Įkraunama...
Įkraunama...

Kastracija ir sterilizacija

QUOTE(astulka1 @ 2011 03 21, 01:13)
tai pas jus veislynas ar labdara uzsiiminejat, padedat Lesei?

hihihi.gif
Lesei padedam. Tik ne ta prasme, kurią turėjote omenyje. Visą laiką buvau už beprasmį gyvūnų dauginimą ir gerbiu gyvūnų globos organizacijų ryžtą, jėgas, kantrybę ir užsispyrimą. Dėl to stengiamės kiek jėgos leidžia kuo daugiau dalyvauti sterilizacijų/kastracijų akcijose bei mažinant beglobių gyvūnų skaičių.

QUOTE(eglute25 @ 2011 03 21, 03:41)
noriu paklaust o kaip su 3 men kaciuku kastravimu, mes anksciausiai beveik 5 men esam vetui dave kastruot ,bet sake kad ir 3 men jokiu problemu?

Aš asmeniškai esu prieš vaikų žalojimą, lytiniai hormonai reikalingi organizmui normaliai susiformuoti. Techniškai 3 mėn. kačiuką ar katytę iškastruoti galima. Bet morališkai tai yra žiauroka. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(kykute @ 2011 03 21, 13:23)

Aš asmeniškai esu prieš vaikų žalojimą, lytiniai hormonai reikalingi organizmui normaliai susiformuoti. Techniškai 3 mėn. kačiuką ar katytę iškastruoti galima. Bet morališkai tai yra žiauroka.  verysad.gif

nu va pagaliau ir is kompetetingo zmogaus isgirdau siuos zodzius drinks_cheers.gif
nes iki siol kiek pati apie tai kalbu, tai prilyginama su mano pasenusiomis ziniomis....
aisku, as suprantu ir nesmerkiu tuos veisejus, kurie nera tikri del seimininku, kuriems parduoda kaciukus, galbut kartais ir iseities kitos nera. Jau geriau maza kastruot nei pardavus, suprast, kad seimininkai netik kad nekastravo, bet dar misruniuku priveise doh.gif
bet siaip buvo malonu isgirst butent tokia nuomone bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kipsiuke @ 2011 03 21, 13:19)
nu va pagaliau ir is kompetetingo zmogaus isgirdau siuos zodzius drinks_cheers.gif
nes iki siol kiek pati apie tai kalbu, tai prilyginama su mano pasenusiomis ziniomis....
aisku, as suprantu ir nesmerkiu tuos veisejus, kurie nera tikri del seimininku, kuriems parduoda kaciukus, galbut kartais ir iseities kitos nera. Jau geriau maza kastruot nei pardavus, suprast, kad seimininkai netik kad nekastravo, bet dar misruniuku priveise doh.gif
bet siaip buvo malonu isgirst butent tokia nuomone bigsmile.gif

na mes kai 5men kastravom tai jis jau kates tvarkyt pasiruoses buvo. tai man sirdis neskauda, bet del kitu kartu tai nzn ka daryt, nes parduodi kaciuka, zmones dingsta, info jokios negauni . o ka daryt visu iki pusmneciu tai nelaikysi ir i naujus namus tenka jiems keliaut. mum vetas aiskino kad nieko tokio ,tai gal galima butu placiau apie zala suzinot, kad susideliot + ,-,gal linka koky galetumet prisekt arba trumpai aprasyt.
Atsakyti
Sterilizavom savo katytę prieš savaitę,bet jai ties siūle susidarė guzelis,bet toks nemažas,beveik vištos kiaušinio dydžio unsure.gif Skambinaus veterinarei,kuri operavo,tai sako normalu,sako išsivaikščios ,gal per mėnesį...Nu bet ar buvo kam nors toks didelis tas guzas?Skaičiau čia temoj,kad būdavo guzeliai kai kurioms katytėms...bet įsivaizduoju ,kad ne tokie dideli turbūt... unsure.gif Šiaip tai jaučias gerai katytė g.gif Jetau kažkaip neramu man unsure.gif
Atsakyti
QUOTE
nuveziau isskastruoti musu namo kieme gyvenanti katina (nes visi namai apzenklinti) - bet po paros (po operacijos) ziuriu- kad jis visviena zenklinasi tai kaip cia suprast? cia kazkoks instinktas liko ir tas isspurkstas skyrtis jau be kvapo? gal kas zinot?


Kiek suprantu jusu katinas gyvena lauke, mano kastruotas lauko katinas zymi sau laimingas ir po 2 menesiu po kastracijos. Tas jo myzaliukas smirda ne taip baisiai, kaip anksciau, bet kai po operacijos laikiau kelias dienas kambary, (nepaleisiu gi ziema katik operuoto katino lauk) tai oho kaip prizymejo ir smarve dar buvo kaip nekastruoto katino.
Jei jis gyvena lauke tai zymi savo teritorija, kad svetimi katinai i ja nesibrautu, tai ar negali buti kad jis ir toliau zymes, tik kvapas dings? Maniskis tai vis dar susipesa su kitais katinais, bet jau nenukencia tiek kiek pries kastracija. Vienintelis skirtumas kuri pastebiu, tai, kad jis dabar kasnakt gryzta nakvoti namo. Ai, ir zymejimas nebesmirda. Sitas katinas buvo kastruotas 4m. amziaus. Dar prajuokino mane, kai kaimynu kate ji viliojo lotuliukas.gif Ta atsigula tiesiai jam pries nosi, uzlauzia uodega, o katinas uzlipa, bet nieko nedaro lotuliukas.gif Vaikesi jinai ji kol morcius baigesi doh.gif
Kitas katinelis kuri kastravau 9men. nebezymi visai.
Atsakyti
QUOTE
Sterilizavom savo katytę prieš savaitę,bet jai ties siūle susidarė guzelis,bet toks nemažas,beveik vištos kiaušinio dydžio Skambinaus veterinarei,kuri operavo,tai sako normalu,sako išsivaikščios ,gal per mėnesį...Nu bet ar buvo kam nors toks didelis tas guzas?Skaičiau čia temoj,kad būdavo guzeliai kai kurioms katytėms...bet įsivaizduoju ,kad ne tokie dideli turbūt... Šiaip tai jaučias gerai katytė Jetau kažkaip neramu man


