Įkraunama...
Įkraunama...

Vaisingumo indikatorius

Laba diena visos ir visi,

Šį forumą aptikome gana netikėtai, bet tai tikrai nudžiugino. Dėkojame liepsnelei už šios temos (vaisingumo indikatorius) atidarymą, nes mūsų giliu isitikinimu diskusija šia tema tikrai reikalinga ir pagelbės moterims norinčioms vaikučio.

Čia parašydami neturime tikslo reklamuoti mūsų platinamą vaisingumo indikatorių, tačiau perskaitytos diskusijos tiesiog verčia paaiškinti kai kuriuos mini-mikroskopo ARBOR naudojimo bei rezultatų interpretavimo aspektus. Tikimės, kad tai padės tiek jau jį turinčioms tiek turėsiančioms. Išdėstytos rekomendacijos tinka ir kitiems analogiškiems prietaisams, kadangi ovuliacijos nustatymo principas tas pats.

Klausimas: Kodėl turėčiau įsigyti mikroskopą jeigu ovuliaciją galiu nustatyti bazaliniu metodu?
Atsakymas: Žinoma galite. Aš jau nerašysiu apie tai, kad temperatūrinis metodas labai priklauso nuo bendros organizmo būklės, reikalauja stropumo ir kruopštumo (naudojantis minimikroskopu taip pat reikia kelis mėnesius pasispjaudyti) tačiau atkreipsiu dėmesį į vieną labai svarbų ir esminį skirtumą.
Temperatūriniu metodu jus nustatote ovuliacija tik po to, kada jinai įvyksta. (pakyla temperatūra), o naudojantis mikroskopu galite prognozuoti ovuliaciją prieš jai įvykstant. Atrodytų kas čia tokio ir koks galų gale skirtumas, prieš ar po. Tačiau skirtumas yra. Viena ir labai dažna persileidimo priežastis būna ta, kad spermatozoidas apvaisina jau taip vadinamą perbrendusią kiaušialąstę, kada jos gyvavimo laikas eina prie pabaigos. Net jeigu vaisius ir išnešiojamas, padidėja tikimybė įvairių vaisiaus anomalijų. Pagalvokite. Kiaušialąstė gyvybinga apie 12-24 valandas. Taigi ryte nustatėte ovuliaciją ir tikėtina, kad jeigu norite vaikučio, tai turėsite santykius naktį ar vakare. Štai tas 12 valandų jau ir praėjo. Kiaušialastė pradėjo senti. Gerai jeigu pavyksta iš karto, tačiau praktikoje tomis dienomis dažniausiai santykiai kartojami, taigi kitą dieną kiaušialastė bus dar senesnė ir t.t. Naudojantis mikroskopu viskas vyksta kiek kitaip. Kristalai pradeda augti, ovuliacija artėja. Drasiai galima bandyti keletą kartų iki piko ir per piką. Tkimybė žymiai didesnė ir kiaušialastė bus apvaisinta vos tik jai pasirodžius.


Klausimas: Man viso ciklo metu rodo tai daugiau, tai mažiau paparčių, nors pagal instrukciją ir piešinukus to neturėtų būti. Aš ką, visą laiką vaisinga ar mikroskopas neteisingai rodo?
Atsakymas: Žinoma ne. Reikalas tame, kad kai kurioms moterims (paprastai tai apkūnios, su padidintu plakuotumu) estrogeninis fonas būna padidėjęs visą laiką, ko pasekoje ir pastebimas tam tikras paparčių kiekis viso ciklo metu. Tai visiškai normalu. Naudojantis ARBOR ar kitu mikroskopu yra svarbu ne kiek nustatyti paparčio lapų buvimą kurią nors eilinę dieną, kiek nustatyti jų piką, kas ir atitinka ovuliaciją. Piko metu paparčio lapų išvaizdos tikrai nesumaišysite. Jie stori ir jų daug. Taigi pabrėžiu. Svarbi yra paparčio lapų dinamika. Ieškokite piko.

