Įkraunama...
Įkraunama...

Bažnytinė santuoka

Shirshe, skaitydama tavo zinute, atsidusau-lyg skaityciau savo mintis.....Pas mus 100% ta pati situacija-atsitiko taip, kad tada kai tuokemes, del n... su biski priezasciu pasirinkom tik civiline santuoka...Galvojau, po kurio laiko susituoksim ir baznycioj, bet...Kazkaip su metais supratau, kad man tai nera taip svarbu, kad tempciau savo vyra per prievarta i ta baznycia(jis nieko pries, bet darytu tai tik del mano noro...paprastai sakant, jam "dzin" wink.gif )
Tai vat taip jau penki metai....be to per ta laika issiskyre ne viena musu draugu pora, kuri tuokesi su baznycios palaiminimu... g.gif wink.gif
Zodziu, gal pasirodys, kad teisinu save ir savo sprendima, bet nutariau nesityciot is svento dalyko...Jei tai nera svarbu abiems seimos nariams, tai geriau rinktis tik civiline metrikacija...................
Atsakyti
Mano manymu, santuoka, tai zmogaus mastymas, zmogaus gebejimas buti salia ir kartu su kitu zmogumi. Nebuti jo ir netureti jo, o buti su juo. Sito buvimo kartu neduoda nei civiline, nei baznytine santuoka.
Mes nesituokeme baznycioje del subjektyviu priezasciu. Jei butumem galeje, tai butumem tuokesi baznycioje, del pompastikos, del graziu apeigu, del senoliu ir tevu. Tai butu buve pagrindiniai kriterijai, o ne baznycios kanonai ir Dievo valia.
O istiesu, siandien dienos akimis, tai kvaila. Kai man vienas kunigas issaikino, kas yra baznytine santuoka, tai tikrai drasiai galiu pasakyti, tokios santuokos as nenotiu.
Mano viena kursioke, jau 10 m. kartu su vaikinu, turi du nuostabius vaikus, ir nera oficialiai vede nei baznycioje, nei CMB. Jie santuoka supranta kaip buvima kartu, buvima sirdimis, o ne vizualiai.
Nera kvailiau kai prisieki buti kartu istikimam iki mirtis jus isskirs, o nepraejus nei metams atsiranda vienos nakties nuotykiai, ar net skirybos. Tai tie pazadai istarti prie altoriaus, Dievo ir visu susirinkusiu akivaizdoje, tampa S.... verti.
Atsakyti
Tikrai sutinku su tuo, kad santuoka baznycioje nereiskia, kad ta pora neissiskirs. Nors as pati tuokiausi baznycioje ir tai buvo musu abieju noru, bet turiu draugu, kurie nors ir nesusituoke baznycioje, yra daug laimingesni nei tie, kurie susituoke ir baznycioje. O mes tuokemes is dalies del to, kad musu butu nuseprate tevai bei seneliai ir visi kiti gimines. Bet as taip pat norejau, kad musu santuoka butu palaiminta Dievo. O jeigu vyras nenori tai ir nereikia jo versti tuoktis baznycioje, nes tai mano manymu butu savanaudiska.
Atsakyti
Mes tuokemes tik CMB. Visi buvo nustebe - nerealiai nustebe. Tevai ir seneliai irgi labai norejo, kad tuoktumemes ir baznycioje. O nesituokem baznycioje tik todel, kad nesame labai praktikuojantys katalikai ir nenorejome vien del ceremonijos ir aplinkos paminti tikejimo.
Kad santuoka butu tvirta nereikia kazhkokio ishorinio isikishimo (pvz. santuokos baznycioje) - uzhtenka tiketi vienas kitu ir myleti.

Daugiau parasiau apklausoje apie baznytine santuoka.
Atsakyti
QUOTE (0nora0 @ 2004 12 09, 15:53)
Kad santuoka butu tvirta nereikia kazhkokio ishorinio isikishimo (pvz. santuokos baznycioje) - uzhtenka tiketi vienas kitu ir myleti.

100% tiesos.


Ir dar, man atrodo, kad tuokiantis baznycioje labai svarbu koks kunigas. Jei kada gyvenime, pasikeitus esamai situacijai, kai busim jau zili ir vis dar kartu ir isimyleje, nuspresim susituokti baznycioje, tai labai atidziai rinksimes kuniga. Jis turetu buti ismintigas gyvenimiska patirtimi, geras filosofas, o ne grieztai iskales ir besilaikantis baznycios raides.
Atsakyti
QUOTE (Šypsena @ 2004 12 09, 16:48)
Jis turetu buti ismintigas gyvenimiska patirtimi, geras filosofas, o ne grieztai iskales ir besilaikantis baznycios raides.