Mano katei buvo susidares guzas, as maniau, kad jis turetu issivaikscioti, bet kai papasakojau veterinarui jis liepe atvesti kate apziureti. Pamaige pilvuka ir nusprende operuoti, nes nenormalu toks guzas. Sake buvo susidariusi kiausinio dydzio cista, kas man baisiausia, po to kai ta cista iseme, toliau kates pilve kaupesi skysciai, vel tas guzas daresi, tik jau minkstas,nukares. Ir vel veziau kate pas veterinara, kad tuos skyscius pasalintu. Dar kelis kartus veziau, kad suleistu vaistus, dabar skysciai nebesikaupia, dar yra sioks toks guzelis, bet jis mazeja. Veterinaras sake, kad jei ta cista butu trukusi, katei butu labai blogai.
Isvis jau buvau pradejus gailetis, kad sterilizavau savo kates, nes viena issidraske siule, o kitai guzas uzaugo, bet dabar joms jau viskas gerai. O dviems kastruotiems patineliams jokiu komplikaciju nebuvo.
Atsakyti
QUOTE(Šerii @ 2011 03 22, 23:59)
Mano katei buvo susidares guzas, as maniau, kad jis turetu issivaikscioti, bet kai papasakojau veterinarui jis liepe atvesti kate apziureti. Pamaige pilvuka ir nusprende operuoti, nes nenormalu toks guzas. Sake buvo susidariusi kiausinio dydzio cista, kas man baisiausia, po to kai ta cista iseme, toliau kates pilve kaupesi skysciai, vel tas guzas daresi, tik jau minkstas,nukares. Ir vel veziau kate pas veterinara, kad tuos skyscius pasalintu. Dar kelis kartus veziau, kad suleistu vaistus, dabar skysciai nebesikaupia, dar yra sioks toks guzelis, bet jis mazeja. Veterinaras sake, kad jei ta cista butu trukusi, katei butu labai blogai.
Isvis jau buvau pradejus gailetis, kad sterilizavau savo kates, nes viena issidraske siule, o kitai guzas uzaugo, bet dabar joms jau viskas gerai. O dviems kastruotiems patineliams jokiu komplikaciju nebuvo.

Po Jūsų posto išsigandau,puoliau skambint dar kartą veterinarei,patarė atvažiuot,jei jau taip neramu,ir ką gi...išvarža mūsų katytei verysad.gif vėl reiks operuot unsure.gif tik sakė palaukt dar kokia 10 dienų,nes sterilizuota tik prieš savaitę.Niu kaip gaila vargšiukės,vėl narkozė,vėl atsigavimas,ech... unsure.gif
Atsakyti
sveikos, merginos smile.gif

ateinu prašyti jūsų pamąstymų sterilizacijos tema, kai namie atsiras iškarto du vieno amžiaus katiniukai- brolis ir sesuo. galvojau kastruoti katinėlį 5 - 5.5 men amžiaus, bet dabar kai ir sesuo bus kartu tai labai bijau, kad nepavėluočiau su šia procedūra unsure.gif

Atsakyti
QUOTE(Kipsiuke @ 2011 03 21, 15:19)
bet siaip buvo malonu isgirst butent tokia nuomone bigsmile.gif

Tai tik mano nuomonė blush2.gif
Nes kažkaip kiek tyrimų yra skelbiama, tai daugiau pliusų dėstoma ankstyvos sterilizacijos naudai - ir kad augliai mažiau vystosi, ir sveikata geresnė.

QUOTE(krystiana @ 2011 03 23, 00:00)
Sterilizavom savo katytę prieš savaitę,bet jai ties siūle susidarė guzelis,bet toks nemažas,beveik vištos kiaušinio dydžio unsure.gif

Kartais būna (pastebėjau, kad jei operuojant iškerpama dalis riebalų storesnei katei), kad gyvūnas labiau sureaguoja į siūlus ir susidaro guzas, kuris pranyksta per maždaug mėnesį (kol ištirpsta siūlai viduje).
Tačiau būna ir kad plyšta pjauta pilvo siena (katei šokus iš aukščiau ar stipriau pajudėjus) ir gaunasi išvarža. Perskaičiau, kad Jums taip ir nutiko - gerai, kad pasirodėte veterinarui. Būna tokių atvejų, viskas susitvarkys 4u.gif
Atsakyti
Šiandien 16h kastruosim savo katinuką.. sad.gif bijau.. tai yra gal ne tiek bijau, kiek jaudinuosi ir pergyvenu..
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif
Vakar sterilizavom savo katyte, po narkozes vakar buvo visai bejege, siandien irgi nieko nenori tik guleti, klausimas, kada ji turetu pradeti valgyti? Paskutini karta maitinau sekmadienio vakare pries operacija..Kada turetu atsigauti?
Atsakyti
Katėms negalima badauti ilgiau, nei 48 val. Jei katytė neėda pati, pabandykit pagirdyt per prievartą su šaukšteliu ir į burną įmesti kelis kąsnelius konservo ar kažko, dėl ko ji normaliai eitų iš proto. Kitaip žvėris nusilps ir bus tik blogiau.
Atsakyti