretos puslapiukas irgi, ainu skaityt rojaus sodu.... skaitau visa ziema, tik va su derinimais kazkaip man sunku.... o jei ivedu paieskoj - augalai prie pamato pavesy - negaunu nieko biggrin.gif o jei bendri kazkokie vaizdai, man dar sunku atsirinkt kas ten per augalai....

zeme ten kaip ir visam sklype - smelis, priesmelis, ir ant virsaus juodzemio, kuris pasamanavo g.gif pyliau pelenu pernai, samanuoja toliau g.gif

dabar manau pirma reik nusprest del pagrindo -
* nukast kazkiek ir uzvezt juodzemio ir tada jau susodint augalus
* ar butu galima dengt plevele, tada akmenukus bert ir augalus tik tokiom salelem i paruostas duobes sodint

as vis noriu tu akmenu kad maziau ravejimu butu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(sobieska @ 2009 03 26, 15:53)
Pasiziurek mano parase, rasi palei tvoras tuju eilute, tai ten ir yra mano brangakmeniai - smaragdai.Tikrai jie mano aplinkos netersia biggrin.gif

merginos, sorry kad lendu su savo ilga nosim.. Tai va , paziurejus pernai Sobieskos smragdus- tikrus perlus 4u.gif uzduodu durna klausima- jei pernai pasodinti je, ar reik kazka karpyt- formuot jau dabar ar dar laukti metus kitus? MAn Sobieksos tujos ir dabar akyse stovi, tai rudeni kai pirkau sakaiu svajone turet tokais grazias zalias lygias ir ispuoseletas..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ita2: 26 kovo 2009 - 16:45
QUOTE(Dovis @ 2009 03 26, 15:43)
As ir suprantu, ir suvokiu,kad viskas nevyksta taip greitai,kaip noretusi biggrin.gif Siemet butinai norim trinkleles susikloti, o as ir apie zolyte pasvajoju.Bet kai aplink gryni laukai, tai kazin ar verta investuot i grazia zolyte g.gif Juk tuoj prines visokiu seklu ir baigsis grozis manos pievos.
Dar vaikams aikstele noretusi padaryti. Tegul zaidzia kol mazos biggrin.gif
O visa kita bus su laiku smile.gif

nu va, zolytes negali set, nes seklu prines... o kada sesi g.gif , po 10 metu? jei zolyte nuolat pjausi, jokios seklos nebaisios . Vaikams reikia aiksteles, gal smelio dezes, bet paskui nebereikes - vel bus reikalinga siokia tokia sodo rekonstrukcija. Taip, kad nieko amzino nera. Mes cia kartais net prieinam tokia isvada ir pasidziaugiam - ir gerai, kad tie aplinkos tvarkymo darbai uzsitesia - tada daugiau turi laiko apsiprasti su aplinka ir geriau suvokti, kur ir ko norisi. Pirmaisiais gyvenimo metais patariama netgi takelius naturaliai isvaikscioti (ismindzioti), kad paskui zinotum, kurioje vietoje juos isgrysti. Ir darziuka siemet pabandyk mazesni, kitamet jau zinosi - reikia didesnio, ar is viso nereikia tongue.gif .
O dieve, koks ilgas moralas doh.gif .

QUOTE(Dovis @ 2009 03 26, 15:55)
Va va, gal bereikalo cia visas nejautriom apsaukiau. Nu bet kiek ta mano nuomone galima per danti traukti g.gif

