Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 3

QUOTE(2xmamyte @ 2006 01 19, 22:25)
Stengiames nepasiduot. Uzrasiau vyra privaciai konsultacijai pas Santariskiu hematologinio skyriaus vedeja ateinanciam ketvirtadieniui. Ji sake, kad nebutinai atliekama kaulu ciulpu biopsija. Bet visvien, kai nueisim uz pinigus, tai gal padoriau isaiskins, nes konsultac.poliklinikoje tik parase diagnoze ir pasake- reikia su tuo susitaikyt. Absurdas kazkoks. Tai va, eisiu kartu su vyru, nes tie vyrai puses nedasako-kaip mazi vaikai. Ir dar-skambinausi J.Ruoliai, gausiu siuntima, ir varysim pas ji.

dievulėliau unsure.gif susitaikyti aš ir namie galiu, jei jau nuvažiavau į ligooninę - tai jau pagalbos doh.gif doh.gif doh.gif
2xmamyte - tik parašyk, kaip baogėsi, nes.. bijau, bet gali ir man tą kelią trekti praeiti... doh.gif
dabar tai toks įspūdis, kad tos 3 lygio ligoninės - nuo priešų ginama tvirtovė, į kurią neįmanoma patekti...
kai susirgo tėtis, na kažkaip... unsure.gif 75 metai, neoperuojamas.. kažkaip skamba.. o čia jauni žmonės... unsure.gif vežtis iš karto vokelį? gal ir į savo miesto Konsultacinę polikliniką tą vokelį jau neštis??????? nesuprantu...
iš tikro tai labai bijau ketvirtadienio, eisiu pas hematologę, po 2 mėn stebėjimo.. jaučiuosi prasčiau, kraujas varva iš visur... iš tikro - ką daryti, jeigu vėl "bandys stebėti"? pasiruošti vokelį???
Atsakyti
QUOTE(Azalija @ 2006 01 23, 13:05)
dievulėliau  unsure.gif  susitaikyti aš ir namie galiu, jei jau nuvažiavau į ligooninę - tai jau pagalbos  doh.gif  doh.gif  doh.gif 
2xmamyte - tik parašyk, kaip baogėsi, nes.. bijau, bet gali ir man tą kelią trekti praeiti...  doh.gif
dabar tai toks įspūdis, kad tos 3 lygio ligoninės - nuo priešų ginama tvirtovė, į kurią neįmanoma patekti...
kai susirgo tėtis, na kažkaip...  unsure.gif  75 metai, neoperuojamas.. kažkaip skamba.. o čia jauni žmonės...  unsure.gif vežtis iš karto vokelį? gal ir į savo miesto Konsultacinę polikliniką tą vokelį jau neštis??????? nesuprantu...
iš tikro tai labai bijau ketvirtadienio, eisiu pas hematologę, po 2 mėn stebėjimo.. jaučiuosi prasčiau, kraujas varva iš visur... iš tikro - ką daryti, jeigu vėl "bandys stebėti"? pasiruošti vokelį???

Labas, butinai parasysiu kaip sekesi. O vokelis mums buvo reikalingas, kad pas paprasta hematologe pakliuti i konsultacine poliklinika ne po 3 men.(pirmai apziurai doh.gif ),
o iskart. O dabar einam privaciai, bet tai oficialiai. Ziuresim kaip cia toliau bus g.gif , parasysiu.
Atsakyti
na, mane pirmąkart kita gydytoja iš tos pačios poliklinikos už pakarpos nutyso į kabinetą tiesiai...
bet dabar tikiuosi siuntimo toliau... nes eina blogyn... irgi neštis, kad gaučiau?????
Atsakyti
QUOTE(Azalija @ 2006 01 23, 14:08)
na, mane pirmąkart kita gydytoja iš tos pačios poliklinikos už pakarpos nutyso į kabinetą tiesiai...
bet dabar tikiuosi siuntimo toliau... nes eina blogyn... irgi neštis, kad gaučiau?????

Na as tai turbut pasiimciau vokeli, bet iskart neduociau. Nes jei blogyn eina, tai savaime suprantama turetu siusti toliau, bet viskas priklauso nuo gyd. Jei matysi, kad spardosi, nelabai nori siusti, gali pabandyti ir vokelio pagalba. Bet cia jau kraztutiniu atveju. Mano vyrui, matai, dar nieko l.blogo dar nesidaro, tai ir siuntineja. Nes kai uzsirasiau privaciai, tai klause ar pablogejo kas, nes tada gali keistis gydymo taktika, tai yra greiciau kazka darytu. Ta pati gyd.dirba privaciam kab., bet ji yra ir ligonines hemat.skyr.vedeja. Ji sake, jei blogiau, tai nereikia laukti 3 men. ir vel eiti pas ta hematologe pas kuria buvom, ji atseit pasiims kortele ir eis i aptarima, 2-dieniais ir 4-tadieniais ligonineje buna visu ligoniu aptarimai. Dalyvauja ir sita vedeja. Tada kazka darytu, jei lystume i akis. Bet mes pradziai nutarem nueiti ramiai pasikalbeti, nes nieko tolkom apie sita liga is daktaru negirdejom. Todel ir noriu to pirmo pokalbio, kad zinociau tikraja situacija.
Parasyk ir tu kaip sekesi ketvirtadieni. Beje, tu is kokio miesto?
Atsakyti
Laba diena,
mano mamytei(kai kas jau ir žino) prieš gerus metus buvo daryta krūties operacija,po to skirtas švitinimas ir dabar visą tą laiką ji vartoja"Tamoksifeną".

