Įkraunama...
Įkraunama...

Karštas vynas

QUOTE(Žmona @ 2005 11 21, 19:40)
Man tai skaniausia paprastai pakaitintas raudonas vynas su gvazdikeliais oi megstu kai jaučiasi stiprokas jų aromatas gerčiau ir gerčiau alc.gif


o as pakest gvazdikeliu negaliu ,labai jau aitrus ju skonis ir kvapas .Pats slyksciausias yra kaledinis vynas -karstas
Atsakyti
Salciai artinasi, tai tema itin aktuali. Mano patirtis:
1. Musuose labiau iprastas raudonas karstas vynas. Apie baltaji glintveina isgirdau tik is skandinavisku receptu. Patirtis tokia. Skanu ir toks ir toks, bet raudona galit imti bet koki ir pagal skoni saldinti, stiprinti ir t.t. ir t.p., o baltas kaprizingesnis - kartais pasildzius tokius fokusus parodo, kad norisi kriauklen pilt.
2. As pati labiausiai megstu sausa vyna, tai tokio atsargas ir patustinu, kai karsto uzsimanau. Bet, kaip minejau, tinka bet koks, gamybos proceso metu cukraus kieki pareguliuosit. Tikrai neapsimoka "gadinti" brangaus, uz 10-15 lt - pats tas.
3. Mano "greitukas": vynas (puse butelio 2 taurems), vanilinio cukraus saukstelis, 2 gvazdikeliai, citrinos keletas riekeliu. jei citrinos per daug, dar paprasto cukraus, kartais cinamono lazdele. Kartais ipilu brendzio, jei pastarojo netycia per daug isipila - sulciu. Vyno jokiu budu neuzvirinti, gaminti tiek, kiek tam kartui isgersit.
4. Ekskliuzyviniai variantai:Vynas butinai sildomas su cukrumi, cinamonu, gvazdikeliais. Paskaninimui naudojamos apelsinu zieveles, ananasai, riesutai, razinos, slyvos. Ipilama brendzio, citrinu, apelsinu sulciu, stiprios arbatos.
5. Vietoj P.S. Berasydama taip uzsimaniau, kad susiorganizavau karsto vyno vakareli sivakar. Skanaus ir Jums, mergaites ir mamytes..
Atsakyti
QUOTE(dzinn @ 2006 01 16, 19:14)
o as pakest gvazdikeliu negaliu ,labai jau aitrus ju skonis ir kvapas .Pats slyksciausias yra kaledinis vynas -karstas

pritariu dzinn, kad kalėdinis vynas :/
Atsakyti
man irgi, gvazdikeliu skonis sugadina vyna wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mami-papi: 22 sausio 2006 - 17:31
Neseniai per kulinarijos laida pamaciau, kad i karsta vyna vietoje cukraus deda medu. Pabandziau ir visai patiko (ypac i balta thumbup.gif ) Bet cia tik tuo atveju, kai kaitinamas sausas vynas , o ne gatavas gliuntveinas is parduotuves. As irgi gvazdikeliu kvapo nepernesu schmoll.gif , tai dedu apelsino zieveles, kardamono ir kvepianciu pipiru. Nepamainomas gerimas per salcius ax.gif
Atsakyti
mano karstas vynas: paprastas pigus sausas raudonas vynas (visokie kalediniai labai tinka!) + medus + specialus prieskoniu misinys raudonam vynui arba gvazdikeliai+muskato riesutas (butinai)+cinamonas+dar ka randu spintelej. ir visai sauniai gaunasi ok.gif
p.s. o as ir nezinojau kad buna baltas karstas vynas.. g.gif
Atsakyti
o mano receptukas paprastas, bet labai thumbup.gif į kaitinimui skirtą vyną įdedu kelis gvazdikėlius, truputį cinamono ir apelsino žievelės smile.gif
Atsakyti
QUOTE(dzinn @ 2006 01 16, 19:14)
o as pakest gvazdikeliu negaliu ,labai jau aitrus ju skonis ir kvapas .Pats slyksciausias yra kaledinis vynas -karstas



Kalėdinis vynas tik pas mus šlykštus schmoll.gif .O man tai jo parveža iš Vokitijos.Visai kitas skonis.Kaip diena ir naktis skiriasi. Dar pasikaitnus įsidedu medaus ir citrinos sulčių wub.gif Pirmas vaistas nuo visų ligų!
Atsakyti
Šiandien per televizorių pamačiau receptą, tai susikonspeltavau čia biggrin.gif

Vynas imamas sausas, raudonas (užsiminė ir apie baltą aš irgi nustebau:)), 10-11%, jei stipresnis - praskiesti vandeniu, Buteliui vyno:

rudas cukrus 60-80g - rudas nes suteikia ir karamelės skonio,
vaisinė arbata-arbatžolės, tokia kur įvairių žievelių, uogų ir žiedlapių yra,
kalendra,
kadagio uogos,
rausvieji pipirai žirneliais (galima kvapnieji),
žvaigždinis nemaltas anyžius (anyžius džiovintas ir supjaustytas riekelėmis, gaunasi tokios gražios žvaigždutės formos)
gvazdikėliai,
rožės žiedai, džiovinti – grožiui smile.gif
apelsinų žievelės, džiovintos, jas reikia laužyti virš puodo,
cinamono lazdelės, smulkintos plaktuku, bet nemaltos.

Skanaus wink.gif
Atsakyti
Oi, Papooga, kaip tu mane išgelbėjai... aš irgi tą receptą nusižiūrėjau, tik nespėjau tų žvaigždučių užsirašyti. Ačiū, kad pagelbėjai rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Mylda @ 2006 02 07, 15:51)
Oi, Papooga, kaip tu mane išgelbėjai... aš irgi tą receptą nusižiūrėjau, tik nespėjau tų žvaigždučių užsirašyti. Ačiū, kad pagelbėjai rolleyes.gif


bis.gif

Visada prašom biggrin.gif
Atsakyti
Keista kad kai kurie galvoja kad citrinos griezinelis, kuri restoranuose pakabina ant taures krasto yra tik papuosimas, isimeskit i vyna- zymiai skaniau thumbup.gif
Atsakyti