Įkraunama...
Įkraunama...

Ledai - naminiai

QUOTE(Papugele @ 2010 06 15, 11:58)
Irmulia, prajuokinai su tais burokeliu, pomidoru serbetais lotuliukas.gif

O uz universalius sirupus tai labai dekui thumbup.gif


biggrin.gif tiesą pasakius jau senokai esu užtikusi sūrių šerbetų receptukus ( pvz. baltųjų pipirų doh.gif ar paprikų - bet čia prie antrųjų patiekalų sako super mirksiukas.gif dar nebandžiau tikiuosi kada nors biggrin.gif
Atsakyti
Siūlau labai skanių ledų receptą smile.gif

Vaniliniai ledai
600ml pieno
600ml riebios grietinėlės
160g cukraus
8 tryniai
1 vanilės lazdelė (iš bėdos tiks ir vanilinis cukrus)

Pieną, grietinėlę ir vanilės lazdelę (prapjauti, išimti sėklytes ir kartu su lazdele, kurią paskui reikės išimti, dėti į pieną/grietinėlę) pilti į puodą, išmaišyti ir kaitinti iki virimo, t.y. kol pasirodys burbuliukai, užvirti nereikia! Tuo metu išplakti labai gerai trynius su cukrumi, masė turi pabalti ir padidėti, vadinasi, plakam ilgokai. Rankomis aš plaku 10-15min, plaktuvu, aišku, greičiau. Karštą pieną su grietinėle pilti stipriai maišant į trynius, visąlaik plakam nesustodami, kad tryniai neišvirtų. Visą mišinį atgal į puodą grąžinam ir kaitinam vėl iki virimo arba kol masė pastebimai sutirštės. Visą laiką pamaišom. Masę atvėsiname ir dedame į šaldytuvą kelioms valandoms, kas valandą pamaišant. smile.gif gavosi labai skanūs, o dar parduotuvėje radau spec. vaflių ledams, tai sakiau pabandysiu su vafliu, nes kaip tik jo čia ir trūksta 4u.gif 4u.gif

Atsakyti
vis paskaitau apie tuos ledu si savitgali reiks paciai pabandyt ju pasidaryti, kadangi gaminimo ledu aparato kuri laika tikrai neisigysiu biggrin.gif
Guvile o tu turbut turejai o meny deti i saldikly ar i saldytuva? g.gif
Atsakyti
Į šaldiklį mirksiukas.gif šaldytuve pastačius vargiai sušals į ledus masė mirksiukas.gif
Atsakyti
taip taip, į šaldiklį smile.gif Susimakalavau. Šiaip nėra sunku pasigaminti, tik kantrybės reikia turėti vis pamaišyti ir laukti, kol sustings 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Guvile @ 2010 06 23, 10:39)
taip taip, į šaldiklį smile.gif Susimakalavau. Šiaip nėra sunku pasigaminti, tik kantrybės reikia turėti vis pamaišyti ir laukti, kol sustings 4u.gif



Arba jei tingisi maišyti ( niu pvz. nėra tam laiko, o norisi ledų kuo greičiau biggrin.gif ) tiesiog įsigyti ledų šaldymo mašiną mirksiukas.gif
Atsakyti
Siandien pabandziau pasigaminti vanilini plombyra, laukiu dabar rezultatu, tiesa, padariau klaida viena tokia, kad baltyma su mikseriu jau su ledu mase prasukau doh.gif (kazkaip pagalvojau kad su ledais gal kitaip nei su pyragai ar biskvitais tai ir paplakiau ta baltyma maseje ledu o ne imaisiau, o dar dvejojau kol nesupratau paskui).
Papildyta:
QUOTE(irmulia @ 2010 06 23, 14:26)
Arba jei tingisi maišyti ( niu pvz. nėra tam laiko, o norisi ledų kuo greičiau  biggrin.gif ) tiesiog įsigyti ledų šaldymo mašiną  mirksiukas.gif

Aha as jau jos noriu, bet esu ne Lietuvoj tai dar reiks luktelt manau kol surasiu, nors lyg ir maciau bet neisidemejau kur smile.gif
Atsakyti
tai va mergaites ledai gavosi super dabar eisiu kita receptuka bandyt rolleyes.gif
Atsakyti
Na, aš tai esu prieš ledų mašiną. Gal daiktas ir geras, bet jeigu atvirai tai nemanau, kad aš jį naudočiau taip dažnai, kad man nebūtų gaila tų pinigų. Vat jeigu kas nors padovanotų, tada gal ir nieko. O šiaip tai kiek teko girdėti, ledų mašina UK išrinkta pačiu nereikalingiausiu rakandu virtuvėje...
Atsakyti
o aš visomis keturiomis tik UŽ ledų mašiną thumbup.gif beje, ji nekainuoja milijoną mirksiukas.gif ir valgyti neprašo biggrin.gif ir dažniau naminius sveikus be E ledus galima pasigaminti, o ne pirktinius valgyti, kuriuose beje nėra jokių pieno produktų doh.gif doh.gif doh.gif kai pagalvoji, vien tik chemija doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Guvile @ 2010 06 24, 13:03)
Na, aš tai esu prieš ledų mašiną. Gal daiktas ir geras, bet jeigu atvirai tai nemanau, kad aš jį naudočiau taip dažnai, kad man nebūtų gaila tų pinigų. Vat jeigu kas nors padovanotų, tada gal ir nieko. O šiaip tai kiek teko girdėti, ledų mašina UK išrinkta pačiu nereikalingiausiu rakandu virtuvėje...


Aš už tokia vos 90 LT mokėjau, iš antrų rankų galima ir už 50 LT nusipirkt, tai visai nėra dideli pinigai kuriu reik gailėtis. Mūsų namai pilni kur kas brangesnių nereikalingų daiktų. Ne kiekvieną dieną žinoma naudoju ledaine, bet šaldytų chemijų vaikams pirkti nebėra butinimo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(irmulia @ 2010 06 24, 19:01)
o aš visomis keturiomis tik UŽ  ledų mašiną thumbup.gif  beje, ji nekainuoja milijoną  mirksiukas.gif  ir valgyti neprašo  biggrin.gif  ir dažniau naminius sveikus be E ledus galima pasigaminti, o ne pirktinius valgyti, kuriuose beje nėra jokių pieno produktų  doh.gif  doh.gif  doh.gif  kai pagalvoji, vien tik chemija  doh.gif

Labai pritariu. Nusiperki ledus, kurie atseit naturaliausi, plombyras 'is grietineles"- ir nerandi tos grietineles. Prideda visokiausiu nesamoniu emulsikliu, lecitinu.. doh.gif unsure.gif
Atsakyti