Įkraunama...
Įkraunama...

Greiti klausimai ir atsakymai mokslų tema

Sveikos, as cia naujoke, nezinau kur cia lreiptis, bet kreipiuosi i jus..gal zinote kaip rasyti ese, ir kokie reikalavimai?
Atsakyti
QUOTE(Panele Jolita @ 2009 11 02, 21:58)
Sveikos, as cia naujoke, nezinau kur cia lreiptis, bet kreipiuosi i jus..gal zinote kaip rasyti ese, ir kokie reikalavimai?


Cia is interneto. Gal jau ir pati radai, bet manau esme aiski ir is siu keliu sakiniu rolleyes.gif
Esė –tai laisvos formos ir stilistikos mokslinio tipo tekstas, kuriame išreiškiama rašančiojo nuomonė. Pagrindiniai esė reikalavimai: problemos iškėlimas, suintrigavimas, temos plėtojimas, argumentacija, jos parėmimas citatomis, vaizdiniais, darbe būtinos išvados.

Toks rašto darbas neturėtų būti tik autoriaus minčių atpasakojimas. Galima pasirinkti įvairius būdus:
* darbą lyginti su kitų autorių darbais (skaitytais seminarų metu ar savarankiškai);
* svarstyti, kaip pagerinti autoriaus argumentus ar hipotezes ar išplėsti darbo idėjas į kitas sritis
* kvestionuoti straipsnio autoriaus prielaidas ar ginamas vertybes ir t.t.

Skaitant pirmiausia vertėtų suvokti, kuo ypatingas analizuojamas straipsnis, ką autorius stengiasi įrodyti, kaip argumentuoja savo teiginius, o po to jau bandyti jį vertinti/lyginti/komentuoti.
Atsakyti
Vienos kolegijos reikalavimai:
Esė (E) - individualus darbas raštu, kurio stiliui būdingas mokslinio, publicistinio ir meninio stiliaus elementų jungimas. Esė temos turi būti plačios apimties, kad studentas galėtų išsakyti savo mintis, susijusias su esė temos problematika. Esė tipai: struktūruotas (turi griežtą struktūrą, panašią į kursinio darbo) ir nestruktūruotas (neturi griežtos struktūros). Tokio pobūdžio darbo tikslas - išmokyti studentus reikšti mintis remiantis atitinkamoje srityje jau egzistuojančiais mokslo darbais. Esė (pranc. essai -„bandymas“) – rašinys, straipsnis, kuriame autorius filosofuoja moralės, istorijos, politikos, meno temomis, kritiškai žvelgia į dabartį, būdingas subjektyvus vertinimas, laisvas stilius ir kompozicija. Esė forma: laiškas (Seneka "Laiškai Liuteronui"; dialogas (M.T.Ciceronas "Pokalbiai apie santarvę ir bičiulystę"); straipsnis, apybraiža, eiliuota forma, tiesiog esė.
Esė bruožai:
Kriterijai Paaiškinimas
Turinys Analizuojamos moralės, istorijos, politikos, meno temos; filosofinės, religinės problemos. Svarbu aktualumas.
Autoriaus požiūris Subjektyvus vertinimas; kritiškas žvelgimas; remiamasi sava patirtimi, kultūrine bei socialine; savais jausmais, emocijomis; ironiškumas; autoironiškumas; paslėptas dialogas su skaitytoju.
Kompozicija Laisva kompozicija: būdingos netikėtos minčių paralelės, asociacijos, tų pačių motyvų, įvaizdžių kartojimas.
Teksto tipas Samprotavimas
Raiška Pasakojama 1- uoju asmeniu; daug metaforų ir palyginimų; paradoksai; aforizmai; simboliai; ironija; autoironija; paralelės; priešpriešos; retoriniai klausimai ir sušukimai; platus kultūrinis kontekstas.
Funkcinis stilius Publicistinis stilius: gali būti derinami mokslinio ir meninio stiliaus elementai.

