Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imtumėt vėl paskolą būstui?

QUOTE(Skambanti tyla @ 2009 12 05, 01:22)
Ale tema įsivažiavo  bigsmile.gif
net su pasakom  hihihi.gif
bet kokios pasakos lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Bet jau kokia baisi ta pasaka unsure.gif Dar pries miega unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Tadas_Blinda @ 2009 12 05, 00:05)
Tai vadinasi, darželis yra. Aš sakau, jūs kaip tikras lietuvis norite darželio už 100 m. nuo namų. Jei jums tai brangus malonumas, tada dirbkite daugiau, kad čia mažiau skųstis reikėtų arba prieš gimdydama vaikus pagalvokite gerai ar sugebėsite juos tinkamai išlaikyti

darzelis specializuotas - i ji patenka vaikai po PPT isvadu, todel mums tai buvo daugiau butinybe.
Kol kas nesiskundziu ir islaikau, bet tai nepakeicia to fakto, kad nuomojantis buta sunkiau gauti vieta darzelyje ir mokykloje, o jei pastaroji nera prie namu, tai reikia nepamirsti ir apie papildomas islaidas susisiekimui ( ir ne tik)
QUOTE(Tadas_Blinda @ 2009 12 05, 00:05)
Dar kartą sakau, jei yra gyvybės draudimas – marža mažesnė, jei nėra – marža didesnė. Automatiškai didėja palukanos ir jūsų mokama suma bankui – ar aišku?

dar karta sakau - gyvybes draudimas nekoreagavo palukanu. Viena is priezasciu, kad pagal bendra paskolu portfeli musu paskola yra pakankamai maza.
Privaloma buvo man, kaip laiduotojai, atsidaryti saskaita tame banke ir issiimti kortele jai, cia neskaitant to, kad kredito gavejui buvo atidaryta saskaita.

QUOTE(Tadas_Blinda @ 2009 12 05, 00:05)
Pateikiau jums skaičiavimus, kaip nuomojantis butą per 10-15 metų galima be paskolos įsigyti savo butą, gaunant statistinį lietuvišką atlyginimą

tai kad per tuos 10-15 metu galima ir paimta paskola ismoketi.

p.s. grazi pasaka, tik kiek jinai realybe atitinka? Pastebejau tamsta irgi turi toki bruoza budinga vyru giminei - aplinkinius laikai kvailesniais uz save ir tau nesitiki, kad kiti zmones savo sprendima gali buti apgalvoja.
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2009 12 05, 23:50)
gyvybes draudimas nekoreagavo palukanu. Viena is priezasciu, kad pagal bendra paskolu portfeli musu paskola yra pakankamai maza.
Privaloma buvo man, kaip laiduotojai, atsidaryti saskaita tame banke ir issiimti kortele jai, cia neskaitant to, kad kredito gavejui buvo atidaryta saskaita.
tai kad per tuos 10-15 metu galima ir paimta paskola ismoketi.

drinks_cheers.gif
2007 - SEB, gyvybės draudimo nereikėjo, marža 0,7 proc., EUR.
2008 - Danske, reikėjo vaiko gyvybės draudimo ir visų Bekasės išvardintų dalykų ir dar įsipareigojimo visas pajamas pervesti į jų sąskaitą, marža 2,75 proc., EUR.

Imti paskolą ar taupyti dar priklauso ir nuo gyvenimo būdo, mes pvz. žinojom, kad šiais metais vienas nuolat galės prižiūrėti statybas, ko neįmanoma padaryti dabar ir, tikiuosi, abu būsime labai užimti ir ateityje. Todėl pasirinkome paskolą su galimybe įsikurti savo svajonių namuose ir atidavinėjame paskolą ankščiau termino.

