Įkraunama...
Įkraunama...

Nėščioji ir rūkymas, alkoholis

Viskas bus gerai smile.gif
Atsakyti
su pirmu vaikiuku rukiau visus 9 menesius blush2.gif nezinau kodel sitaip elgiausi ,man atrode kad saves neiveiksiu ,ir kad tai nekenkia taip stipriai,zodziu rukiau... dabar nestuke.gif meciau po 3 ju dienu kai suzinojau tongue.gif parukiau dar paskutini kart sazine uzgrauze ir vsio:) dabar rezultatas : bernuzeliui 8 metai eina ,sveikas ,grazus berniukas,sirgo iki kokiu 4 metuku ,persalimas po persalimo,matyt silpna kvepavimo taku sistema ,einam i pirma klase :mokslai sekasi sunkiai... jai galeciau laika atsukt atgal jau pries planuodama nestuke.gif buciau metus blush2.gif bet kadangi atsiunte dievulis neispejas ,tai svarbu nors sugebejau mest 4u.gif thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamyte 25: 06 kovo 2014 - 22:02
QUOTE(Pamaiva25 @ 2011 06 15, 22:52)
Nerukiau ir negeriau, o dvyniai astmom serga, dusta, priepuoliu buna. Tad jei buciau rukius gydytojai visa gerkle rektu, kad kaltos cigaretes surukytos per nestuma, o dabar paguscioja peciais - na genetika tokia...
Kaltintu kenksminga darba, nervus ar dar kazin ka, bet nedirbau nescia, stresu nebuvo, zodziu pilnumoj atsidejus nestumui buvau, kad pailset daugiau, stresu nebutu. Zodziu kai gimsta negaluojantis mazylis verciama kalte mamos ydoms, jei ju nebuvo - genetikai. ir zinok zmogau ax.gif

va va.. ne butinai rukymas ar alkoholis itakoja kazkokias ydas... ir pas labai jau dorovingus tevus gimsta apsigime (ir daug dagiau nei pas alkoholikes ar narkomanes(nesakau kad reikia taip daryti)) o ir sveikuoliskus gyvenimus gyvenancios seimos labai daznai isvis pastoti negali..tiesiog nuo likimo nepabegsi..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jovitelius: 08 kovo 2014 - 19:02
Tiek su pirmu nėštumu tiek dabar, rūkyti mečiau iškart sužinojusi, kad nestuke.gif Ir jokio "atsisveikinimo " dumelio biggrin.gif Teste du brūkšniai cigarėtės nei vienos ax.gif Apie alkoholį iš vis minčių nėra, manau ar taurė ar bokalas nėra gerai. Juk galima dėl stebuklėlių ir susilaikyti blush2.gif

Man ir teko girdėti istorijų, kad mamytės labai saugojosi, o vaikiukai gimsta su kažkokiom ligom, tiek astma ir pan g.gif
Atsakyti
rukyt tai nerukau, bet per kokia svente taure gero vyno sau leidziu isgert smile.gif ir alaus lb norisi, tai buna pavogiu gurksni kita is vyro lotuliukas.gif
Atsakyti
Paskutinius metus vyras mane verte mest rukyt, ir e.cigaretes pirko, ir pleistrus itt. Pykomes, as pasislepdavau ir traukdavau duma, uzkasdama pakeliu gumos, kosmaras tiesiog doh.gif Ir net negalejau isivaizduoti, kad kada nors mesiu rukyt..., bet kai testas parode 2 bruksnius(4 sav.), apeme toks saves nekentimo jausmas, kad as gi ta laika kol nzn, kad nescia rukiai verysad.gif Nuo to laiko, net mintis parukyti dingo, nors dar visa menesi jauciausi smirdanti dumais verysad.gif Negaleciau sau leisti rukyti ir nuodyti vaikeli, kai jis vargselis nori buti apsaugotas nuo visos zalingos aplinkos, nori gimti sveikas, nori buti grazus... 4u.gif Negaleciau is jo atimti tokios galimybes... nestuke.gif
Atsakyti
Man keista, kaip moterys gali sakyti, rukiau VISA nestuma ir vaikas sveikas(aciu dievui kad sveikas) man rukanti moteris o ypac nescia yra fui kaip slykstu, pilvas pupso ir ruko panele atsistojusi... schmoll.gif Bet cia kiekvienos asmeninis pasirinkimas, jei nenori mesti tai nemeta ir teisinasi kad daktare leido rukyti...Net pagimdziusios ruko, nors maitina mazylius.Mamos pacios gal neuzuodzia, kad ju naujagimiai smirda cigareciu dumais...
Papildyta:
QUOTE(Belenkokia @ 2014 04 18, 14:42)
Tiek su pirmu nėštumu tiek dabar, rūkyti mečiau iškart sužinojusi, kad  nestuke.gif  Ir jokio "atsisveikinimo " dumelio  biggrin.gif  Teste du brūkšniai cigarėtės nei vienos  ax.gif  Apie alkoholį iš vis minčių nėra, manau ar taurė ar bokalas nėra gerai. Juk galima dėl stebuklėlių ir susilaikyti blush2.gif

Man ir teko girdėti istorijų, kad mamytės labai saugojosi, o vaikiukai gimsta su kažkokiom ligom, tiek astma ir pan g.gif



Taip aisku,pasaulyje yra milijonai atveju kai sveikiems tevams gimsta tokie vaikuciai, ir tai yra be galo skaudu...

