Įkraunama...
Įkraunama...

Į mokyklą 6 ar 7 metų?

Čia tikrai labai individualus dalykas-sūnaus klasėje yra toks žvirbliukas-gaila žiūrėti.Jis nekvailas,mokosi gerai,bet mažiukas ir tikrai vaikiškas.Eina jie su šutve iš mokyklos-vaizdelis-keli ūsuoti briedžiai ir vaikiuks iš paskos.Mama kiekviename susirinkime skundžiasi,kad jos vaiką ignoruoja (tai dar ačiū,kad neskriaudžia).Mėginau saviškį paprotint,tai jis sako:"kad nėra apie ką su juo kalbėti-jis dar Soniką žaidžia...".
Įtariu,kad mergaitei,jei ji smulki taip pat su panašiom bėdom susidurs:klasiokės jau liemenėles pirks ir nagus auginsis,o mergaitė net nuomonės apie kažką panašaus negalės pareikšti ir dar lėlės iš Kalėdų Senio lauks...
Na bet mergičkai augant stambiai,ankstyvai tai kad tik atvirkščiai neatsitiktų.
Dėl to ir manau,kad reikia apsižiūrėti į kurią giminės šaką vaikas atsigimęs, įvertinti koks "kalibras" ir brendimo tempai jam "gręsia"-ir tada spręsti.
Sėkmės visoms mamoms!
Atsakyti
Mano sūnus skaityti ir rašyti raides išmoko vos sulaukęs 4, o 5 metų atlieka matematinius veiksmus iki 10, bet mes ramiai sulauksim 7. Gabumus galima vystyti ir namie. Be to, yra ir ikimokyklinių užsiėmimų. Mokyklai vaikas turi subręsti, kaip čia kažkas pasakė.
Atsakyti
QUOTE(Senoji @ 2010 06 24, 23:03)
Mano sūnus skaityti ir rašyti raides išmoko vos sulaukęs 4, o 5 metų atlieka matematinius veiksmus iki 10, bet mes ramiai sulauksim 7. Gabumus galima vystyti ir namie. Be to, yra ir ikimokyklinių užsiėmimų. Mokyklai vaikas turi subręsti, kaip čia kažkas pasakė.


o jus nebijote, kad sunus tiesiog netures ka veikti mokykloje? jam bus neidomu mokytis to, ka jau senai moka. kaip cia islaviruoti? nes LT sistema nera pati geriausia - dirbama su dauguma, o pavieniai atvejai - labai gabus, arba visai negabus - lyg ir nurasomi.
Atsakyti
QUOTE(Deganti @ 2010 06 08, 17:32)
nelyginciau dabartinio pradinio ugdymo su ankstesniu, tai du visiskai skirtingi dalykai, be to klaseje  dirbama ivairiais lygiais, man tai bepiga aisku kalbet, maniske gimus rugseji, tad jokios dilemos spresti nereikejo, be to ji neskaite savarankiskai normaliai, perskaityt zodi ir sakini, tai skirtingos savokos, visko ismoko ir netgi, kai man atrode, kad ji labiau matematike, as prasoviau, ji labiau humanitare pasirode, asmeniskai esu uz ejima i mokykla nuo 7 metu  4u.gif


idomu kaip cia tas ispildoma su viena mokytoja ir 30 vaiku. ir kas tada - visi vaikai iki 12os klases vedami sirtinguose lygiuose??
Atsakyti
QUOTE(Frane @ 2010 06 28, 00:32)
o jus nebijote, kad sunus tiesiog netures ka veikti mokykloje? jam bus neidomu mokytis to, ka jau senai moka. kaip cia islaviruoti? nes LT sistema nera pati geriausia - dirbama su dauguma, o pavieniai atvejai - labai gabus, arba visai negabus - lyg ir nurasomi.