Taigi dabar taupom įsikūrimo pabaigai ir paskolos grąžinimui. Beje, vertinant taupymo nadą, kodėl niekas neįvertina infliacijos???
Atsakyti
Bankai pravirkdo net garsius juokdarius

Menininkų pajamos vienos iš neprognozuojamiausių. R. Rudokas, N. Juška ir kt. pateko į paskolų pinkles. Bet jie nei verslininkai, nei stabilų atlyginimą gaunantys veikėjai.. unsure.gif
Atsakyti

Citata iš str. kom.: " Bankui kas menesi moku 1700Lt is ju 1500Lt sudaro palukanos"

blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Tadas_Blinda @ 2009 12 04, 23:05)
Dar kartą sakau, jei yra gyvybės draudimas – marža mažesnė, jei nėra – marža didesnė. Automatiškai didėja palukanos ir jūsų mokama suma bankui – ar aišku? Būsto draudimas yra privalomas. Nuomojantis buto, jums jo draustis nereikia, tai yra šeimininko reikalas.

Tikrai nebuvo privaloma draustis gyvybės draudimą. Kai ėmėm paskolą gavom pačią mažiausią tuo metu maržą, bet jokio reikalavimo dėl gyvybės draudimo nebuvo. Aš apsidraudžiau, nes tada SEB'e buvo akcija, kad jei turi pas juos gyvybės draudimą, nereikėjo mokėti už paskolos sutarties sutvarkymą. Vyras nesidraudė. Paskolą ėmėm per pusę.
QUOTE
Visai ne lygiai taip pat, nes gnuomodamasis butą, tau jo remontuoti nereikia, susirandi pagal savo poreikius, priklausomai nuo situacijos. Situiacija tai ne 20-30 tūkst. Už kuriuos reikia pilnai remontuoti buta. Situacija, kai už geresnį buta moki kad ir iki 500 Lt per mėnesį. Jūsų Investicijų į nuomojamą butą yra 0, na nebent keliais šimtais padidėja nuomos kaina, jei nori komfortiškesnio buto. Jūsų nuosavas butas po 10 metų reikalaus remonto ir nepasakokite pasakų, kad buitinės technikos, televizoriaus, gartraukių, skalbimo mašinos jums nereikės keisti? Bet jei jums patinka gyventi nutriušusiame bute, tai kodėl gi ne… Esmė tame, kad mokant paskolą ir neatnaujinant periodiškai savo būsto, gyvenimo kokybė tik prastės. Jei norite galime paskaičiuoti kiek kainuos pilnas buto remontas po 15 metų, su visų san mazgų atnaujinimu, baldų ir buitinės technikos. Iš kur tuos pinigus paimsite? Iš dangaus nukris?

Kiekvieno žmogaus yra skirtingi poreikiai. Vienam reikia remonto kas keli metai, kitam kartą per 20 ar dar rečiau. Remontą bute dariau pati kartu su mama. Tai kainavo tikrai ne 10 ir net ne 5 tūkst. litų. Sumos nepamenu, bet kainavo tapetai ir klijai. Vėliau darėm mini remontą vonioj, vėlgi patys. Neseniai pažįstamas darėsi remontą bute, tai sakė, kad labai sunkiai rado meistrą, kuris apsiimtų daryti tokį menkavertį (pinigine prasme) remontą. Kas dėl technikos. Vėlgi kiekvienam savo. Prgyvenau daugiau kaip 10 metų su vienu ir tuo pačiu televizoriumi ir jis kuo puikiausia dar ir dabar rodo.
Pragyvenau bute 10 metų, gal ir būčiau jau dariusi remontą (vėlgi turbūt pati), nors labai abejoju. Tačiau nei aptriušęs, nei į landynę panašus nebuvo. Ir pardaviau labai greitai už pakankami didelę kainą.
Atsakyti

QUOTE(Bekasė @ 2009 12 05, 22:50)
darzelis specializuotas - i ji patenka vaikai po PPT isvadu, todel mums tai buvo daugiau butinybe.

Klausykite, o kiek procentų vaikų lanko tuos specializuotus darželius? Gal nekalbam apie pavienius atvejus. Jūs paskolą imate 20-40 metų trukmei (vidurkis Lietuvoje 30 metų), o vaikas į darželį eina maksimum 5 metus, vėliau jis lanko pradinę mokyklą, vėliau gimnaziją… O gal jums vėliau reikės ir specializuotos mokyklos... Ką gali žinoti? Pirkti butą vien dėl to, kad vaikas lengviau pakliūtų į darželį yra visiskas absurdas.

