Įkraunama...
Įkraunama...

Globėju paplepėjimai 3

mums atvirkščiai nei Zaikai2- buvimas kartu panaikino trintį ir išgainiojo labai daug ožių. Dvi savaites atostogų Turkijoje labai ją pakeitė- tapo daug ramesnė, darželyje neliko rytinės išsiskyrimo problemos, baigėsi sysiojimas į lovą naktį ir per pietų miegą. Netgi auklėtojos nebesiskundžia, kad ji jų neklauso. Tiesa, mažoji labai nustebusi manęs ne kartą klausė- kodėl aš turiu jų klausyti, juk jos manęs nemyli? Tik pats užmigimas per pietų miegą kaip buvo problema taip ir liko- visi jau miega, o ji dar ilgai kuičiasi. Kai jau visi keliasi, ji būna ką tik užmigusi.
Mus vaikų namai tikrai nepriėmė kaip atėjusius pasiimti pinigų maišo, greičiau atvirkščiai:-). Šokinėjo visi aplinkui ir padėjo kiek galėjo, kartais netgi nusižengdami taisyklėms- ne kartą pačioje lankymo pradžioje leisdavo išsivežti mergaitę kelioms valandoms 'neoficialiai'.
Atsakyti
QUOTE(Sprigė @ 2009 10 27, 11:06)

  Mus vaikų namai tikrai nepriėmė kaip atėjusius pasiimti pinigų maišo, greičiau atvirkščiai:-). Šokinėjo visi aplinkui ir padėjo kiek galėjo, kartais netgi nusižengdami taisyklėms- ne kartą pačioje lankymo pradžioje leisdavo išsivežti mergaitę kelioms valandoms 'neoficialiai'.


gerai žinoma kad taip buvo. Bet ne visada dirbtinės šypsenos yra tikros. Jų supainijimas, dažnai nieko gero neduoda.
O apie nusižengimus taisyklėms, tai kaip pasakyti- gerai , kad viskas baigėsi gerai- o jei ne? Kaip tada? Jūs tikrai buvot pasiryžę net kalėjiman sėst, jei ką?
Va tikrai niekada nesuprasiu tokių dalykų- plojimų katučių kai atvirai pažeidinėjami įstatymai, kai patys plojikai pažeidinėja. Ir pasku piktinimosi, kad nėra Lietuvoje teisingumo ir niekas nesilaiko įstatymų.
Atsakyti
QUOTE(Sprigė @ 2009 10 27, 11:06)
  Mus vaikų namai tikrai nepriėmė kaip atėjusius pasiimti pinigų maišo, greičiau atvirkščiai:-). Šokinėjo visi aplinkui ir padėjo kiek galėjo, kartais netgi nusižengdami taisyklėms- ne kartą pačioje lankymo pradžioje leisdavo išsivežti mergaitę kelioms valandoms 'neoficialiai'.


smile.gif Bravo! Kad toks elgesys būtų norma, o ne išimtis! Esu sutikusi ten dirbančių nuostabių žmonių, bet pats mechanizmas yra toks, jog jei nebus vaikų, nebereikės tokių ir įstaigų. Oi kad tai būtų artima ateitis! g.gif
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2009 10 27, 11:33)
Va tikrai niekada nesuprasiu tokių dalykų- plojimų katučių kai atvirai pažeidinėjami įstatymai, kai patys plojikai pažeidinėja. Ir pasku piktinimosi, kad nėra Lietuvoje teisingumo ir niekas nesilaiko įstatymų.

