Įkraunama...
Įkraunama...

Auditorijos baimė


man atrodo (pagal save), kad tą baimę reikia "ištreniruoti" lauk , per praktiką, kitaip nieko nebus unsure.gif
Atsakyti
Na taip praktika yra butina,taciau man kol kas atrodo viskas kaip pirma karta,pries koki ivyki repetuoju,kaip geriau viska padaryti.taciau visalaika gaunas kitaip. dazniausiai padetis gereja,kai pradeti kalbeti..tada jau kazkaip naturaliai viskas,tik pradzia sunki 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(lamma @ 2010 04 21, 12:32)
Na taip praktika yra butina,taciau man kol kas atrodo viskas kaip pirma karta,pries koki ivyki repetuoju,kaip geriau viska padaryti.taciau visalaika gaunas kitaip. dazniausiai padetis gereja,kai pradeti kalbeti..tada jau kazkaip naturaliai viskas,tik pradzia sunki 4u.gif


Auditorijos baimę turi bevaik visi žmonės. Baimių klasifikatariuje kai kur ji įvardijima kaip antra baimė pagal stiprumą. Ją lenkia tik mirties baimė.

Net ir tie oratoriai, kuriai jau turi ganėtinai daug praktikos atėję į auditoriją jaučia nedidelį jaudulį, bet pasak jų (su kuriais man teko) bendrauti tai jiems yr amalonu ir tai patinka.

Didžiuosiuose Lietuvos miestose yra ToastMaster klubai, kur yra labai šaunus būdas išmokti kalbėti viešai. Praktika patikrinta 111 pasaulio šalių per daugiau nei 80 metų.

Pats pusmetį lankiau Vilniaus Toastmaster klubą http://www.toastmasters.lt/, dabar kada klubas atsirado Siauliuose galiu leisti sau sutaupyti ir lankyti kluba Sialiuose www.minciuakademija.lt

Norint greito efekto, patariu nueiti į kokį seminarą.
Sėkmės
Išmok kontroliuoti auditorijos baimę ir ji nekontroliuos tavęs!

Žinutė redaguota, nes reklama dradžiama.
Moderatorė AŠA
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AŠA: 11 gegužės 2010 - 07:15
QUOTE(Brown Eyed @ 2010 04 19, 13:08)
Gal ir nenormalu, bet vieni jaudinasi užslėptai ir giliai viduje, o kitiem tas nerimas prasiveržia ranku drebėjimu ir kvailu mikčiojimu, tad klausimas, kaip tą baimę pažaboti biggrin.gif O šiaip kažkaip kuo labiau jaudinosi PRIEŠ ir permąstau kaip viskas vyks, tuo ramiau viskas vyksta iš tiesų  g.gif



Man kuo greiciau arteja gyvnimas, tuo labiau bijau.. labiausia bijau, kad neisgirsiu kls arba dar blogiau-nesuprasiu jo doh.gif unsure.gif
Atsakyti
Man auditorijos baimės padėjo atsikratyti pedagoginė praktika mokykloje... Kai i tave žiūri 25 akių poros yra gana sudėtinga susikoncentruoti. Aš iš pradžių duodavau daug rašyt (kad į mane nežiūrėtų biggrin.gif ) po to po biški pripratau ir dabar viskas tvarkoj.
O dar gerai prieš saviškius (universitete) kažką kablėti - kai tave visi pažįsta ir jeigu ką leptelsi - nepiktai pasijuoks ir tiek. O po to pripranti... Tik svarbu kai palaikyti, nes man atrodo, tai - ne dviratis, kad vieną kartą išmoksti ir moki visą gyvenimą. Nors, žinoma, yra ir žmonių, kurie iš prigimties mėgsta būti dėmesio centre.
Atsakyti
as tai nezinau, kaip su raudoniu kovoti... tik atsistoju pries auditorija ir burokas lotuliukas.gif o tada is to dar labiau susinervinu, tai pradedu ir uzsikirtinet snekedama blink.gif
Atsakyti
Na aš irgi turiu tokią baimę, tad tiesiog pasirinkau tokią specialybę, kur nereikia kalbėt prieš minią žmonių smile.gif o universitete prieš kursiokus šnekėt, bent man, ne taip baisu, gi savi.
Atsakyti
Kaip rase ~Darija~ auditorijos baimes padeda atsikratyti praktika.
Kaip nugaleti auditorijos baime - ogi kalbeti kalbeti kalbeti .....

O dar karta pasikartosiu Tostmasters klubai tikrai labai gerai, ten gali susimauti "n" kartu, o publika draugiska, visi tave palaiko, labai sauni atmosfera mokytis ir kaina manau daugeliui prieinama, be to svecio teisemis galima dalyvauti nemokamai, visada turesite galimybe sukalbeti ekprompto kalba.

Zinoma labai gerai yra seminarai ta tematika. Yra gera knyga "Čerčilio iškalba, Linkolno tvirtybė" man atrodo yra ir audio formatu.

Viesas kalbejimas yra naudingas ne tik profesineje veikloje. Tai kaip mes kalbame viesose vietose reprezentuoja mus, o gerai save reprezentuojant atsiveria vis naujos galimybes. Todel moketi gerai pasisakyti viesai, yra labai svarbu kiekvienam zmogui.

Na daugiau neisplesiu, o tai moderatoriai pripaisys komercija smile.gif
Atsakyti
As taip pat manau, kad dauguma zmoniu sia baime turi, bet po keliu kartu viesu pristatymu, ivyksta persilauzimas, ir palaipsniui baime mazeja, bent jau man taip buvo. Kaip pirma karta universitete atsistojau pries auditorija tai ir balsas ir rankos su konspektais drebejo, maniau, kad tuoj apsiverksiu, bet kazkaip susiimi, nes ner kitos iseities, kiti kartai jau lengvesni budavo lotuliukas.gif
Atsakyti
Aš tai neįsivaizduoju, kaip reikės diplominį apsiginti? Taip pat turiu tokia baimę verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(svaceja @ 2010 08 07, 22:45)
Aš tai neįsivaizduoju, kaip reikės diplominį apsiginti? Taip pat turiu tokia baimę  verysad.gif



Aš irgi lb bijojau to ginimo, prieš komisiją... Bet kai užėjau į kabinetą, viską greitai susakiau ir 9 kišenėj smile.gif Ir baimė kažkus savaimė dingo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(svaceja @ 2010 08 07, 20:45)
Aš tai neįsivaizduoju, kaip reikės diplominį apsiginti? Taip pat turiu tokia baimę  verysad.gif

na čia yra vienintelė taisyklė- reikia pasiruošt. Pasirašyt ką norėsi pasakyt ir kelis kart pabandyt tai pasakyt namie ar draugui ar sau pačiai. Su kiekvienu "pasirodymu", vis lengviau sakiniai dėliosis, galvoj susistruktūrizavę jau bus ir atėjus gynimui bus tikrai lengviau.
Aš taip dariau, kai reikėjo kursinius ir bakalaurinį gint, tikrai padėjo, nors isterikavau ir bijojau baisiai dėl tų gynimų doh.gif Vėliau įpratau, dabar jau nėra tokios baimės ir ruoštis nebereik tiek. Sėkmingi pirmi gynimai suteikė pasitikėjimo savimi mirksiukas.gif
Atsakyti