Įkraunama...
Įkraunama...

~Mišrainių marinavimas~

Sveikos, pasidalinsiu keliais receptukais:
pomidorai sriubai - nuplautus pomidorus nuplikit verdanciu vandeniu ir nulupt skureles, sudet i puoda , idet druskos, as ragauju turi but ciut suroka, siek tiek juoduju pipiru, kvepianciuju, ir poralauro lapu. verdam iki kol is pilno puodo belieka daugiau nei puse, kol nugaruoja skystis. labai skanu man tokia sriuba telieka ipjaut bulviu ir viskas. laikosi pomidoriukai puikiai per ziema rusi arba vesioj patalpoj.
nbezinau gal tokia jau ir buvo misraine siulyta: vadinasi rugsejo misraine : reikes
2 kg kopustu,
1kg saldziuju papriku,
1 kg pomidoru,
1 kg morku
1 kg svogunu
1 kg rugsciu obuoliu
lauro lapeliu keletos, juoduju pipiru zirneliais ir 3 saukstai druskos.
viska nuplaunam isvalom kaip priklauso. Morkas apverdam, kad butu pusiau isvirusios ir supjaustom siaudeliais. kopustus supjaustom irgi plonais siaudeliais, paprikas juostelem, pomidorus i 4-8 dalis, svogunus pusziedziais, obuolius plonom skiltelem. kopustus reikia sumaisyti su paprikom ir pasudyti. i kiekviena stiklainiuka svaru reikia deti i dugna kelis lauro lapus, kelis pipirus ir 2-3 supjaustytus pomidorus vidutinio dydzio. tada padalinti likusius produktus. stiklainius sterilizuoti 30 min ir uzsukti. labai skani gaivi misraine ir kas man patinka traski.

misraine puikiai tinkanti sriubai arba prie mesos:
po 0.5 kg morku, svogunu, pomidoru
100gramu petrazoliu,
100gramu salieru lapu
po puse petrazoles ir saliero saknies
0.5 kg druskos
morkas, svoguna, pomidorus petrazoles bei saliero saknis sumalti mesmale, petrazoliu ir salieru lapus smulkiai supjaustyti. viska sudeti i puoda, uzpilti druska, ismaisyti ir leisti pastoveti kokias dvi valandas. po to sudeti i stiklainius ir uzsukti. laikyti saldytuve arba labai saltam rusi.

Agurku ir patisonu misraine:
1 lt stiklainiui :
450gr nedideliu agurku (tinka ir didesni tik pjaustyti). 150gr patisonu, skiltele cesnako, krieno lapas, krapu, petrazoliu,2 gvazdikeliu, keliu kvapiuju pipiru. Marinatui: 1 lt vandens,40 gr druskos, 50 gr cukraus, sauksto acto. darzoves supjaustom panasaus dydzio gabaliukais bet nelabai smulkiai. i stiklaini sudedam zalumynus ir prieskonius paskui susloksniuojam agurkus ir patisonus. uzpilam karstu marinatu, kad nuo virsaus liktu 2 cm tarpas, pridengiam dangteliais ir kaitinam dar 10 min po to uzdarom.



Atsakyti

2 kg kopustu,
1kg saldziuju papriku,
1 kg pomidoru,
1 kg morku
1 kg svogunu
1 kg rugsciu obuoliu