Pritariu 100 proc. ! Visiems būtų geriau ir spauda neturėtų ką rašyti, jei bent visi pagal surašytas tvarkas ir įstatymus viską darytų, kad ir kokie jie netobuli kartais atrodo. Mes praėję mokymus ir įvertinumus eidavome lankyti vaiko, kurį VTAT'as parinko. Ateini jo lankyti, nes norisi, kad vaikas susipažintų, priprastų, o tave pasodina rūbinėje ale bendrauti, nes ne higiena, kad mes su batais į grupę eitume. Po kelių apsilankymų ir pasisedėjimų rūbinėje klausėme gal galėtume kur į miestą, tai pavaduotoja net supyko, pas direktorę nusiuntė, su kuria pavyko pakalbėti gal iš trečio karto, nes tai jai šventė, tai ji negali.... Bet ar tai ne pagal kokį įstatymą išleisti su vaiku, kai jau ruošiami dokumentai dėl globėjo pakeitimo, kas truks tik porą savaičių max.?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laima29: 27 spalio 2009 - 10:57
QUOTE(alfija @ 2009 10 27, 12:33)
gerai žinoma kad taip buvo. Bet ne visada dirbtinės šypsenos yra tikros. Jų supainijimas, dažnai nieko gero neduoda.
O apie nusižengimus taisyklėms, tai kaip pasakyti- gerai , kad viskas baigėsi gerai- o jei ne? Kaip tada? Jūs tikrai buvot pasiryžę net kalėjiman sėst,  jei ką?
Va tikrai niekada nesuprasiu tokių dalykų- plojimų katučių kai atvirai pažeidinėjami įstatymai, kai patys plojikai pažeidinėja. Ir pasku piktinimosi, kad nėra Lietuvoje teisingumo ir niekas nesilaiko įstatymų.

Vardan tų šypsenų vis užsukame ten, iš kur atvažiavo mažoji. Šypsenos tos pačios ir priima taip pat šiltai. Aplamai nesistengiau įžvelgti to, ko nesimato, bet galbūt yra.
Dėl aklo laikymosi įstatymo.... Kedžio istorijoje visi tvirtina, kad laikėsi įstatymo, o kas gavosi....
Kiekviena situacija individuali. Gyvename mes ne didmiestyje, žmonių santykiai mažuose miesteliuose šiltesni ir artimesni nei didmiesčiuose, nors įstatymas ir visur tas pats. Sakykim- į situaciją pažvelgė ne formaliai. Mergaitė buvo ne iš tų, kuriuos galima pasiimti ir iškart išsivežti- bijojo svetimų žmonių. Kol būdavo grupėje, įprastoje aplinkoje ,viskas būdavo ok- žengti per duris su svetimais jau nea...Pratinomės palaipsniui. Viena valanda, dvi, o gavus laikiną globą ir parsivežus savaitgaliui buvo aišku, kad neims verkti, jog nori pas auklėtoją ir vaikus. Ne į įstatymą ir auklėtoja ir mes žiūrėjome- į vaiką.
Atsakyti
QUOTE(Sprigė @ 2009 10 27, 12:24)
Ne į įstatymą ir auklėtoja ir mes žiūrėjome- į vaiką.


visi globos namai turi savo teritoriją- joje galima būti. Negalima žūrėti į įsatymus ne formaliai. į vaiką žinote, žiūrėjo. Ne, nepritarsiu, kad yra gerai nesilaikyti įstatymų, kad gerai yra ten kur jų nesilaiko. Visi tie, kas jų nesilaiko patys, labai mėgsta reikalauti iš kitų, kad jie laikytųsi.
Papildyta:
QUOTE(Laima29 @ 2009 10 27, 11:54)
Pritariu 100 proc. ! Visiems būtų geriau ir spauda neturėtų ką rašyti, jei bent visi pagal surašytas tvarkas ir įstatymus viską darytų, kad ir kokie jie netobuli kartais atrodo. Mes praėję mokymus ir įvertinumus eidavome lankyti vaiko, kurį VTAT'as parinko. Ateini jo lankyti, nes norisi, kad vaikas susipažintų, priprastų, o tave pasodina rūbinėje ale bendrauti, nes ne higiena, kad mes su batais į grupę eitume. Po kelių apsilankymų ir pasisedėjimų rūbinėje klausėme gal galėtume kur į miestą, tai pavaduotoja net supyko, pas direktorę nusiuntė, su kuria pavyko pakalbėti gal iš trečio karto, nes tai jai šventė, tai ji negali.... Bet ar tai ne pagal kokį įstatymą išleisti su vaiku, kai jau ruošiami dokumentai dėl globėjo pakeitimo, kas truks tik porą savaičių max.?


