Įkraunama...
Įkraunama...

Globėju paplepėjimai 3

QUOTE(alfija @ 2009 10 27, 14:40)
aš apie etapą, kai tu vaiką ėmei.

Ta prasme. Gal nesusikalbam. smile.gif

Aš kalbu nesvarbu apie kurį etapą, bet , kad globėjus tiesiog pats įstatymų, terminų tikslių nebuvimas, verčia kažką pažeisti. Na galim mes eiti pagal įstatymo raidę, tai ir sakau, gali būti, kad iki šiol būtų dar tvarkomi mano dukros dokumentai ir viskas būtų teisėta, o ji augtų vaikų namuose. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vistik: 27 spalio 2009 - 13:52
QUOTE(Vistik @ 2009 10 27, 14:36)
Palauk, palauk. Mano laikinoji globa, ketvirti metai, pasakyk įstatymą , kur nurodytas terminas kada laikina  PRIVALO tapti nuolatine. Jo nėra, yra ten kelios sąlygos, bet jos tokios neapibrėžtos. Atsakymas būna , kad tai sprendžia vietine VTAT atsižvelgdama į aplinkybes, nu tai jos ir spręndžia, ketvirti metai, o kas draudžia. Jei būtų pasakyta, kad laikina globa negali trukti ilgiau kaip 1 m. ar 2 m. tada viskas aišku man, ko aš galiu reikalauti. O dabar ką daryt, skundus rašyti, kam, kad pažiūrėkit kaip pati vaiko teisių kontrolierė dirba.

Pagal CK pats globėjas gali kreiptis dėl tėvų valdžios ribojimo, todėl tau niekas netrukdo kreiptis į teismą, jei netenkina VTAT darbas.
Atsakyti
QUOTE(Laima29 @ 2009 10 27, 14:50)
Pagal CK pats globėjas gali kreiptis dėl tėvų valdžios ribojimo, todėl tau niekas netrukdo kreiptis į teismą, jei netenkina VTAT darbas.

Aš žinau, kad netrukdo, bet visų pirma aš net nežinau nuo ko pradėti, tikriausiai vėl iš naujo visus dokumentus reiktų surinkti, nes tie tai VTAT ir jau trys metai praėjo, reiktų advokato, reikėtų laiko, nervų, pagaliau kodėl aš turiu šį darbą daryti, mano pareiga auginti vaiką. Kam reikalingi VTAT ir kitos tarnybos, jei aš turiu į teismą duoti? Aišku, kad žadu tą daryt, bet ar tai teisinga,kai netenki kantrybės ir pati tą padarai?
Man tiesiog keistas yra požiūris dirbančių valstybinėse įstaigose, kad klientas turi pats viską padaryti, nes jie neturi laiko, negali, nespėja, jūs pas savo privatų darbdavį ilgai taip galėtumete dirbti, aš visada maniau ir manysiu, kad jei žmogus nespėja, nemoka, negali, neturi laiko, tai tegul renkasi lengvesnį darbą, o šitą užleidžia kitam veikliasniam darbuotojui. Labai paprasta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vistik: 27 spalio 2009 - 14:07
QUOTE(alfija @ 2009 10 27, 14:07)

O dabar visoms- šaunuuolės- galima paplot katučių, jei nenorit laikyts įstatymų, tai jūs ir nemanykit, kir net nenorėkit, kad ta tvarka pasikeistų. NEs pirmiausia tas kas pažeidinėja tą tvarką- tas ir trukdo jai pasikeiti. Tai jei vietoj to, kad eiti ir bakinti raginti VTAT, jog jos dirbtų greičiau- renkiesi paeisti įstatymą, tai tu esai abai naudinga tokiam VTAT ir kitiems- o dirbt jiems dėl ko tada- jei niekas nieko iš jų nereikalauja, nieko nenori. O jei VTAT visgi sumano elgtis įstatymiškai- kokia tada katavasija pasikelia. Ne , moterys ir merginis, mes pačios ir niekas kitas sudaro tokias sąlygas taip dirbti įstaigoms. Mes joms leidžiam, mes nereikalaujam pagal įstatymą, mes jam nusižingiam O kai pačios nusižengiam, tai ir pareiklaut negalim, nes mums visada pakles popieriukus ir pareiklaus jau tada pagal įstatymą.

