Įkraunama...
Įkraunama...

Tortai

QUOTE(JOLKA999 @ 2009 10 10, 12:09)
citrinos sultim.


Tai cia kalba ir ejo apie tai, kad su citrinos sultim sutrauke grietinele smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasukas @ 2009 10 10, 12:03)
o ka daryti kai nera citrinos rugsteles?kuo parugstinti grietinele?

kai jau išplakta, tai kaip praktika rodo niekuom, jei būtum iš pradžių prieš plakimą supylus, viskas būtų buvę gerai mirksiukas.gif jeigu torto dar nesutepei, sulaistyk biskvitus rūgščiu vandenuku, gal kažkiek praskies tą saldumą, nes jei susidėjai cukraus kiekį pagal receptą, tai bus labai saldu mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Olesta: 10 spalio 2009 - 11:29
O man atrodo perplakei grietinele,nes as citrinos sultis visada pilu i jau isplakta grietinele,ir dar niekada nebuvo sutrauke g.gif O kai grietinele perplaki jau pradeda darytis sviestas,o tu dar sliukstelejai rugsties,tai dar greiciau pasidare sviestas.
Atsakyti
QUOTE(daividija @ 2009 10 10, 12:25)
O man atrodo perplakei grietinele,nes as citrinos sultis visada pilu i jau isplakta grietinele,ir dar niekada nebuvo sutrauke g.gif O kai grietinele perplaki jau pradeda darytis sviestas,o tu dar sliukstelejai rugsties,tai dar greiciau pasidare sviestas.

drinks_cheers.gif
Atsakyti
Sveikos,kepėjos
Niekada nekepiau tortų (na vaikystėj bandžiau-nieks nesigavo ir padėjau kryžių blush2.gif ). Visada sakydavau,kad galiu marmulint mišraines,troškinius,sriubas ir t.t.,bet tik ne saldumynai. Bet va,bendraudama SMe,tai vienoj,tai kitoj temoj užtinku merginų postus,kurios džiaugiasi pavykusiais labai skaniais tortais,kurių receptukus rado čia. Nu surizikavau ir aš. Taip,kad galiu jau pasigirti,kad moku iškepti "Malkas po sniegu" (jau kepiau 3kartus,bet antrą kartą gavosi "malkos po tirpstančiu sniegu" doh.gif ) ,išbandžiau ir "Juodąjį mišką'. Nu ir patiko. O šiandien susigundžiau "Rafaelo svajone". Net ir mikserį nusipirkau ax.gif ,bo tokio daikto neturėjau (na poreikio nebuvo smile.gif ) . Taip,kad -einu bandyt. Šiek tiek neramu,bet progos jokios-kaip pavyks-taip bus gerai smile.gif
Laikykit špygas (kad tik taip nesigautų tfu tfu tfu) mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(daividija @ 2009 10 10, 13:25)
O man atrodo perplakei grietinele,nes as citrinos sultis visada pilu i jau isplakta grietinele,ir dar niekada nebuvo sutrauke g.gif O kai grietinele perplaki jau pradeda darytis sviestas,o tu dar sliukstelejai rugsties,tai dar greiciau pasidare sviestas.

visko gali buti,tai va-ataskaita tokia smile.gif-supyliau sultis pries plakdama-viskas gerai,tik grietinele kazkokia niekam tikus pasitaike,kuo daugiau plakiau ,tuo labiau skystejo,ir reikejo truputi daugiau sulciu,bet bijojau vel sugadinti,tai nepyliau(reiks rusu parduotuvese pasiziuret citrinos rugsteles smile.gif ),vysnias naudojau is kompoto,tai viskas gerai,bet man truko vysnios skonio,tad sekanti karta naudosiu saldytas,o siaiup labai skanus,nors ir nelabai lygus,bet seima gyre (pabandytu supeikt lotuliukas.gif )
jusu teismui:
Atsakyti
nu jaučiu pribrendo reikalas ne tik į az, bet ir čia viešai parašyti kaip aš kepu juodą mišką, nes vis sulaukiu daug klausimų į az 4u.gif