na batus nusimauti galite visada, galite pasiprašyti įleidžiami į salę ar kitą patalpą. tvarkomi dokumentai. Kol tvarkomi dokumentai- jūs beteisiai to vaiko atžvilgiu ir už jį atsako globos namai. reikia būti savižudžiu išleidžiant tą vaiką su pašaliniu žmogum kažkur. toliau savęs, savo( ne vaiko) norų kas nors pagalvoja tokiose situacijose? Va labai įdomu pasidarė.
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2009 10 27, 11:33)

Va tikrai niekada nesuprasiu tokių dalykų- plojimų katučių kai atvirai pažeidinėjami įstatymai, kai patys plojikai pažeidinėja. Ir pasku piktinimosi, kad nėra Lietuvoje teisingumo ir niekas nesilaiko įstatymų.



QUOTE(alfija @ 2009 10 27, 12:40)
Ne, nepritarsiu, kad yra gerai nesilaikyti įstatymų, kad gerai yra ten kur jų nesilaiko. Visi tie, kas jų nesilaiko patys, labai mėgsta reikalauti iš kitų, kad jie laikytųsi.


Alfija, galima laikytis tų įstatymų,bet kad jie prieš vaiką eina. Nežinau, man atrodo, kad aš viską dariau ką man sakė, bet vieną padariau savaip, pasiėmiau vaiką be jokių dokumentų pas save, ir mėnesį laukiau, aišku galėjau daryti pagal įstatmo raidę, pirmiausia į globos namus, paskui jau pas mane, įstatymiškai, bet tu manai, kad vaikui tai būtų buvę geriausia? Tu manai, kad tada jie per mėnesį būtų viską sutvarkę, būtų jaučiu ir pusmetį užtrukę. Tu tikriausiai numanai ką būtų reiškę pusmetis mano mažiukės ir taip atsilikusiai raidai. Nesigilinsiu ką blogai, ką aplaidžiai darė VTAT, svarbu ką aš padariau, kad mano dukrai būtų geriau. Yra ir kita psichologinė šio aspekto pusė-mano dukra negalės būti su etikete ,,iš vaikų namų,,. Va šito aš norėjau, kad ji tokia nebūtų, dėl jos, dėl jos ateities. Dabar džiaugiuosi, ji nebuvo vaikų namuose. Gal tai atrodo smulkmena, bet manau jai didesnei bus lengviau žinoti,kad ji to nepatyrė.
Mano galva visur turėtų būti įvesta griežti terminai, labai griežti. Tris menesius nelankė vaiko niekas- nuolatinė globa, metus nelankė-įvaikinimas. Ir viskas. tada tiesiog pasižiūri vaikų dokumentus-šitam suėję metai, kai nelanko, kodėl dokumentai neparuošti įvaikinimui, bauda darbuotojui, ir t.t. Kol nėra tvarkos , tol nėra ir rezultato. Standartinis pasakymas-nespėjame, neturime laiko, bet mes apie vaiką kalbam, ne apie pagaliau kažkokį projektą. Globėjai vis kalti, kad vaiką grąžino, kad gyvenimą jo sudarkė, o kas atsakys už tuos sudaužytus vaikų gyvenimus, kurie dėl ,,neturime laiko,, taip ir užaugo vaikų namuose neįvaikinti ir negloboti. Juokingiausia, kad visi kalba, laidos, akcijos, ir t.t. (mane jau vemt verčia nuo jų blush2.gif ), bet kad susėstų nu žmonės ir pakeistų kažką, žmonės su patirtim, su mintim, su pasiūlymais, gi ne marsiečiai mums tuos įstatymus parašė, mes sukūrėme, mes ir pataisome. O gal viską atiduoti į privačias rankas su labai griežta atsakomybe?
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2009 10 27, 12:40)
visi globos namai turi savo teritoriją- joje galima būti. Negalima žūrėti į įsatymus ne formaliai. į vaiką žinote, žiūrėjo. Ne, nepritarsiu, kad yra gerai nesilaikyti įstatymų, kad gerai yra ten kur jų nesilaiko. Visi tie, kas jų nesilaiko patys, labai mėgsta reikalauti iš kitų, kad jie laikytųsi.
Papildyta:
na batus nusimauti galite visada, galite pasiprašyti įleidžiami į salę ar kitą patalpą. tvarkomi dokumentai. Kol tvarkomi dokumentai- jūs beteisiai to vaiko atžvilgiu ir už jį atsako globos namai. reikia būti savižudžiu išleidžiant tą vaiką su pašaliniu žmogum kažkur. toliau savęs, savo( ne vaiko) norų kas nors pagalvoja tokiose situacijose? Va labai įdomu pasidarė.