Mes viską darėme pagal įstatymus, o vaikų išleidimas svečiuotis irgi yra reglamentuotas. Mūsų atveju man tik norėjosi globos namų geranoriškumo, bet ne įstatymų nepaisymo!!!! kad kartu su darbuotojais būtume galėje planuoti kad vaikui būtų kuo sklandesnis pereinamasis lakotarpis, nes jie žino vaiką, jo visą situaciją.
Atsakyti
džiaugiuosi kad kelyje į nuolatinę globą nesutikau nieko su tokiu požiūriu kaip Alfijos. Ir štai dėl ko. Artėjant Kalėdoms atėjom lankyti vaikus vaikų namuose, pamatėm ten mažylę, kuri mums tiesiog įstrigo atmintin. Paklausinėjom auklėtojų -ji turi laikinus globėjus, kurie jos, pasiėmę į namus ar tai kartą ar du, nusprendė nebesiimti, bet iki VTAT-o su atsisakymu taip ir nenuėjo. Aplankėm dar kartą ir dar , nusprendėm paklausinėti dėl laikinos globos . VTAT pažadėjo susisiekti su esamais laikinais globėjais, nes reikėjo jų atsisakymo. Telefonu VTAT susisiekus globėjai patvirtino, kad mergaitės nebeims. Kol VTAT-as gavo jų raštišką atsisakymą ir mes gavome laikiną globą, praėjo gal dvi savaitės, per kurias kasdien lankydavomės vaikų namuose ir bandėm prisijaukinti mažąją, 'neoficialiai' parsiveždami valandai dvi į namus. Kūčias ir Kalėdas šventėme jau visi kartu.
Nuolatinę globą gavome vėlgi be jokių globėjų kursų- grupė buvo surinkta tada, kai jau mažoji pas mus gyveno. Į darželį pradėjo eiti dar net neįvykus teismui. Kiek įstatymų buvo pažeista? Sąžiningai jų laikantis, mažoji pas mus būtų atsidūrusi pusmečiu vėliau. Tai ilgas ar ne laiko tarpas 3 metų vaikui? Tuo labiau, kad esant laikinai globai, išsiskyrimai po savaitgalio tokio amžiaus vaikui - didžiulis stresas.
Esu dėkinga auklėtojoms už pasitikėjimą, VTAT-ui už nekaišiojimą pagalių į ratus, teisėjai už supratimą, darželio direktorei už tai, kad ji nepakišo man įstatymo po nosim, kad man tas vaikas niekas, o priėmė į darželį. Visi čia aukščiau išvardyti veikėjai nusižengė įstatymui. Sakysit- galvodami apie save?
Atsakyti
QUOTE(Vistik @ 2009 10 27, 14:57)
Aš žinau, kad netrukdo, bet visų pirma aš net nežinau nuo ko pradėti, tikriausiai vėl iš naujo visus dokumentus reiktų surinkti, nes tie tai VTAT ir jau trys metai praėjo, reiktų advokato, reikėtų laiko, nervų, pagaliau kodėl aš turiu šį darbą daryti, mano pareiga auginti vaiką. Kam reikalingi VTAT ir kitos tarnybos, jei aš turiu į teismą duoti? Aišku, kad žadu tą daryt, bet ar tai teisinga,kai netenki kantrybės ir pati tą padarai?