Mano vaikas lankė privatų darželį Antakalnyje (REKOMENDUOJU), su visais mokesčiais mėnesiui gaunasi tik 1000 Lt. Niekas jums nedraudžia uždirbti daugiau ir suteikti vaikui padorias sąlygas augti, lavintis ir tobulėti, o jei sau to leisti negalite, tada čia jau jūsų bėda. Todėl ir kalbėkime apie statistinį lietuvos pilietį (ne apie mane ar jus) su statistine 2000 Lt alga.


Kol kas nesiskundziu ir islaikau, bet tai nepakeicia to fakto, kad nuomojantis buta sunkiau gauti vieta darzelyje ir mokykloje , o jei pastaroji nera prie namu, tai reikia nepamirsti ir apie papildomas islaidas susisiekimui (ir ne tik)

Kadangi taip užtikrintai tvirtinate, nutariau pasidomėti šia problema. Taigi, apie gyvenamosios vietos deklaravimą radau tokią informaciją, kuri sako, jog asmuo įgyjąs teisę naudotis patalpomis, t.y. sudaręs nuomos sutartį, gali deklaruoti savo gyvenamąją vietą... Paskaitykite: http://www.vilnius.l...143/?itemID=442
Dėl viso pikto, paskambinau nurodytu telefonu (8 5)  211 2085, kur p. Sigitas Bargaila paaiškino, kad bėdų buvo anksčiau, kai gyvenamąją vieta reikėjo registruoti ir reikėjo antspaudo pase. Jis taip pat patvirtino, kad pasirašant nuomos sutartį, savininkas jums perleidžia teisę jomis naudotis, todėl deklaruoti gyvenamąja vietą nesudaro jokių problemų. Jei netikite pasiskambinkite pati.


dar karta sakau - gyvybes draudimas nekoreagavo palukanu. Viena is priezasciu, kad pagal bendra paskolu portfeli musu paskola yra pakankamai maza.
Privaloma buvo man, kaip laiduotojai, atsidaryti saskaita tame banke ir issiimti kortele jai, cia neskaitant to, kad kredito gavejui buvo atidaryta saskaita.

Jūs kalbėkite ne apie save, o apie bendrą situaciją rinkoje. Jei jūs gaunate kažkokias išskirtines sąlygas, tai dar nereiškia, kad jas gali gauti visi. Kad būti objektyviam, SEB klientų forume uždaviau tieų klausimą apie tai ar gyvybės draudimas įtakoja siūlomą maržą ar ne. Mano klausimą galite pamatyti štai čia http://www.seb.lt/vb...e...ng=lt&nml=t

Gausim atsakyma iš banko ir pažiūrėsim kaip iš tiesų yra šiandien... smile.gif

Be to, gyvybės draudimas tai dar neviskas. Turite draustis būstą kas metus, turite mokėti sutarties administravimo mokestį, turite paskolą draustis būsto paskolų draudimo bendrovėje, turite mokėti už turto vertinimą, turite mokėti už ipoteką, papildomi mokesčiai sudaro kelis tūkstančius Litų. Nuomojantis butą ir taupant pinigus, tokių išlaidų patirti nereikia. Visa tai įsiskaičiuoja į jūsų galutinę būsto kainą. Pridėkite tai prie sumokamų palūkanų ir pamatysite kiek kainuos jūsų būstas kai bagsite mokėti paskolą. Pinigai paleidžiami vėjais tai ne tik palūkanos, nepamirškite...

tai kad per tuos 10-15 metu galima ir paimta paskola ismoketi.

Jeigu galima paskolą išmokėti trumpiau, tai kodėl išduodamos paskolos vidurkis yra 30 metų, o ne 10-15 metų? Ar žinote, kad Europoje yra tik 9 šalys, kur paskolos išduodamos ilgiasniam nei 25 metų laikotarpiui? Pagalvokite kodėl…
Pagrįskite tai skaičiavimais. Realiai, net gyvenadami “ant oro” su dabartiniu vidutiniu Lietuvišku atlyginimu jūs to nesugebėsite padaryti. To įrodymas yra ir pačių bankų atstovų teiginiai… Pacituosiu:


http://www.paskolu-b...p?id=1167229597

Dažniausiai paskolas anksčiau grąžina žmonės, kurie nusipirkę naują būstą parduoda senąjį. Tokius duomenis pateikia „Hansabanko" Būsto finansavimo departamento direktorė Žana Kovšova, tvirtinanti, kad galimybė anksčiau atsiskaityti su banku yra vienas pagrindinių derybų klausimų, todėl su klientais galima iš anksto susitarti ir be mokesčio grąžinti didesnę dalį nei ketvirtadalis paskolos.
„Didžioji dalis imančiųjų paskolas gyvena nuosavame bute, todėl, pavyzdžiui, nusipirkę namą butą parduoda ir taip reikšmingai sumažina savo paskolos sumą. Dauguma jau pirmos konsultacijos metu klausia ne tik apie palūkanas bet ir apie galimybę kreditą grąžinti anksčiau laiko. Iš tikrųjų nė vienas neplanuoja 40 metų turėti paskolą".
Ž. Kovšovai antrina ir SEB banko Produktų plėtros departamento direktorius Justinas Murauskas, kartu pabrėždamas, kad realybėje su banku atsiskaitančių anksčiau nėra daug.
„Žinoma, kai bankai suteikė pirmuosius būsto kreditus, pasitaikydavo ne vienas atvejis, kai žmonės siekdavo imti kreditą kuo trumpesniam laikotarpiui, siekdami atiduoti bankui pasiskolintą sumą kuo greičiau, tačiau ilgainiui situacija pasikeitė ir vis daugiau klientų ima paskolas maksimaliam galimam terminui", –sakė jis.
„Būna, kad klientai grąžina ir didesnes sumas, nei priklauso, tačiau tai yra daugiau išimtis, nei taisyklė. Bankas neriboja tokių įnašų, svarbu apie tai pranešti aptarnaujančiam vadybininkui. Retais atvejais galimi tam tikri išankstinio grąžinimo mokesčiai, apie juos klientai informuojami prieš pasirašant sutartį", –  tvirtino „DnB Nord" banko ryšių su visuomene ekspertė Agnė Karčiauskaitė.


p.s. grazi pasaka, tik kiek jinai realybe atitinka? Pastebejau tamsta irgi turi toki bruoza budinga vyru giminei - aplinkinius laikai kvailesniais uz save ir tau nesitiki, kad kiti zmones savo sprendima gali buti apgalvoja.

O kas ten toje pasakoje nerealu? Pažiūrėkite į senus 30-40 metų senumo daugiabučius ir suvoksite kaip atrodys jūsų būstas, kai baigsite mokėti paskolą. Ko gero teks imti ir kitą paskolą renovavimui, o gal manote, kad stogas, langai, durys, namo izoliacinės medžiagos po 30 metų bus kaip naujos? O gal Kubilius už jūsų namo tvarkymą sumokės? smile.gif


Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2009 12 07, 11:29)
Tikrai nebuvo privaloma draustis gyvybės draudimą. Kai ėmėm paskolą gavom pačią mažiausią tuo metu maržą, bet jokio reikalavimo dėl gyvybės draudimo nebuvo. Aš apsidraudžiau, nes tada SEB'e buvo akcija, kad jei turi pas juos gyvybės draudimą, nereikėjo mokėti už paskolos sutarties sutvarkymą. Vyras nesidraudė. Paskolą ėmėm per pusę.

Kiekvieno žmogaus yra skirtingi poreikiai. Vienam reikia remonto kas keli metai, kitam kartą per 20 ar dar rečiau. Remontą bute dariau pati kartu su mama. Tai kainavo tikrai ne 10 ir net ne 5 tūkst. litų. Sumos nepamenu, bet kainavo tapetai ir klijai. Vėliau darėm mini remontą vonioj, vėlgi patys. Neseniai pažįstamas darėsi remontą bute, tai sakė, kad labai sunkiai rado meistrą, kuris apsiimtų daryti tokį menkavertį (pinigine prasme) remontą. Kas dėl technikos. Vėlgi kiekvienam savo. Prgyvenau daugiau kaip 10 metų su vienu ir tuo pačiu televizoriumi ir jis kuo puikiausia dar ir dabar rodo.
Pragyvenau bute 10 metų, gal ir būčiau jau dariusi remontą (vėlgi turbūt pati), nors labai abejoju. Tačiau nei aptriušęs, nei į landynę panašus nebuvo. Ir pardaviau labai greitai už pakankami didelę kainą.


