Įkraunama...
Įkraunama...

Nedarbingumo pažymėjimas, ligos pašalpa

darbe isaiskino - sedek ramiai, viskas padaryta jau biggrin.gif
tai sedesiu ir lauksiu. jauciu perves litus po kokiu 10 d...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ruta_vyshnia: 15 rugpjūčio 2010 - 10:17
QUOTE(ruta_vyshnia @ 2010 08 15, 11:17)
darbe isaiskino - sedek ramiai, viskas padaryta jau biggrin.gif
tai sedesiu ir lauksiu. jauciu perves litus po kokiu 10 d...

o prasyma gauti pasalpą pateikėte? ar gavote pranesima, kad jis priimtas?: tada būna sprendimas e-sistemoje, ten rašo kiek priskiaciuota ir kada sumokės.
Atsakyti
QUOTE(Austamaziuke @ 2010 08 16, 22:35)
o prasyma gauti pasalpą pateikėte? ar gavote pranesima, kad jis priimtas?: tada būna sprendimas e-sistemoje, ten rašo kiek priskiaciuota ir kada sumokės.

nu as pirmaji pateikus buvau, ir rase kad priimtas..
man neraso kiek paskaiciuota sad.gif
sakes, kiek nesamoniu. seniau nueini i sodra ir ramu... einu prie sistemos jungtis ir skambinsiu i sodra...
Atsakyti
QUOTE(ruta_vyshnia @ 2010 08 19, 12:40)
nu as pirmaji pateikus buvau, ir rase kad priimtas..
man neraso kiek paskaiciuota sad.gif
sakes, kiek nesamoniu. seniau nueini i sodra ir ramu... einu prie sistemos jungtis ir skambinsiu i sodra...

ar susitvarkete? gavote pinigelius?
Atsakyti
Sveikos mergaitės 4u.gif

Nutariau ir aš kreiptis....

Vyras po traumos, abiejų kojų lūžiai, turi nedarbingumą, jau praėjo ir tas 121 ( ar kiek ten tų dienų blush2.gif ) terminas, buvo komisija, kuri nusprendė, kad nedarbingumas tęsiamas toliau, nes jis dar tik pradeda vaikščioti. Gal kuri nors žinot, kiek po komisijos vėl maximaliai gali tęsti nedarbingumą ?

Ir dar klausimėlis, girdėjom iš kitų , gydytoja kol kas nieko neminėjo, kad jei ilgai tęs nedarbingumą, tai po kurio laiko gali siūlyti laikiną invlidumą, bet kaip tada su išmokom, mokės tik tą invalidumą ar plius ir uz nedarbinagą, na tą ką dabar gauna, žodžiu susirūpinom finansais blush2.gif

Ačiū už atsakymus 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lili*: 24 rugpjūčio 2010 - 12:38
QUOTE(vaida89 @ 2010 08 13, 07:22)
Vat ir man ta oati beda su el.biliuteniu.Jame buvau nuo geguzes pabaigos iki birzelio vidurio,tada kai ji uzdare isejau is darbo,o kai liepa pradejau dometis kodel negaunu pasalpos pasake,kad darbdavys turi kazka uzpildyti.Tai iki siandien dar negavau pasalpos ir manau,kad nebegausiu,nes su piktuoju teko iseiti is darbo,tai nemanau,kad buves darbdavys pildys popierius uz mane. schmoll.gif

Pagaliau vakar pervede ilgai laukta biliuteni.Jau maniau taip ir nebegausiu,net nustebau... mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaida89: 25 rugpjūčio 2010 - 13:48
QUOTE(vaida89 @ 2010 08 25, 14:47)
Pagaliau vakar pervede ilgai laukta biliuteni.Jau maniau taip ir nebegausiu,net nustebau... mirksiukas.gif