Klausimas: Nerandu piko. Įsivaizduojamoji kreivė daugiau banguota ir man atrodo yra ne vienas o keli pikai. Kaip tai gali būti?
Atsakymas: Na jei taip atsitiko vieną mėnesį tai pagrindo nerimauti dar nėra. Gal ši mėnesį jums buvo anovuliacinis ciklas, gal kokie stresai ar hormonų audra. Stebėkite toliau. Tačiau jei tai kartojasi kelis mėnesius iš eilės, mes visada rekomenduojame kreiptis papildomos analizės pas gydytoją, kad išsitirti savo hormoninę būklę, nes tikėtina kad tai hormoninio sutrikimo požymis. Moterys dažniausiai piktinasi, linkusios kaltinti mikroskopą it t.t, bet supraskite, kad mikroskopas čia niekuo dėtas. Jis tik atspindi Jūsų organizme vykstančius procesus. Liūdna, bet po apsilankymo pas gydytoją spėjimas dažniausiai pasitvirtina. Sveikoms moterims vieno ciklo metu turi būti vienas pikas.

Klausimas: Ar šiam metodui tinka stacionarūs, dideli mikroskopai. Gal jų parodymai tikslesni?
Atsakymas: Žinoma tinka. Ligoninių laboratorijose jais ir naudojasi. Juk mikroskopas yra mikroskopas. Didelis ar mažas. Tačiau čia pavadinimas pasako pats už save. MINIMIKROSKOPAS. Jį galima nešioti ir rankinėje, padėti vonioje prie kosmetikos-higienos reikmenų ar kur kitur patogioje vietoje. Vietos jis daug neužima, ir niekur nemaišo. Ko negalėčiau pasakyti apie stacionarius mikroskopus. Konkrečiai ARBOR išdidinimo koeficientas daugiau kaip 100 kartų, ko pilnai užtenka seilių kristalų struktūros stebėjimui.

Klausimas: Ar patikima naudojantis kaip kontraceptine priemone?
Atsakymas: Jeigu ciklas reguliarus, kreivė aiški ir pastoviai pasikartojanti …. tada taip. Čia turejau mintyje pirmą ciklo dalį iki ovuliacijos, taip vadinamą santykinio nevaisingumo laikotarpį, nes jis kiekvienai moteriai labai individualus. Tačiau bendra rekomendacija – santykinio nevaisingumo laikotarpiu, siekiant išvengti net mažiausios tikimybės pastoti, geriau naudoti papildomą kontracepciją ar susilaikyti nuo lytinių santykių. Antroje ciklo fazėje, po ovuliacijos, lytiniai santykiai visiškai saugūs.

Klausimas: Ar būtinai naudotis kiekvieną dieną. Atrodo nieko ypatingo, tik paspjauti, tačiau tai šiek tiek erzina ir vargina.
Atsakymas: Deja, pirmuosius 2-3 mėnesius to neišvengti. Reikia, kad jūs sužinotumėte savo kūno ritmą. Vėliau, galėsite testuotis tik tomis dienomis kada jums reikės ar norėsite pasitikrinti, kad viskas tvarkoje, nes paprastai dinamika iš mėnesio į mėnesį nesikeičia.