Sveikos, galbūt žinote mišrainę, kurios sudėtis panaši į šios mišrainės, tik mano ieškomam mišrainės recepte nėra obuolių ir yra aliejaus, o šiaip kiek pamenu į sudėti įeina kopūstai, pomidorai, paprika, svogūnai ir morkos bei aliejus, tik nepamenu kiekiu ir kiek druskos bei cukraus ar kt produktu dėti, todėl gal kas žinote šį receptėlį ir pasidalinsite 4u.gif
Atsakyti
[quote=Jonozmona,2010 08 09, 12:33]laba diena mergaitės, noriu paprašyti, gla kuri turite išbandytą receptą pomidorai želatinoje? :geda2:  Internete daug yra, bet bijau neišbandytą daryti..turėjausavo receptą, bet niekur nerandu sąsiuvinio su receptais doh.gif  man svarbiausia marinato proporcijos, kiek želatinos, kad po to gerai sustingtų ax.gif
o šiaip labai skaniai gaudavosi, vyro mylimiausia "senovinė" mišrainė tie pomidorai želatinoje, tik aš improvizuodavau ir sluoksniuodavau į stiklainius: pomidorų kietesnių griežinėliai, agurkų griežinėlių sluoksnis, svogūnų sluoksnis, česnako nemažai ir vėl pomidorai, agukrai, svogūnai..nenuobodi tokia mišrainė, gaivi skani..tik va marinatą užmiršau
dėl mišranių stiklainiuose kaitinimo: aš kaitinu, kaip draugės mama pamokė: stiklainius su mišrainėm pridengiu dangteliais, bet neužsuku, dedu į orkaitę ant grotelių ir kaitinu 200 temperatūroje apie 10-15 minučių...viskas puikiai laikosi per žiemą, net ne rūsyje, o spintelėse 4u.gif

taip pačiai ir švariai išplautus stiklainius iškaitinu orkaitėje, tik dedu  į šaltą orkaitę, nereik tada verdančiu vandeniu perplauti...o dangtelius prieš užsukdama nuvalau degtinėje suvilgyta vata blush2.gif

gal kažkam bus naudinga mano "patirtis" blush2.gif
[/quote]
as pagal sita pernai dariau ir visiems labai patiko. Tai, kad ir siemet darysiu mirksiukas.gif thumbup.gif


http://www.supermama...?...107577&st=0
[/quote]
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mickute7: 11 rugpjūčio 2010 - 15:17
Pasidalinsiu vakar daryta marinuotų kopūstų receptu. Gavosi tikrai skanu, pabandykit-tikrai patiks mirksiukas.gif

3kg kopūstų
keletas morkų(jas sutarkuoti)
5 didelės skiltys česnako
daug žalumynų(ypač tinka petražolės. Netinka tik krapai, nes duoda rūgimą).

Marinatas:

1l vandens
1 stiklinė acto
1stiklinė aliejaus
3 šaukštai druskos
1 stiklinė cukraus
keli pipirai
Verdame marinatą ir užpilme ant kopūstų, paskui dedame į stiklainius ir uždarome 4u.gif
Atsakyti
Šaltinis žurnalas "Moters savaitgalis. Konservavimas"
Na čia kaip ir mišrainės g.gif g.gif
user posted image
user posted image


user posted image
user posted image
Atsakyti
aš norečiau pasiūlyti išbandytą receptuką jis labai skanus ir paprastas;
4 kg agurku
1,5kg svogunu
2 saukstai druskos
1 saukstas cukraus
1 litr.pomidoru pad.(rekomenduoju Suslaviciaus "Klasikinis")
0,5 stikl. acto
0,5 litr.aliejaus
petazoliu, krapu ar siaip ka turit.

I puoda pilam alieju ir pjaustytus svogunus, patroskinam. Dedam agurkus ir visa kita, kai jai viskas uzvire supilam pom.padaza dar "pamakaliojam" ir uzdarom.
Atsakyti
QUOTE(*Ita* @ 2010 08 11, 16:32)
Pasidalinsiu vakar daryta marinuotų kopūstų receptu. Gavosi tikrai skanu, pabandykit-tikrai patiks mirksiukas.gif

3kg kopūstų
keletas morkų(jas sutarkuoti)
5 didelės skiltys česnako
daug žalumynų(ypač tinka petražolės. Netinka tik krapai, nes duoda rūgimą).

Marinatas:

1l vandens
1 stiklinė acto
1stiklinė aliejaus
3 šaukštai druskos
1 stiklinė cukraus
keli pipirai
Verdame marinatą ir užpilme ant kopūstų, paskui dedame į stiklainius ir uždarome 4u.gif
Gal gali įšsamiau parašyti darbo eigą? Ačiū 4u.gif
Papildyta:
O aš šiandien viriau labai skanią PAPRIKŲ MIŠRAINĘ:

- 3 kg išvalytų, supjaustytų kubeliais paprikų;
- 1 v.š. druskos;
- 0,5 stiklinės acto;
- 0,5 stiklinės cukraus;
- 0,5 l pomidorų padažo
- 1 stiklinė vandens;
- 0,5 stiklinės aliejaus.