kažkokia tu pikta alfija atrodai ... ax.gif Bet ne tu viena apie vaiko gerovę galvoji. smile.gif Be abejo batus galima nusiautu, čia be kalbos, gal net patys tai ir siūlėme. O kokios globos namų galimybės, kokios ten patalpos laisvos, tai mes gi nežinome. Dėl teisinės už vaiką atsakomybės tu irgi teisi. Bet mes jau įvertinti kaip tinkami būti globėjais, jau pateikę viską ko iš mūsų reikia - sutikimus, pažymas ir pan. Vaikiukui laikinoji globa, o tai reiškia, kad per savaitę ar porą yra pakeičiamas globėjas ir nuo tos dienos jis jau turi gyventi su savo naujais globėjais. Mano nuomone, negali vaiko, kuriam jau eina treti, paimti ir perkelti automatiškai, nebent imams iš šeimos ar kitos aplinkos kur yra realus pavojus vaikui - jis turi bent kiek pažinti naujus žmones, kad jam būtų ramiau. Galų gale mes taip ir darėme, kad viskas vyko palaipsniui. Bet esu visiškai prieš, jei vaikai išleidžiami į šeimas, kurios nei yra įvertintos, nei apmokytos ir tai prieštarauja tiek teisės aktams tiek sveikam protui.
Atsakyti
mūsiškė pradžioje be auklėtojos bijodavo išeiti ir iš grupės- įleisdavo mus vidun ir su batais:-). Bet koks tada tas bendravimas....susilipa drąsesnieji ant kelių, žaislus susitempia, vienas per kitą rankeles tiesia, o ji sėdi atokiau, stebi ir nei už ką artyn neina, tik akutėmis mirksi:-). Paskui jau į rankas buvo galima paimti, dar vėliau jau be auklėtojos į koridorių išeidavome. Pamažu prisipratinome.
Anąkart mažoji man sako- žinai, kai buvau grupėje (vaikų namuose), aš turėjau kitą mamą, tik aš jos labai bijojau.... (taip iš tikro ir buvo, mama ją aplankydavo kartą į pusmetį, bet mergaitė sedėdavo auklėtojai ant kelių ir tik per stalą siekdavo atnešto saldainio). O aš galvojau, kad ji to nebeatsimena...
Atsakyti