Aš ir nesakau, kad tai privalomas dalykas, sakau, kad Gyvybės draudimas sumažina maržą. Objektėlis, kurio nuorodą buvau įdėjes ankščiau pirktas už banko paskolą. Marža 0,55 proc.
Man žinoma mažiausia įmanoma marža, kuria iš banko gavo fizinis asmuo yra 0,4 proc. Pikkolo, čia turbūt jūs irgi esate iš tų nedaugelio laimingųjų, kurie gavo 0,4 proc. maržą.

Aš jums pasakysiu taip, kad butas tikrai dėvisi ir po 10 metų butas atrodys tragiškai. Virtuvės baldai dėvisi, šaldytuvas dėvisi, viryklė dėvisi, garų surinktuvai dėvisi, visi kranai, čiaupai dėvisi, santechnika dėvisi, skalbimo mašina dėvisi, baldams susidėvėti nereikiai tų 10 metų. Plastikiniai langai tarnauja vidutiniškai 15 metų. Grindų danga nusidėvi, ją reikia atnaujinti dažniau nei 10 metų. Tas jūsų televizorius pirktas prieš 10 metų neberodys greitai, nes analoginę TV pakeis skaitmeninė. Jei galite už 10 000 Lt, padoriai atnaujinti 10 metų senumo 50 kv. m. butą (įskaitant baldus, santechniką, elementarų remontą) aš jus samdau...
Atsakyti
Va, padoriai.. Kas yra tas padoriai? Vienam tai bus elementari švara ir higiena, švarios lygios tapetuotos ar dažytos sienos ir vsio..Kitam toli gražu iki tokio supratimo..Man asmeniškai nepatinka tas sienų lygumas išgaunamas gipso kartono pagalba, man padoru yra, kai tikra mūrinė siena yra tinkuojama, lyginama, glaistoma su gulsčiuko pagalba..Kaip ir lubos..Be jokių chaltūrų, kaip antai gipso plokščių susukimas ant sienų, o toliau jau jos pačios glaistomos, dažomos, netgi klijuojamos plytelės, kai tuo tarpu tarp sienos/lubų ir gipso yra tarpelis dulkėms..
Čia jau greitas, pigus remontas, bet ne tas padorus, rimtas, aukštos klasės..nes tada ir savikaina išauga, ir darbas, ir apdirbimas..Štai grindų plyteles bepigu suklijuot jau ant esančių..O pabandyk išdaužyt, išlygint ir t.t...Laminatą suklot ant viršaus nesunku, bet plėšt senas grindis, izoliuot, lygint..

O juk yra variantas ir senas grindis išdažyt aliejiniais dažais, sienas pertapetuot ar apdirbt skystais tapetais..Va bus santykinai suremontuota..ir labai nebrangiai. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Tadas_Blinda @ 2009 12 07, 12:56)
Aš jums pasakysiu taip, kad butas tikrai dėvisi ir po 10 metų butas atrodys tragiškai. Virtuvės baldai dėvisi, šaldytuvas dėvisi, viryklė dėvisi, garų surinktuvai dėvisi, visi kranai, čiaupai dėvisi, santechnika dėvisi, skalbimo mašina dėvisi, baldams susidėvėti nereikiai tų 10 metų. Plastikiniai langai tarnauja vidutiniškai 15 metų. Grindų danga nusidėvi, ją reikia atnaujinti dažniau nei 10 metų. Tas jūsų televizorius pirktas prieš 10 metų neberodys greitai, nes analoginę TV pakeis skaitmeninė. Jei galite už 10 000 Lt, padoriai atnaujinti 10 metų senumo 50 kv. m. butą (įskaitant baldus, santechniką, elementarų remontą) aš jus samdau...