Pilnai sutinku. Per musu vestuves kunigas buvo dar ir jumoristas: palinkejo, kad po penkiu metu butu sesi vaikai ir ne maziau. Tai po to visi dar ilgai kartojo ir liepe kuo greiciau pradeti... biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Šypsena @ 2004 12 09, 16:48)
Jei kada gyvenime, pasikeitus esamai situacijai, kai busim jau zili ir vis dar kartu ir isimyleje, nuspresim susituokti baznycioje, tai labai atidziai rinksimes kuniga.

kataliku Baznycioje tik viena syki pripazystamas santuokos sakramentas tiems patiems sutuoktinimas. žiliems -ne išimtis.

n.b. norint šneketit apie santuokos sakramento priemimo svarbuma reikalingas tikejimas i Kristu ir Jo isteigtus 7 sakramentus. clap_1.gif
Atsakyti
QUOTE(kolega @ 2004 12 11, 20:25)
kataliku Baznycioje tik viena syki pripazystamas santuokos sakramentas tiems patiems sutuoktinimas. žiliems -ne išimtis.
n.b. norint šneketit apie santuokos sakramento priemimo svarbuma reikalingas tikejimas i Kristu ir Jo isteigtus 7 sakramentus. clap_1.gif


Visu pirma mes nesame susituoke baznycioje, tad kaip ir minejau, pasikeitus situacijai mes galetumem buti sutuokti.
Antra, is visam pasaulyje, baznucioje besituokianciu poru, gal tik maza dalis poru tuokiasi tikedamos i Kristu ir Jo septynis sakramentus.
Tad kalbos apie pamalduma, akla tikejima "Dievo"-greiciau baznycios zodziu ir baznytine santuoka neturi prasmes. Nes kaip dauguma rasiusiu apie tikejima, tai tiki tik is dalies, su tam tikromis islygomis. O tikejimas is dalies, tai tas pats kaip buti biski nescia biggrin.gif
Atsakyti
As niekad nesureiksminau baznycios... Galbut del to, kad nesu giliai tikinti? dry.gif mes kai tuokemes net klausimas nebuvo iskiles ar tuoksimes baznycioje - mano vyras ne tik, kad netikintis, bet jis ir giliai pries bet kokia religija, kaip didziausiu pasaulyje nesantaiku kaltininku. Tik veliau, draugams paklausius, kodel nesituokeme baznycioje, supratau, kad dar ir tai galejome atlikti. smile.gif
Nemanau, kad santuoka baznycioje keistu musu poziuri i buvima drauge. Esu labai mylinti ir mylima zmona ir be baznycios smile.gif
Atsakyti
Na nezinau, neesu labai tikinti, taciau mums buvo svarbu susituokti baznycioj, net galvojom atsisakyti CMB ir susituokti tik baznycioj, netempiau as jo ir jis manes, paprasciausia mums atrode, kad tai yra svarbu ir teisinga ir gal isipareigojimai kiti, gal kazkokie aukstesni, dabar neseniai (buvo musu 7 metines) jo kaip tik klausiau ar ir vel taip pasielgtume atsakymas buvo teigiamas, nors jis i baznycia nueina duok dieve viena kart i metus, bet vistiek mums tai buvo svarbu ir vaikus krikstijom, taciau ta tikejima visa suprantam kazkaip kitaip, gal daugiau zmogiskai smile.gif Mums svarbu yra biblija, o ne baznytiniai pranasai, nezinau, bet man atrodo, kad mums buvo svarbu prisiekti vienas kitam pries kazka auksciau, ne tik kad kazkam butu grazu ar toleruotina smile.gif .

Ir tikrai nemanau, kad zmones nuo to tampa laimingesni ar nelaimingesni, cia viskas priklauso nuo zmogaus, juk santuokos gali ir jokios nebuti, o zmones gali visa gyvenima nugyventi daug geriau nei tie kurie susituokia ar baznycioj ar CM.

DAR YRA PANASI TEMA CIA My Webpage
Atsakyti
O mes galvojam tuoktis tik baznycioje. Tikiu, kad yra kazkas auksciau...
Tikrai ne nuo santuokos vietos seimos laime priklauso, butu labai jau paprasta... laugh.gif
Atsakyti
Tuoksimes tik baznycioje! Nesame labai dideli katalikai, retai einam i baznycia (tada kai yra tam poreikis) bet juk svarbu kas sirdyje, kuo tiki arba netiki, kokias vertybes turi. smile.gif Tikiu, kad yra kazkas auksciau, tikiu kad mes esame pakankamai "svarus", kad mus sutuoktu baznycioje. Ir as ir mano busimas esame panasios nuomones. biggrin.gif
Ir siaip baznycioje jauciuosi nuostabiai - apima ramybe ir palaima. Megstu ten nueiti ir tik pasedeti. Todel noriu taip pat jaustis ir per savo vestuves. O santuoku rumai - tai tik didelis konveieris, ypac vasaros laikotarpiu. blink.gif Nors kartais baznycioje buna ir panasiai! tongue.gif Del to mes visada svajojome tuoktis mazoje kaimo baznyteleje, kur mes patys ja papuostumem, kur butumem 1, 2, nu gali buti ir 3 pora, besituokiancia ta diena. Nezinau ar pavyks tuoktis kaimo baznyteleje, bet stengsimes igyvendinti musu svajone. wub.gif
Atsakyti