Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmos dienos namie, kaip tvarkotės

QUOTE(Saulute/Klp @ 2012 03 31, 16:52)
Labas mamytes smile.gif
Nezinau ar kur jau kalbejote apie tai, bet nelabai turiu laiko skaityti doh.gif  Norejau pasiklausti del vaikelio maudymo... As manau gal kazka ne taip darau, nes kaip tik idedu suneli i vonele taip pradeda klykti... verysad.gif  man net baisu darosi  sad.gif Temperatura buna gera, turim termometra, kambario temp irgi gera...Nebezinau ka daryti, prasau pagalbos jusu, gal zinote kokiu gudrybiu ar panasiai g.gif  Aciu is anksto 4u.gif

pirmas dalykas: nebutina vaiko maudyti kasdiena. ypac, jeigu jam nepatinka. visiskai uztenka maudyti 1-2 kartus per savaite, o kitom dienom tiesiog pagal reikala apiprausti - uzpakali po kranu keiciant sauskelnes; veidukla, kakla - apsluostyti su dregnu merliuku, vystyklu ar ranksluosciu.

antras dalykas - aprasote labai mazai maudymo detaliu, kad butu galima nuspeti, kas konkreiai nepatinka jusu mazyliui. pvz., ka reiskia "gera temperatura"? kokia ji (kiek laipsniu buna vandens ir oro temperatura?) kokiu laiku ir kokios nuotaikos naujagimi maudote? gal, pvz., vaikas vakare mieliau guletu prie kruties ir ilsetusi... gal jam maudynes labiau patiktu ryte, kai yra budrus ir gerai nusiteikes? toliau: kur ir kame maudote? kiek vandens pilate i vonele? ar dedate gultuka? jei dedate, tai gal naujagimiui nemalonus gultuko ar voneles plastiko prisilietimas prie kuno, jis gal mieliau laisvai pluduriuotu vandenyje, prilaikomas tik uz spranduko ir smakriuko, kad nepanirtu?

naujagimio nepasitenkinimo priezasiu gali buti ivairiu ir jos gali buti labai individualios. ko is tiesu reikia - ne sekti instrukcijomis ir rekomendacijomis (jos tik yra tik apytiksles gaires), o stebeti savo vaika - kas jam patinka, kas ne.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2012 04 02, 14:16)
pirmas dalykas: nebutina vaiko maudyti kasdiena. ypac, jeigu jam nepatinka. visiskai uztenka maudyti 1-2 kartus per savaite, o kitom dienom tiesiog pagal reikala apiprausti - uzpakali po kranu keiciant sauskelnes; veidukla, kakla - apsluostyti su dregnu merliuku, vystyklu ar ranksluosciu.

antras dalykas - aprasote labai mazai maudymo detaliu, kad butu galima nuspeti, kas konkreiai nepatinka jusu mazyliui. pvz., ka reiskia "gera temperatura"? kokia ji (kiek laipsniu buna vandens ir oro temperatura?) kokiu laiku ir kokios nuotaikos naujagimi maudote? gal, pvz., vaikas vakare mieliau guletu prie kruties ir ilsetusi... gal jam maudynes labiau patiktu ryte, kai yra budrus ir gerai nusiteikes? toliau: kur ir kame maudote? kiek vandens pilate i vonele? ar dedate gultuka? jei dedate, tai gal naujagimiui nemalonus gultuko ar voneles plastiko prisilietimas prie kuno, jis gal mieliau laisvai pluduriuotu vandenyje, prilaikomas tik uz spranduko ir smakriuko, kad nepanirtu?

naujagimio nepasitenkinimo priezasiu gali buti ivairiu ir jos gali buti labai individualios. ko is tiesu reikia - ne sekti instrukcijomis ir rekomendacijomis (jos tik yra tik apytiksles gaires), o stebeti savo vaika - kas jam patinka, kas ne.

Na vat prisiklausiau akuseriu ligoninej, kad reikia maudyti kiekviena diena pirmas 2 sav. (mums dabar 1 sav ir 4 dienos) ir kankinomes tiek vaikelis, tiek mes su vyru doh.gif O paskui pagalvojau juk mazylis tikrai tiek nesuprakaituoja, kad ji kiekviena vakara taip kankinti.