Sveikos. Aš dirbu pradinių klasių mokytoja. Dažnai susiduriu su tėvų noru leisti vaiką į pirmą klasę nuo šešeriu.Nesvarbu, kad vaikas skaito ir rašo, arba tėvams atrodo labai gabus, tačiau nuo 6 iki 7-erių jis subręsta mokyklai. O subrendimas tai ne tik mokėjimas skaityti ar skaičiuoti, tai yra dėmesio išlaikymas, suvokimas ir gebėjimas interpratuoti mokytojos aiškinimą, susikaupimas, mokėjimas susikaupus dirbti 35 minutes ik kiti dalykai.O jie ateina tik sulaukus 7-erių metų. Todėl mokyklą reikia pradėti lankyti tik nuo septynerių.
Atsakyti
QUOTE(eknos @ 2010 07 16, 15:48)
Sveikos. Aš dirbu pradinių klasių mokytoja. Dažnai susiduriu su tėvų noru leisti vaiką į pirmą klasę nuo šešeriu.Nesvarbu, kad vaikas skaito ir rašo, arba tėvams atrodo labai gabus, tačiau nuo 6 iki 7-erių jis subręsta mokyklai. O subrendimas tai ne tik mokėjimas skaityti ar skaičiuoti, tai yra dėmesio išlaikymas, suvokimas ir gebėjimas interpratuoti mokytojos aiškinimą, susikaupimas, mokėjimas susikaupus dirbti 35 minutes ik kiti dalykai.O jie ateina tik sulaukus 7-erių metų. Todėl mokyklą reikia pradėti lankyti tik nuo septynerių.

Cia sakyciau labai asmeniska. Daugumoi priimta jog taip, taciau niekaip nesutiksiu, jog visi vienodai subresta, kad ir susikaupimui. Kiti ir iki 7 ar 8 nesusitupi niekaip.
Atsakyti
QUOTE(eknos @ 2010 07 16, 15:48)
Sveikos. Aš dirbu pradinių klasių mokytoja. Dažnai susiduriu su tėvų noru leisti vaiką į pirmą klasę nuo šešeriu.Nesvarbu, kad vaikas skaito ir rašo, arba tėvams atrodo labai gabus, tačiau nuo 6 iki 7-erių jis subręsta mokyklai. O subrendimas tai ne tik mokėjimas skaityti ar skaičiuoti, tai yra dėmesio išlaikymas, suvokimas ir gebėjimas interpratuoti mokytojos aiškinimą, susikaupimas, mokėjimas susikaupus dirbti 35 minutes ik kiti dalykai.O jie ateina tik sulaukus 7-erių metų. Todėl mokyklą reikia pradėti lankyti tik nuo septynerių.


Aš ir prieštarauju... Yra žymiai vyresnių vaikų, kurie yra hiperaktyvūs ir negali susikaupti.. tai toli gražu ne vien amžiaus įtaka...
Atsakyti
QUOTE(eknos @ 2010 07 16, 16:48)
Sveikos. Aš dirbu pradinių klasių mokytoja. Dažnai susiduriu su tėvų noru leisti vaiką į pirmą klasę nuo šešeriu.Nesvarbu, kad vaikas skaito ir rašo, arba tėvams atrodo labai gabus, tačiau nuo 6 iki 7-erių jis subręsta mokyklai. O subrendimas tai ne tik mokėjimas skaityti ar skaičiuoti, tai yra dėmesio išlaikymas, suvokimas ir gebėjimas interpratuoti mokytojos aiškinimą, susikaupimas, mokėjimas susikaupus dirbti 35 minutes ik kiti dalykai.O jie ateina tik sulaukus 7-erių metų. Todėl mokyklą reikia pradėti lankyti tik nuo septynerių.


Labai jau kategoriška tamsta mokytoja. Nenorėčiau, kad su jumis susidurtų nei mano, nei man artimų žmonių vaikai.