Apie kokį dėvėjimąsi kalbame gal reikėtų konkretizuoti- apie moralinį ar fizinį? Morališkai viskas dėvisi ir labai sparčiai. Fiziškai gerokai lėčiau. Be to, tas priklauso ir nuo žmogaus suvokimo ir poreikių.
Kiek mačiau butų, kuriuose remontas darytas prieš 10 metų- nemačiau nei vieno tragiško(na, gal mano draugai/pažįstami tvarkingi žmonės pasitaikė). Aišku, jei kalbame apie landynę- tai čia ir kelių mėnesių užteks iki tragiškumo, jei kalbame apie normaliai užlaikomą butą- nieko tragiško nebus. Nors... žiūrint ar mes visi vienodai suprantame tragiškumo sąvoką.
Baldus galima sulaužyti čia ir dabar, o galime juos sėkmingai turėti 10-15-20 metų. Morališkai pasens- taip, fiziškai- ne.
Grindų danga priklauso nuo dėvėjimo, jei vaikšto ryte prieš darbą ir vakare po darbo 2 žmonės- oj kaip laikys ta danga, jei kiaurą parą laksto tabūnas arklių- nieko nelaikys net ir stipriausia danga.
Sienos- jei patys prasčiausi tapetai, neprižiūrimi, atplyšinėję (ir taip 10 metų nieko nedarom)... tada tragizmas greitai pasirodys, jei normaliai paruoštos dažytos sienos ant kurių nepaišoma/nedaužoma/nevemiama- atrodys normaliai ilgai ilgai. Spalva atsibos- taip, bet vaizdas tragiškas nebus.
Tiesiog jūs vienaip suprantate tragišką buto vaizdą, kiti kitaip. Jums galbūt 8 metų senumo telikas sukels visišką nusivylimą šeimininkais (+susidarysite atitinkamą nuomonę apie jų finansinę būklę bei suvokimą apie pinigus), o kitas žiūrės, kad viskas yra švaru gražu ir viskas veikia, niekas nenuplyšę- reiškia, viskas gerai.
Atsakyti
QUOTE(Tadas_Blinda @ 2009 12 07, 12:32)
Jeigu galima paskolą išmokėti trumpiau, tai kodėl išduodamos paskolos vidurkis yra 30 metų, o ne 10-15 metų? Ar žinote, kad Europoje yra tik 9 šalys, kur paskolos išduodamos ilgiasniam nei 25 metų laikotarpiui? Pagalvokite kodėl…
Pagrįskite tai skaičiavimais. Realiai, net gyvenadami “ant oro” su dabartiniu vidutiniu Lietuvišku atlyginimu jūs to nesugebėsite padaryti. To įrodymas yra ir pačių bankų atstovų teiginiai… Pacituosiu:

Aš galiu atsakyti, kodėl - tai tik viena priežastis iš n...., žinoma smile.gif
Pati ėmiau paskolą maksimaliam terminui - 40 metų, bet planuoju ją grąžinti per 10. O 4 kartus ilgesnį terminą pasiėmiau todėl, kad privaloma mėnesinė įmoka būtų kuo mažesnė, tam atvejui, jei kada bus mano gyvenime toks periodas kai kitam tiksluo naudosiu pinigus, skiriamus išankstiniam grąžinimui (kaip, kad dabar pvz. laikau terminuotam indėlį, kol indėlio palūkanos viršija paskolos palūkanas).
Todėl paskolos oficialus terminas nebūtinai atitinka realų terminą. Taigi šiais atvejais bankų statistika gali neatitikti realios situacijos.
QUOTE(Tadas_Blinda @ 2009 12 07, 12:56)
Tas jūsų televizorius pirktas prieš 10 metų neberodys greitai, nes analoginę TV pakeis skaitmeninė.

Čia tai jau negaliu nepaprieštarauti. TV rodys, tik reikės nusipirkti porą šimtų kainuojantį dekoderį. Ir net jei šiandien perkate naują TV ir jums sako, kad jis skaitmeninis, dar toli gražu nereiškia, kad jis rodys be to priedėlio. LT yra diegiamas MPEG-4 standartas, kuris yra naujesnis už MPEG-2 standartą. O LT pardavinėjami pvz. Sony Bravia televizoriai palaiko tik MPEG-2.
Atsakyti