Įkraunama...
Įkraunama...

Žako papūgos

Oi, kokia idomi temuke! senai svajojam apie zaka... bet vis mastom - turim kate, suni ir triusi. kaip idomu zakai sugyvena su kitais gyvunais?
Atsakyti
QUOTE(alfa omega @ 2009 08 20, 23:13)
As norejau paklausti ar jusu zako prie zmoniu sneka,musiskis tai labai retai ir tai tik prie musu o jeigu svetimu bus tam paciam kambaryje tai nei zodelio neispesi,viena diena pastebejau kad mes labai ilgai buvom salone tai jis nusisuko nuo musu nugara ir pradejo sneketi...... g.gif


Kad turbūt dauguma žakų prie svetimų nesidemonstruoja kalbinių sugebėjimų biggrin.gif
Nors draugai, kurie dažniau apsilanko, tai girdėję kalbant - juos irgi laiko šeimos nariais turbūt hihihi.gif Bet dažniausiai, jei pamato nepažįstamus, tai stebi ir tyli.

Atsakyti
As irgi noriu tokios papugos. Bet kol kas renkuosi info, kad nusipirkus netektu gailetis, vis gi ne zaislas, o gyvas daiktas. sakykit, o kokios prieziuros reikalauja, kiek mazdaug kainuoja islaikymas ,kokiu butiniausiu dalyku reikia, kaip sugyventu su katinais? Ar butina isleisti papuga is narvo ir kaip daznai, ar isbutu viena kelias dienas?
Atsakyti
QUOTE(Azazella @ 2009 10 11, 10:51)
As irgi noriu tokios papugos. Bet kol kas renkuosi info, kad nusipirkus netektu gailetis, vis gi ne zaislas, o gyvas daiktas. sakykit, o kokios prieziuros reikalauja, kiek mazdaug kainuoja islaikymas ,kokiu butiniausiu dalyku reikia, kaip sugyventu su katinais? Ar butina isleisti papuga is narvo ir kaip daznai, ar isbutu viena kelias dienas?

Užsukit į www.papugos.lt ten rasite daug temų ir naudingos informacijos... mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Azazella @ 2009 10 11, 08:51)
As irgi noriu tokios papugos. Bet kol kas renkuosi info, kad nusipirkus netektu gailetis, vis gi ne zaislas, o gyvas daiktas. sakykit, o kokios prieziuros reikalauja, kiek mazdaug kainuoja islaikymas ,kokiu butiniausiu dalyku reikia, kaip sugyventu su katinais? Ar butina isleisti papuga is narvo ir kaip daznai, ar isbutu viena kelias dienas?


Papūga ne tiek reikalauja priežiūros, kiek namai reikalauja tvarkymosi smile.gif
Ypač, jei ji, kaip tikras šeimos narys nebūna pastoviai uždaryta narve, o gyvena daugiausiai laisvėje.
Dėl išlaikymo, tai pradžioj kainuoja daug, nes papūga turi savo atitinkama kaina smile.gif O kai turi ir papūgą, ir narvą, tai tų išlaidų nesijaučia. Nes didelį dalį jos raciono ir sau perki. Grynai papūgiškas maistas - daiginukai, sausiakas perkamas + vitaminai metams. Bet visa tai perki kartą didesniu kiekiu, tad išeina pigiau ir metų begyje nebereikia pirkti.

Dėl palikimo vienos, tai kelias dienas pabus viena, jei kas ateis pakeist vandens. Bet jei išvažiuojam ilgesniam laikui, tai keliauja kartu. Nuobodžiauja žakai vieni - bendraujantys paukščiai, reikia draugijos gi jiems. Ir tai viena kambaryje nelabai lieka, plasnoja iš paskos pastoviai biggrin.gif

Prieš perkant gerai išstudijuok visą papūgų forumą, pasverk visus už/prieš, apsvarstyk, ar galėsi skirti jam pakankamai dėmesio..? Juk ne trumpaamžis gyvūnas, įsigyji jį visam gyvenimui.. Daug yra istorijų, kai atsiradus vaikams, laiko augintiniui nebelieka, ir keliauja nabagai iš rankų į rankas..
Atsakyti
Buvau pradejes tema apie Zakus, nes planavau isvykti is LR i Germanija ir maniau, kad nebus imanoma pasiimti savo augintinio, todel uzvedziau sia tema noredamas padovanoti savo pauksti tinkamiausiam zmogui.
Taciau, suzinojau, kad did.problemu nera - nuejau i vet.klinika (truputi kitaip ji vadinasi), sumokejes 20 Lt gavau pazyma anglu kalba, kad mano zakutis sveikas - isidejau i mikruske ir po 30 val. buvome vietoje. Tiesa, pries tai su kaimynais pakalbejome (Germanijoje zmones, tvarka - kitokios) - neigiamos reakcijos nebuvo ir...viskas issisprende.
Jis daug gyvasties inesa - man l.gera, kad jis cia.
Atsakyti
Siracusa, o jei kur nors prie ežeriuko, į gamtą? Ar turit kažkokį spec narvą, o kur palikt, palapinėj/mašinoj nakvot? biggrin.gif Nu su šunimis man kažkaip aišku ir paprasta, su papūgom nelabai..
Atsakyti
Namie laikytas paukstis patirtu didziausia stresa, isveztas i gamta. Nebent papugom butu apkarpyti sparnai. Tai saugu - jos niekad niekur neisskris, taciau man gaila paukscio, kuris negali paskristi - tegu skraidzioja bute.
Atsakyti
nu, kad sparnus apkarpys, tai mažiau nestresuos. nelabai man suvokiama, kaip su paukščiu galima keliauti, bet gal kas papasakos, įdomu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Dominus @ 2009 12 15, 18:04)
Namie laikytas paukstis patirtu didziausia stresa, isveztas i gamta. Nebent papugom butu apkarpyti sparnai. Tai saugu - jos niekad niekur neisskris, taciau man gaila paukscio, kuris negali paskristi - tegu skraidzioja bute.

M,es irgi nebekerpam sparnu nes kai viena karta jam kirpom tai tikrai jam stresas buvo ,pora dienu isvis nebesnekejo ir ant mano vyro(kadangi jis tas kirpejas buvo) labai supykes buvo kai mano vyras prieidavo prie narvo Jurgis iskart jam uzpakali atsukdavo o siaip ten tarp ju nesveika meile yra,jam karts nuo karto uzeina noras paskraidyti bet bute blogiausiu atveju i kokias uzuolaidas uzsikabina,pora kartu i langa trenkesi kol suprato kad per langa neisskrisi.My WebpageMy Webpage Jurgis graikas tai ir sneka tik graikiskai ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo alfa omega: 15 gruodžio 2009 - 17:09
Jau nebeegzistuojanciame forume maciau zakucio nuotraukas, pakirptais sparnais, kur jis ir po smeli prie juros striksejo ir ant medzio sode tupejo. Tikrai ispudinga, bet ir rizikinga, nes plunksnos turi savybe ataugti, o tada nezinia kokios aplinkybes pauksti isgasdintu. Kiek skaiciau tokiu netekciu - arba nebegrizdavo, arba rasdavo nebegyvus.
Na, viskas imanoma tik reikia buti l.rupestingais tevais.
O maniskis - ne 30, o 34 val. kelione mikriuku atlaike geriausiai, nors masina Vokietijoje buvo sugedusi - taise 3 val., po to dar 3 valandom sustabde policajai, krate bagaza, atlupinejo autodetales ir pan.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dominus: 15 gruodžio 2009 - 19:35
Indreaja, turim nediduką kelioninį narvą (toks labiau nimfinis). Vežamės ją ir į stovyklas, tiesa, jei gyvenam namelyje. Ant plyno lauko, kur tik palapinė ir mašina, tai nea, nerizikuoju, nes gali perkaisti visą dieną ant saulės vasarą. Bet visur kitur, tai keliaut su ja no problem, nė ten kokių stresų nė ko, jei nuo mažens pratini. Aš tos nuomonės, kad mažesnis stresas su šeimininkais, kad ir kitoj aplinkoj, nei vienai uždarytai namie tupėt cool.gif

Dėl sparnų pakirpimo. Aš visgi už kirpimą, nes nepakirpti sparnai viena iš namie auginamų papūgų mirties priežasčių. Papūgistų forume praeitą savaitę į stiklą atsitrenkęs užsimušė fantastinis eclectu'sas, kuris namie buvo ne naujokas ir puikiai orientavosi erdvėje. Ir tai anaiptol ne vienintelis atvejis.. So.. šeimininkams spręsti.. Be to, vistiek butuose/namuose paukščiai pilnavertiškai nepaskraido, kaip kad laukiniai jų gentainiai..
Maniškė irgi buvo pernai atsitrenkus į stiklą ir įkritus į smulkiaspyglį kaktusą, ačiūdie, viskas baigėsi sėkmingai. Dabar plunksnos pilnai ataugę, visur sekioja iš paskos hihihi.gif bet prieš vasaros sezoną vėl pakirpsim cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Siracusa: 17 gruodžio 2009 - 13:48