QUOTE(mantuciukas @ 2010 07 17, 21:56)
Aš ir prieštarauju... Yra žymiai vyresnių vaikų, kurie yra hiperaktyvūs ir negali susikaupti.. tai toli gražu ne vien amžiaus įtaka...


drinks_cheers.gif Lygiai, kaip yra ir žymiai jaunesnių vaikų, kurie moka susikaupti ir kryptingai dirbti (pvz., piešti, skaityti, klausytis) gerokai ilgiau, kaip 35 minutes. Tikiuosi, šitos konkrečios mokytojos pozicija neatspindi visų dabartinių pedagogų, nes būtų liūdna, jeigu visi vadovautųsi knyginiais ar, dar liūdniau, įstatyminiais standartais, kaip "turi būti", nesugebėdami pasidomėti, kaip yra, o juolab pakrutinti užpakalį dėl kažkieno individualių poreikių.
Atsakyti
QUOTE(eknos @ 2010 07 16, 16:48)
Sveikos. Aš dirbu pradinių klasių mokytoja. Dažnai susiduriu su tėvų noru leisti vaiką į pirmą klasę nuo šešeriu.Nesvarbu, kad vaikas skaito ir rašo, arba tėvams atrodo labai gabus, tačiau nuo 6 iki 7-erių jis subręsta mokyklai. O subrendimas tai ne tik mokėjimas skaityti ar skaičiuoti, tai yra dėmesio išlaikymas, suvokimas ir gebėjimas interpratuoti mokytojos aiškinimą, susikaupimas, mokėjimas susikaupus dirbti 35 minutes ik kiti dalykai.O jie ateina tik sulaukus 7-erių metų. Todėl mokyklą reikia pradėti lankyti tik nuo septynerių.


As jums visiskai pritariu, bet i mokykla mes eisime 6 metu. Mano mergina irgi moka ir skaityti .ir rasyti,bet lyginant su buvusiais grupes vaikais yra vaikiskesne,truksta gebejimo susikaupti,islaikyti demesi.Tiesiog yra gimusi pirmomis sausio dienomis,ir laukti dar metus...Tada jau butu vos ne astuoneri...O ir siaip pradejom lankyti darzeli anksciau,tai su visa grupe ir iseinam i mokykla,nepaliksi juk vaiko dar vienus metus darzelyje su "maziais"{dukros zodziais tariant]. biggrin.gif
Atsakyti
Mes eisim 7 m, as nenorejau anksciau leisti ax.gif
Atsakyti
Sveikos. Ir as turiu patirties siuo klausimu. Abu vaikus leidau i mokykla nuo 6,5, nes abu gime metu pradzioje. Vyresnysis susitvarke kuo puikiausiai. Pasiekimai neblogi. Taciau jaunelis - didele problema, Ju abieju ir charakteriai skyriasi. Vyresnis uzsispyres i gera puse, o jauneliui niekas neidomu, jeigu tik jam nepasiseka. Net ir darzely-pradedavo kazka daryti ir jeigu tik nepasiseke, o auletoja to laiku nepastebejo, tai palisdavo po stalu ir nieko nedirbdavo. Taip ir dabar. Todel manau, kad viskas dar priklauso ir nuo vaiko charakterio. Vienas uzsispyres bandys pavyti draugus ir nuo ju neatsilikti, o kitam bus vienodai.
Atsakyti
Kiekvienas atvejis individualus.Savo antrąjį sūnų išleidau į pirmą klasę nelankiusį priešmokyklinės grupės, tik sukakus šešeriems (birželio pradžioje). Nemokiau nei skaityti, nei rašyti, nes nespėjau. Išleidau todėl, kad nenorėjau, jog patektų pas pirmojo sūnaus mokytoją (turėjau karčios patirties - mokytoja tik baigusi, nesusitvarkė su vaikais). Šiuo metu jaunėlis sūnus mokosi KTU gimnazijoje, į kurią įstojo be egzaminų (labai gerai pasirodė per mokslo lyderių turnyrus) . Su sūnumis prie pamokų nesėdėjau, norėjau, kad jie patys atsakytų ir už nepadarytus namų darbus, ir už pamirštas priemones. Ir nesigailiu. Vaikai atsakingi už savo poelgius, gėdos nedaro.
Kaip rašė pradinių klasių mokytoja, prieš išleidžiant vaiką į mokyklą svarbu jo savarankiškumas, dėmesio sukaupimas, iniciatyvumas, mokėjimas dirbti ir bendrauti komandoje (kolektyve).O skaityti ir rašyti išmoks mokykloje. Pati esu pedagogė iš provincijos.
Atsakyti