Susiaurinta sąvokos esė reikšmė - tai poleminis samprotavimas pagal duotą tekstą ir su juo pateikiamą užduotį. Kitaip sakant, tai poleminio pobūdžio rašinys (vystoma mintis, nebūtinai remiantis mokslo šaltiniais, arba klausimas, į kurį negali būti vienareikšmio atsakymo arba kurį galima vertinti skirtingais požiūriais). Tokio pobūdžio esė reikalavimai:
• tekstas samprotaujamojo tipo;
• savo nuomonės reiškimas ir jos argumentavimas;
• oponentų nuomonių (jei yra) argumentuota analizė ir kritika;
• kritinio mąstymo parodymas;
• aiški pastraipų struktūra, logiški ryšiai tarp pastraipų ir tarp sakinių pastraipose;
• įvairus ir taisyklingas lietuvių kalbos gramatinės sistemos realizavimas;
• rašybos ir skyrybos normų laikymasis bei turtingas žodynas;
• esė apimtis - 1,5 - 4 psl.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo egliosha: 03 lapkričio 2009 - 17:02
Labukas,

Gal kas laikėte civilinė saugą KU pas Kučinską, gal turite testukų pasidariusios?Arba bet jau prisimenate kokie klausimai buvo?

Ir dar... reikėtų referato tema "Turizmo įtaka Lietuvos ekonomikai" Gal kas turite, būčiau dėkinga.
Atsakyti
QUOTE(aguoniux @ 2009 11 06, 13:08)
Labukas,

Gal kas laikėte civilinė saugą KU pas Kučinską, gal turite testukų pasidariusios?Arba bet jau prisimenate kokie klausimai buvo?

Ir dar... reikėtų referato tema "Turizmo įtaka Lietuvos ekonomikai" Gal kas turite, būčiau dėkinga.

jei gerai pamenu, tai liuks destytojas, negaili pazymio visiskai, kalusimai tikrai nebuvo sudetingi.
Atsakyti
QUOTE(pupsyte @ 2009 11 06, 18:36)
jei gerai pamenu, tai liuks destytojas, negaili pazymio visiskai, kalusimai tikrai nebuvo sudetingi.pupsyte, gal pameni kokie buvo klausimai? į ką daugiau kreipti dėmesį mokinantis, nes teorijos gana daug.
Atsakyti
jei aš įstojau į nemokamas magistrantūros studijas, ar įmanoma kad patekčiau po pusmečio į mokamą, jei neturiu akademinių skolų, tačiau pažymiai nėra labai aukšti?
Atsakyti
Gal kas nors galetu atsiusti infodata@one.lt PowerPoint prezentacija - naudota magistrinio gynime?
Atsakyti
Pagalbos šauksmas doh.gif Gal kas turite V.Leonavičiaus"Socilogijos teorijos" knygą. Labai reikia ir skubiai. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sraigiuss: 14 lapkričio 2009 - 00:05
Klausimelis. Gal kas nors ka nors panasaus esat rase? blush2.gif Va tema kokia: ŽMONIŲ IŠTEKLIŲ VADYBOS PRIVAČIOSE IR VIEŠOSIOSE ORGANIZACIJOSE LYGINAMOJI ANALIZĖ
Atsakyti
sveikos merginos 4u.gif al galetumete pagelbeti.kazkur maciau,kad buvo ideta apklausa apie emigracija bet niekur nerandu,o gal praziopsojau blush2.gif jei kas nors turit gal galetumete atsiusti apklausa ir rezultatus.labai aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(chelsa @ 2009 10 01, 22:19)
ne,nieko nedave.o tu neturi kazkokio planelio as nors mazdaug paziureciau ,nes dabar net neisivaizduoju ,kaip man pradeti g.giflabai prašau pagalbos su vadyba.tema referato.darbuotoju vertybinės orientacijo. net nežinai nuo ko pradėti rašyti.nors užuominū kokiu o gal kas ir darbelį turite.pametėkite.ačiu.lžuu.mokslai.mano. smile.gif
Atsakyti