Šiandien paskambino man mama ir pasiskundė,kad jai,nusiprausus po dušu,pradėjo labai smarkiai degti,kaip adatėlėm smaigstyti, visas kūnas. Daktarė jai buvo liepus naudoti tik vaikišką arba ūkinį g.gif muilą. Ji visad naudojo vaikišką ,o šįkart-ūkišku nusiprausė.. g.gif
Ji sako, toks pat deginimo jausmas iš vidaus buvo po švitinimo,bet jau tiek laiko praėjo ir nieko nebūdavo..

Po švitinimo jai palengvėdavo pasitepus aliejumi,bet mane labiausiai neramina,kad jau metai praėję,o

Gal kas buvot susidūrę,girdėję,kas tai galėtį būt?Ar čia gali būt vis dar su švitinimu susiję, ar su alergija kam nors:muilui?Karštam vandeniui?O gal "Tamoksifenui"? Na,niekaip negalim suprast.
Gal žinot, kaip palengvint tą deginimą?Landžioju dabar po internetą,bet kol kas nieko neužtinku verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bastetė: 23 sausio 2006 - 15:26
Sveikutes,as antri metai kaip vartoju tamoksifena,bet su tokiom problemom neteko susidurti,man tik badydavo operuota vieta(randa) ir kartais gana stipriai,bet gyditoja nutramino,kad tai niauralginiai skausmai ir jie gali lydeti visa gyvenima... g.gif
Atsakyti
QUOTE(carvel @ 2006 01 23, 17:59)
Sveikutes,as antri metai kaip vartoju tamoksifena,bet su tokiom problemom neteko susidurti,man tik badydavo operuota vieta(randa) ir kartais gana stipriai,bet gyditoja nutramino,kad tai niauralginiai skausmai ir jie gali lydeti visa gyvenima... g.gif



Ačiū, Carvel,Nu ir aš va visą dieną po "netą" landžioju ir jokių pašalinių tokio tipo požymių ,vartojant "T...feną" nerandu, nieko nerandu ir apie galbūt pasikartojantį,vėlesnų ar kokų galą, radiacijos poveikį schmoll.gif
Panašu į kažkokią alerginę reakciją,bet KAM? g.gif
Atsakyti
Dziaugiuosi, kad as ne viena itin domiuosi mamos liga, kad musu cia dauguma tokiu aktyvisciu kurios viska nori zinoti ir tai teigiamai itakoja gydymo procesa. Cia idedu dar viena nuoroda. Siame puslapyje publikuojami visi moksliniai straipsniai apie vezi, tik blogai kad jie skirstomi pagal data o ne pagal vezio rusi. Bet as tai paprastai sprendziu CTRL+F, irasau vezio pavadinima, ir randa tuos aktualiuosius straipsnius. Vat kiausidziu veziui radau sviezia straipsni kad padarytas tyrimas jog chemoterapija tiesiai i pilvo ertme prailgina gyvenima 15 men vidutiniskai lyginant su intravenine chemoterapija. Tai nuostabu!

http://www.medicalnewstoday.com

pasiskaitykite, tikiuosi rasit ka nors naudingo ir sviezio ir Jums!

