QUOTE(Erszebeth @ 2010 06 29, 18:31)
Gal todėl, kad patinka ir vardas, ir jo trumpinys? Tai ir mažybine forma negalima vadinti, jei jau metrikuose įrašyta nemažybinė? Ar iš karto į metrikus mažybinę rašyti, jeigu nori taip vadinti?
ir ne tik trumpinys, bet ir ivairios formos. Dabar pazvelgus n metu atgal, apima tokie malonus sentimentai - pvz as gimineje esu jauniausia is puseseriu, todel i mane jos kreipdavosi viena perdirbta vardo forma. Dar ir dabar malonu, kai ja pasaukia.
Arba prisiminti, kaip pati neistardavau savo vardo ir is to yra prilipes kitas trumpinys/pravarde...
O del leidimo/ neleidimo - tai nera tavo nuosavybe, kad leistumei ar neleistumei. Nuomone pageidavima isreiksti gali, paprasyti bet va leisti ar neleisti tau jau ne tavo valioje.
Prisimenu viena klasioke, kuri labai pabreztinai vis taisydavo, jeigu kas nors i ja jurga kreipdavosi. Vis atrezdavo - as ne jurga, o jurgita. Na kvailai ir juokingai atrode.
QUOTE(Cukraus pudra @ 2010 09 06, 12:23)
o kai tėvai trumpina savo vaikų vardus tai man irgi mįslė. juk jei anaip gražiau ar paprasčiau tai iškart tokiu vardu ir galėjo pilietį užregistruot...[/i]
o tai tu savo vaikus vadini, tik tokiu vardu ( ir ne jokiu kitu kreipiniu/forma/dariniu) kokiu jie gimimo liudijime uzregistruoti. Jokiu kitu formu ( taigi lygiai toks pat vardo darkymas, gi jeigu jau nori taip vadinti, tai privalai ir gimimo liudijime toki nurodyti), jokiu kitu mazybiniu, svelniu ar kokia ypatinga prasme turinciu kreipiniu?
As i savo mama megstu kreiptis Ragana - tai mano kreipinys, niekas kitas taip i ja nesikreipia.
Pries kraupstant kaip tai galima, siulau paskaityti kas yra ragana