tu cia perdaug nesididziuok, nes tikrai ne pirma vieta uzimi lotuliukas.gif , va "knygu skaitymas" - visa savaite topu virsunej laikosi ir neblesta thumbup.gif .
Kaip jau sakiau, namo aplinka - nesibaigiantis procesas, ir tas, kas tuo domisi ir uzsiima, uztrunka cia ilgam... Tai ne statybu ar voniu tema - pabaigei ir isejai... O per tiek laiko, kad tu zinotum, kiek viena kita ir per danti traukiam, ir nusisnekam, ir susigincijam, bet viskas tik i gera ... O tu gincykis drasiai atgal gun_bandana.gif .
Atsakyti
QUOTE(ita2 @ 2009 03 26, 14:45)
merginos, sorry kad lendu su savo ilga nosim..  Tai va , paziurejus pernai Sobieskos smragdus- tikrus perlus 4u.gif  uzduodu durna klausima- jei pernai pasodinti je, ar reik kazka  karpyt- formuot jau dabar ar dar laukti metus kitus? MAn Sobieksos tujos ir dabar akyse stovi, tai rudeni kai pirkau sakaiu  svajone turet tokais grazias zalias lygias ir ispuoseletas..


tai kad smaragdinės natūraliai tokia forma auga, nereikia jų spec. formuoti bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Aguonaa @ 2009 03 26, 16:38)
<...>
as vis noriu tu akmenu kad maziau ravejimu butu blush2.gif

mulčiuoti galima įvairiom medžiagom, savam šešėly specialiai pyliau šviesią skaldelę, kad kuo daugiau šviesos atspindėtų, visais atvejai mažiau ravėjimo wink.gif

Jei norim palepinti augalus, būtų geriau dirvą paruošti prieš uždengiant. Tada tiesiam geotekstilę, nustatytose vietose pjaunam kryžmai plėvelę, išsikasam reikiamo dydžio duobes, įsodinam augalą. Reiktų dar nepamiršti, kad nevisiems augalams tiks skalda, laistant, lyjant, tirpstant sniegui - su vandeniu augalui teks padidintas kiekis šarmo. Rūgščiamėgiams augalams tai labai blogai. Išvengti to galima būtų, jei augalo šaknys yra izoliuojamos ir ties šaknimis mulčiuojama durpėmis ( skirtos rūgščiamėgiams ), smulkinta pušies žieve, o kiek tolėliau - skalda.
Atsakyti
Kiemo revizija: šliaužiantis čiobrelis violetinis, visžalė rūdgrūdėlė violetinė, žemaūgiai flioksai irgi violetiniai... Matyt "pasidarbavo" ankstyva saulutė... Kaži, atsigaus? g.gif Ar reikalingas koks veiksmų planas?
Atsakyti
QUOTE(kasiopeja @ 2009 03 26, 17:52)
tai kad smaragdinės natūraliai tokia forma auga, nereikia jų spec. formuoti  bigsmile.gif

nieko nesuprantu. visada svaigau ziuredama i Sobieskos tujas ir galvojau- pasiseke zmogui , auksaranke, moka formuot tujas. thumbup.gif Medelyne pardaveja iskankinau, jo sako as jas formuojuu, kaip tik nori, karpau rutulius darau... . tai kaip is tikruju yra? subalamutijo medelyne mane?.
Atsakyti
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 03 26, 17:14)
Kiemo revizija: šliaužiantis čiobrelis violetinis, visžalė rūdgrūdėlė violetinė, žemaūgiai flioksai irgi violetiniai... Matyt "pasidarbavo" ankstyva saulutė... Kaži, atsigaus?  g.gif Ar reikalingas koks veiksmų planas?

nežinau kaip kiti augalai, bet vaistinis čiobrelis ir pas mane tamsiai violetinis, tik saulė jį nudeginti negalėjo. Manau, kad čia kaltas šaltis, kai stosis kieme pliusas, spalva turėtų grįžti į augalams įprastą 4u.gif ( ožekšniai taip pat su raudonais lapukais, nors saulė jų nepasiekia)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo DeeDee: 26 kovo 2009 - 17:22
QUOTE(ita2 @ 2009 03 26, 15:19)
nieko nesuprantu. visada svaigau ziuredama i Sobieskos tujas ir galvojau- pasiseke zmogui , auksaranke, moka formuot tujas. thumbup.gif  Medelyne pardaveja iskankinau, jo sako as jas formuojuu, kaip tik nori,  karpau rutulius darau... .  tai kaip is tikruju yra? subalamutijo medelyne mane?


