Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

QUOTE(saulala @ 2009 12 16, 16:36)
Myliuk, atsimeni, kalbėjom autorinių sutarčių temoje apie pasikeitimus nuo kitų metų ir žadėjau parašyti kas ir kaip, kai apsilankysiu VMI?

Kas nežino, nuo 2010-01-01 įsigalioja kai kokie pasikeitimai individualios veiklos apmokestinime. Žr. čia (liepos 22 d. priimtas).

Aš ketinu pasirinkti tą variantą, kai iš pajamų leidžiama atimti 30 proc. ir nereikia jų pagrįsti.
Mano paskaičiavimu, tokiu atveju realus mokesčių tarifas kitais metais būtų 20,65 proc.

Pvz.: Gavau 1000 lt.
1000 - 30 proc. = 700 lt Nuo šios sumos toliau skaičiuojame mokesčius.
15 proc. GPM nuo 700 lt = 105 lt
700 lt dalijam pusiau (nes PSD ir VSD skaičiuojama nuo 50 proc. pajamų, iš kurių atimti leidžiami atskaitymai, bet neatimtas GPM) = 350 lt
9 proc. PSD ir 20 proc. VSD nuo 350 lt = 101,5 lt

Kadangi sveikatos draudimu esu draudžiama valstybės lėšomis, tai visus mokesčius mokėsiu kartą per metus. Metų eigoje iš gautų pinigų atimsiu mokesčius ir kas kažkiek laiko padėsiu kaip indėlį. Vis kažkiek pinigėlių prikapsės  g.gif


saulala, vaje kaip aciu ir uz idejas ir uz informacija 4u.gif
o tai kitamet nebeliks tu 10% kuriuos cia uz siuos metus uz kazka mokesim?
nes siemet kazkaip man aiskino 15, 10 ir 9% viso
jei vietoj tu 10 padare 20 kaip supratau g.gif

bet neatrodo kad labai pablogetu musu situacija... kazkaip tie 30% tikriausiai gelbes kad bus galima atimti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaidicita: 16 gruodžio 2009 - 16:45
QUOTE(vaidicita @ 2009 12 16, 16:42)
saulala, vaje kaip aciu ir uz idejas ir uz informacija  4u.gif
o tai kitamet nebeliks tu 10% kuriuos cia uz siuos metus uz kazka mokesim?
nes siemet kazkaip man aiskino 15, 10 ir 9% viso
jei vietoj tu 10 padare 20 kaip supratau g.gif

bet neatrodo kad labai pablogetu musu situacija... kazkaip tie 30% tikriausiai gelbes kad bus galima atimti.


Malonu būti geros žinios nešėju biggrin.gif
Šita pataisa priimta dar liepą, bet žiniasklaidoje praslydo pro akis (mamų pjautynės su pensininkais žurnalistams buvo įdomesnės).

Taip, VSD 20 proc. vietoje 10 proc. 2011 m. VSD bus 28,5 proc. ir daugiau nebeaugs.

Aišku, išlieka ir tas variantas, kad gali rinkti išlaidas pagrindžiančius dokumentus ir jas atimti iš savo pajamų. Čia turbūt labiau tinka tiems, kas verčiasi prekyba.
Bet man variantas su tais 30 proc., kurių nereikia pagrįsti, yra daugiau nei tobulas bigsmile.gif Nes aš išlaidų beveik jokių nepatiriu.
Atsakyti
man idomu kaip reikia moketi jei islaidu nera g.gif
Atsakyti
O kokias išlaidas patiria vertėja?
Programinė įranga - viena duota nemokamai vertimo biurų, kita... na, pačios suprantat rolleyes.gif
Popierius - vieno pako užtenka metams.
Rašymo priemonės - irgi panašiai.
Žodynų kas mėnesį neperki.
Vat tik elektros tai tikrai prisuku, nes ir naktį neretai pasėdžiu. Bet tikrai ne tiek, kad šitos išlaidos sudarytų trečdalį mano pajamų.
Atsakyti
niu vat pasiskambinau as i vmi, kazkas anksciau rase, kad jei neitimineti islaidu, tai nereikes ten kazkiekprocentu moketi, ir man sako, kad cia yra nesamone ir reikes moketi visus 34 vistiek, tai kaip daba zinot blink.gif
Atsakyti
na ka metu pabaiga tuoj iskils simtai klausimu biggrin.gif
iki kada tuos pinigucius galima sumoketi? pirmi metai man, vaziusim aiskintis i VMI, bet bijau nepraziopsot.