Na, darbdavys - bet kokiu atveju privalo užpildyti formas, jei to nepadarys - galite raštu kreiptis kad ir į Sodrą, informuojant apie situaciją. Sodra turi poveikio priemonių "susitvarkyti" su piktybišku darbdaviu 4u.gif
Atsakyti
1.Koks maksimalus nedarbingumo laikotarpis gali buti skiriamas dirbanciam pensininkui.
2. Kaip skaiciuojama nedarbingumo pasalpa pensininkui?
3. Ar mokama papildomai prie nedarbingumo pasalpos pensija?
Aciu
Atsakyti
QUOTE(Austamaziuke @ 2010 08 28, 10:39)
Na, darbdavys - bet kokiu atveju privalo užpildyti formas, jei to nepadarys - galite raštu kreiptis kad ir į Sodrą, informuojant apie situaciją. Sodra turi poveikio priemonių "susitvarkyti" su piktybišku darbdaviu 4u.gif

Na as per el.bankininkyste buvau pasijungusi prie sodros ir parasiau jiems laiska paaiskindama visa susiklosciusia situacija.Po kokiu poros savaiciu is sodros buvau gavusi laiska apie tai,kad jie paragino buvusi virsininka,bet nuo to laiko buvo praejes dar bent menuo.Todel ir vilties jau nebeturejau.Na,bet viskas gerai,kas gerai baigiasi thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(SIMPL @ 2010 08 29, 20:38)
1.Koks maksimalus nedarbingumo laikotarpis gali buti skiriamas dirbanciam pensininkui.
2. Kaip skaiciuojama nedarbingumo pasalpa pensininkui?
3. Ar mokama papildomai prie  nedarbingumo pasalpos pensija?
Aciu

dirbančiam pensininkui nėra jokių nei išimčių nei privilegijų gaunant nedarbingumo išmoką. viskas kaip ir paprastam dibančiąjam mirtingąjam.
jei žmogus turėtų ribotą darbingumą (gautų pašalpą)- tada gali atsirasti niuansai.
esant nedarbingam pensininkui, jis pensiją gauna tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir gaunant darbo užmokestį. tiksliau jis gaus mažiau dabo užmokesčio (draudžiamųjų pajamų) todėl pensijos kintama dalis padidės.
http://www.sodra.lt/lt/pensijos
Atsakyti
Sveiki,
Norejau paklausti,ar gali darbdavys atleisti darbininka,del to,kad jis turi nedarbingumo pazymejima keturis menesius? Ar maziau. Aciu uz atsakyma smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Veidrodine* @ 2010 09 03, 09:58)
Sveiki,
Norejau paklausti,ar gali darbdavys atleisti darbininka,del to,kad jis turi nedarbingumo pazymejima keturis menesius? Ar maziau. Aciu uz atsakyma smile.gif

Teoriškai - taip. Praktiškai - yra daug sąlygų.
QUOTE
133 straipsnis. Garantijos sergantiems ir sužalotiems darbe darbuotojams

1. Darbuotojams, netekusiems darbingumo dėl sužalojimo darbe arba profesinės ligos, darbo vieta ir pareigos paliekamos, kol bus atgautas darbingumas arba nustatytas neįgalumas. Su darbuotoju, kuriam nustatytas neįgalumas, darbo sutartis gali būti nutraukiama laikantis šio skirsnio nuostatų.

2. Darbuotojams, tapusiems laikinai nedarbingiems ne dėl šio straipsnio 1 dalyje nustatytų priežasčių, darbo vieta ir pareigos paliekamos, jeigu jie dėl laikinojo nedarbingumo neatvyksta į darbą ne daugiau kaip šimtą dvidešimt dienų iš eilės arba ne daugiau kaip šimtą keturiasdešimt dienų per paskutinius dvylika mėnesių, jei įstatymai ir kiti norminiai teisės aktai nenustato, kad tam tikros ligos atveju darbo vieta ir pareigos paliekamos ilgesnį laiką.
3. Į šio straipsnio 2 dalyje nustatytus laikotarpius neįskaitomas laikas, per kurį darbuotojas gavo valstybinio socialinio draudimo pašalpą šeimos nariui slaugyti arba pašalpą epideminių situacijų atvejais.

Straipsnio pakeitimai:

Nr. X-294, 2005-06-30, Žin., 2005, Nr. 85-3138 (2005-07-14)


http://www3.lrs.lt/p...c_l?p_id=378054
Atsakyti