Laima, aš nedalyvauju konkurse balčiausia ir pūkuočiausia, todėl esu laisva ir kalbu taip kaip noriu, ir taip kaip galiu kalbėti. Ir man tirai yra visiškai tas pats kaip aš kam monitoriui atrodau.
O dabar visoms- šaunuuolės- galima paplot katučių, jei nenorit laikyts įstatymų, tai jūs ir nemanykit, kir net nenorėkit, kad ta tvarka pasikeistų. NEs pirmiausia tas kas pažeidinėja tą tvarką- tas ir trukdo jai pasikeiti. Tai jei vietoj to, kad eiti ir bakinti raginti VTAT, jog jos dirbtų greičiau- renkiesi paeisti įstatymą, tai tu esai abai naudinga tokiam VTAT ir kitiems- o dirbt jiems dėl ko tada- jei niekas nieko iš jų nereikalauja, nieko nenori. O jei VTAT visgi sumano elgtis įstatymiškai- kokia tada katavasija pasikelia. Ne , moterys ir merginis, mes pačios ir niekas kitas sudaro tokias sąlygas taip dirbti įstaigoms. Mes joms leidžiam, mes nereikalaujam pagal įstatymą, mes jam nusižingiam O kai pačios nusižengiam, tai ir pareiklaut negalim, nes mums visada pakles popieriukus ir pareiklaus jau tada pagal įstatymą.
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2009 10 27, 14:07)
Laima, aš nedalyvauju konkurse balčiausia ir pūkuočiausia, todėl esu laisva ir kalbu taip kaip noriu, ir taip kaip galiu kalbėti. Ir man tirai yra visiškai tas pats kaip aš kam monitoriui atrodau.
O dabar visoms- šaunuuolės- galima paplot katučių, jei nenorit laikyts įstatymų, tai jūs ir nemanykit, kir net nenorėkit, kad ta tvarka pasikeistų. NEs pirmiausia tas kas pažeidinėja tą tvarką- tas ir trukdo jai pasikeiti. Tai jei vietoj to, kad eiti ir bakinti raginti VTAT, jog jos dirbtų greičiau- renkiesi paeisti įstatymą, tai tu esai abai naudinga tokiam VTAT ir kitiems- o dirbt jiems dėl ko tada- jei niekas nieko iš jų nereikalauja, nieko nenori. O jei VTAT visgi sumano elgtis įstatymiškai- kokia tada katavasija pasikelia. Ne , moterys ir merginis, mes pačios ir niekas kitas sudaro tokias sąlygas taip dirbti įstaigoms. Mes joms leidžiam, mes nereikalaujam pagal įstatymą, mes jam nusižingiam O kai pačios nusižengiam, tai ir pareiklaut negalim, nes mums visada pakles popieriukus ir pareiklaus jau tada pagal įstatymą.

Palauk, palauk. Mano laikinoji globa, ketvirti metai, pasakyk įstatymą , kur nurodytas terminas kada laikina PRIVALO tapti nuolatine. Jo nėra, yra ten kelios sąlygos, bet jos tokios neapibrėžtos. Atsakymas būna , kad tai sprendžia vietine VTAT atsižvelgdama į aplinkybes, nu tai jos ir spręndžia, ketvirti metai, o kas draudžia. Jei būtų pasakyta, kad laikina globa negali trukti ilgiau kaip 1 m. ar 2 m. tada viskas aišku man, ko aš galiu reikalauti. O dabar ką daryt, skundus rašyti, kam, kad pažiūrėkit kaip pati vaiko teisių kontrolierė dirba.
Atsakyti
QUOTE(Vistik @ 2009 10 27, 14:36)
Palauk, palauk. Mano laikinoji globa, ketvirti metai, pasakyk įstatymą , kur nurodytas terminas kada laikina  PRIVALO tapti nuolatine. Jo nėra, yra ten kelios sąlygos, bet jos tokios neapibrėžtos. Atsakymas būna , kad tai sprendžia vietine VTAT atsižvelgdama į aplinkybes, nu tai jos ir spręndžia, ketvirti metai, o kas draudžia. Jei būtų pasakyta, kad laikina globa negali trukti ilgiau kaip 1 m. ar 2 m. tada viskas aišku man, ko aš galiu reikalauti. O dabar ką daryt, skundus rašyti, kam, kad pažiūrėkit kaip pati vaiko teisių kontrolierė dirba.


aš apie etapą, kai tu vaiką ėmei.
Atsakyti