Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 47 tema

QUOTE(Tina* @ 2009 06 24, 23:53)
smėlio smiltelė, grazus katileliai  wub.gif

Visos gėlės iš arti gražios smile.gif Man labai įstrigo berods "Rasose" perskaityto straipsnio viena mintis, kad gražios gėlės dar nėra gražus gėlynas. Turiu puikią šio teiginio iliustraciją savo kieme lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Man patinka, kai pasirodo kas pas ką žydi einamuoju metu - labai gerai susižiūrėt, kas gali papildyti derinius savam kieme ar užpildyti "žydėjimo skyles".

Kalbant apie katilėlius:
1 - Tavo rodyti karpatiniai katilėliai atrodo kaip labai kompaktiškos pagalvėlės, t.y. žiedukai labai arti paties kelmelio ir taip taisyklingai išsidėstę. Pas mane foto irgi karpatiniai, tačiau nors pats kerelis kompaktiškas, žiedai iškelti ant laibų ilgokų stiebelių. Kame reikalas? Ar pas Tave kažkokia jų veislė? Aš sėjau iš sėklų.
2 - iš Knifofijos parsigabento rainerio katilėlio dar neišsiskleidusius žiedus kažkas nugraužia. Kieno tai darbas ir ar yra kokių kovos būdų?
user posted image user posted image

Rokoko, DeeDee, ačiū už pamąstymus daugiamečių prie jazminų tema 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smėlio smiltelė: 25 birželio 2009 - 06:59
QUOTE(Žuvelė @ 2009 06 25, 00:56)
Štai dalelė mūsų namuko aplinkos

Tavasis "paslaptingas krūmas" Hebe ochraea. Už atpažinimą turėtum mintyse padėkoti PP iš RSF.

Matosi, kad dar tik kuriatės ir kieme matomos užuomazgos kuriamų želdinių. Gėlynėliai kol kas kaip ir pas daugelį čia užsukančių "eksperimentiniai" wink.gif. Keletas minčių:
- labai trūksta medelių/krūmelių. Vertėtų pradėt sodint nuo jų, nes sumedėję augalai sudaro pagrindą;
- prie įvažiavimo keliuko gėlių plotelio kontūrus reiktų atnaujinti, dabar kiek "išplaukę";
- gėlynėlį prie terasos vertėtų daryti kur kas platesnį ir parinkti aukštesnių gėlių;
- vazono prie terasos nederėtų statyt ant vejos - geriau jį perkelti ant kieto pagrindo;
- alpinariumas atrodo kiek "pasimetęs erdvėje". Reiktų jam "užnugario" ar atitinkamos aplinkos.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smėlio smiltelė: 25 birželio 2009 - 07:22
QUOTE(Žuvelė @ 2009 06 24, 23:56)
Ir aš prašausi į būrį smile.gif
Štai dalelė mūsų namuko aplinkos: čia

tavo paslaptingasis augalas yra visiskai paprastas ir nepaslaptingas ax.gif . Kaip jau smelio smiltele minejo, tai ochrine hebe. Pas mane sia ziema uzmirko ir nusalo verysad.gif , nors siaip yra atspari salciams.

p.s. Rokoko, ar pas tave ji (kur daviau maza kelmeli) isgyveno ?
Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2009 06 25, 00:56)
Ir aš prašausi į būrį smile.gif
Štai dalelė mūsų namuko aplinkos: čia

Zinai, man uzkliuvo netvarkingi vejos krastai, tokie lyg isplauke. Akyse vis stovi aiskios Knifofijos linijos smile.gif

QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 06 25, 07:58)
Kalbant apie katilėlius:
1 - Tavo rodyti karpatiniai katilėliai atrodo kaip labai kompaktiškos pagalvėlės, t.y. žiedukai labai arti paties kelmelio ir taip taisyklingai išsidėstę. Pas mane foto irgi karpatiniai, tačiau nors pats kerelis kompaktiškas, žiedai iškelti ant laibų ilgokų stiebelių. Kame reikalas? Ar pas Tave kažkokia jų veislė? Aš sėjau iš sėklų.

