Įkraunama...
Įkraunama...

Reglano rankovės

Tikiuosi Aiwita nesupyks, bet cia gerai isaiskinta smile.gif Tik as mezgu proporcija 2:1, na kad ir sitam megztukui dejau 22 akys nugarai+2takeliui+11 rankovei+2takeliui +22 priekiui(mano atveju kiek kitaip nes iskart uzsegima dariau)+ 2takeliui+ 11rankovei. Prie takelio akiu is abieju pusiu kas antra eile pridedu po aki ir taip mezgi reikiamo ilgio reglana, tada rankoviu akis surenki ant kokio ziogo at ant kito siulo ir mezgi apvaliai prieki ir nugara, o paskui grizti pabaigti rankoves. Siaip jau jei perskaitytum visa tema butu aiskiau 4u.gif

QUOTE(aiwita @ 2010 10 14, 05:55)
Vienai mergaitei aiškinau kaip mezgu, sakė pakankamai aiškiai parašiau, tai tiesiog nukopinu ir įdedu, gal dar kam pravers:
pirmiausia paskaičiuoju, kiek iš viso reikės kaklui. Užsidedu 20 akių ir pamezgu kažkiek. Tada skaičiuoju. Tarkim mano 20 akių mezginys yra 10,5 pločio, o man kaklui reikia 37 cm. Tai skaičiuoju taip 20x37:10,5. Gaunu 70,47, tai apvalinu iki 70 akių.
Tada dalinu is 5 (70:5=14) po tiek akių reikes rankovem.
Tada is visu akių atimu rankoves (70-14-14=42) tiek lieka priekiui ir nugarai kartu. Dalinu perpus (42:2=21)
viskas 14+21+14+21 (rankove+nugara+rankove+priekis)
jei darom su uzsegimu per prieki, tada priekiui reikia lyginio skaiciaus akiu, vadinasi pridedam dar 1 ir priekyje gaunas 22
11+14+21+14+11 (puse priekio+rankove+nugara+rankove+puse priekio)
Svarbiausia tiksliai paskaičiuoti kiek reikia akių pirmai eilei. Nes megztuką dukrai megzdama turbūt pavyzdėlį mezgiau tvirčiau, o patį megztuką laisviau. Kai jau nuėmiau rankoves ir pradėjau megzti toliau, pamatavau - pamačiau, kad jai per platu ) buvo gaila ardyti, tai jai numezgiau kitą, keliomis akimis mažiau dėjau, o platųjį pasilikau sau ))
o kai jau pasiskaičiuoji kiek reikia akių kur dėti, tada nusprendžiu kokio pločio bus reglano juostelė ir pasirašau ant popieriaus formulę, kad megzdama nesusimaišyčiau. Na, tarkim, kad reikia 70 akių ir juostelę darau iš dviejų akių, tai viena akis imasi iš vienos dalies, o kita akis iš rankovės. Tai mano formulė atrodo taip: 10x2x12x2x19x2x12x2x10(kur x, ten užsideda akys) . Aš taip susirašau, kad žinočiau pirmoje eilėje kuriose vietose uždėti po akį. Jau numezgiau ne vieną megztuką, bet vistiek susimaišyčiau, jei nepasirašyčiau. 
Stengiausi paaiškinti kuo smulkiau, tikiuosi suprasi. 
Jei kas bus neaišku, klausk

Atsakyti
QUOTE(werde @ 2010 10 19, 15:13)
Siaip jau jei perskaitytum visa tema butu aiskiau  4u.gif

Tu visiškai teisi, pasirodžiau kaip žioplė. Šito aprašymo atidžiai neperskaičiau, o klausinėju. Nepagalvojau, kad būtent apie mezgimą nuo kaklo rašoma. Ačiū už kantrybę. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(werde @ 2010 10 19, 11:37)
As pagaliau pabaigiau savo reglaniuka mazai mergytei (visa problema, kad nezinau kokiai  doh.gif , cia taip gaunasi kai prisiziuri nuostabiu mergaitisku modeliu, o namuose du berniukai laksto  doh.gif ) Megzta nuo virsaus, be siuliu, na tik rankoves siutos, nes neturejau kojininiu virbalu.


