Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 47 tema

QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 06 25, 08:58)
gražios gėlės dar nėra gražus gėlynas

Labai labai patiko si mintis. smile.gif
Tiek daug kalbat apie katilelius, tai susigundziau ir saviskius parodyti. blush2.gif Nors jau nemazai ziedeliu jau nuzydejo, bet man jie labai grazus. wub.gif
user posted image
user posted image
Atsakyti
Na, paskaicius jusu komentarus ir paziurejus foto, man su savo baisu ir rodytis, bet taip nenoriu dar daugiau nesamoniu pridaryt doh.gif
Name kol kas negyvenam, bet sia vasara jau iskelsim (teliko durys ir sanmazgai), bet aplinka jau pradejau, nesinori ateit i molynus, sklypas 16 aru, paciam gale padariau mini darza, prieky norejau ale gelyna,

taigi, sioje foto turetu matytis planuoto gelyno fragmentai, norejau viska numulciuot, todel jau pradejau klot plevele, nes zoleslenda labai ikyriai, beje zolyte uzseta, bet sudygo lopais, prasta dirva, bet siemet jau teks but taip. uz gelyno palei tvora priseta "zuikio uodegeliu". Kampe vijokline roze ant supiltos kruveles akmenu, gelyne yra rododendras apsuptas geltonu naslaiciu, azalija, pusis, besidriekianti rozyte ir kitu nezinau - dave kaimynai g.gif
user posted image

toliau akmenukais aptvertas kanu ratas, irgi turetu but numulciuotas, buksmedzio ratukas


user posted image

Cia namo kita puse, sone padaryta akmeninis puslankis kepsninei (bandziau nukopijuot cia matyta varianta blush2.gif , bet iki Westos originalo tooooooooooli)
sonuose pasodintos 3 vynuoges, noreciau jas apjungti arkomis, kitam sone jazminas, kuris nelabai dar prigijo, toliau fone matosi dalis sklypo ir vidury - graikmedis ir kedrine pusis (cia zole uzsejom tik pries pora dienu). Pagal labai tolimus planus, palei tvora, kuios yra dar tik balti stulpai eis keliukas i sklypo gale busiancias (tikiuos vyras negaus leidimo mirksiukas.gif ) gamybines patalpas...

user posted image

user posted image

Na va, nesijuokit labai, gal kitamet geriau atrodys, laukiu patarimu drinks_cheers.gif

p.s. niekada neturejau sodo, kaimo, darzo, o dabar noriu visko lotuliukas.gif tik kai liepe isrinkt is lysves, kas nereikalinga, nezinojau nuo ko pradet
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulute111: 25 birželio 2009 - 12:24
QUOTE(Knifofija @ 2009 06 25, 11:00)
Nagi didelį peilį į rankas ir pirmyn. Užtenka vieną kartą per metus atpjauti, o paskui užtenka tik nukarpyti išlindusias žoles.

aš tam naudoju kuo plokštesniu paviršiumi kastuvą. Bet man prisireikia per metus poros kartų.
QUOTE(inrinke @ 2009 06 25, 13:04)
Tiek daug kalbat apie katilelius, tai susigundziau ir saviskius parodyti. blush2.gif

bujojimas nesvietiškas thumbup.gif
QUOTE(saulute111 @ 2009 06 25, 13:24)

+ priekinė gėlyno linija;
+ tai, kad bandoma derinti skirtingų aukščių augalus gėlyne;
+ smulkių akmenėlių takelis - dvelkia šiluma 4u.gif;
+ akmenėliais grįsta vieta kepsninei;

- akmenų kalnas aplink vijoklinę rožę;
- tvarkinga akmenų "vorelė" palei gėlyno kraštą ir buksmedį (jų išvis nereiktų);
- kanų ratas priešais gėlyną (jį užstos) - verčiau palikti veją, nedarant jokio apskritimo formos plotelio;
- baltai-raudonai dryžuotas daiktas gėlyne;