1. Biskvitas viskas tvarkoj, kepu nenuklysdama nuo recepto, šventai laikausi jo kepimo instrukcijų. Yra gudrybė, jei Jūsų biskvitas iškilo netolygiai arba pakilęs per vidurį per daug, išimkit biskvitą iš formelės dar šiltą, išverskit „veidu“ ant kepimo popieriaus ir paslėkit kokia medine lentute, biskvitas išsilygins.... dar gi juodo miško biskvitas turbūt vienintelis leidžiasi trankomas, jei skarda mažo skersmens, o biskvitas reikalingas ne su kuprele, tai skystą biskvitą kai supilat į formelę, nuo dušios trinktelėkit į stalą ir tada kiškit kepimui.....
2. Toliau pertepimas: 420 arba 450 g grietinėlės, 60-80 g cukraus ir 0,3-05 a.š. citrinos rūgštelės (į neplaktą grietinėlę sudedu cukrų, citrinos rūgštelę ir plaku iki kol išsiplaka). Pilnai normai sunaudoju 2 indelius grietinėlės.
3. Šokoladas + grietinėlė (ne pienas kaip recepte, tik kiekis tas pats), pjūvis nelūžinėja, pjaunasi minkštai ir yra ne kieto šokolado, o ganašo konsistencijos.
4. Vyšnias dedu namines konservuotas savo pačios + pamaišau su šaldytomis, iš vakaro supilu stiklainiuką su sirupu ant šaldytų, tai jos salstelėja nuo tų konservuotų, o sirupas pagauna rūgštelės.... kai neturėdavau dėdavau ir konservuotas, ir šaldytas, visokias pirktines, šiemet apsirūpinau cool.gif
5. sutepus tortą, jei matot, kad jis kažkur nelygus, paimat skardelės lanką, apjuosiat apteptą/suteptą tortą, viršų palikdamos neteptą ir apjuosiat skardos lanku ir užspaudžiat, jei viršus nelygus, uždedat skardelės dugną ir paslegiat tortą, kai tortas susistovės, nuimat visus apjuosimus, ir tada puošiat pagal fantazijos galimybes 4u.gif
6. Juodam miškui puošti tinka grietinėlė, trupiniai, šokoladas, masės, nebandžiau tik sviestinio kremo. Iš jo lengva suformuoti tortus, kurie reikalauja apvalaus viršaus, nes biskvitas turi tokį polinkį kuo mažesnė skarda, tuo didesnė kupra - man tas pasitarnauja boružių darymui 4u.gif kaip formuoti boružę iš juodo miško yra Asseni viršutinėj tortų puošimų temoj be plepėsių 4u.gif na atrodo viską parašiau. SĖKMĖS!!!
Atsakyti
Olesta, thumbup.gif .Tik kaip su sulaistymu biskvito g.gif Kazkam skaiciau gavosi slapias,gal is viso nelaistyti g.gif ?Ruosiuosi ji kepti lapkricio pirmai smile.gif
Atsakyti
Aš kai kepiau,tai laisčiau. ir man viskas gerai buvo thumbup.gif
Na o aš pasigirsiu-jau beveik baigiau Rafaelą ax.gif Nu panašu,kad gavosi. bet norėčiau paklaust:
1. Kai iškepat biskvitą,kepimo popierių lupat dar nuo karšto,ar laukiat,kol atvės? Aš
lupau iš karto,tai kai kur krašteliai nutrupėjo.
2. Kokio maždaug storio sluoksniu tepat kremą? Aš pertepiau gana storai-bandžiau ant vieno lakšto sudėt trečdalį kremo. Bet dukra sako,kaži ar nebus perriebu g.gif
Atsakyti
QUOTE(ReNcYtEa @ 2009 10 10, 22:25)
Aš kai kepiau,tai laisčiau. ir man viskas gerai buvo  thumbup.gif
Na o aš pasigirsiu-jau beveik baigiau Rafaelą  ax.gif  Nu panašu,kad gavosi. bet norėčiau paklaust:
1. Kai iškepat biskvitą,kepimo popierių lupat dar nuo karšto,ar laukiat,kol atvės? Aš
lupau iš karto,tai kai kur krašteliai nutrupėjo.
2. Kokio maždaug storio sluoksniu tepat kremą? Aš pertepiau gana storai-bandžiau ant vieno lakšto sudėt trečdalį kremo. Bet dukra sako,kaži ar nebus perriebu  g.gif

Aisku geriau palaukti,kol atves,tada geriau nusilups.As irgi esu kepus ta rafaelo,tai zinok labai sugeria tas biskvitas ta krema.As irgi galvojau,kad bus per daug kremo tai papildomai dasikepiau biskvito (pagalvojau,kad kiausiniai per mazi buvo doh.gif ).Bet to biskvito tikrai nereikejo schmoll.gif .Man tas tortas gavosi toks sausokas.Butu nepamaise ir daugiau sulieti.Tokia mano patirtis.Sekmes mirksiukas.gif
Atsakyti
Juodo miško sulaistymui vienam biskvitui 4-5 valgomi šaukštai sirupo (vyšnios nuvarvintos).......

Rafaelo biskvito nesismulkinu ir nepilstau biskvito, antrą kartą jau iškepiau vienu kepimu biskvitą, supjaustau paskui į keturias dalis, tik kepa 40-45 minutes... Puikiausiai iškyla, o popieriaus nematau skirtumo kada nuiminėt, šį vakarą iškepiau, rytoj nuimsiu... sluoksnių trys, taigi išsiplakam kremą, dalinam į tris dalis ir sutepam, tikrai ne per riebu, tik išplakit padoriai sviestą mirksiukas.gif sulaistymui sunaudojau 300 ml skystimėlio - super thumbup.gif
Atsakyti
Na mūsų Rafaelas jau išbandytas. SUPER smile.gif Tikrai ne perriebu . Tik kitą kartą laistysiu daugiau,nes viršutinį biskvitą sulaisčiau labiausiai,tai jis ir skaniausias-labai gerai ta rūgštelė pasijaučia thumbup.gif O cukraus aš turbūt sumažinau į biskvitą (nors neesu tikra). Mat man vienas kepėjas patarė"kai kepi tortą,cukraus dėk tiek šaukštų,kiek dedi kiaušinių" Taip ir padariau. Man-pats tas ax.gif
Taip kad-Rafaelą tikrai kepsiu dar kartą (ir ne vieną ko gero smile.gif )
Atsakyti