bigsmile.gif labai dailus megstukas wub.gif
Atsakyti
Merginos SOS, nu niekaip as to reglano neikertu, nors atrodo ir suprantu kaip turetu buti. Paaiskinkit kas nors populiariai kaip kaklo iskirpte daryti mezgant nuo virsaus, jei pvz nori trikampio kakliuko arba isvis didesnes iskirptes. Aciu kas paaiskins
Atsakyti
Paziurek cia: reglanas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo werde: 19 spalio 2010 - 21:19
QUOTE(werde @ 2010 10 19, 12:37)

As pagaliau pabaigiau savo reglaniuka mazai mergytei (visa problema, kad nezinau kokiai  doh.gif , cia taip gaunasi kai prisiziuri nuostabiu mergaitisku modeliu, o namuose du berniukai laksto  doh.gif ) Megzta nuo virsaus, be siuliu, na tik rankoves siutos, nes neturejau kojininiu virbalu.
user posted image



taip paprastai, bet taip superovai gražiai thumbup.gif
aš sužavėta bigsmile.gif tikrai labai dailiai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(werde @ 2010 10 19, 12:37)


Labai mielas megztukas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(werde @ 2010 10 19, 15:13)
Tikiuosi Aiwita nesupyks, bet cia gerai isaiskinta smile.gif


Net neįsivaizduoji kaip aš džiaugiuosi, kad mano rašliava kažkam padėjo smile.gif Kaip ir minėjau, aš gal dvi dienas skaičiau temą, viską kopinau, paskui tvarkiau tą medžiagą, kad suvokčiau ką reikia daryti ir pradėčiau daryti tongue.gif todėl ir stengiausi paaiškinti viską smulkiai ir aiškiai. Jei kuriai reikia, galiu atsiųsti net tą surinktą medžiagą biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(werde @ 2010 10 19, 22:18)


neįsįvaizduoju iš kokios knygos čia yra, bet tikrai labai aiškiai viskas parodyta ir aprašyta kaip daryti vienokią ar kitokią kaklo iškirptę thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aiwita: 20 spalio 2010 - 07:32
Ir aš padėkosiu visoms, kas aiškina apie reglaną dar tik svajojančioms 4u.gif 4u.gif

Perskaičiau viską, bet dar bijau pradėti...
O mezginukai su reglanu man atrodo tobulai gražūs wub.gif
Atsakyti
kaupkis kaupkis ir pradėk smile.gif
pažadu, kad tai pakeis tavo požiūrį į mezgimą. Tikrai nebuvau didelė mezgėja. Bet kai pradėjau megzti reglanu, tai megztukas po megztuko plaukia smile.gif ir vis norisi dar, nes man kažkaip greit nusimezga ir jokio vargo su rankovių galvutėm, susiuvimais ir pan.... tai kaifas... bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(werde @ 2010 10 19, 22:18)


Aciu 4u.gif werde lyg ir aisku, bet ar gausis g.gif nezinau lotuliukas.gif bandysiu doh.gif
Atsakyti
QUOTE(aiwita @ 2010 10 20, 07:35)
Net neįsivaizduoji kaip aš džiaugiuosi, kad mano rašliava kažkam padėjo smile.gif Kaip ir minėjau, aš gal dvi dienas skaičiau temą, viską kopinau, paskui tvarkiau tą medžiagą, kad suvokčiau ką reikia daryti ir pradėčiau daryti  tongue.gif  todėl ir stengiausi paaiškinti viską smulkiai ir aiškiai. Jei kuriai reikia, galiu atsiųsti net tą surinktą medžiagą  biggrin.gif
Papildyta:
neįsįvaizduoju iš kokios knygos čia yra, bet tikrai labai aiškiai viskas parodyta ir aprašyta kaip daryti vienokią ar kitokią kaklo iškirptę  thumbup.gif


Va va, aš irgi lygiai taip pat viską skaitau ir renku, kaupiu, tikrai labai didelis ačiū visoms čia rašiusioms ir aiškinusioms 4u.gif aciuks.gif
Atsakyti