Įkraunama...
Įkraunama...

Keratokonusas

Apie cross - linking galiu pasakyti tiek, kad ši procedūra laikoma dar tik eksperimentine. Taip yra dėl to, kad atliekama ji maždaug tik dvylika ar šiek tiek daugiau metų ir tai yra per mažas laikas, kad nustatyti jos galutinį poveikį. Kas domėjotės ir kam tai atliko, tai vyko akių klinikoj (jei Lietuvoj). Ten ją atlieka labai neseniai, tik keletą metų. Daugiau mokslinės infromacijos apie pačią procedūrą ten ir rasite (http://www.akiuklinika.lt/lt/articles/view/?id=41), anglų kalboj - pilnas internetas. Paprastai kalbant - akis švitinama A tipo UV spinduliais pastoviai lašinant riboflaviną (vit. B2). Procedūra trunka apie pusvalandį. Esmė - tokiu būdu sustiprinama akies ragena, t.y., ji sukietinama, tampa nebe tokia minkšta ir lanksti ir yra šansų, kad "nebesiraitys". Kuo ankstesnėj ligos stadijoj atliekama, tuo geriau. Laukti, kol regėjimas pablogės, nėra prasmės. Šiai dienai kitos alternatyvos nėra. Pats poveikis atsiranda po 6 ar net 24 mėn. Teigiama, regėjimas kažkiek atsistato. Žinoma, garantijų nėra, nėra žinoma, ar po kažkiek laiko liga nesivystys toliau. Bet kuriuo atveju pati procedūra situacijos nepablogina, bandyti verta. Turi būti atitinkamas ragenos storis. Mano sūnui cross - linking darė 2009 m. birželį Rygoj, profesoriaus Solomatino klinikoj, po to, kai Lietuvoj pasakė, kad vaikams iki 18 m. šios procedūroa nedaro dėl kokių tai biurokratinių sumetimų. Pati dalyvavau procedūros metu, viską mačiau, gydytoja daug aiškino. Beje, ar Lietuvoj visi gydytojai ragenos storį matuoja rankiniu aparatu, užmarinus akis? Labai nustebau, kai mano sūnui taip pamatavo sveikosios akies storį ir pasakė, kad ragena per plona, nors toj aky liga buvo tik vos prasidėjus ir regėjimas siekė 0,9. Rygoj matuoja kompiuteriu, ragenos storis buvo daugiau nei pakankamas. Taigi, jau minėjau, kad sveikajai akiai buvo padarytas cross - linking, vos tik pastebėjus ligos požymius. Šiuo metu regėjimas geras (vienetukas), ragena lyg ir vietoj, baisu tik, kad nenusilptų dėl to, kad visas krūvis tenka vienai akiai, mat antroji akis jau visai nebemato ir progresuoja dideliu greičiu. Pusės metų bėgyje baigiam prarasti akį, kietos linzės (nešiojom dvi) jau nebetinka, labai bijau kiaurinės ragenos. Dar viena viltis - šiek tiek pagerės orai, vyksim pas Skrickį, gal progresavimas bus pristojęs ir pagamins kombinuotą linzę, specialai skirtą sunkiems, paskutinės stadijos atvejams. Kol galima kažką daryti, darysim. O gal sustos, tai taip ir liks. Taip kalba ir gydytojai, persodinimas - paskutinė, kraštutinė galimybė.
Tai šiam kartui tiek, dalinuosi tuo, kuo turiu, jei kas domina klauskit. smile.gif
Atsakyti
Santariskese kietos linzes yra amerikietiskos. Apie kombinuotas nesu girdejusi, nezinau, ar Vilniuj tokias siulo. Siaip tai uzjauciu, jei labai jau viskas pazenge. Man, aciu dievui, nuo 1983 m. aisku pazangos i blogaja puse yra, bet ragena skaidri, persodinti nereikia
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasamargarita: 28 sausio 2010 - 14:27
Aš vėl su savo pratimais, tiksliau metodika ... :-)
Pats pirkau, bet dalinuosi su jumis :-)