? ko rododendras toks raudonai rudas - ar tik nemiršta;
? ar iš eglučių palei ribą su kaimynais darysit karpomą gyvatvorę (būtų puikus fonas gėlėms);
? ar kepsninė neaprūkins arti pasodintų vynuogių ir jazmino lapų;
? nelabai supratau iš aprašymo vynuogių sujungimo arkomis (ar jos tiesiog lips ant vertikalios sienelės išlenktos pagal dalį apskritimo ar kažkaip kitaip);

Galvoju, kad gal vertėtų pratęsti gėlyno priekinę liniją iki eglaičių ir visą tą kampą iki priekinės tvoros paskirt gėlynui, t.y. žolytę tarp dabar formuojamo gėlyno ir tvoros taip pat paversti gėlynu g.gif Tiesa, neįžiūrėjau foto, kurioj vietoj pasodintos azalija ir pušaitė.

Šiaip man Tavoji pradžia atrodo visai neblogai 4u.gif O gėles, kokias šalia kokių sodinti atsirinksi laikui bėgant. (aš pati dabar tokius eksperimentus vykdau ir patiriu kūrybines kančias: ką su kuo ir prie ko...)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smėlio smiltelė: 25 birželio 2009 - 13:36
Na labai aciu uz patarimus, dar idedu viena foto, kur noreciau padaryti kaskadeli ir vandens telkinuka, bent nezinau ar palikt 2 kalnelius ar viena, ir kokia forma telkinuko vandens, jis netoli terasos,
user posted image
o del egluciu, taip ketinam daryt gyvatvore, nes toje puseje ne koks vaizdas.. Eglutes pasodinom pavaari, is 70 tik 2 neprigijo, diomu ar rudeni jau jas galima apkarpyt?

Rododendras galcojau, kad misrta, bet isleido naujus lapelius, gal prigijo g.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute111 @ 2009 06 25, 14:39)
dar idedu viena foto, kur noreciau padaryti kaskadeli ir vandens telkinuka, bent nezinau ar palikt 2 kalnelius ar viena, ir kokia forma telkinuko vandens, jis netoli terasos,
Eglutes pasodinom pavaari, is 70 tik 2 neprigijo, diomu ar rudeni jau jas galima apkarpyt?

kaip tik dar ketinau užklausti dėl vaizdo nuo terasos. Kaip suprantu, akims paganyt norit įrengt tvenkinėlį su kriokliuku.
Svarbiausia, nedarykit tokio didelio "išsišokančio" iš lygaus sklypo paviršiaus kalniuko (-ų). Jei jau daryt, tai tik plačią ir žemą kalvelę, kad įsilietų į bendrą vaizdą. Tvenkinėlio formą reiktų derint prie kitų naudojamų sode linijų (greičiausiai tiktų netaisyklingos formos ar apskritimo variacijos).

Spygliuočiams patartina leist porą metų paaugt, įsitvirtint ir tada jau griebtis žirklių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smėlio smiltelė: 25 birželio 2009 - 13:53
QUOTE(Knifofija @ 2009 06 25, 11:46)
Pilnas katilėlio adresas:
Magnolijainių klasė
Astražiedžių poklasis
Katilėlinių šeima
Katilėlių gentis
Karpatinių katilėlių rūšis
O veislių gali būti begalės.

Visas link'as doh.gif

QUOTE(inrinke @ 2009 06 25, 13:04)
Tiek daug kalbat apie katilelius, tai susigundziau ir saviskius parodyti. blush2.gif

O kokie jie zaviai ivairus wub.gif sitie kaip pakalnutes.
Atsakyti
Vel as, o idomu gelyna geriau ulciuoti ar uzvezt ir uzpilta gera zeme ir leist augalams plestis bei didinti ju ivairove (noriu daugemeciu augalu), ar mulciuot dazytom pjuvenom (brangios jos, bet man grazu...).