Mano aplinkoje buvo toks atvejis kai moteris visa nestuma ruke, ir sakydo "nikotinas eina i plaucius ne i krauja", bet kai gime tos moters dukryte su kazkokia liga, mama kaltino tik save, pyko ant saves uz tai kad neturejo istvermes mesti rukyti ir galbut del to jos dukryte gime tokia...O kaip butu jei butu nerukiusi ji nesuzinos niekada unsure.gif Tai geriau susilaikyti, nes kad paskui nereiketu kaltinti saves smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bulvė: 03 liepos 2014 - 16:52
Vos tik apie nestuma suzinojau ta pacia minute meciau rukyt. ir visai nesinori, nors pries tai 7 metus rukiau .
o del alkoholio irgi negeriu ir nesinori visiskai 4u.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes, esu vyras su drauge nesisaugojom kaip ir norejom vaikucio (jis serga cukriniu diabetu), ir jau pries tai gerokai buvome nusprende kad tikrai ji mes rukyti ir viskas bus gerai. situacija tokia ji rukale suruko po dvi cigaretes vienu prisedimu, jau zinome 6 savaites kad turesime vaikeli yra nuotraukoje toks spirgiukas, as ir graziuoju ir bloguoju jos prasau kad mestu rukyt o ji vis mesiu mesiu ir tt. puola drasko akis nesiskaito pasidare visiskai skirtingas zmogus nei buvo pries tai jei praktiskai neimanoma jos atsisakyti negauna parukyti viskas eina tik blogyn, as jau nebeturiu jegu jos maldaut kad mestu kad suprastu kad tai kenkia vaikuciui, pagrindinis klausimas ar esant sesioms savaitems niesciai ar jau galejo pakenkt besivystanciam vaikuciui, nuosirdi maloni draugyste yra valandomis, negali ji pripazint to kad cigaretes alina ja nuosirdus aciu uz atsakymus busimas tetis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Duv: 29 kovo 2016 - 16:05
galėjo pakenkti, galėjo nepakenkti, internetu čia nieks nepasakys. gal ji turi kokių baimių, stresuoja dėl nėštumo, pabandykit pakalbėti ne apie rūkymą, gal rūkymas tik dangsto kitus dalykus...

tarp kito balandžio mėn. "Moteris" numeryje yra interviu su genetiku prof. dr. Algirdu Utkumi. vienam atsakyme rašoma apie alkoholį, kad "alkoholis ir jo metabolikai ypač pavojingi nuo trečios iki aštuntos savaitės po apvaisinimo. Tuo metu formuojasi vaikučio organai /.../ Vėliau alkoholis kenkia smegenims.".

apie rūkymą neakcentuoja, bet gero irgi neprideda matyt ...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Monmorensis: 29 kovo 2016 - 19:40

Sveikos , 

 

 

Esu nescia.

Vaiko neplanavome. Norime tureti vaiku , bet planavome dar po metu ar dvieju.
Isejo kaip isejo...Turime dvejoniu..Bet problema ne vaikutyje , viskas tvarkoje esame stabilus tiek finansikai tiek emociskai .

Mes nei vienas negeriame..Nebent per Balius isgeriame...
O,bet,taciau..Sis menesis buvo visiskai kitoks...
Susidejo visi kalediniai darbo/imoniu baliai.
Ko pasekoje nebuvo laisvo savaitgalio nuo lapkricio galo..Ir visuose baliuose isgeriau alkoholio.
To niekada nebuna pas mus. Taciau taip ispuole...Mano Menesines turejo buti sia savaite..Taciau vyras viena ryta pabudo ir pasake nepatikesi -

Sapnavau ,kad tu nescia.Nuvaziavo - nupirko testa... Ir se tau.
Dabar mes skaitom straipsnius...Bijom ,kad paveikem vaikeli savo isgertuvem..
Kokia is tiesu rizika...?Ar yra kas susidure su panasiom mintimis..?

Dabar turetu but kokia 4ta savaite..O visus savaitgalius buvom baliuose..Ar tai tures itakos jei nuspresim vaikuti pasilikti ? 
Labai bijau..Nenoriu jaustis visa gyvenima kalta....

Atsakyti

Manau nepergyvenkit, bus viskas ok. Kidkiai nebuvo iki zemes graibymo, proto ribose? Kazkur skaiciau gana guodzianti straipsni kad seip specialiai gerti nereiktu bet jei jau taip atsitiko, negrauzti saves. Pasidarykit visus tyrimus ir bus ramiau. Alkoholis tikrai kenkia vartojant ji velesniam nestumo laike ir dideliais kiekiais

Atsakyti