Bates - Conical Cornea

Paskaitykit, padiskutuosim po to.
Atsakyti
QUOTE(ausrra @ 2010 01 27, 19:05)
Apie cross - linking galiu pasakyti tiek, kad ši procedūra laikoma dar tik eksperimentine. Taip yra dėl to, kad atliekama ji maždaug tik dvylika ar šiek tiek daugiau metų ir tai yra per mažas laikas, kad nustatyti jos galutinį poveikį. Kas domėjotės ir kam tai atliko, tai vyko akių klinikoj (jei Lietuvoj). Ten ją atlieka labai neseniai, tik keletą metų. Daugiau mokslinės infromacijos apie pačią procedūrą ten ir rasite (http://www.akiuklinika.lt/lt/articles/view/?id=41), anglų kalboj - pilnas internetas. Paprastai kalbant - akis švitinama A tipo UV spinduliais pastoviai lašinant riboflaviną (vit. B2). Procedūra trunka apie pusvalandį. Esmė - tokiu būdu sustiprinama akies ragena, t.y., ji sukietinama, tampa nebe tokia minkšta ir lanksti ir yra šansų, kad "nebesiraitys". Kuo ankstesnėj ligos stadijoj atliekama, tuo geriau. Laukti, kol regėjimas pablogės, nėra prasmės. Šiai dienai kitos alternatyvos nėra. Pats poveikis atsiranda po 6  ar net 24 mėn. Teigiama, regėjimas kažkiek atsistato. Žinoma, garantijų nėra, nėra žinoma, ar po kažkiek laiko liga nesivystys toliau. Bet kuriuo atveju pati procedūra situacijos nepablogina, bandyti verta. Turi būti atitinkamas ragenos storis. Mano sūnui cross - linking darė 2009 m. birželį Rygoj, profesoriaus Solomatino klinikoj, po to, kai Lietuvoj pasakė, kad vaikams iki 18 m. šios procedūroa nedaro dėl kokių tai biurokratinių sumetimų. Pati dalyvavau procedūros metu, viską mačiau, gydytoja daug aiškino. Beje, ar Lietuvoj visi gydytojai ragenos storį matuoja rankiniu aparatu, užmarinus akis? Labai nustebau, kai mano sūnui taip pamatavo sveikosios akies storį ir pasakė, kad ragena per plona, nors  toj aky liga buvo tik vos prasidėjus ir regėjimas siekė 0,9. Rygoj matuoja kompiuteriu, ragenos storis buvo daugiau nei pakankamas. Taigi, jau minėjau, kad sveikajai akiai buvo padarytas cross - linking, vos tik pastebėjus ligos požymius. Šiuo metu regėjimas geras (vienetukas), ragena lyg ir vietoj, baisu tik, kad nenusilptų dėl to, kad visas krūvis tenka vienai akiai, mat antroji akis jau visai nebemato ir progresuoja dideliu greičiu. Pusės metų bėgyje baigiam prarasti akį, kietos linzės (nešiojom dvi) jau nebetinka, labai bijau kiaurinės ragenos. Dar viena viltis - šiek tiek pagerės orai, vyksim pas Skrickį, gal progresavimas bus pristojęs ir pagamins kombinuotą linzę, specialai skirtą sunkiems, paskutinės stadijos atvejams. Kol galima kažką daryti, darysim. O gal sustos, tai taip ir liks. Taip kalba ir gydytojai, persodinimas - paskutinė, kraštutinė galimybė.
Tai šiam kartui tiek, dalinuosi tuo, kuo turiu, jei kas domina klauskit.  smile.gif



Kaip as dariausi tai man matavo spaudima su aparatura"puciant orui i aki".Rankiniu budu sake ,kad ragenos storis irgi ant ribos,bet su aparatu kazkiek pakito jos storis.Tai ok rei man darytis ir antra aki.Ner ko laukti. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ajurekiuke @ 2010 01 31, 21:57)
Kaip as dariausi tai man matavo spaudima su aparatura"puciant orui i aki".Rankiniu budu sake ,kad ragenos storis irgi ant ribos,bet su aparatu kazkiek pakito jos storis.Tai ok rei man darytis ir antra aki.Ner ko laukti.  smile.gif


Akispūdis, kai matuoja kaip sakot, pučiant orą ir ragenos storis yra skirtingi dalykai. Ir ragenos storis keistis negali, jei jau išplonėjo, t.y, nustatė, kiek mikronų (kokio storio) yra, vadinasi tiek ir yra. Tik man atrodo, kad rankiniu būdu nustato netiksliai. Tiksliai nepamenu, kokio storio turėtų būti ragena, kad galima būtų atlikti cross - linking. Esant per plonai ragenai - rizikinga, juk galima pradeginti kiaurai. O šiaip, jei įmanoma, manau, kad laukti nėra ko. Kito gydymo nėra, o gal padės? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ausrra @ 2010 02 01, 15:19)
Akispūdis, kai matuoja kaip sakot, pučiant orą ir ragenos storis yra skirtingi dalykai. Ir ragenos storis keistis negali, jei jau išplonėjo, t.y, nustatė, kiek mikronų (kokio storio) yra, vadinasi tiek ir yra. Tik man atrodo, kad rankiniu būdu nustato netiksliai. Tiksliai nepamenu, kokio storio turėtų būti ragena, kad galima būtų atlikti cross - linking. Esant per plonai ragenai - rizikinga, juk galima pradeginti kiaurai. O šiaip, jei įmanoma, manau, kad laukti nėra ko. Kito gydymo nėra, o gal padės?  smile.gif



