Įkraunama...
Įkraunama...

Trumparegystė

na ne, kol kas nekovoju, kazkaip neprisiruosiau blush2.gif ir pratimu kazkada seniai buvau radus bibliotekoj, net neatsimenu, ar atsisvieciau, ar tik pasiziurejau, taip kad po ranka kol kas nieko konkretaus neturiu.

kad nuo pratimu trumparegyste praeitu per 6-8 dienas, man atrodo nerealu. Manau, reiktu bent kelis menesius daryt pratimus, nebent po to gal mazint, stebint akiu bukle.
Atsakyti
QUOTE(Lina O. @ 2009 06 27, 22:34)
Na yra yra smile.gif . As tokia pusiau trumparege, viena akis mato gerai (turbut virs normos), o kitai reiketu -2, bet kadangi toks akiniu stiklu skirtumas keltu nepatogumu akims (turi buti dioptriju skirtumas ne daugiau kaip 1,5), tai turiu kairei akiai -1,5, desine 0 mirksiukas.gif  Akiniu pastoviai nenesioju, uzsidedu ziureti i toli, ir tai man ypatingu nepatogumu nesukelia. Nedidele cia ta trumparegyste, tai ir minciu nekyla apie linzes ar operacija. Akiniai dar tamsejantys, tai ir nuo saules labai gerai, man dar graziau tokie negu pirkti specialiai nuo saules (be dioptriju) - jie atrodo pernelyg tamsus.
Pratimai, aisku, labai gerai, ale vat kad reik juos pastoviai daryt....... blush2.gif  na gal kada sukaupsiu valia ir pasirysiu........


Skirtumas tarp stiklu leidziamas iki 3,0 dioptriju,esant reikalui ir daugiau smile.gif As,beje,ta riba ir turiu.Diskomforto nejauciu,nes akinius nesioju nuolat ir su jais matau gerai,ypac tai,ko nereikia lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2009 06 28, 00:09)
Skirtumas tarp stiklu leidziamas iki 3,0 dioptriju,esant reikalui ir daugiau smile.gif As,beje,ta riba ir turiu.Diskomforto nejauciu,nes akinius nesioju nuolat ir su jais matau gerai,ypac tai,ko nereikia lotuliukas.gif

na gal cia kiekvienam skirtingai... man taip optikoj sake. Be to, ir kai gydytoja rinkdama akinius idejo stiklus su 2 dioptriju skirtumu, tai jauciau rysku diskomforta. g.gif
Atsakyti
Pratimai akims 4u.gif
Jaučiant akių nuovargį bei norint jo išvengti, reiktų nuolat „pamankštinti“ akis ir atlikti specialius pratimus, kurie stiprina akių raumenis ir gerina regėjimą. Dirbant įtemtą darbą reiktų pailsinti akis kas valandą 5-10 min., o bendrai pratimus patariama atlikti bent 2-3 kartus per dieną.

■Stipriai užmerkti ir atmerkti akis. Pakartoti 6 kartus.
■Pažvelgti į viršų, po 1-2 sekundžių nuleisti žvilgsnį žemyn. Daryti tai 6 kartus lėtai ir ritmingai.
■Pažiūrėti į kairę, po to į dešinę. Daryti tai lengvai, po 6 judesius į kiekvieną pusę.
■Sukti žvilgsnį aplinkui: 4 ratus pagal laikrodžio rodyklę, 4 ratus - prieš. Po to tą patį pakartoti ir užsimerkus.
■Greitai mirksėti abiem akimis 10 kartų.
■Žiūrėti į tolį 3 sekundes, po to 5- į pirštą, iškeltą 30 cm atstumu nuo akių. Kartoti 6 kartus.
■Po kiekvieno pratimo uždengti akis delnais ir pailsėti 2-3 sekundes.
■Užmerkti dešinę akį ir plačiai atverti kairę. Tą patį pakartoti su kita akimi.
■Suraukti kaktą, žiūrėti piktai. Po to užmerkti akis ir atsipalaiduoti
Atsakyti
QUOTE(Lina O. @ 2009 06 28, 00:41)
na gal cia kiekvienam skirtingai... man taip optikoj sake. Be to, ir kai gydytoja rinkdama akinius idejo stiklus su 2 dioptriju skirtumu, tai jauciau rysku diskomforta. g.gif


Ne kiekvienam,cia bendra taisykle,skaitoma,kad iki triju dioptriju akis sugeba prisitaikyti,jei daugiau-nelabai.Na,man kiekviena karta keiciant stiklus pirma para buna diskomfortas( o silpnesnes akies dar cilindras,tai isvis skirtumas nebezmoniskas gaunasi),tiksliau,vakarop jis paprastai praeina,todel naujus akinius pradedu nesioti tik per iseigines,nes dirbti jau butu sunkoka,darbe akys ir be to pavargsta.O kai priprantu-jokio skirtumo nejauciu.
Atsakyti
QUOTE(lalala947 @ 2009 06 28, 19:56)
Pratimai akims

