Įkraunama...
Įkraunama...

Sutvirtinimo sakramentas

Jei norite pasiruošti, tai mano supratimu pasiruošimas būtų išpažintis. g.gif na, čia aš taip manau. ... pasimeldimas už sutvirtinimo sakramentą priėmusį žmogų...
o dovana tai gal turėtų būt simbolinė, atminčiai...

Aš savo dirmavojimo sūnui kažkada šia proga dovanojau vyrišką sidabrinį žiedą religine tematika. Tada man labai jis patiko...Ir nešiojo jis jį...o dabar gal pasidėjęs atminčiai turi....
Atsakyti
Aš šia proga esu gavusi sidabrinę grandinėlę su kryželiu 4u.gif
Atsakyti
visu pirma ne Dirmavojimo, o B B BIRVAMOJIOMO, sis dalykas jusu niekam neipareigoja, ir dovanu dovanot nereikia, nebent norit save isreiksti, pasirodyt
Atsakyti
QUOTE(Frekenbok @ 2008 11 09, 23:00)
visu pirma  ne Dirmavojimo, o B B  BIRVAMOJIOMO, sis dalykas jusu niekam neipareigoja, ir dovanu dovanot nereikia, nebent norit save isreiksti, pasirodyt


Prajuokinot su tuo savo Birmavojimu:D

Cituoju:
„Birmavonė“ arba „dirmavonė“ yra kai kur liaudyje išlikęs darinys iš lenkiško Sutvirtinimo sakramento pavadinimo – „Bierzmowanie“. Bendrinėje lietuvių kalboje šis žodis nevartojamas.

O, jei manote, kad neįpareigoja, tai jau nebejuokinga, bet liūdna verysad.gif
Vadinasi visai nežinote, katalikiškų apeigų prasmės. Bet daug dabar tokių, kurie tik dėl mados krikštija ir sutvirtinimą priima. Aukščiau parašiusios mamytės, teisingai sako, kad ne dovanoje esmė, o jei dovanoti - tai kažką dvasingo - katalikišką knygą, kurių dabar daug ir tikrai vertų dėmesio ir tinkančių jauniems. Pvz. yra tokios Bruno Ferero nedidelės knygutės, jų būna įvairiais pavadinimais, vadinasi trumpi pasakojimai sielai.
Tinka ir pakabukai su kryželiu, paveiksliukas, prie raktų pakabukai ir t.t.

Bet svarbiausia, tai kad Sutvirtinimo sakramentas yra tarsi Krikšto patvirtinimas ir jūs turite jausti atsakomybę, kad šis jaunas žmogus užaugtų doras, brangintų krikščioniškas vertybes, laikytųsi 10 Dievo įsakymų smile.gif
Jei jums tai nesvarbu, vadinasi dalyvausite tokiose apeigose, kurios jums ir bus tik apeigos dėl foto, dėl baliuko ir dovanos. Bet atminkite, tai kas vyksta bažnyčioje, turi dar veiksmą ir dvasiniame lygmenyje, kuris nematomas, bet daug svarbesnis.

Geros šventės 4u.gif






Atsakyti
Chmmm, pas mus kaime buvo "dermavojimas" g.gif
Šiaip kiek teko susidurti, tai rekomenduotina išpažintis prieš lydint vaikelį. Ir dar girdėjau, kad galima bažnyčioje pasitarti- būna kokie tai paruošimo kurseliai, panašiai kaip ir prieš tampant krikšto tėvais....
Atsakyti
o ką vaikučiam reiktis reikėtų? mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Maištautoja @ 2009 03 29, 09:39)
o ką vaikučiam reiktis reikėtų? mirksiukas.gif