Stiklinė- 250 g

Paprikas su visais priedais (išskyrus actą) troškinti 20 min. Vėliau supilti actą ir dar patroškinti 5 min. Mišrainę sukrėsti į stiklainius ir juos užsukti.

Išeiga - 2,5 l

smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo širma: 11 rugpjūčio 2010 - 21:18
QUOTE(ausra.ryte @ 2010 08 05, 14:20)
labukas   bigsmile.gif

man labai skanus sis burokeliu marinatas (skaniausia, kai jau pastovi kiek laiko)

5l vandens
8 saukstai cukraus
5 saukstai druskos
1.5 stiklines acto
virtus supjaustytus burokelius sudeti i marinata ir siek tiek pavirti. sudeti i stiklainius ir uzsukti. laikyti siltai kol atves

Kaip tik ieskojau ka nors panasaus,nes ir agurku ir papariku turiu. clap.gif Aciu! 4u.gif
O laikyti 12val kur?Saldytuve ar siltai,kad stovietu? blush2.gif As naujoke-seimininke smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ceburashka: 12 rugpjūčio 2010 - 12:55
Sveikos.Gal kuri turit kartais ryžių mišrainės receptuką žiemai.Anais metais dariau pagal veiną, bet nelaai pavyko.Galvoju gal iš jūsų kuri nors kažką panašaus darėt.
Dar norėjau paklausti gal kuri darėt pagal ITOS receptą mišrainę su kopūstais, kažin ar ten tik užpilti tuo marinatu daržoves ir viskas, virti, kaitinti nereikia?
Atsakyti
Širma, Rugile...Bandysiu dar receptą paaiškint, man atrodė, kad ten taip viskas aišku tongue.gif
3kg kopūstų
keletas morkų(jas sutarkuoti)
5 didelės skiltys česnako
daug žalumynų(ypač tinka petražolės. Netinka tik krapai, nes duoda rūgimą).

Marinatas:

1l vandens
1 stiklinė acto
1stiklinė aliejaus
3 šaukštai druskos
1 stiklinė cukraus
keli pipirai
Verdame marinatą ir užpilme ant kopūstų, paskui dedame į stiklainius ir uždarome

Kopūstus supjaustyti smulkiai, šiaudeliais. Morkas sutarkuoti smulkiai, ne kur burokėliams, bet yra smulkesnė šiaudeliais... Česnaką- pjausčiau...Jei turit petražolių-nepagailėkit, jos duoda labai skanų kvapą ir skonį.
Marinatą išvirti ir paprastai užpilti, sumaišyti. Kaitinti nereikia. Aš dar kelias valandas palaikiau puode, o po to sudėjau į stiklainius...Tikrai prie mėsytės labai skaniai gavosi, kaip kaimynė juokėsi"Dieviško skonio". Bandykit, nenusivilsit.Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
Ita, ačiūūūūūūūūūūūūūūūūū dideliausias.Man kažkodėl atrodo kad jos bus toooooooooooooookios gaivios, jau dabar jų norėčiau.Ita dar klausimėlis, kokia maždaug išeiga gaunasi, ir kiek laiko gali stovėt ar būtina laikyt šaldytuve.
Atsakyti
QUOTE(1RUGILE @ 2010 08 13, 14:42)
Ita, ačiūūūūūūūūūūūūūūūūū dideliausias.Man kažkodėl atrodo kad jos bus toooooooooooooookios gaivios, jau dabar jų norėčiau.Ita dar klausimėlis, kokia maždaug išeiga gaunasi, ir kiek laiko gali stovėt ar būtina laikyt šaldytuve.

Negaliu tiksliai pasakyti... Dėjau kiek ir ko turėjau...Pjausčau vieną kopūstą, 5 morkas. Gavosi sočiai pavalgyti ir dar 3 pusė litro stiklainiukai.Įsidėjau šaldytuvan, žinau, kad maniškiai suvalgys greitai.Gaunasi tikrai gaivios salotos. Pabandyk mažesnį kiekį daryti, aš visad taip darau 4u.gif
Atsakyti