Kolkas operuota akis gyja gerai ir kazkaip regejimas su akiniais pradejo geriau koreguotis.As nesioju akinius , kuriu recepta israse Bartasiene is santariskiu.Turiu pasigamines ir kietaji lesi su juo aisku matau gerai ,bet su akiniais jauciuosi gerai tai nenesioju lesio.Su operuota akimi matau tik antra eilute ir tai neryskiai.o su geraja astunta eilute.Tai sustabdzius progresavima galim gyventi cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasamargarita @ 2010 01 09, 16:04)
Jei operacijos asmeniskai man butu reikeje, gydytoja, manau, butu parekomendavusi. Kaip tik sake, kad ragena skaidri, operacijos nereikia.

Lesiai-super as  labai laiminga, kad gerai juos pritaike, matau abiem akim po 1.
Laikausi nuomones, kad save susipjaustyti suspesiu visada.



Sveiki smile.gif
Prisijungiu ir aš prie Jūsų KERATOKONUSŲ kompanijos.
Visiškai pritariu Rasosmargaritos išsakytoms mintims

1987m. man diagnozavo šią ligą Kretingoje akių gyd., o Santariškėse a.a. Koženeckis tai patvirtino.
Taigi nusivylimas buvo didžiulis, kodėl man tokia (tuo metu reta) liga. Tačiau su laiku išmokau su šia liga draugauti, jeigu taip galima pasakyti.

Jeigu ne Santariškių kietieji lešiai (kai kurių labai peikiami), šiandien negalėčiau gyventi pilnaverčio gyvenimo.Juos nešioju 2/3 paros, kartais ir nusnaudžiu neišsiėmusi.

Mano abiejų akių regėjimas LAAAbai prastas, akiniai visiškai nekoreguoja, o su lesiais 1 (puiku, argi ne?) thumbup.gif smile.gif
Tikrai amerikietiškieji yra geresni, nes pusiau pralaidūs orui. Bet gerai gyvenau ir su tarybiniais, nes visais atvejai gelėjau rasti pagalbą Santariškių lešių kabinete.

Man keista girdėti neigiamus atsiliepimus apie Santariškių lešių kabineto darbą schmoll.gif , nes ten visada priėmimas, bendravimas yra labai malonus, o lešių priežiūra - profesionali.

Taigi, kol lešiai nepradėjo "kabėti ant konuso" ir aš nepasiryžau operacijai, kurią rekomendavo vienai akiai jau prieš 10 m. Bet dėl galimo opercijos poreikio ateityje užsirašiau į eilę.
Kažkas minėjo, kad jau keli metai nesulaukia skambučio iš akių banko. Keista, bet man per du metus buvo du pasiūlymai, kurių atsisakiau, o su trečiuoju sutikau ir praėjusių metų lapkričio pabaigoje gavau dovaną - donoro rageną, kuri sėkmingai (Dėkui Dievui ir Prof. Jašinsko rankoms) "prikibo".












Atsakyti
Ajurekiuke

Tikrai nieko blogo nesu girdejusi apie cross, o kodel sakiau, kad nesidarysiu g.gif Na, tiesiog ir klinikoje sake, kad neskubeciau, matote, man po operacijos regejimas kaip pablogejo tai tas pablogejimas toks jau ir liko. Tai va, o ir siaip atsirado tam tikru nemaloniu pojuciu akyje, kuriu iki to nebuvo.Nesakau, kad man blogai atliko ta procedura, tiesiog turbut tokia organizmo reakcija. Tiesa, antros akies bukle dar nera labai bloga-bus matyt kaip toliau, dar turiu siek tiek to storio, kai jau bus ant ribos-spresiu galutinai ka daryt.
Na, aisku to zverisko skausmo po operacijos dar taip pat negaliu pamirst fear.gif karsta.gif
O siaip jeigu toliau nebloges ta operuota akis, tai irgi jau neblogai...
Papildyta:
QUOTE(ausrra @ 2010 02 01, 14:49)
Akispūdis, kai matuoja kaip sakot, pučiant orą ir ragenos storis yra skirtingi dalykai. Ir ragenos storis keistis negali, jei jau išplonėjo, t.y, nustatė, kiek mikronų (kokio storio) yra, vadinasi tiek ir yra. Tik man atrodo, kad rankiniu būdu nustato netiksliai. Tiksliai nepamenu, kokio storio turėtų būti ragena, kad galima būtų atlikti cross - linking. Esant per plonai ragenai - rizikinga, juk galima pradeginti kiaurai. O šiaip, jei įmanoma, manau, kad laukti nėra ko. Kito gydymo nėra, o gal padės?  smile.gif