Klausimas: Kuris geriausias? ARBOR? Gal yra geresnių?
Atsakymas: Na čia spręsti tik Jums. Vienas iš ARBOR privalumų tame, kad į komplektą įeina 32 objektiniai stikliukai, kas leidžia išsaugoti testo rezultatus. Tai gali praversti palyginant einamojo stebėjimo rezultatus su ankstesniais ar kreipiantis į gydytoją. Daugumoje analogų yra tik vienas nuimamas dangtelis ant kurio ir spjaunama. Taigi kiekvienam testui dangtelį reikia nuplauti, o išsaugoti rezultatų nėra galimybės.
ARBOR išdidinimas 100 kartų pasiekiamas todėl, kad panaudota dviejų linzių schema iš natūralaus stiklo (titano-bario flintas), kai tuo tarpu užsienietiški analogai paprastai naudoja vienalinzę schemą iš dviejų suklijuotų plastikinių polusferų, kas iš principo gali užtikrinti išdidinimo koeficientą ne didesnį kaip 40-60 kartų, ir negarantuoja mechaninių/ optinių savybių pasikeitimo laikui bėgant. ARBOR korpusas metalinis, nėra jokių maitinimo šaltinių ar kontaktų, kas užtikrina jo ilgaamžiškumą ir patvarumą

Tikiuosi, kad šie paaiškinmai Jūsu nenuvargino.
Plačiau apie minimikroskopo panaudojimą galite pasiskaityti www.arborita.lt

Pagarbiai,
ARBORITA kolektyvas
Atsakyti
Sveikos, norėčiau pasidalinti mintimis su tomis, kurios bando arba bandė pastoti naudodamos vaisingumo indikatorių. Man gana sudėtinga interpretuoti jo parodymus. Įdomu būtu sužinoti, ar po ovuliacijos visą antrąją ciklo dalį seilių dariniai ryškiai skiriasi nuo pirmosios... smile.gif dėkoju iš anksto
Atsakyti
Tai jau čia mano istorija turbūt visos žino.. kai bandžiau pastoti, tokio dalykėlio neturėjau, taigi vadovavausi temperatūriniu metodu, gyd. rekomendacijom, hormonų tyrimais ir pan. Kaip ir visos kitos moterys, kurios trokšta vaikų ir kurių niekaip nesulaukia..
Šiaip jau aš tą prietaisą naudojau kontracepcijai (jei ji man išvis reikalinga..nors pasirodo ovuliaciją "pagaudavo", vadinasi vyko..).Pradžioje buvo sunku suvokti ir interpretuoti tai ką matau, todėl teko ir konsultuotis su daugiau išmamančiu žmogumi, bet derinant su temperatūriniu stebėjimu pirmus du - tris mėnesius, viską perpratau..Mano situacija kitokia nei "pagal" instrukciją, bet dėsningumai vis vien tokie patys, nors ciklas nėra 28 dienos.
Dabar, kad ir noriu vaikelio, bet negaliu neišgydžiusi ginekologinių negalavimų rizikuoti savo sveikata ar būsimu nėštumu, taigi kam laikyti, jei kažkam reikia to aparačiuko..O antra, labai pavargau pirmąjį kartą bandydama pastoti, taigi dabar turbūt būsiu pasyvi ir lauksiu, na geriausiu atveju, vėl matuosiu temperatūrą ir ieškosiu ovuliacijos rolleyes.gif Man šiurpas ima prisimenant tas visas pastangas, fizines ir moralines kančias, tuščias viltis..Dabar nesu tokia stipri, kad vėl galėčiau tikėtis..Atidedu tai vėlesniam kartui wink.gif
Indikatorius ne medikamentas, tik pagalbinė priemonė ir kuri beje reikalauja išmanymo, mokymosi, atidumo..Ne per vieną dieną ir net ne per pirmą mėnesį pavyksta "susidraugauti" wink.gif
Atsakyti
QUOTE (Rasma @ 2004 03 02, 20:16)

Indikatorius ne medikamentas, tik pagalbinė priemonė ir kuri beje reikalauja išmanymo, mokymosi, atidumo..Ne per vieną dieną ir net ne per pirmą mėnesį pavyksta "susidraugauti" wink.gif

ačiū tau, Rasma, už konsultaciją. Aš suprantu, kad gana sunku interpretuoti jo parodymus. Gal viskas būtų aiškiau, jei būčiau tikresnė dėl savo organizmo darnaus darbo, bet... Nors gydytoja sako, jog kaip ir gerai, nesu tokia tikra, nes neatlikti net hormoniniai tyrimai.
bet jau 1,4 mėn. buvau atkakli- pasyvi laukėja, deja...Dabar,, pribrendau“ bent jau įsitikinimui, jog vaisingos dienos nenueina vėjais wub.gif
Atsakyti
Nezinau, kaip del apsisaugojimo, as tai naudojau kuri laika tam, kad vaisingas dienas nusistatyciau ir pastociau greiciau. wink.gif