Atsakyti
Dar informacija Migluzei. Siaip Lietuvoje turi buti numatytos visu ligu, kurioms gydyti skiriami kompensuojamieji vaistai, gydymo metodikos. Pvz. jos jau yra ir kruties ir plauciu ir prostatos veziui - ten surasyta kada kokie vaistai gali buti skiriami. Tuo tarpu kitiems veziams arba tu metodiku nera arba jos yra ruosiamos ir nepatvirtintos (informacija is valstybines ligoniu kasos, puslapis www.vlk.lt ten ieskoti kompensuojamuju vaistu ir salia bus teises aktai). Be abejo, gydytojai gali skirti kompensuojamus vaistus tik is kompensuojamuju vaistu saraso, o kokius - tai cia valstybes problema kad gydytojams nenurodo. Jus dar pasidomekit, gal tiesiog Jusu gydytojai nenori skirti tu brangiu vaistu nes "neatitinkat kriteriju" anot ju o is tikro jiems del to gali buti papildomo darbo (nes nestandartinis gydymas, reikia iv. sutikimu, leidimu ir panasiai o ju alga nuo to nedidesne, tai kam lakstyti????). Taciau VALSTYBE JIEMS NEDRAUDZIA SKIRTI nes nera patvirtintos metodikos, reiskia gydytojas gydymo tikslais pats parenka vaistus is to saraso savo nuoziura. Taip kad Jus tikrai turite teise gauti bet kuriuos vaistus is kompensuojamuju vaistu saraso tinkamus butent Jusu atvejui gydyti ir gydytojas Jums privalo paaiskinti kodel ju neskiria (gal pagal ligos eiga jie Jums nepadetu ar yra geresniu budu butent Jusu atvejui gydyti). Jei nedraudziama, vadinasi galima. Siulau labai labai pasidometi, pasiskambinti i ligoniu kasas, mano atveju ten mane labai maloniai pakonsultavo ir uztikrino kad pagal galiojancius teises aktus man tie vaistai priklauso, nors onkologiniame teige visai priesingai, taip kad viskas Jusu rankose! Stiprybes ir sekmes Jums.
Atsakyti
Pirmadienį pradėjom chemiją. Baltąją: 5FU + leucovorin; savaitę „dirbam“, 3 – ilsimės ir taip pusę - metų. Palyginus su tuo, ką čia skaičiau, tai beveik niekis. Tačiau nuodai ir Afrikoje nuodai: pirmą dieną pakito skonis, po to – kvapas, o šį vakarą parėjo ir silpnas pykinimas. Suprantu, kad chemijos poveikis yra labai individualus, tačiau gal kas žino, ko ir kada galima tikėtis? Beje, kartu su nuodais, įleidžia Zofrano. Šiaip jau maniškis yra baisus bailiukas, ir kol pastato lašinę, gąsdina seseles savo baltumu. Po to apsiramina ir ima linksminti aplinkinius nelaimėlius-kolegas. Taip, kol tau leidžia „baltąją“, o aplink „geltonieji“, „raudonieji“, „juodieji“, jautiesi beveik sveikas. Liūdesys ta giesmė...
Atsakyti
Betelgeiz, kolega pagal žingeidumą, smile.gif ačiū už paskutinį linką. Iš to, ką spėjau išskaityti, -
TRAIL metodas – teisinga kryptis vėžio gydyme. Dar kiek, ir būsim išgelbėti! Kas nežino, esmė tokia: į tumorą (auglį) suvaroma šio bei to, po ko imuninė, o gal net genetinė sistema suvokia, kad reikia sunaikinti tumorą, kad likusi organizmo dalis, t.y. mes, išliktume. Priėmus tokį sprendimą, tumorui duodama komanda – NUSIŽUDYK! Idėja šauni, bet jie (mokslininkai) turi problemų su jos realizavimu.
Kita nuostabi naujiena: australai surado pirmąją vakciną nuo vėžio! Veikimo efektyvumas – 100% Ji tinka nuo kažkokio “moteriško” (kiaušidžių ar gimdos?) vėžio, o jis, tokio pobūdžio, atsiranda 70% atvejų. Problemytė: vakcina tinka tik toms, kurios dar neturėjo papilomos bakterijos, kuri ir sukelia šį vėžį. Sudėtinga... Anyway, jie jau užčiuopė teisingą kryptį, – ne tik šią, skaičiau ir apie kitas, – tad „penicilinas nuo vėžio“ gali būti atrastas bet kurią dieną. Duodu jiems metus! Ne daugiau… smile.gif
Betelgeiz, „manieji“ moksliniai straipsniai kiek kitokie – juose labai moksliškai ir smulkiai aprašomi konkrečių tyrimų rezultatai. Pvz., http://www.jco.org/c...full/22/10/1785. Dasigyvenau iki tokių, nes iki šiol nėra nustatyta – verta daryti chemoterapiją, esant II stadijos tiesios žarnos vėžiui, ar ne. Sprendimą, kad verta daryti, priėmėme kartu su brangiausiu, po šito ir kitų straipsnių perskaitymo. Gi operavęs chirurgas buvo prieš chemiją. Bet jis ne onkologas – operavomės „normaliose“ klinikose.
Atsakyti
QUOTE(vi_ @ 2006 01 26, 01:10)
Beje, kartu su nuodais, įleidžia Zofrano.


Zofranas tai gi cia nuo pykinimo. Mums tai ir i namus prirase to zofrano ir leidziamo ir tableciu kur po liezuviu pakisti (sako tos geriausios). Bet tai aciu Dievui kad mamos nepykino visai.

Atsakyti