Gera temperatura tai yra +37 vandens ir +25 oro temperatura, manau tikrai neturetu buti salta... Na iki siol maudemes apie 20val. Pabundam, issilaisvinam is nesvariu sauskelniu, kol tetis paruosia viska maudynem pabendraujam, tada bandom maudytis. Maudomes vonelej, pirmus kartus su tuo kempininiu meskiuku, bet sakiau daugiau jo nenaudosim, sugeria vandeni, daug dapylineti reikia. Viso nardinti i vandeni nelabai noriu, nes bambute musu dar neuzgijusi.Na, o issimaude einam vakarieniauti. Tai tokia ta musu maudyniu issamesne istorija smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Saulute/Klp @ 2012 04 02, 16:03)
Na vat prisiklausiau akuseriu ligoninej, kad reikia maudyti kiekviena diena pirmas 2 sav. (mums dabar 1 sav ir 4 dienos) ir kankinomes tiek vaikelis, tiek mes su vyru doh.gif O paskui pagalvojau juk mazylis tikrai tiek nesuprakaituoja, kad ji kiekviena vakara taip kankinti.

Gera temperatura tai yra +37 vandens ir +25 oro temperatura, manau tikrai neturetu buti salta... Na iki siol maudemes apie 20val. Pabundam, issilaisvinam is nesvariu sauskelniu, kol tetis paruosia viska maudynem pabendraujam, tada bandom maudytis. Maudomes vonelej, pirmus kartus su tuo kempininiu meskiuku, bet sakiau daugiau jo nenaudosim, sugeria vandeni, daug dapylineti reikia. Viso nardinti i vandeni nelabai noriu, nes bambute musu dar neuzgijusi.Na, o issimaude einam vakarieniauti. Tai tokia ta musu maudyniu issamesne istorija smile.gif


Visų pirma, tikrai nereikia kasdien maudyti. Aš maudžiau kas 3 dienas. Jei naudojate lakišius arba kalio permanganatą, bambytei nieko nenutiks ir panardintai, tik po to gerai nusausinkite ir nuvalykite. Galbūt vaikui tas ir nepatinka, kad jis tik pusiau vandenyje. Pvz. jei aš maudausi, vonioje tai tikrai nebūtų malonu, jei pusė manęs pastoviai būtų ne vandeny.
Vaiką į vandenį nardinkite labai po mažu, o ir ilgai nelaikykite, jei jam nepatinka. Aš paglostyčiau su vandenuku, pakalbinčiau ir ištraukčiau...
Atsakyti
Kiek akuseriu, tiek nuomoniu. Viena sako reikia vaikeli maudyti kiekviena diena, kitos kas antra diena, o kitos 2 kartus per savaite. doh.gif
Mes asmeniskai maudydavom 2 kartus per savaite ir to mums tikrai pakakdavo tongue.gif
Atsakyti
Na vat turiu jau naujienu is musu maudyniu smile.gif Vakar issprendem didziaja savo problema yahoo.gif clap.gif: Mus isgelbejo "stebuklingas" maudyniu kubiliukas Vakar net apsiverkti is laimes norejau kai idejus mazyli i vandenuka pamaciau jo susidomejima, o ne isgirdau spiegima rolleyes.gif
Taip visiskai tesingai pasakyta, kad kiek akuseriu tiek ir nuomoniu, o dar atejusi gydytoja i namus dar kitaip pasako, paskui atvaziuoja anyta su savo patarimais... doh.gif blink.gif Taip ir susuko man zaliai mamytei galvele biggrin.gif Na, bet dabar jau tikekimes atradom ta geri, kad mazyliui maudynes butu ne baubas, o malonumas bigsmile.gif
DIDELIS aciu mamytei, kuri man pakiso sia minti apie kubiliuka notworthy.gif oro_buckis.gif
Atsakyti
QUOTE(fredislovas @ 2012 04 06, 11:35)
Kiek akuseriu, tiek nuomoniu. Viena sako reikia vaikeli maudyti kiekviena diena, kitos kas antra diena, o kitos 2 kartus per savaite. doh.gif
Mes asmeniskai maudydavom 2 kartus per savaite ir to mums tikrai pakakdavo tongue.gif


