Įkraunama...
Įkraunama...

Gydytoja liepė duoti obuolio ir banano 2mėn.vaikui

QUOTE(Linuute @ 2012 09 26, 20:53)
Juokingai atrodo pasiskamymai "ziniuoniu",kurios turi vos viena vaika ir tai dar maziuka. Ekspertes"" tipo. Is kur jus galit zinot isvis ar tai primaitinimas anksciau kenkia ar tai nekenkia???Jusu vaikai mazi...Pasisakyt ,manau galetumet tada,jai pacios primaitintumet anksciau ir butu kazkokia neigiama reakcija ar panasiai.tada galetumet teigti,kad tai yra blogai.O dabar prisiskaito knygu,prisiklauso visokiu nesmaoniu ir diktuoja taisykles cia uzsukusioms supratimo.Kiekvieno organizmas individualus.Visas tas primaitinimas ar tai nedamaitinimas yra kiekvienos reikalas. Kaip mama jaucia,kad reikia vaikui,taip ir daro.Nei viena mama nelinki blogo savam vaikui. Ir isvis,siaubas kokios jus BEVEIK visos piktos ir KATEGORISKOS  doh.gif .Siaubas. Atsipalaiduokit siek tiek,lengviau pasidarys wink.gif

p.s.beja knygos su patarimais parasytos tam,kad is ju kiekviena atsirinktume kas kiekvienai aktualu ir naudinga,o ne tam ,kad aklai pagal kazkieno nuomone augint vaikus.


Sutinku su Jumis. Ir mane labai užknisa tos mamos, kurios prisiskaičiusios straipsnių ir knygų sugeba tik pacituot ir taip a la pamokyt. Joms pačioms reik dar daug ko gyvenime išmokt, nes tą daro dažnai moterys be patirties, o tik teorijų prisiskaičiusios. Moterys su patirtim vaikų auginime kalba kitaip.
Kiekvienai moteris turi teisę auginti vaiką taip, kaip jai ir jos vaikui atrodo geriausia. Ir jei ryžtasi primaitinti anksčiau nei rekomenduoja PSO, tai ne dėl to, kad sąmoningai nori žaloti savo vaiką, priešingai - jai ir jos vaikui taip yra geriau.
PSO rekomendacijos ir tėra tik REKOMENDACIJOS o ne tiksli instrukcija, kaip užauginti vaiką, nes kiekvienas vaikas yra skirtingas ir pagal jokias instrukcijas jo neužauginsi - priešingai - tik sužalosi, nes reik matyt, KO reikia vaikui ir jaust KIEK jis nori valgyt, o ne paskaityt knygoje, ar jis nori valgyt, ar ne.
Atsakyti
nepykit mielos ekspertes, kurios turit po du ir daugiau vaiku, raso viena is tu "ziniuoniu" (kaip jus vadinat), kuri augina tik viena vaika, ir tam paciam tik 8 savaites! tai va, jo, as irgi knygas skaitau, internetu naudojuosi, patarimu ieskau, bet kad cia nei knygu nereikia jog suprastum, kad dvieju menesiu kudikiui duodi palaizyti saldaini yra kazkokia beprotybe! nu bet jei jus kartu su kiekvienu pagimdytu vaiku igaunat butent tokios patirties ir supratimo apie vaiku mityba, auklejima tai man zodziu truksta!
Atsakyti
Aš jokiais būdais neginu mamos, kuri duoda saldainių pusantro mėn. kūdikiui - aš taip nedaryčiau. Mano vaikas pirmąkart saldainio paragavo būdamas pusantrų metų. Bet aš lygiai taip pat nesmerkiu, jei mama nusprendė primaitinti tyrelėmis anksčiau nei rekoenduoja PSO, tačiau aš pati irgi taip nedaryčiau, nebent būtų rimtas reikalas.

Kaip sakoma, neskubėk smerkt, skubėk suprast.
Atsakyti
QUOTE(Huba Buba @ 2012 09 29, 14:14)
Aš jokiais būdais neginu mamos, kuri duoda saldainių pusantro mėn. kūdikiui - aš taip nedaryčiau. Mano vaikas pirmąkart saldainio paragavo būdamas pusantrų metų. Bet aš lygiai taip pat nesmerkiu, jei mama nusprendė primaitinti tyrelėmis anksčiau nei rekoenduoja PSO, tačiau aš pati irgi taip nedaryčiau, nebent būtų rimtas reikalas.

Kaip sakoma, neskubėk smerkt, skubėk suprast.

na su situo tai ir as sutinku!
netaip supratau matyt 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(dzjuly @ 2012 07 09, 11:42)
Sveiki. Jungiuosi ir aš prie šios temelės. Esu jauna mama ir mano mažylei dar tik 2 mėnesiukai ir 10 dienų. Pasiskaičiau įvairių komentarų ir priešingų nuomonių ir galiu tik palaikyti tas mamytes, kurios savo kūdikėliams pradėjo duoti tyreles ir kitoki maistuką nuo 2 mėn. Aš pati savo dukrytei pradėjau duoti paragauti tai saldainį, tai vaisių kokį, tai bulkos pačiulpti jau nuo 1,5 mėn. Šiandien ji jau kerta tyreles ir nematau nieko čia blogo. MP jau beigėsi todėl vien mišinuku ją maitinti atrodo nesamonė, nes vienos dėžutės similako mums užtenka vos 3 dienoms. Asmeniškai aš manau, kad yra nesamonė iki pusės metų maitinti kūdikį vien pienu... Kaikuriems jau ir dantukai būna išaugę, jie jau sėdi ir mato kaip aplinkiniai valgo. Čia tikras absurdas. O toms mamoms, kurios kategoriškai atsisako duoti paragauti ko nors kūdikiui ar bijo maitinti tyrelėmis nuo 2 mėn patarimas: mažiau klausykit gydytojų. Jie tik nugydyt sugeba. O dar geriau, jei jūsų gydytoja jau pati yra užauginusi vaikus, paklauskit, ar tik ne pati juos nuo mažų dienų virintu karvės pienu maitino ir davė lašinio čiulpt....lygiai taip pat ir jūs pačios buvot maitintos nuo mažų dienų, nes tais laikais dar similako ir kitokio brudo nebuvo ir ką, sergat? ar kas blogai yra? ogi ne, išaugot sveikos ir viskas gerai buvo. O dabar kažkoks durnius sumąstė, kad negalima duot kūdikiams iki 6 mėn valgyt nieko, parašė popieriuke ir paskleidė per gydytojus kaip įsakymą ir va jums pasekmė, mamos tiki tuo, ką sako gydytojai, nors jie patys darė visai kitaip, tik, deja, toks jų darbas: patarti tai, ką įsakė valdžia ir išreklamuoti mišinukus ir kitokius brudus. Geriau pasiklausinėkit savo tėvų ar senelių, jei tokius turite. Čia aišku tik mano patarimas ir mano nuomonė, neverčiu jūsų daryti tai, ką aš darau, tačiau man nuoširdžiai gaila mamų ir jų kūdikių. Juolab,kad po to visos verkia, kad jų vaikučiai būdami 7mėn nemoka valgyti iš šaukštelio arba turi galybes problemų su pilvukais, mat, atmeta maistuką...

linuute,visas kipisas kilo del sio pasisakymo,kuris yra tiesiog absurdiskas doh.gif
mes visos turime nuojauta kada ko musu atzalelem reikia ,zinoma is pradziu nieko nezinome apie mityba ,bet yra priziurincios gydytojos ir slaugytojos,jos visada pataria kad butu geriau.bet si mama pati sumas kad 1.5 menesio kudikeliui reiketu saldainio paragauti ,o nuo 2 menesiu tyreles kirsti ,o tai tikrai nesuvokiama verysad.gif
dukra augo pagal 1991 metu mediku rekomendacijas,sunelis 2004 metu rekomendacijas,zinoma skyresi auginimas blush2.gif ,bet nuo 2 menesiu nei vienam nedaviau nieko papildomo,nera net kalbos apie saldainius,dukra nuo menesio maitinau misinuku,todel jos primaitinimas prasidejo nuo 4 menesiu ,o suneli maitinau mp ,tai papildomo maistelio daviau nuo 6 menesiu
Atsakyti
sveikos,

visaip galima vaikus maitinti, viename kaime girdejau istorija, kad senelis 4 menesiu vaikeliui silkes dave... isgyveno tas vaikelis zinoma, ir gal tas vienkartinis atvejis nepazeis jo organu itin stipriai. bet nepaisant to eksperementuoti tikrai negalima.
mano galva saldainis tikrai ne kas, bet pvz. bananas is musu prekybos centru, tikrai didesnis nuodas. jame tiek chemikalu, kad ir didesniems vaikams jis nera pats geriausias daznam naudojimui.
savo vaikams renkuosi lietuviskus vaisius ir darzoves. o naujus produktus ivedineju atsargiai ir po truputi. spes jie dar gyvenime nevertingo maisto priryti.
Atsakyti
QUOTE(Linuute @ 2012 09 26, 18:53)
[...] O dabar prisiskaito knygu,prisiklauso visokiu nesmaoniu ir diktuoja taisykles cia uzsukusioms supratimo.Kiekvieno organizmas individualus.Visas tas primaitinimas ar tai nedamaitinimas yra kiekvienos reikalas. [...]


Forumas yra diskusijoms, vadinasi, gali sulaukt ir ne tik pritarimo, bet ir priešingos nuomonės. Ginčuose gimsta tiesa, taip kad nebūtina purkštauti, jei nuomonės nesutampa wink.gif

Smarty 4u.gif drinks_cheers.gif PSO rekomendacijos tikrai ne iš piršto laužtos, o bet kad tačiai nebūtina aklai sekti kitų patirtimi ir patarimais.
Atsakyti
QUOTE(panele_smila @ 2012 10 09, 22:55)
Forumas yra diskusijoms, vadinasi, gali sulaukt ir ne tik pritarimo, bet ir priešingos nuomonės. Ginčuose gimsta tiesa, taip kad nebūtina purkštauti, jei nuomonės nesutampa wink.gif

Smarty  4u.gif  drinks_cheers.gif  PSO rekomendacijos tikrai ne iš piršto laužtos, o bet kad tačiai nebūtina aklai sekti kitų patirtimi ir patarimais.

Butent,kad galima sulaukti ir priesingos nuomones,tai cia tikrai nieko tokio,bet dazniausiai yra sulaukiama puolimo ir kaltinimu,kaip cia dazniausiai ir yra daroma!
Atsakyti
Kiek zmoniu tiek ir nuomoniu smile.gif As auginu 2 beveik mokyklinukus,bet jauciuosi lygiai tai pat,kaip dauguma.Su savo klausimais,rupesciais..niekad nesijauciau superMama kaip cia kai kurios isireiskia pykcio apimtos unsure.gif as vaikus auginau taip,kaip jauciau naudinga ju atzvilgiu(remiantis knygomis,mociutemis,darugemis)atsirinkau tai,kas man priimtina.Gali mane metyti akmenimis kiek nori,bet as savo 2-3men vaikui neduociau nieko iskyrus MP ir vandenuka!cia sveiku protu nesuvokiama,kaip mamos skuba auginti vaikus-atsipalaiduokit,meskit darbus i sali cool.gif vaikas pirmoj vietoj,poilsis ir tik viena mintis-turiu pieno ir maitinsiu savo vaika bigsmile.gif
Atsakyti
Na visko neperskaičiau...Mano anūkėliui gydytoja nuo 2 mėn irgi liepė duot banano ir obuoliuko. Davėm ir duodam. Grandom šaukšteliu ir duodam. Dabar jam už sav. bus trys mėnesiai... šian dar išvirėm ir pertrynėm gabaliuką moliūgo ir įdėjom braškių ir tarkuoto obuolio, banano. Lapnojo net ausys linko... Daržovės mūsų užaugintos pačių, obuoliai irgi. Bananus perkam ekologiškus. Kiek jie ten ekologiški... vienas Dievas težino...
Kas link knygų ir visokios literatūros... savo vaiką auginau dar prie ruso... pagal literatūrą reikdavo vaiką išmaudyt prieš 24 val. , pamaitint ir tada jis turėdavo miegot iki ryto... taip ir darydavau... prisižadindavau miegantį vaiką, maudydavau, maitindavau...ji tiek prisilinksmindavo... linksmindavosi iki 4 ryto... man net kojos nuo miego trūkumo linkdavo...viena bobutė patarė baigt tas nesąmones... baigiau...miegodavom tada visą naktį...
Kas link ekologijos... manau kad dabar mūsų kūdikiai pakankamai apnuodijami dar mamyčių pilvukuose... nes mamos pačios pakankamai apnuodytos... nes ir aplinka visa pilna visokio šlamšto...manau kad ir vaikai pakankamai adaptavęsi prie jos dar negimę...o ekologiški produktai... mačiau laidą: atlikotyrimus daržovėms ekologiškoms ir ne. Spėkit kuriose buvo daugiau nitratų? biggrin.gif biggrin.gif
Dar klausimas... kodėl dabar tiek daug gimsta alergiškų kūdikių?
20 metų atgal dėl tokių niekų nieks nesuko galvos. Vaikai augo maitinami motinos pienu arba klijukais. Vėliau karvės pienu ir manų koše... daržovėmis. Ir svoriai visų buvo puikūs, ir alergijų nebuvo tiek... vaikučiai buvo sveiki ir raudonskruosčiai... nemaitinom jų jokiom tyrelėm ir kt šlamštu... man smalsu tų tyrelių galiojimo laikas koks?
Atsakyti
Kadangi visi kudikiai, kaip ir visi dideli zmones yra individualus individai, jokios diskusijos yra neimanomos. uzdarykime si foruma, nes is sono atrodo, kad daugumai jis suteikia tik skausma.
Atsakyti
0902, tikrai, prie ruso buvo geriau biggrin.gif niekas sudeciu ant pakuociu nerase ir gydytojai "gyde". Man keista, kad yra dar taip mananciu, visiskas nesamones paistot, o metu jau nemazai. Nepritariu,Jums siuo klausimu visiskai
Atsakyti