Įkraunama...
Įkraunama...

Braškės

QUOTE(merepopins @ 2009 06 01, 14:03)
Sveikos. Sąžiningai perskaičiau visą temą, bet neradau atsakymo. Paaiškinkit, ar mulčiuojat braškių lysves? Kokie minusai ir pliusai mulčiavimo? Ar tiktų spygliuočių pjuvenos -- ar nenurūgštins dirvos braškėms ? g.gif Iš anksto ačiū už atsakymus. 4u.gif


Aš mulčiuoju su pjuvenom, ten yra ir spygliuočių, ir lapuočių pjuvenos (geriau, kad būtų vien lapuočių). Pavasarį aplink braškes pabarstau su kalkėmis, o paskui pripilu nemažą sluoksnį pjuvenų. Pliusų labai daug: pirmiausiai, po pjuvenom ilgiau išsilaiko drėgmė, todėl ir uogos didesnės, ir krūmai stipresni, antra uogos svarios, trecia ne taip greit auga piktžolės ir ūsai ne taip greit įsišaknija. O minusas, rudenį, kai noriu sukaupti lysvę, labai kieta žemė būna.
Atsakyti
As tai siemet jau taip turbut ir nespesiu mulciuoti.
Atsakyti
QUOTE(Astaite1 @ 2009 06 02, 13:50)
  O minusas, rudenį, kai noriu sukaupti lysvę, labai kieta žemė būna.

Kažkada anyta pabandė pamulčiuot pjuvenom mūsų braškyną unsure.gif , tai man buvo vienas pagrindinis minusas, kuris nustelbė visus pliusus - prinokę braškės gula ant tų pjuvenų ir jomis aplimpa (ypač po lietaus). Supili visas nuskintas į dubenį ar kriauklę ir bandai plauti - pjuvenos plaukia paviršiuj kartu su uogom doh.gif . Teko visas po vieną nuskalauti doh.gif ..
Daugiau niekada pjuvenomm nemulčiuoju ir kitiems nepatariu. Na, nebent medžio drožlėmis-skiedrelėmis iš smulkintuvo - šitos didesnės ir sunkesnės, prie uogų nelimpa.
Atsakyti
As tai savu kaip visada nespeju sutvarkyti,o teko pirkti dar anksciau is moters.Jinai leido paciai prisiskint,tai buvo mulciuota siaudais,uogos svarios ir tvarkingos,siaudai nelimpa prie ju. ax.gif
Atsakyti
turguj importinės braškės po 7 Lt, žiūriu Širvintų braškėm mergina prekiauja po 15 lt blink.gif
Atsakyti
Kogi nori lietuviskos,tai ir kaina kita. lotuliukas.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(AveM @ 2009 06 02, 16:10)
Kogi nori lietuviskos,tai ir kaina kita. lotuliukas.gif  biggrin.gif

Pas mus tai 0,5 kg. 5 lt mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Mantilė @ 2009 06 02, 17:09)
turguj importinės braškės po 7 Lt, žiūriu Širvintų braškėm mergina  prekiauja po 15 lt blink.gif

mama sake,kad girdejo jog lietuviskos bus po 15.bet viena buti,o kita parduoti.idomu kokiom kainom bus braskes paciame ju sezono ikarstyje g.gif
Atsakyti
Praejo tie laikai,kai galima buvo nusipirkti po 2,5 kg. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(AveM @ 2009 06 02, 21:06)
Praejo tie laikai,kai galima buvo nusipirkti po 2,5 kg. ax.gif


taigi jei užderės daug braškių, sezonui įsibėgėjus gal ir bus po tiek smile.gif Pirmosios braškės daug kainuoja, o vėliau gerokai atpinga. Nebent oro sąlygos būtų nekokios ir braškių būtų nedaug.

Pas mane tai pieva braškių. Nežinau, kaip reiks nurinkt, nes tarp jų nėr kur nei kojos pastatyt. Vienam sklypely pernai ūsus nukarpiau, o kitam karpiau karpiau, bet vistiek tiek priaugo doh.gif Dar pavasarį netarodė tokia pieva, dabar kad suvešėjo visos, žydi kaip pašėlusios. Reiks rugpjūtį perkelt didesnę dalį.
Atsakyti
QUOTE(AveM @ 2009 06 02, 16:08)
As tai savu kaip visada nespeju sutvarkyti,o teko pirkti dar anksciau is moters.Jinai leido paciai prisiskint,tai buvo mulciuota siaudais,uogos svarios ir tvarkingos,siaudai nelimpa prie ju. ax.gif

Aš niekad nemulčiavus, man kažkaip atrodo perdaug jau jom dėmesio būtų skirta blush2.gif
Pirmametės gal kiek žemėtos būna, irnesakyk.gif nusiplaunam biggrin.gif

Šiandien lauke nusislkyniau pirmą remontantinę, kokia saldi blink.gif , apšnekėjau, kad rūgštokos unsure.gif , gal čia bus kokia saldi veislė bigsmile.gif
Atsakyti
Nezinia kaip cia bus su tuo derliumi,pranesa lietinga birzeli,uogoms tai nera gerai.
Atsakyti