Bet jis (Arbor) man nuolatos, visa cikla kruvas paparcio lapu rode, tad tenka dabar tuos paparcius raut su saknim ir su mediku pagalba... smile.gif Siaip jei ne tas indikatorius, gal as nebuciau savo bukle susidomejusi.

Mano viena drauge irgi naudojo, jai viskas tiksliai kaip paveiksliukuose is knygeles buvo ir ji per antra cikla pastojo nestuke.gif
Atsakyti
Uzsisakiau, nusipirkau ir dabar naudoju smile.gif
Liux daiktas, seku kiekviena diena pasikeitimus ir fiksuoju.
Siandien pas mane vien paparcio lapeliai biggrin.gif
Atsakyti
Man kazkaip labai idomu pasidare, kai baigesi menesines liktais tu paparciu lapeliu ir nebuvo, po ovuliacijos pas mane jie taip ir liko, kazkaip nesimato tu taskiuku,o vien paparcio lapeliai. Sakykite, gal reikia butent kazkoki ne ilgesni laika duoti seilems kristalizuotis,o tai as uzlasinu ir atsimenu vakarop?

p.s. harmonai, viskas gerai, nes kazkas pries tai minejo, kad nuo ju buna visokiu niuansu g.gif

Kaip jums?
Atsakyti
Mano kudikeliui 6 menesiai, maitinu savo pienu, menstruacijos neatsinaujinusios, bet kaip zinia ovuliacija gali buti. Arbor pastoviai paparcius rodo, ka tai galetu reikst?..
Atsakyti
Arbor instrukcijoje parašyta, kad jei paparčiai nedingsta per visą ciklą, tai kažkas nelabai tvarkoj. Gal reikia paklausti ginekologės, tik kaip suprantu ne visos gydytojos žino, kas tai per "bajeris". Nu, pvz, forumo gydytoja smile.gif
Atsakyti
QUOTE (sarli @ 2004 08 17, 05:56)
Merginos, moterys,
maciau diskusiju apie vaisingumo indikatoriu arbor, taciau noriu paklaust ar kas nors konsultavosi su gydytoju apie ta apraciuka? ar tikrai verta ji pirkti?

Teiravausi ginekologes nuomones. Ji sake, kad planuojant pastojima, tai tikrai geras dalykas. O naudot ji kaip apsisaugojimo priemone neitin rekomendavo nei ginekologe, nei arboritos darbuotojai
Atsakyti
mano drauge bande pastoti tris menesius....niekas nesigavo...jau buvo issigandusi...ir .t.t.....nusipirko vaisingumo indikatoriu...ne per seiles kur nustato vaisingas dienas..o per slapima......pasirodo jos ovuliacija ivyksta menesio gale.....o ne vidury kaip turi buti....uztat ji ir nepastodavo.....nes myledavosi ciklo vidury..........po vaisingu dienu nustatymo pastojo is karto......

vaisingumo indikatorius per slapima veikai panasiai kaip ir nestumo testas.... kuo linija ryskesne tuo arciau yra tavo ovuliacija.....kai linija neryski vaisingos dienos...kai linija labai ryski arba net ryskesne uz parodomaja linija reiskia ovuliacija prasidejo..o jei linijos visai nera reiskia nevaisingos dienos.....
Atsakyti
O man tas su seilem kazkaip nelabai sad.gif
Daugiau seiliu bus taskiukai, maziau seiliu - paparcio lapeliai, kazkokia nesamone.
Atsakyti