ir jei ta visa kampa skirt gelynui, tai pakaks zolyte uzpilt zemem, ar ja reikia nukast(nu taip nepatinka ravet ax.gif )
Atsakyti
Kuo geriau idirbsi zeme dabar, tuo maziau pikzoliu ravejimo laukia ateity. As vistik suplanuociau augalus, juos pasodinciau, tiesciau plevele ir pilciau skalda. Ne mulca.
Atsakyti
O mano karpatinis katilelis dar tik ruosiasi zydet unsure.gif . Isaugo i toki tvarkinga rutulio formos kupsteli. Net gaila bus rudeni draskyt. Galvoju dasipirkt balto katilelio ir pamaisyt kas antra. Smelio smiltele, pas tave turbut taip pat kas antra susodinta, jau kaip grazu wub.gif
Atsakyti
As velena nuimu netgi pries pleveles tiesima, o jei tu uzpilsi zemem - neuzilgo ir ravesi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 06 25, 14:57)
Kuo geriau idirbsi zeme dabar, tuo maziau pikzoliu ravejimo laukia ateity. As vistik suplanuociau augalus, juos pasodinciau, tiesciau plevele ir pilciau skalda. Ne mulca.

Bet man prie gelyciu lyg ir noris kito mulco, ne skaldos, skalda man kabiau patinka kai buna prie medeliu, ypac spygliuociu g.gif net nezinau, ka daryt.


O kai tiesiat plevele, kaip paliekat vietos, kad jie plestus ir naujus iterpiat?
Atsakyti
O vat ir ne, vieta pas mus nėra lygi, kaip tik ten ir buvo kalniukas. Tik kad kai pamatus kasė, tooookių akmenų rado, kad jais tiesiog tą kalniuką ir apjuosėm.
Pievoj dobiliukų užtenka, o saulučių sėklas mama renka, nes pas juos vejoje kaip tik auga.
Dėl tvorelės - drįstu nesutikti, nes manau, ji kaip tik derės prie medinės terasos labai panašių pamatukų. Todėl niekas ir nelygina gėlynų kraštų. Tik vat mąstau: vyras alpinariumo kontūrus nori apjuosti (pusę jau ir apjuosė) akmenimis g.gif Gal vis gi reikėtų vientisumą išlaikyti? Bet kažkaip man netinka ta medinė tvorelė....

Oi apie pasimetimą, tai viskas dar čia pas mus pasimetę ir greitai tikrai nesusijungs į visumą... Bet nesinori tučios žemės laikyti, tai nors laikinai gėlėmis apsisodinau smile.gif Priekyje gėlynas - man ir gražu, nes visos žydi, gražiai suaugo ir... tragiškai atrodo tokios įvairios spalvos ir miksas!!!!! Na, bet bus ką veikti ateity wink.gif

QUOTE(smth1 @ 2009 06 25, 11:38)
Jeigu nemegsti dirbtinumo, tai ka veikia alpinariumas pas tave? Vieta juk lygi lygi, jis pas tave dirbtinai supiltas. 4u.gif
Velgi jei nemegsti dirbtinumo, megsti naturaluma, tai reiskia isgrynintai ir eiti ta linkme. Jei naturali pieva- tai saulutes, dobiliukai tureti baltuoti. Jei gelynas atskiriamas naturaliai nuo vejos, peiliu grazia linija reiketu atkirsti. Tvoreles tik prides dirbtinumo geriausiu atveju, kico- antruoju atveju.
Labai skoningi, gerai parinkti vazonai jusu kieme!
Pritariu, kad alpinariumas, gelynas pries terasa yra pasimete erdveje dar kolkas. Man asmeniskai ziurint i nesvarbu kieno aplinka 'isfifyrinimas' nedaro ispudzio. Ir nevertinu pagal tai kas su pincetu ravejo, o kas tik su rankom, kas trasom lieja kas savaite, o kas ne. Sonio reikalas ar reikia krumu priesais alipinariuma ar gelyna, bet uzbaigtumo ir idejos jiems dar truksta.


O vat su ta plėvele tai mes visai nepagalvojom... reiks ir man vyrui pasakyti, nes jis nori tik mulčium pabastyti.

Tiesa, o kaip jūs alipnariumus prižiūrit, ty, kai suauga? Man kai kurie augalėliai persipynė, net vienas kitą bando užgožti... Bandau aprauti kraštus, bet kad labai jau greitai auga arba lieka žemės tuščios aplink...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žuvelė: 25 birželio 2009 - 15:52