Įkraunama...
Įkraunama...

Grįžimas į darbą po motinystės atostogų

Turiu ir as man rupima klausimu,gal kas gales pagelbeti ir atsakyti ax.gif
**esu motinystes atostogose, parasiau prasyma 3metams. Jei noriu gryzti i darba po 2ju metu,kaip supratau turiu parasyti prasyma pries 14ka kalendoriniu dienu ir darbdavys privalo mane priimti atgal i darba?ar teisingai supratau,kad betkokiu atveju turi islaikyti man darbo vieta kol vaikui sueis 3metai?cia as noriu pasitikslinti blush2.gif Bijau,kad kai noresiu gryzti,man bus pasakyta,kad tau darbo vietos nera ir dar buk 3cius metus unsure.gif
**kaip yra su iseitinem?Kada jos priklauso o kada nebe?jei as iseinu savo noru is darbo ar man priklauso iseitine ar ne?kada jas ismoka?
**jei is darbo iseinu savo noru,gal kas zinote kokios siuo metu yra ismokos Darbo birzoje? kaip jos skaiciuojamos?ar yra nustatyta kazkokios lubos? ax.gif zinau,kad tai priklauso nuo darbo stazo,bet kaip jos skaiciuojamos ir kiek mazdaug gauciau pinigeliu nezinau blush2.gif
**skaiciau,kad nepasibaigus motinystes atostogoms gali ieskotis kitur darbo ir nieko nepranesus apie tai darbdaviui isidarbinti kitur blink.gif kazkaip keistai atrodo. Ar tikrai taip imanoma?Kada tuomet turiu pranesti senajam darbdaviui?Ar naujasis darbdavys turi zinoti si fakta,kad sutartis su senaja darboviete nenutraukta? g.gif

Tikiuosi sulaukti atsakymu i mano klausimus mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Zibute33 @ 2009 10 28, 22:25)
Turiu ir as man rupima klausimu,gal kas gales pagelbeti ir atsakyti ax.gif
**esu motinystes atostogose, parasiau prasyma 3metams. Jei noriu gryzti i darba po 2ju metu,kaip supratau turiu parasyti prasyma pries 14ka kalendoriniu dienu ir darbdavys privalo mane priimti atgal i darba?ar teisingai supratau,kad betkokiu atveju turi islaikyti man darbo vieta kol vaikui sueis 3metai?cia as noriu pasitikslinti blush2.gif Bijau,kad kai noresiu gryzti,man bus pasakyta,kad tau darbo vietos nera ir dar buk 3cius metus unsure.gif

Privalo priimti.

QUOTE
**kaip yra su iseitinem?Kada jos priklauso o kada nebe?jei as iseinu savo noru is darbo ar man priklauso iseitine ar ne?kada jas ismoka?

Išeitinė priklauso:
140 straipsnis. Išeitinė išmoka
1. Nutraukus darbo sutartį pagal šio Kodekso 129 straipsnį ir 136 straipsnio 1 dalies 6 punktą, atleistam darbuotojui išmokama jo vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka atsižvelgiant į to darbuotojo nepertraukiamąjį stažą toje darbovietėje:
...
2. Nutraukus darbo sutartį kitais šiame skirsnyje (išskyrus Kodekso 125 ir 126 straipsniuose bei 127 straipsnio 1 dalyje nustatytus atvejus) ir kituose įstatymuose nustatytais atvejais, kai nėra darbuotojo kaltės, jam išmokama jo dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, jeigu įstatymai ar kolektyvinės sutartys nenustato kitaip.

Išeitinė su kitomis išmokomos yra išmokama paskutine darbo diena arba pagal darbdavio ir darbuotojo susitarimą.

Dar galimas DS nutraukimas pagal LR DK 125 str. Šalių susitarimu. Tame susitarime gali surašyti visas DS nutraukimo sąlygas, t.y. išeitinės suma, DS nutraukimo datą, DU ir išeitinės išmokėjimo tvarką ir pan.

QUOTE
**jei is darbo iseinu savo noru,gal kas zinote kokios siuo metu yra ismokos Darbo birzoje? kaip jos skaiciuojamos?ar yra nustatyta kazkokios lubos? ax.gif zinau,kad tai priklauso nuo darbo stazo,bet kaip jos skaiciuojamos ir kiek mazdaug gauciau pinigeliu nezinau blush2.gif

http://www.ldb.lt/In...rbo_ismoka.aspx

QUOTE
**skaiciau,kad nepasibaigus motinystes atostogoms gali ieskotis kitur darbo ir nieko nepranesus apie tai darbdaviui isidarbinti kitur blink.gif kazkaip keistai atrodo. Ar tikrai taip imanoma?Kada tuomet turiu pranesti senajam darbdaviui?Ar naujasis darbdavys turi zinoti si fakta,kad sutartis su senaja darboviete nenutraukta? g.gif

Tiesą sakant nesu susidurusi. ax.gif
Žinau, kad įsidarbina nenutraukdamos DS ir tiek.