šiaip kažką pasipuošt smile.gif
prieš porą metų mano pusseserė ėjo dirmavotis,aš buvau jos sutvirtinimo mama.smile.gif ji apsirengė baltai,sijonėlį gražų ir palaidinukę,baltus batelius,dailiai susišukavo plaukus. Berniukai dažniau su marškiniais ir kostiuminėm kelnėm,buvo ir kostiumuotų. Man atrodo pustytis nereikia,svarbu atrodyti tvarkingai ir puošniai. tikrai nesižiūri su kedais ir džinsais (o tada buvo ir tokių doh.gif )
Atsakyti
QUOTE(vasarė @ 2007 11 21, 20:57)
as tai manau, kad klausimas buvo būtent ar SESUO gali, o ne dėl amžiaus... smile.gif

Gali gali mirksiukas.gif mano sese yra mano sutvirtinimo mama 4u.gif
Atsakyti
o kurioj dabar cia klaseje priima sutvirtinimo sakramenta ? kokioj 8-9? g.gif as pamenu priemiau 11m., o dabar dukra praeitais metais (10m.), prieme pirmaja komunija, tai kaip suprantu birmavone bus negreit blush2.gif o as galvojau, kad po metu , nu ir atsilikus pasirodo blush2.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
o man kilo toks kausimas pagal prietarus, ar gali nescia buti dirmavones mama?nes krisktyt sako negerai?
Atsakyti
QUOTE(liumcikas @ 2009 04 29, 10:25)
o man kilo toks kausimas pagal prietarus, ar gali nescia buti dirmavones mama?nes krisktyt sako negerai?

Mano dirmavones mama buvo neschia ir gerokai jau matesi nestuke.gif Na net nezinau, kai prietaru nesureiksmini arba nezinai, tai visai nebaisu mirksiukas.gif O kaip turi buti istikro? g.gif Na as gyvenu kol kas ramiai ir nieko blogo tfiu tfiu tfiu siam sviete nenutiko, svarbu gi TIKEJIMAS
Atsakyti
QUOTE(Tik tak @ 2005 08 28, 17:01)
Viena pažįstama tokia proga sutvirtinimo sakramentą gavusiai mergaitei padovanojo sidabrinį kryželį su grandinėle - atrodo, visai nebloga dovana mirksiukas.gif

Kryželių niekas nedovanoja schmoll.gif Kekvienas nešam savo kryžių ir nereikia jo užkrauti kitam.Juk yra gražių "kulonėlių" kam kryžių užkraut vaikui doh.gif
Sory,bet aš kryželio dovanojimu kategoriškai prieš,nors mes kekvienas darom taip kaip skaitome reikalingu blush2.gif

QUOTE(Sonrisita @ 2005 09 03, 17:22)
Nesu prietaringa, bet grandineles su kryzeliu asmeniskai nenoreciau gauti ir niekam nedovanociau, nes kazkokai ziniuone ar bionergetike pasakojo, kad kiekvienas zmogus nesa savo kryziu, tad antro geriau nenesioti (cia pie kryzeli ant kaklo)wink.gif Nezinau, kiek cia tiesos tame, bet...


drinks_cheers.gif Mane taip pat mokė,kad kryžiu nešam kekvienas savo..
QUOTE(_celeste @ 2005 09 06, 14:35)
bet žinot, vaizdelis mane pakraupino... buvo virš šimto vaikų, kuriems buvo teikiamas šis sakramentas... nesu senamadiškų pažiūrų, bet žiauru žiūrėti į vaikus, kurie į bažnyčią apsirengę kaip į klubą - stringai kyšo, pliažankės, viršus panašus į maudymukų... vyskupas sakykloj palipęs šneka, viena gal 15 metų pana ne tik kad neišsijungus telefono,  bet dar ir pakėlė ragelį... ne vienas keikėsi eidamas komunijos prieš vyskupo pašventinimą...


Siaubas blink.gif
QUOTE(J.E. Aistė&Julijonas @ 2006 10 06, 01:31)
Merginai tai tiktų sidabrinis kryželis, o vat bernaičiui  g.gif  Gal abiems po maldyną ar Šv.Raštą (žinau, kad neturi  mirksiukas.gif ).

Geriau sidabrinis kulonėlis,bet ne kryželis schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Velniukė: 17 gegužės 2009 - 16:07