Stai del ko as klausiau ar tai tas pats lygindama siuos katilelius ! Ziedukai lyg tokie patys, bet augimas visai skirtingas. Tie kaip pagalveles yra karpatiniai, pirkti maximoj, ziedeliai palei pat krumeli. O tas - kur issikasiau pievoj - ziedeliai iskile ant stiebeliu. Tad lieka atviras klausimas ar sitie: http://public.fotki....vkatilelis.html
http://public.fotki....bkatilelis.html
tokie pat su situo: http://public.fotki....scampanula.html

Knifofija, be jusu neisiversime schmoll.gif smile.gif

Papildyta:
Augimo salygos visiskai tos pacios - auga jie salimais tame paciame alpinariume.
Atsakyti
Sveikutes,pas mane lygiai tas pats su tom isplaukusiom linijom,gal patartumet kaip jas tvarkyti,buciau labai ,labai dekinga 4u.gif
Atsakyti
Va sito meno as ir pati dar mokausi blush2.gif
Atsakyti
Sveikutės,

Tai aš taip ir maniau, kad anoks jis čia ir paslaptingas, tik buvo keista, kad niekas iš tų, kas domisi augalais ir apželdinimu - nežinojo smile.gif

O dėl aplinkos - su viskuo sutinku. Taip, tik kuriamės ir tai darome patys - kažkaip nekilo ranka mokėti tokius pinigus už apželdinimą...
Medeliai ir krūmeliai yra, tik jų nefotografavau - dar labai nesutvarkyta smile.gif Visi gėlynų kontūrai bus atnaujinti, nes norim kaip ir įrėminti tokiomis medinėmis tvorelėmis, įkasamomis į žemę. Vazonų truputį per daug - vienas skirtas prie pirties (kurios dar nėra lotuliukas.gif ), bet ne gi paliksi tučią smile.gif

QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 06 25, 08:19)
Tavasis "paslaptingas krūmas"

Matosi, kad dar tik kuriatės ir kieme matomos užuomazgos kuriamų želdinių. Gėlynėliai kol kas kaip ir pas daugelį čia užsukančių "eksperimentiniai" wink.gif. Keletas minčių:
- labai trūksta medelių/krūmelių. Vertėtų pradėt sodint nuo jų, nes sumedėję augalai sudaro pagrindą;
- prie įvažiavimo keliuko gėlių plotelio kontūrus reiktų atnaujinti, dabar kiek "išplaukę";
- gėlynėlį prie terasos vertėtų daryti kur kas platesnį ir parinkti aukštesnių gėlių;
- vazono prie terasos nederėtų statyt ant vejos - geriau jį perkelti ant kieto pagrindo;
- alpinariumas atrodo kiek "pasimetęs erdvėje". Reiktų jam "užnugario" ar atitinkamos aplinkos.


Čia turit omeny prie tvoros? Jei atvirai - tai tikrai nieko nedarysiu blush2.gif Laba nemėgstu dirbtinumo ir griežtumo. Net ir veja pas mus kaip aš sakau - laukinė - pilna įvairių lauko augalėlių ir gėlių. Bet aš būtent tokios ir norėjau. Kaimynų veja visa kaip nulieta, spalva net elektrik atrodo - negražu man. Negyva kažkaip.

QUOTE(Tina* @ 2009 06 25, 09:25)
Zinai, man uzkliuvo netvarkingi vejos krastai, tokie lyg isplauke. Akyse vis stovi aiskios Knifofijos linijos  smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2009 06 24, 23:56)
Ir aš prašausi į būrį smile.gif
Štai dalelė mūsų namuko aplinkos: čia

