QUOTE(Subjektyvi @ 2010 05 28, 14:13)
Kai lygini butą Centro širdyje su namu Fabijoniškėse, dar nepamiršk tokio dalyko kaip vieta. Vieta vieta vieta. Fabijoniškių namo vertė ne vidum matuojama, kas santykinai subjektyvus matas, išorė taip pat subjektyvi. Bet vieta jo netraukia 2 su kažkiek mln.

Mažiausiai trečdalį, jei ne daugiau, reikėtų minusuoti. Va ir keičiasi vaizdelis, ar ne. Įdomu, už kiek parduos galutiniame rezultate abu objektus.
Ir, žinoma, prabangaus sektoriaus namus. Ypač kolchozinius Turniškėse.
Papildyta:
Tuo palyginimu norėjau atkreipti dėmesį, kad palyginimui išstatai elitinį ir neelitinį objektą. Todėl kas yra elitinis butas miesto centre, jo analogą imčiau mažų mažiausiai tokius namus kaip Srovių g. ir pan., kur kainos viršija 4 mln. Tai būtų adekvatus palyginimas. O ne kainų atžvilgiu.
na, manau, kad tu nesi visiskai teisi...
Namas ir butas yra skirtingi dalykai. Ir nera taip, kad vienas ar kitas yra "geriau" - tai individualu..
Vieta.... Nuosavu namu nebuna centre, ta turetum zinoti.

Tai namui vieta fabijoniskese, santariskese, pilaiteje yra gera.
Aisku, ne tokia ideali, kaip zveryne ar antakalny, bet tai vistiek ne Riese, Tarande ar kokie bajorai....
O butas centre ne visiems yra privalumas, beje...

To buto nepavadinciau "elitiniu", kaip tu ivardinai
QUOTE(Subjektyvi @ 2010 05 29, 17:43)
Net nežiūrint į tai, vis tik turėtų būti argumentas ir vieta. Nes kaip negalima sulyginti 2 veik lygiaverčių namų Tarandėje ir Užupyje, taip ir šiuo atveju, dviejų objektų, kurių vien vietos statusas ženkliai lemia kainą. Tik štai Fabijoniškėse prekeiviai skraido kosmose, nes tai ne tas rajonas, kur taškomąsi milijonais už gyvenamuosius namus ar butus. Su tomis kainomis tai iš vis juokas ir keistenybės. Kai nuosmūkio akivaizdoje už Trinapolio g. butą (žinant visus ten esančius niuansus ir nepatogumus) prašo virš 1,5 mln, tai ką čia komentuoti. Tie pardavėjai lai pasižiūri, kur stovi jų namas, kas aplinkui ir išsiplauna galvą. Be pykčio.
Tu isikandai "vieta"...... Ne vien vieta lemia buto kaina ir komforta. As irgi be jokio pykcio, beje
Trinapolio g. butai yra nauji, astatyti su gerokai kokybiskesnemis medziagomis, nei centre 1940 statybos....Jie yra ekonomiski, patogus ir pritaikyti siuolaikiskam zmogui. Po namais, paprastai, buna garazai arba erdvios tovejimo aiksteles (as kalbu apie naujos statybos namus, nebutinai Trinapolio g.). Yra reguliuojama sildymo sistema
dabar paziurim i butus centre, tuos senosios statybos, architekturos paveldo namuose arba siaip sugojamus "objektus".
Sildymas kainuoja ziauriai daug, o namuose vistiek salta, nes sienos isores nera apsiltintos ir NIEKADA NEBUS.... Nes fasado isvaizdos keisti niekas niekada neleis - architekturos paveldas....
O kaip statydavo namus pries kara ar is karto po jo - storas muras ir jokio apsiltinimo....
Pats nusipirkes tokio buto irgi neapsisiltinsi - negausi leidimo..
Tada oro tarsa - vasara negali atisdaryti lango nuo smogo (aisku, priklauso nuo vietos, bet visgi daugelis yra prie gatviu centriniu).
Tada esmine problema - parkingas....
aisku, negalima lyginti naujo namo centre ir naujo miegamajame rajone - jie nera visai analogiski.
Bet sena name centre ir nauja kitam rajone, manau, galima lyginti drasiai....
Del klausimo apie buta ar nama, tai as noreciau didelio, gero buto Vilniuje ir sodybos uzmiestyje