Pažymų tai be abejo reikės, o ieškiniui surašyti advokato nereikia, jei kas bus ne taip, esu girdėjusi, jog nurodo ką pataisyti ir tiek. O kas tave labiausiai nervina? Jug jei nesinori, tai nedaryk, niekas neverčia smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Sprigė @ 2009 10 27, 15:02)
džiaugiuosi kad kelyje į nuolatinę globą nesutikau nieko su tokiu požiūriu kaip Alfijos. Ir štai dėl ko.  Artėjant Kalėdoms atėjom lankyti vaikus vaikų namuose, pamatėm ten mažylę, kuri mums tiesiog įstrigo atmintin. Paklausinėjom auklėtojų -ji turi laikinus globėjus, kurie jos, pasiėmę į namus ar tai kartą ar du, nusprendė nebesiimti, bet iki VTAT-o su atsisakymu taip ir nenuėjo. Aplankėm dar kartą ir dar , nusprendėm paklausinėti dėl laikinos globos . VTAT pažadėjo susisiekti su esamais laikinais globėjais, nes reikėjo jų atsisakymo. Telefonu VTAT susisiekus globėjai patvirtino, kad mergaitės nebeims. Kol VTAT-as gavo jų raštišką atsisakymą ir mes gavome laikiną globą, praėjo gal dvi savaitės, per kurias kasdien lankydavomės vaikų namuose ir bandėm prisijaukinti mažąją, 'neoficialiai' parsiveždami valandai dvi į namus. Kūčias ir Kalėdas šventėme jau visi kartu.
  Nuolatinę globą gavome vėlgi be jokių globėjų kursų- grupė buvo surinkta tada, kai jau mažoji pas mus gyveno. Į darželį pradėjo eiti dar net neįvykus teismui. Kiek įstatymų buvo pažeista? Sąžiningai jų laikantis, mažoji pas mus būtų atsidūrusi pusmečiu vėliau. Tai ilgas ar ne laiko tarpas 3 metų vaikui? Tuo labiau, kad esant laikinai globai, išsiskyrimai po savaitgalio tokio amžiaus vaikui - didžiulis stresas. 
  Esu dėkinga auklėtojoms už pasitikėjimą, VTAT-ui už nekaišiojimą pagalių į ratus, teisėjai už supratimą, darželio direktorei už tai, kad ji nepakišo man įstatymo po nosim, kad man tas vaikas niekas, o priėmė į darželį. Visi čia aukščiau išvardyti veikėjai nusižengė įstatymui. Sakysit- galvodami apie save?

Nu nesustyguota pas mus viskas. Ber iš kitos pusės gerai, kad jūs protingi, sąžiningi žmonės. O jei ne. Kad ir ta šeima, kuri po poros susitikimų mergaitės jau į svečius nebeėmė?... Jau nekalbant apie visokias kitas negeroves, kurios gali vykti su vaiku.
Atsakyti
QUOTE(Sprigė @ 2009 10 27, 15:02)
džiaugiuosi kad kelyje į nuolatinę globą nesutikau nieko su tokiu požiūriu kaip Alfijos. Ir štai dėl ko.  Artėjant Kalėdoms atėjom lankyti vaikus vaikų namuose, pamatėm ten mažylę, kuri mums tiesiog įstrigo atmintin. Paklausinėjom auklėtojų -ji turi laikinus globėjus, kurie jos, pasiėmę į namus ar tai kartą ar du, nusprendė nebesiimti, bet iki VTAT-o su atsisakymu taip ir nenuėjo. Aplankėm dar kartą ir dar , nusprendėm paklausinėti dėl laikinos globos . VTAT pažadėjo susisiekti su esamais laikinais globėjais, nes reikėjo jų atsisakymo. Telefonu VTAT susisiekus globėjai patvirtino, kad mergaitės nebeims. Kol VTAT-as gavo jų raštišką atsisakymą ir mes gavome laikiną globą, praėjo gal dvi savaitės, per kurias kasdien lankydavomės vaikų namuose ir bandėm prisijaukinti mažąją, 'neoficialiai' parsiveždami valandai dvi į namus. Kūčias ir Kalėdas šventėme jau visi kartu.
  Nuolatinę globą gavome vėlgi be jokių globėjų kursų- grupė buvo surinkta tada, kai jau mažoji pas mus gyveno. Į darželį pradėjo eiti dar net neįvykus teismui. Kiek įstatymų buvo pažeista? Sąžiningai jų laikantis, mažoji pas mus būtų atsidūrusi pusmečiu vėliau. Tai ilgas ar ne laiko tarpas 3 metų vaikui? Tuo labiau, kad esant laikinai globai, išsiskyrimai po savaitgalio tokio amžiaus vaikui - didžiulis stresas. 
  Esu dėkinga auklėtojoms už pasitikėjimą, VTAT-ui už nekaišiojimą pagalių į ratus, teisėjai už supratimą, darželio direktorei už tai, kad ji nepakišo man įstatymo po nosim, kad man tas vaikas niekas, o priėmė į darželį. Visi čia aukščiau išvardyti veikėjai nusižengė įstatymui. Sakysit- galvodami apie save?


gerai, kol neatsitinka nelaimė- o jei sakysim vaikas jūsų namuose apsinuodija, nusipliko, nusilaužia koją- kas už tai atsako? Kaip jūs manot? Pamačiau- panorėjau, darau. Įvisus kitus giliai- dzin. Va, kad savo kelyje vis mažiau susiduriu su tokiu žmonių požiūriu- tuo labai džiaugiuosi. O jis pas jus būten toks.
Papildyta:
QUOTE(Vistik @ 2009 10 27, 14:50)
Ta prasme. Gal nesusikalbam. smile.gif

Aš kalbu nesvarbu apie kurį etapą, bet , kad globėjus tiesiog pats įstatymų, terminų tikslių nebuvimas, verčia kažką pažeisti. Na galim mes eiti pagal įstatymo raidę, tai ir sakau, gali būti, kad iki šiol būtų dar tvarkomi mano dukros dokumentai ir viskas būtų teisėta, o ji augtų vaikų namuose.  doh.gif


o aš sakau, kad jei mes globos sitemoje norime nors ką nors pakeisti- pirmiausia privalome reikalauti jog įstatymų laikytųsi VTAT, reikalauti įstatymo pakeitimo ir inicijuoti pataisas. Tik vienas kelias yra ir legalus ir į priekį vedantis- visi kiti keliai yra į susinaikinimą, į globos, kaip po tokios šeimoje sunaikinimą visai. Aš galvojau daug ir kruopčiai analizavau kodėl mes negalim nei susiburti, nei padaryti ką nors bendro, ir maždaug po metų gerų analizių, ne vien iš mūsų skyrelio, pasidarė aišku kodėl. Ko visos taip bijo ir kodėl, nes nėra nė vieno globėjo praktiškai, kuris nebūtų prieš tai kaip nors neteisiškai globoj pasielgęs, ir VTAT neturėtų prieš jį poveikio priemonių.
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2009 10 27, 15:24)
Ko visos taip bijo ir kodėl, nes nėra nė vieno globėjo praktiškai, kuris nebūtų prieš tai kaip nors neteisiškai globoj pasielgęs, ir VTAT neturėtų prieš jį poveikio priemonių.

Būtent, bet čia jau pasekmės, o tu susmąstei kokios priežastys to ,,neteisiškai globoj pasielgęs''. Ir kas labiausiai nukenčia kai globėjas ar įvaikintojas elgiasi visiškai teisiškai? Pavyzdys. Štai vakar pati Tarvydienė sako, kad nesamonė, kai po įvaikinimo teismo vaikas dar 30 dienų turi būti vaikų namuose, nu sako, bet metų metai nieko netaiso, tai kas tai turėtų pataisyti Onutė iš Balbieriškio atlėkusi ar visdelto VTAT, įvaikinimo, kontrolieriaus tarnybos jeigu mato,kad tai blogai, juk tikriausiai ne finansų ministerija ir ne STT. Tai dabar pasakyk blogai tie įtėviai daro, kai sakykim na neteisėtai tą vaiką parsiveža namo, globos namai neteisėtai jį išduoda, aišku, geriausia vaikui tai mėnesį palaukti globos nmauose, visi tada bus pasielgę teisiškai doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vistik: 27 spalio 2009 - 14:40
QUOTE(alfija @ 2009 10 27, 15:24)
o aš sakau, kad jei mes globos sitemoje norime nors ką nors pakeisti- pirmiausia privalome reikalauti jog įstatymų laikytųsi VTAT, reikalauti įstatymo pakeitimo ir inicijuoti pataisas.

Apie kokias įstatymo pataisas kalbi? O gal kas dalyvaujate Vaikų globėjų asociacijos veikloje?
Atsakyti
QUOTE(Laima29 @ 2009 10 27, 15:57)
Apie kokias įstatymo pataisas kalbi? O gal kas dalyvaujate Vaikų globėjų asociacijos veikloje?


ne. Įra visiškai nebūtina dalyvauti kokioje nors asociacijoje. Norint įteikti kokias nors pataisas pakanka iniciatyvinė piliečių grupės.
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2009 10 27, 16:24)
gerai, kol neatsitinka nelaimė- o jei sakysim vaikas jūsų namuose apsinuodija, nusipliko, nusilaužia koją- kas už tai atsako? Kaip jūs manot? Pamačiau- panorėjau, darau. Įvisus kitus giliai- dzin. Va, kad savo kelyje vis mažiau susiduriu su tokiu žmonių požiūriu- tuo labai džiaugiuosi. O jis pas jus būten toks.

O ką visi kiti? Ne be kitų žinios tas vaikas pas mane. Atsakomybės nebijau. Prasiskėlė kaktą mūsų akyse, nuvežėme į priėmimą, informavome visus ką reikėjo- visi situaciją suprato. Galėjom, žinoma, apsieiti tyliai- be priėmimo ir be apsiskelbimo kas atsitiko, net pati gydytoja sakė - niekis čia. Bet turėjau būti 100 procentų tikra, kad tai niekis. Taip, man buvo nesmagu, kad taip atsitiko.
Atsakyti
QUOTE(Vistik @ 2009 10 27, 15:34)
Būtent, bet čia jau pasekmės, o tu susmąstei kokios priežastys to ,,neteisiškai globoj pasielgęs''. Ir kas labiausiai nukenčia kai globėjas ar įvaikintojas elgiasi visiškai teisiškai? Pavyzdys. Štai vakar pati Tarvydienė sako, kad nesamonė, kai po įvaikinimo teismo vaikas dar 30 dienų turi būti vaikų namuose, nu sako, bet metų metai nieko netaiso, tai kas tai turėtų pataisyti Onutė iš Balbieriškio atlėkusi ar visdelto VTAT, įvaikinimo, kontrolieriaus tarnybos jeigu mato,kad tai blogai, juk tikriausiai ne finansų ministerija ir ne STT. Tai dabar pasakyk blogai tie įtėviai daro, kai sakykim na neteisėtai tą vaiką parsiveža namo, globos namai neteisėtai jį išduoda, aišku, geriausia vaikui tai mėnesį palaukti  globos nmauose, visi tada bus pasielgę teisiškai doh.gif


nu ir ką? Tai yra reglamentuojantis įstatymas, visam pasaulyje taip yra. O be rėimo forumuose, nors kas nors kur nors pirštą pajudino? Jei čia apie kokias TV laidas kalbi, tai aš nemačiau ir nieko nepakomentuosiu. Kas nors, kur nors kreipėsi? Puikiai žinai aš ėjau į ministeriją, pasku buvom įdėję raštą kokį aš ten nunešiau. Po raštu Puikavosi trys parašai- mano Saulės ir Carvel, o kitos kur? Kas iš to rėkimo be paliovos, jei judesių jokių.
Papildyta:
QUOTE(Sprigė @ 2009 10 27, 16:32)
O ką visi kiti? Ne be kitų žinios tas vaikas pas mane. Atsakomybės nebijau. Prasiskėlė kaktą mūsų akyse, nuvežėme į priėmimą, informavome visus ką reikėjo- visi situaciją suprato. Galėjom, žinoma, apsieiti tyliai- be priėmimo ir be apsiskelbimo kas atsitiko, net pati gydytoja sakė - niekis čia. Bet turėjau būti 100 procentų tikra, kad tai niekis. Taip, man buvo nesmagu, kad taip atsitiko.


prisiimi atsakomybę kokią- augint ir išlaikyt visų nubaustųjų per tavo įnorius globos namų darbuotojų vaikus, jų šeimas? Tai prisiimi? Vaiko žūties atveju tu prisiimitą atsakomybę ar ne? Sako čia niekis. žinoma - niekis. auklėtoja gavo grieštą papeikimą už tą niekį. Jis jai reikalingas? Tu už tai atsakinga supranti? Už tai , ji gavo greižtą papeikimą, kad visose ugdymo vidaus tvarkos taisyklėse yra toks punktas- už,va tokias va traumas. O ką tau sakys. Ką tai pakeis kad pasakys?
Atsakyti