Jokiomis mankštomis ar pratimais trumparegystės neišgydysit. Trumparegystė neišgydoma.
Bet, daugelis painioja nuvargusių akių ir smegenų suskuriamus blogesnio regėjimo (vaizdo) reiškinius su trumparegyste. Realybėje tai skirtingi dalykai.
(esu trumparegis daugiau nei 40 metų)
Atsakyti
QUOTE(Laikinas @ 2009 06 29, 14:04)
Jokiomis mankštomis ar pratimais trumparegystės neišgydysit. Trumparegystė neišgydoma.
Bet, daugelis painioja nuvargusių akių ir smegenų suskuriamus blogesnio regėjimo (vaizdo) reiškinius su trumparegyste. Realybėje tai skirtingi dalykai.
(esu trumparegis daugiau nei 40 metų)

Jeigu jus nenorite ir nesigydote,tai nereiskia,kad trumparegyste nera isgydoma.Tuo labiau su tokiu nusiteikimu,kad trumparegyste-neisgydoma.
Atsakyti
QUOTE(lalala947 @ 2009 06 29, 17:24)
Jeigu jus nenorite ir nesigydote,tai nereiskia,kad trumparegyste nera isgydoma.Tuo labiau su tokiu nusiteikimu,kad trumparegyste-neisgydoma.

Brangioji, Jūs tiesiog jauna, naivi ir nepatyrusi. Todėl ir šventai įtikėjusi tokiais marazmais. Būtent į tokį trumparegių lektoratą ir nukreipta visokių "išgijimo metodikų" komercinė pasiūla.

Siūlyčiau nesiblaškyt, o pradėt nuo mokslo pasiekimų ir įrodymų šioje srityje. Tačiau bent susipažinus su optikos pagrindais, t.y. išsiaiškint kas tai per "monas" ta trumparegystė. Ba be reikalo tik laiką gaištat, o dar ir išlaidų bereikalingų patiriat. biggrin.gif


Atsakyti
Visiškai pritariu Laikinam.
Visos tos pratimų knygelės ir teorijos kaip išgydyti trumparegystę prilygsta knygoms "kaip tapti milijonierium" ir pan. Yra tų sėkmės istorijų, tačiau pasaulyje gyvena arti 7 mlrd. žmonių, o trumparegystę išsigydžiusių vienetai (turiu galvoje per pratimus ir mankštas, neskaitant intervencijų lazeriu).
Jei jau yra kokia gera ir mokslo bei sėkmės pavyzdžiais pagrįsta trumparegystės gydymo metodika - manau jau senai turėtume sanatorijas ne tik širdies darbui gerinti, bet ir trumparegystei gydyti.

Pati esu trumparegė jau 20 metų (-8,5 diopt.). Kol dar turėjau mažą trumparegystę lygiai taip pat buvau naivi ir tikėjau tomis knygomis. Perskaičiau jų ne vieną. Dariau pratimus, gėriau vitaminus, lašinau vaistus... ech, ko tik nesu dariusi... Ir NIEKO. Trumparegystė kaip progresavo taip progresavo.
Žinoma pratimai nekenkia. Galite juos daryti. Tačiau naivų tikėjimą visiškai išsigydyti trumparegystę - meskite į šalį. Geriausiu atveju jums pavyks išlaikyti esamo lygio regėjimą. Trumparegystė ne liga, tai pripratimas matyti iš arti.
Patarčiau geriau susitaikyti su mintimi, kad esate trumparegė ir daryti viską, kad ji neprogresuotų. Tai ir bus jūsų laimėjimas darant pratimus. Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Nenius @ 2009 06 30, 19:33)
Trumparegystė ne liga, tai pripratimas matyti iš arti.

Visiškai esat teisi išskyrus šį teiginį. Tai nėra joks pripratimas matyti iš arti. Tai yra lėtinė liga, kurios metu padidėja akies obuolio laužiamoji galia (refrakcija) arba pailgėja išilginė akies obuolio ašis. Dėl šios priežasties vaizdas, turintis susidaryti akies tinklainėje, susidaro prieš ją.
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2009 06 28, 22:13)
Ne kiekvienam,cia bendra taisykle,skaitoma,kad iki triju dioptriju akis sugeba prisitaikyti,jei daugiau-nelabai.Na,man kiekviena karta keiciant stiklus pirma para buna diskomfortas( o silpnesnes akies dar cilindras,tai isvis skirtumas nebezmoniskas gaunasi),tiksliau,vakarop jis paprastai praeina,todel naujus akinius pradedu nesioti tik per iseigines,nes dirbti jau butu sunkoka,darbe akys ir be to pavargsta.O kai priprantu-jokio skirtumo nejauciu.

va va, jeigu taip, tai tada tikiu. Vadinasi, kai skirtumas iki pusantros dioptrijos, tai diskomforto nesijaucia visai, o jei nuo pusantros iki triju - diskomfortas ilgainiui praeina, ir tokie akiniai tinkami..

Lalala947, aciu Jums uz pratimus. Bet jie skirti visiems, kuriu pavargusios akys. Yra ir pratimu specialiai nuo trumparegystes, reiks pasiieskot. Jei bent iseis jais sustabdyti regejimo blogejima, tai irgi pasiekimas drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lina O.: 03 liepos 2009 - 20:40
Gal kas bandė šiuos "akinius" ? Rašo, kad "treniruoja" akis bigsmile.gif http://www.optikavizija.lt/?page=63
Atsakyti