jeigu nori rutuliukų, tada teks karpyt, bet natūraliai smaragdas auga piramidės formos
šiaip mažiau pardavėjų reikia klausyti, dažnai tokių vėjų pripasakoja doh.gif
Atsakyti
QUOTE(DeeDee @ 2009 03 26, 18:12)
...
augalo šaknys yra izoliuojamos ir ties šaknimis mulčiuojama durpėmis
...


aciuuuuu 4u.gif
vis aiskesnis vaizdas darosi kaip daryt 4u.gif

izoliuoti kaip? sodint su vazonu? ar duobe kazkuo isklot? ar dar kaip?

ir labai smalsu ka jus auginat pavesy?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aguonaa: 26 kovo 2009 - 17:27
QUOTE(Aguonaa @ 2009 03 26, 17:26)
aciuuuuu 4u.gif
vis aiskesnis vaizdas darosi kaip daryt 4u.gif

izoliuoti kaip? sodint su vazonu? ar duobe kazkuo isklot? ar dar kaip?

a čia kaip patinka, Knifofija pataria seno linoleumo gabalu. Bet čia tik rūgščiamėgius reiktų taip apsaugot ir kokius greit besiplečiančius žolinius augalus. Tik nepamiršt, kad augalas - gyvas daiktas ir jis plečiasi, jei sodinsi kartu su didesniu vazonu, po kelių metų tektų keist vazoną į dar didesnį wink.gif

Šalia namo žoliniai augalai, nes plotas tik ~75cm, - eleboras, margalapių viksvų 5 kupsteliai, snapučiai įvairių rūšių ( vieni iš jų visžaliai), heuchera šalia didoko akmens kontrastui, už akmens paparčiai, prieky jo melsvė, dar toliau aistilbės ( baltai žydinti viena, o kita bordo spalvos lapais - bordalapės heucheros draugijai palaikyt ), dar sodinsiu arunką ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo DeeDee: 26 kovo 2009 - 17:36
QUOTE(Aguonaa @ 2009 03 26, 16:38)
aciu vida777 pavesiu I dalies jau nera pardavime, pavesiu II dalis isstudijuota, turiu, loretos puslapiukas irgi, ainu skaityt rojaus sodu....  skaitau visa ziema, tik va su derinimais kazkaip man sunku.... o jei ivedu paieskoj - augalai prie pamato pavesy - negaunu nieko biggrin.gif  o jei bendri kazkokie vaizdai, man dar sunku atsirinkt kas ten per augalai....

zeme ten kaip ir visam sklype - smelis, priesmelis, ir ant virsaus juodzemio, kuris pasamanavo  g.gif pyliau pelenu pernai, samanuoja toliau g.gif

dabar manau pirma reik nusprest del pagrindo -
* nukast kazkiek ir uzvezt juodzemio ir tada jau susodint augalus
* ar butu galima dengt plevele, tada akmenukus bert ir augalus tik tokiom salelem i paruostas duobes sodint

as vis noriu tu akmenu kad maziau ravejimu butu blush2.gif

jei nesiruosi ten daug augalu sodinti, tada nukasti neverta, iskasi tik duobes, ir pripilsi reikalingos zemes;
kokia tu plevele turi minty? tiesti reikia geotekstile, kad praleistu ora ir vandeni;
jei planuoji daugiau augaliuku arba rugsciamegiu, tada akmeneliu pilti neverta, o mulciuoti zieves mulciu (po juo ir geotekstile nebutina), zoles taip pat neaugs;
pilka skaldele gal ir nesipyktu su tais taisyklingais takeliais - butu sterilaus kiemo ivaizdis (bent jau siaurinej pusej g.gif ).
Atsakyti