Paslaptingas krūmas - hebė.
Papildyta:
QUOTE(Tina* @ 2009 06 25, 08:25)
Zinai, man uzkliuvo netvarkingi vejos krastai, tokie lyg isplauke. Akyse vis stovi aiskios Knifofijos linijos  smile.gif
Stai del ko as klausiau ar tai tas pats lygindama siuos katilelius ! Ziedukai lyg tokie patys, bet augimas visai skirtingas. Tie kaip pagalveles yra karpatiniai, pirkti maximoj, ziedeliai palei pat krumeli. O tas - kur issikasiau pievoj - ziedeliai iskile ant stiebeliu. Tad lieka atviras klausimas ar sitie: http://public.fotki....vkatilelis.html
http://public.fotki....bkatilelis.html
tokie pat su situo: http://public.fotki....scampanula.html

Knifofija, be jusu neisiversime  schmoll.gif  smile.gif

Papildyta:
Augimo salygos visiskai tos pacios - auga jie salimais tame paciame alpinariume.

Karpatiniai katilėliai yra keleto veislių, gali skirtis žiedų forma, aukščiu, atspalviais. Pievoje rastas gali būti laukinės formos. Vėliau nufotografuok, kai sužys visas iš vieno žiedelio sunku pasakyti.

Papildyta:
QUOTE(satanele @ 2009 06 25, 08:52)
Sveikutes,pas mane lygiai tas pats su tom isplaukusiom linijom,gal patartumet kaip jas tvarkyti,buciau labai ,labai dekinga 4u.gif

Nagi didelį peilį į rankas ir pirmyn. Užtenka vieną kartą per metus atpjauti, o paskui užtenka tik nukarpyti išlindusias žoles.
Atsakyti
Va kaip idomiai cia su tais katileliais - net atrodo vienos rusies tarpusavy gali skirtis.
Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2009 06 25, 00:56)
Ir aš prašausi į būrį smile.gif
Štai dalelė mūsų namuko aplinkos: čia



Jeigu nemegsti dirbtinumo, tai ka veikia alpinariumas pas tave? Vieta juk lygi lygi, jis pas tave dirbtinai supiltas. 4u.gif
Velgi jei nemegsti dirbtinumo, megsti naturaluma, tai reiskia isgrynintai ir eiti ta linkme. Jei naturali pieva- tai saulutes, dobiliukai tureti baltuoti. Jei gelynas atskiriamas naturaliai nuo vejos, peiliu grazia linija reiketu atkirsti. Tvoreles tik prides dirbtinumo geriausiu atveju, kico- antruoju atveju.
Labai skoningi, gerai parinkti vazonai jusu kieme!
Pritariu, kad alpinariumas, gelynas pries terasa yra pasimete erdveje dar kolkas. Man asmeniskai ziurint i nesvarbu kieno aplinka 'isfifyrinimas' nedaro ispudzio. Ir nevertinu pagal tai kas su pincetu ravejo, o kas tik su rankom, kas trasom lieja kas savaite, o kas ne. Sonio reikalas ar reikia krumu priesais alipinariuma ar gelyna, bet uzbaigtumo ir idejos jiems dar truksta.

Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 06 25, 10:33)
Va kaip idomiai cia su tais katileliais - net atrodo vienos rusies tarpusavy gali skirtis.

Pilnas katilėlio adresas:
Magnolijainių klasė
Astražiedžių poklasis
Katilėlinių šeima
Katilėlių gentis
Karpatinių katilėlių rūšis
O veislių gali būti begalės.
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2009 06 25, 11:00)
Paslaptingas krūmas - hebė.
Papildyta:

Karpatiniai katilėliai yra keleto veislių, gali skirtis žiedų forma, aukščiu, atspalviais. Pievoje rastas gali būti laukinės formos. Vėliau nufotografuok, kai sužys visas iš vieno žiedelio sunku pasakyti.

Papildyta:

Nagi didelį peilį į rankas ir pirmyn. Užtenka vieną kartą per metus atpjauti, o paskui užtenka tik nukarpyti išlindusias žoles.

notworthy.gif O nededat atitvareliu?as dabar galvoju ir akmenu atitvarus daryti ,nezinau gal be rysio schmoll.gif
Atsakyti