QUOTE(loretukas1987 @ 2010 05 12, 13:56)
labai aciu

bet gal zinai kas tai gali sukelti? kokios priezastys? maistas? ar cia nesciom taip daznai buna?
RĖMUO - Tai vadinamasis deginimas viršutinėje pilvo dalyje arčiau krūtinkaulio. Juo nėščios moterys skundžiasi labai dažnai, daugiausia antroje nėštumo pusėje. Deginimas (rėmuo) atsiranda, kai iš skrandžio į stemplę atpilama skrandžio rūgštis.
Pagrindinė priežastis daugiau negu ne nėštumo metu progesterono. Dėl to ne tik sulėtėja virškinimas (tada taip pat ėda rėmuo), bet ir susilpnėja lygiųjų raumenų tonusas, o kalbant konkrečiau, atsipalaiduoja stemplės sfinkteris raumuo, kuris, jei veikia normaliai, neleidžia skrandžio rūgščiai patekti iš skrandžio į stemplę.
KAIP PADĖTI SAU?
Valgykite dažnai po nedaug.
Po valgio išgerkite antacidų (skrandžio rūgštį neutralizuojančių vaistų). Būtinai perskaitykite instrukciją, jog įsitikintumėte, kad vaistai tinkami nėščioms moterims.
Kai ėda rėmuo, kramsnokite krekerius. Kartais tai padeda.
Venkite aštrių ir riebių valgių.
Nevalgykite prieš miegą gulint, rėmuo vargina labiau.
Miegokite ant aukštos pagalvės.
Kai šios priemonės nepadeda ir rėmuo labai kamuoja, paprašykite gydytojo paskirti vaistų, kurie yra tyrimais patvirtinti kaip saugūs nėščiosioms.