o dar turiu klausima islaidas reklamai kiek supratau galima 100% atimt?
Atsakyti
o koks procentas pajamu mokescio yra tuo atveju jei atimi savo islaidas? g.gif
Atsakyti
Na pasidalinu ka suzinojau del 2010 m del individualios veiklos ir uztvirtinu kas jau buvo pasakyta saulala.
Pajammu mokestis:
1 Variantas. pasirenki atskaitymams 30 % islaidu jei neturi pagrindzianciu dokumentu.
2 Variantas. pasirenki rinkti cekiukus S-F ir juos nurasytii sanaudas.
Nuo skirtumo su pajamom mokam 15 % mokesciu.

Jei asmuo nera dirbantis ir tik uzsiima individualia veikla min PSD 72 lt per men.

Jei asmuo dirbantis - PSD = (pajamos - sanaudos)*50% *9%

VSD = (pajamos - sanaudos)*50% *20%. Va ar sitam nedirbant yra kazkokie min nustatyti mokejimai tai nepaklausiau, nes kazkaip neaktualu ax.gif

Tikuosi aiskiau pasidare ir neiko nesupainiojau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(vaidicita @ 2009 12 30, 14:25)
na ka metu pabaiga tuoj iskils simtai klausimu  biggrin.gif
iki kada tuos pinigucius galima sumoketi? pirmi metai man, vaziusim aiskintis i VMI, bet bijau nepraziopsot.

o dar turiu klausima islaidas reklamai kiek supratau galima 100% atimt?


Ir deklaruoti ir sumokėti iki 2010 gegužės1 d.
Atsakyti
QUOTE(Gadriuke @ 2009 12 30, 17:34)
Na pasidalinu ka suzinojau del 2010 m del individualios veiklos ir uztvirtinu kas jau buvo pasakyta saulala.
Pajammu mokestis:
1 Variantas. pasirenki atskaitymams 30 % islaidu jei neturi pagrindzianciu dokumentu.
2 Variantas. pasirenki rinkti cekiukus S-F ir juos nurasytii sanaudas.
Nuo skirtumo su pajamom mokam 15 % mokesciu.

Jei asmuo nera dirbantis ir tik uzsiima individualia veikla min PSD 72 lt per men.

Jei asmuo dirbantis - PSD = (pajamos - sanaudos)*50% *9%

VSD = (pajamos - sanaudos)*50% *20%. Va ar sitam nedirbant yra kazkokie min nustatyti mokejimai tai nepaklausiau, nes kazkaip neaktualu ax.gif

Tikuosi aiskiau pasidare ir neiko nesupainiojau ax.gif


tai cia kitiems metams bus taip. o dabar aktualu kaip dabar reik deklaruot uz 2009 metus g.gif

ar yra visgi skirtumas procentu kokiu su islaidom ar be ju, man pasake, kad ner.
Atsakyti
Na va, kaip diena taip naujiena...
Subėgiojau šiandien į VMI ir sužinojau, kad kitais metais pereinamasis laikotarpis nebetaikomas, t.y. VSD bus ne 20 proc., o visi 28,5 proc. blink.gif
Čia prieš Kalėdas tokį sprendimą priėmė...
Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2009 12 31, 11:59)
Na va, kaip diena taip naujiena...
Subėgiojau šiandien į VMI ir sužinojau, kad kitais metais pereinamasis laikotarpis nebetaikomas, t.y. VSD bus ne 20 proc., o visi 28,5 proc.  blink.gif
Čia prieš Kalėdas tokį sprendimą priėmė...

pala pala, taicia bus 28.5 + 9% ? blink.gif
Jie nubludo ar ka? As dar vakar skambinaus i VMI, tai buvo 20 + 9 g.gif

Ir dar klausimukas, kaip yra dabar su motinystes ismokom jei verties individualia veikla? Turetu kazka nuo to irgi moketi ar ne? Nes kaip ir ileina i tuos procentus motinystes draudimas g.gif ir kaip iskaiciuoja kai vis dar vertiesi kazkuo bet jau esi motinystej?
Atsakyti