Atsakyti
sveikos mamytes.man ir iskilo klausimas kada gryzti i darbeli,dukrytei balandzio 24d sueis 2 metai,o nestumo ir gimdymo atostogos buvo prasitese 14d del komplikuoto gimdymo,tai tos 2 savaites neturi reiksmes? i darba vistiek turiu gryzti 25d?
o jei dar prasitesciau dar kokiems 6men,nes esu juk galima buti iki kol vaikui sueis 3metai.visiem metam bijau rasyti atostogu,nes nezinia kaip bus su pinigeliais ir ar neteks gryzti anksciau.
Atsakyti
idomu ar daug darbdaviu priima atgal darbuotoja, grizusia i darba po dvieju metu. pvz as tai nesitikiu, kad manes darbdavys lauks. teoriskai turi laukti, o praktiskai manau lieps "savo noru" rasyt. gal kas gali pasidalinti patirtim? smile.gif
Atsakyti
Na išeičių nėra daug.
Galima pasakyti, kad savo noru nieko nebus ir pasiūlyti nutraukti DS šalių susitarimu, bent jau galite tikėtis kokios išeitinės.
Nieko nedaryti, grįžti į darbą ir viskas.
Atsakyti
Sveiki, 4u.gif
gal jau kas susidurete su tokia situacija:
1. Parasiau prasyma iki 2 metu, kurie sueis liepos 15 d., bet noriu pratesti dar 2 menesiams,nes i darzeli priims mus tik rugsejo 1 d. Ar rasyti prasyma pratesti m. atostogas tik 2 menesiams, ar 3 metams bet panorejus iseiti anksciau pries 14 d. pranesti darbdaviui, kad iseinu i darba?
2. dabar man susirgus (gulejau ligoninej) ar man reikalingas biliutenis ar ne. Kaip suprantu man jo nieks neapmokes, bet gat man prasitestu m. atostogos? g.gif
Atsakyti
Sveikos.Gal galit kas isaiskint man durnai doh.gif .Baiges vaiko auginomo atostogos lapkricio 27d.planuoju iseit i darba bet nesuprantu ar man dar priklauso kokios atostogos?be iseidama i nestumo ir gimdymo atostogom viska isnaudojau.Ir jei priklauso kas tai kiek laiko? ax.gif
Atsakyti
Sveiki 4u.gif
Turiu ir as klausimeli ax.gif
vaikui sueina 3 metai, griztu si menesi i darba. Pries dekreta isnaudojau visas atostogas. Jei nutraukciau sutarti saliu susitarimu, kas man priklausytu g.gif ? Kokios kompensacijos? blush2.gif
Dirbu nuo 2003m. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(delana @ 2009 11 01, 18:49)
Sveikos.Gal galit kas isaiskint man durnai doh.gif .Baiges vaiko auginomo atostogos lapkricio 27d.planuoju iseit i darba bet nesuprantu ar man dar priklauso kokios atostogos?be iseidama i nestumo ir gimdymo atostogom viska isnaudojau.Ir jei priklauso kas tai kiek laiko? ax.gif

nepriklauso,jeigu pries dekreta paimei atostogas.
Papildyta:
QUOTE(mzija @ 2009 11 02, 19:54)
Sveiki 4u.gif
Turiu ir as klausimeli ax.gif
vaikui sueina 3 metai, griztu si menesi i darba. Pries dekreta isnaudojau visas atostogas. Jei nutraukciau sutarti saliu susitarimu, kas man priklausytu g.gif ? Kokios kompensacijos? blush2.gif
Dirbu nuo 2003m.  ax.gif


jei atleistu pagal etatu mazinima,tai priklausytu 4 DU,o saliu susitarimu - tai jau kiek susitarsite su darbdaviu,tiek ir priklausys...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo izabele111: 02 lapkričio 2009 - 22:17
Merginos, jei as iseinu motinystes atostogu 3-cius metus, tai man gryzus kas man garantuota? Bet kokia darbo vieta? Kaip suprantu mano darbo vieta jau nebera saugoma ir ja galima naikinti?
O jei iseinu ir i darba gryztu vaikui nesueijus 3 metams?
Atsakyti
QUOTE(santi @ 2009 11 03, 14:23)
Merginos, jei as iseinu motinystes atostogu 3-cius metus, tai man gryzus kas man garantuota? Bet kokia darbo vieta? Kaip suprantu mano darbo vieta jau nebera saugoma ir ja galima naikinti?
O jei iseinu ir i darba gryztu vaikui nesueijus 3 metams?


Darbo vieta (pareigos) saugomos iki vaikui sueina 3 metukai.
Atsakyti
Laba diena,
Ir man iskilo klausimelis.Nuo 2010m sausio 1d.,naikinamas mano etatas,kas priklausys man gryzus po vaiko auginimo atostogu?Gryzti zadu kai sueis du metukai,t.y. 2011m sausi.
Atsakyti