Man tikrino ir rankiniu budu, t.y lieciant aki su nejautra , ir ziurint i aparato (nepamenu kaip vadinasi) tokia judancia zydra juostele. Matavo abiem budais, kad butu visiskai tikslu mirksiukas.gif
Kad galima butu atlikti crross'a ragenos storis turi buti ne maziau 400 mikronu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liutas2006: 04 vasario 2010 - 16:37
QUOTE(Gintema @ 2010 02 03, 23:41)
Kažkas minėjo, kad jau keli metai nesulaukia skambučio iš akių banko. Keista, bet man per du metus buvo du pasiūlymai, kurių atsisakiau, o su trečiuoju sutikau ir praėjusių metų lapkričio pabaigoje gavau dovaną - donoro rageną, kuri sėkmingai (Dėkui Dievui ir Prof. Jašinsko rankoms) "prikibo".

Pgaliau sulaukeme temoje i ligoniuko po transplantacijos smile.gif Smagu, kad viskas gerai Jums pavyko thumbup.gif Turite gera, sveika ragena smile.gif
Labai idomu, kiek pakito regejimas po persodinimo. Kiek teko girdeti, astigmatizmas buna, todel lesiai vis tiek nesiojami?
Papildyta:
O del Santariskiu peikimo ir Latvijos g.gif As jau galvojau man vienai nepatare santariskiu, galvojau gal as kazka ne taip supratau, o pasirodo kad ir daugiau yra tokiu, kurie vienareiksmiskai nukreipiami i Latvija g.gif
Atsakyti
QUOTE(ausrra @ 2010 01 27, 18:35)
Dar viena viltis - šiek tiek pagerės orai, vyksim pas Skrickį, gal progresavimas bus pristojęs ir pagamins kombinuotą linzę, specialai skirtą sunkiems, paskutinės stadijos atvejams. Kol galima kažką daryti, darysim. O gal sustos, tai taip ir liks. Taip kalba ir gydytojai, persodinimas - paskutinė, kraštutinė galimybė.
Tai šiam kartui tiek, dalinuosi tuo, kuo turiu, jei kas domina klauskit.  smile.gif

O Kiek uzsiregistravus reikia laukti Skrickio konsultacijos? Jis rusiskai beje, kalba?
O dar labai idomu palyginimui kokia Latvijoje kaina gaunasi lesiu, o taip pat cross linkingo?

Aussra, Jusu patirtis skausminga, del vaiko skauda daug labaiu negu del saves, bet gerai, kad nors oftalmologija tobuleja ir vis atsiranda kazkokiu nauju budu bent kazkiek pazaboti ta bjaurasti. Sakote, persodinimas blogiausiu atveju. Taip, blogiausiu, bet juk dazniausiai su keratokonusu jo prognoze labai gera, stai ir cia pasirode ligonelis su jau sekmingai atlikta transplantacija bigsmile.gif
O dabar tikekimes, kad naujieji lesiai pagelbes
Atsakyti
QUOTE(Liutas2006 @ 2010 02 04, 18:48)
Labai idomu, kiek pakito regejimas po persodinimo. Kiek teko girdeti, astigmatizmas buna, todel lesiai vis tiek nesiojami?



Prieš persodinimą skyriau pirštų skaičių per porą žingsnių nuo manęs. Dabar matau 4-5 eilutes lentelėje. thumbup.gif

Dar ankstoka spręsti apie tikrą regėjimo pagerėjimą, nes siūlus išima tik po pusmečio.

Kas dėl astigmatizmo, tai priklausys nuo to kaip randėja siūlė.

Dabar džiaugiuosi pokyčiais, tikiu, kad ir toliau viskas klostysis gerai ax.gif

Atsakyti
QUOTE(Gintema @ 2010 02 04, 19:46)
Prieš persodinimą skyriau pirštų skaičių per porą žingsnių nuo manęs. Dabar  matau 4-5 eilutes lentelėje.  thumbup.gif

Tai jau tikrai nelabai smagu buvo doh.gif O kaip laikosi Jusu kita akis? Gal irgi laukia operacijos?

As irgi nedaug toliau matau, liejasi viskas. Bet cia taip pat veikia trumparegyste , ne tik konusas, todel akiniai dar kazkiek gelbeja lens.gif

As taip isikabinus tu savo akiniu biggrin.gif , idomu kiek man dar uzteks kantrybes su jais zabaliot. Dar bandziau darytis su cilindrais, bet nieko jau jie nekeicia doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liutas2006: 05 vasario 2010 - 10:43