Įkraunama...
Įkraunama...

Į mokyklą 6 ar 7 metų?

Aš pati pradėjau eiti 6m, gimtadienis gruodį, jokių blogumų nepastebėjau, visiems buvau lygi blush2.gif Tik va man keisčiau buvo kai pvz dvyliktoj klasėj man 18m suėjo gruodį, o buvo klasiokų kuriems spalį, lapkritį jau ir 19m suėjo g.gif
Atsakyti
QUOTE(Upokšnis @ 2012 07 04, 09:28)
Jei vaikui gruodį sueina 7 metai - jokių atidėjimų nebuvo ir nėra  schmoll.gif Galima susiorganizuoti pažymą, bet priežastis turi būti itin svarbi. Ir abejoju, ar tėvai rizikuotų vaikui pripaišyti tokias diagnozes  cool.gif


O tai bene negalima pradeti tiesiog leisti vaika metais veliau? Nejaugi mokykla ar vaiku teises ar dar kas nors iesko vaiko ir domisi kodel jis neina? g.gif Nejau tikrai reikia rimtos priezasties?
Na tik aisku tuos metus kol lauksi tai jau bus beda kur vaika det jei i darzeli nepriims dar metus.. bet del pacios mokyklos kad prades eiti metais veliau tai kazin ar kam labai idomu bus? Priimt priims bet kuriuo atveju, ar nuo 7 ar nuo 8 metu ateisi. O jei neateisi kaip priklauso eiti, o ateisi metais veliau, kazin ar kas prasys pasiaiskinti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Raganaa999 @ 2012 07 06, 22:10)
O tai bene negalima pradeti tiesiog leisti vaika metais veliau? Nejaugi mokykla ar vaiku teises ar dar kas nors iesko vaiko ir domisi kodel jis neina?  g.gif Nejau tikrai reikia rimtos priezasties?
Na tik aisku tuos metus kol lauksi tai jau bus beda kur vaika det jei i darzeli nepriims dar metus.. bet del pacios mokyklos kad prades eiti metais veliau tai kazin ar kam labai idomu bus? Priimt priims bet kuriuo atveju, ar nuo 7 ar nuo 8 metu ateisi. O jei neateisi kaip priklauso eiti, o ateisi metais veliau, kazin ar kas prasys pasiaiskinti  g.gif

Tikrai niekas neprašys ir niekas nesidomės. Ne vienas ir eina vėliau ir nieko. čia tik mamos gąsdinasi, akd kažkas ieškos, baus ir pan.
Atsakyti
va va, tik nėra kur tą vaiką tuos metus padėt biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Isila: 06 liepos 2012 - 22:09
QUOTE(ernoja @ 2012 07 06, 22:57)
Tikrai niekas neprašys ir niekas nesidomės. Ne vienas ir eina vėliau ir nieko. čia tik mamos gąsdinasi, akd kažkas ieškos, baus ir pan.

Gal kas ir ieško, bet... teko matyti, kaip 8 metų vaiką norėjo leisti į 1 klasę. Tėvai skundėsi, kad nei viena mokykla nenori priimti į 1 klasę be pažymos, kodėl nelankė mokyklos. Jei priima - tik į 2 klasę.
Atsakyti
QUOTE(Upokšnis @ 2012 07 09, 08:45)
Gal kas ir ieško, bet... teko matyti, kaip 8 metų vaiką norėjo leisti į 1 klasę. Tėvai skundėsi, kad nei viena mokykla nenori priimti į 1 klasę be pažymos, kodėl nelankė mokyklos. Jei priima - tik į 2 klasę.

Absurdas blink.gif
Ir kokia istorijos pabaiga?
Netikiu, kad tėvai leido vaiką iškart į 2 klasę.

P.S. Tikriausiai čia kalbama apie tokį vaiką, kuriam 8 suėjo dar iki rugsėjo 1. Mūsų atveju, vaiką užrašant į mokyklą ir einant į 1 klasę jam bus tik 7.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ingadi: 09 liepos 2012 - 20:01
niekas tos rugsejo 1 neziuri, kiek apie ja kalbet galima, ar iki jos ar po jos vaikas gimes
Atsakyti
QUOTE(Ingadi @ 2012 07 03, 14:47)
Dėje klystate.
Įstatyme yra nurodyta, kad į priešmokyklinę grupę vaikas privalo eiti, kai jam tais kalendoriniais metais sueina 6 sad.gif . Tai kad kartoti darželinį kursą taip pat negalime. Šį variantą aš taip pat apsvarsčiau.


Aš nemanau,kad negalima su darželio valdžia susitarti perkelti vaiką į mežesnę grupę. kalbu iš patirties smile.gif
Kita vertus, jeigu ,jau yra toks noras pradėti mokslus vėliau - tada, išeitis du metus kartoti pirmos klasės kursą. daugelio mokytojo nuomone, pirma ir priešmokyklinė mažai kuo skiriasi. Priešmokyklinės du kartus kartot negalima, dėl finansavimo, o kt.klases juk galima smile.gif nes tai kita finansavimo eilutė. Ir jeigu mokytojas "rekomenduoja", pabrėžiu - mokytojas tik - rekomenduoja, kartoti kažkurios klasės kursą, bet kokiu atveju galutinį sprendimą priima tėvai. Paisyti rekomendacijų ar ne, jeigu tėvai nesutinka, vaikaas yra perkeliamas į sekančią klasę.

kaip jau ir buvo kalbėta - Moksluose amžius ne visada pats svarbiausias, psichologai kalba apie psichologinį pasirengimą, o ne protinį. Tai ne aš sugalvojau, o psichologai, nors mabno vaikas skaito, skaičiuoja ir tttt. PPT neleidžia mums eiti į mokyklą...
Atsakyti
QUOTE(Ingadi @ 2012 07 09, 20:59)
Absurdas  blink.gif
Ir kokia istorijos pabaiga?
Netikiu, kad tėvai leido vaiką iškart į 2 klasę.

P.S. Tikriausiai čia kalbama apie tokį vaiką, kuriam 8 suėjo dar iki rugsėjo 1. Mūsų atveju, vaiką užrašant į mokyklą ir einant į 1 klasę jam bus tik 7.

Vaikui tais metais lapkričio pabaigoj turėjo sueiti 8 metai, pagal Švietimo įstatymą jis turėjo būti antrokas arba paliktas kartoti. Mokykla atsisakė priimti, kol nebus pateikta pažyma dėl mokyklos nelankymo atidėjimo unsure.gif O kaip tėvai pasielgė - nežinau, tik jie buvo pasipiktinę valstybe ir jos priimtais įstatymais rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(ezytee @ 2012 06 29, 12:35)
taip.Bet pagal naują redakciją einant į pirmą klasę privalu turėti PPT pažymą, jeigu ta pažyma yra neigiama? kur tą vaiką padėt?


o jusu vaikas jau atlanke paruosiamaja grupe? pries ja ar buvo darytas vaiko brandos vertinimas?
as manau, kad jei paruosiamoji grupe jau atlankyta, svietimo skyrius, ministerija turetu jusu naudai nuspresti ir esant jusu pageidavimui leisti vaikui lankyti mokykla jau siemet, nes jus ta ugdymo procesa pradejote dar galiojant ankstesnei teises aktu redakcijai, kuomet PPT pazya turejo tik rekomendacine verte, tai ir del ejimo i pirma klase, kai jau esat viena koja ilipus i svietimo traukini, turetumete tureti galimybe ir su neigiama isvada keliauti i pirmaja klase, nebent jusu vaikui leidziant lankyti paruosiamaja grupe jus kazkokiu budu nesilaikete tuo metu nustatytos tvarkos.
Praneskite, kai sekasi si reikala spresti 4u.gif
Sekmes 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Onora @ 2012 07 10, 13:44)
o jusu vaikas jau atlanke paruosiamaja grupe? pries ja ar buvo darytas vaiko brandos vertinimas?


mes tik šiais metais norėjome eiti į paruošiamąją 5,5m., o į pirmą klasę 6,5 m.
ir šiais metais darėm PPT testą, jis neigiamas.
Jiegu testas būtų teigiamas, jis galioja du metus, neigiamas - vienerius, kt. metais galima vėl jį kartoti.
Lygiai taip pat ir aš esu pasipiktinusi LR įstatymais, nes tik mama gali žinoti, kas yra geriausia jos vaikui smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ezytee @ 2012 07 10, 11:56)
mes tik šiais metais norėjome eiti į paruošiamąją 5,5m., o į pirmą klasę 6,5 m.
ir šiais metais darėm PPT testą, jis neigiamas.
Jiegu testas būtų teigiamas, jis galioja du metus, neigiamas - vienerius, kt. metais galima vėl jį kartoti.
Lygiai taip pat ir aš esu pasipiktinusi LR įstatymais, nes tik mama gali žinoti, kas yra geriausia jos vaikui smile.gif


tai jus tada net nenorekite eiti i ta paruosiamaja, o kitamet gal ir pasiseks su testu viskas, mes nelankem paruosiamosios tikros net.

O siaip tai su tais vertinimais isvis nesamone, nes jie daromi tik nuo geguzes men, o musu mokykloje jau iki geguzes visus dokumentus reikejo priduoti. Ir tikrai nuo kazkokios ribos tevai galetu rinktis, net esant neigiamai, bet arti teigiamos isvados.
Atsakyti