Mums akušerės irgi sakė,kad pirmas dvi savaites reikia maudyti kasdien. Bet nutiko taip, kad tas pirmas dvi savaites praleidom ligoninėj.. ir žinoma, ten mažiuko iš viso nemaudė, tik apvalydavo ir viskas.. Ir nieko nenutiko smile.gif Grįžę namo maudomės po 2 kartus į savaitę. Nors mano vaikinas tikriausiai neprieštarautų, jei tai vyktų kasdien ir o kelis kartus į dieną biggrin.gif
Vanduo mums daro stebuklus, tiek vonelė, tik užpakaliuko prausimas po kranu smile.gif Tyla ir ramybė thumbup.gif
Atsakyti
Man tos pirmosios dienos namie su pirmagime nebuvo kažkas toookio, jokio streso, atrodo, viskas taip ir turi būti, sukiesi tik apie naują leliuką ir viskas..Kažkaip buvau rami, niekam neskambinėjau, klausimų neuždavinėjau, atrodo, viską ir taip žinojau.. wub.gif
Vat jau kai antrą žmogeliuką į namus parvežėm, tada teko sunkesnė užduotis, nes reikėjo ne tik mažiuke rūpintis, bet ir didžiosios nepamiršti, kad būtų ir pavalgydinta, ir pamyluota..
O po trečio gimdymo tai tos dienos lekia su vėjeliu, nespėji sustot, jau vakaras, kai sukiesi be jokių pagalbininkų papildomų, tai kiekviena minutė suplanuota, kad visiems nieko netrūktų.. ax.gif
Atsakyti
norejau paklausti kas svarbiausia gryzus namo na per tas pirmas dienas ?ta prasme kokie pirkiniai be kuriu butumet neapseje namuose?na isskyrus pampersus ir drabuzelius biggrin.gif.na ar anspeniai kokie ar higienos priemones mazyliui?na tiesiog ko negalima nepatartina pamirsti nusipirkti , kad nereiketu prasyti vyro ar kazko kito kad nupirktu? kiek laiko truko tos pirmos dieneles namuose nu kol kazkur isvykot is namu pvz i parduotuve .kiek laiko sedejot tik su mazysliu ir nosies nekisot is namu.(isskyrus lauka aisku jei silta )
Atsakyti
Mūsų pirmosios dienos buvo ramios, mažoji valgė, miegojo ir kakojo biggrin.gif Buitis krito ant vyro pečių, o mama atveždavo pagaminus valgyt. Tai taip pirmąją savaitę, paskui jau aš pati pradėjau valgyt daryti, ir į parduotuvę su mažiuke eidavome kartu.

Pirmosiom dienom neapseisi be išėjimo ar siuntimo kažkur vyro, nes pvz išleidžiant iš ligoninės duoda receptą spiritui bambutei tvarkyti (na nebent jo turite namuose). Dar reikia mažylio higienai pasiruošti, nes kad ir nemaudomas mažiukas, bet reikia raukšleles, akytes, ausytes valyti. Man būtinai reikėjo įklotų į liemenėlę, kadangi maitinau krūtimi, kai prasidėjo pieno priplūdimas, tai jo labai daug buvo. Nu daugiau neatsimenu jau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Simuute @ 2012 05 25, 14:57)
Mūsų pirmosios dienos buvo ramios, mažoji valgė, miegojo ir kakojo biggrin.gif Buitis krito ant vyro pečių, o mama atveždavo pagaminus valgyt. Tai taip pirmąją savaitę, paskui jau aš pati pradėjau valgyt daryti, ir į parduotuvę su mažiuke eidavome kartu.

Pirmosiom dienom neapseisi be išėjimo ar siuntimo kažkur vyro, nes pvz išleidžiant iš ligoninės duoda receptą spiritui bambutei tvarkyti (na nebent jo turite namuose). Dar reikia mažylio higienai pasiruošti, nes kad ir nemaudomas mažiukas, bet reikia raukšleles, akytes, ausytes valyti. Man būtinai reikėjo įklotų į liemenėlę, kadangi maitinau krūtimi, kai prasidėjo pieno priplūdimas, tai jo labai daug buvo. Nu daugiau neatsimenu jau biggrin.gif



na tada vyras rgi reikalingas jausis kai reikes vazinet visur . thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif .pajus, kad teciu tapo ax.gif biggrin.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
4u.gif Na mums taip pat į namus buvo be galo gera sugryžti, su leliuku jokių vargų tik gal mamytei sunkiau po visų siūlių daug labai padėjo vyras be jo tikrai nebūčiau išsivertusi viena po pirmo vaiko buvo lengviausia o po antro sunkiau nei po trečio biggrin.gif visgi maži vaikučiai bet viskas įmanoma jai tik padeda vyras bigsmile.gif
Atsakyti
po gimdymo reikalingiausias tai vyras salia. jei jis yra, visa kita galima isspresti... jei viena, tada jau sunku, nes ir buitis ir vaikas ir visi kiti kasdieniniai rupesciai ant vienos peciu. biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti