Įkraunama...
Įkraunama...

Tortai-6

QUOTE(adriu @ 2010 05 09, 14:52)
iškučioju beveik permatomus-kai iškepa būna 2 mm kažkur storio,paskuj perpirksta tai gal 0,5-0,7 cm smile.gif

O tu lakstu nereikia iskepus paslegti,kad nebutu tokie banguoti?
Atsakyti
Sveikos. Atėjau prašyt patarimo. Sūnaus gimtadieniui noriu kept tortą, galvoju apie kokį nors tortą su vaisiais. Esu kepusi Medaus tortą, Snikers, Rafaelo, Juodą mišką, tai norisi ką nors naujo 4u.gif Gal kas bandė Medaus tortą su vaisiais? g.gif Būčiau dėkinga už patarimus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Blykstė @ 2010 05 10, 09:43)
Sveikos. Atėjau prašyt patarimo. Sūnaus gimtadieniui noriu kept tortą, galvoju apie kokį nors tortą su vaisiais. Esu kepusi Medaus tortą, Snikers, Rafaelo, Juodą mišką, tai norisi ką nors naujo 4u.gif  Gal kas bandė Medaus tortą su vaisiais? g.gif  Būčiau dėkinga už patarimus 4u.gif

Kepiau medaus su vaisiais, gali drąsiai dėti konservuotus vaisius arba šveižius, aš ir žele gabaliukų buvau įdėjus, labai skanu.
Atsakyti
QUOTE(sineja @ 2010 05 10, 06:05)
user posted image
Sveikos mergaitės  4u.gif
savaitgaliui padariau torčiuką "Negriukas" kadangi šokoladinių biskvitų nelabai mėgstu, tai juos kepant nedėjau daug kakavos, gavosi toks pusiau baltas negriukas  biggrin.gif
nežinau kodėl, bet visada esu nepatenkinta iškeptu biskvitu, man nepatinka skonis, kažko trūksta  doh.gif  ir šiame torčiuke biskvitą kepant kondensuoto skardinė pilama, bet vis vien man nepatiko  schmoll.gif
gal turit kokiu užslėptu įpatingu biskvito receptukų? ar kokių paslapčiu, kaip pagerinti biskvito skonį?
P.S. į papuošimą nekreipkite dėmesio  blush2.gif

na,biskvitu yra tikrai daug rusiu,man paskutiniu metu labai patinka sis,labai purus gaunasi:
3 kiausiniai,
3 kiausiniu tryniai!,
truputis druskos,vanilino,
150g cukraus,
70g miltu,
30g krakmolo.
Kiausinius ir trynius,vanilina,druska ir cukru plakti karsto vandens voneleje(istacius dubeni i puoda su verdanciu vandeniu),kol mase taps silta,ikisaus pirsta jauciais maloni siluma.tada nuimti nuo puodo ir plakti mikseriu kol atsals,patrigubes ir pabals.
miltus persijoti su krakmolu.
Trecdali miltu sudeti i kiausiniu plakini,ismaisyti lopetele,tada sudeti likusius miltus ir atsargiai ismaisyti.
Biskvita sukresti i torto forma,istiesta kepimo popieriumi ir kepti 25-30min.ikaitintoje prkaiteje 175C.
gaunasi purus ir lengvas biskvitas.Jokiu kepimo milteliu nereikia.
Atsakyti
QUOTE(eiwile @ 2010 05 09, 17:55)
Kepejeles,patarkit,jei puosiu tortuka ganasu ar jis atlaikys 250 km kelione automobiliu ar neistirps ir nenubegs ganasas?kuo puostumete Jus,grietinele,sokoldainiu ganasu ar sviestiniu kremu?masiu nenori  ax.gif


Ganašu nežinau, kažkaip bijau aš jį daryt blink.gif o patarčiau puoš morenginiu sviestiniu kremu (Meian berods g.gif ) yra viršutinėj papuošimų temoj nurodytas jis
Man jis superinis - labai gražiai dzibuojasi, tvirtas, jei pastovi šaldytuve tai paskui ištraukus ir šiltoj patalpoj visiškai nebijo būti... ir skonis toks nepiktybiškas....
Atsakyti
LABUKAS GAL KURI ZINOTE AR YRA PARDUOTUVE GELIU LIPDYMO MASE PIRKTI? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ramune Č @ 2010 05 10, 12:33)
LABUKAS GAL KURI ZINOTE AR YRA PARDUOTUVE GELIU LIPDYMO MASE PIRKTI? 4u.gif

taigi pasidaryk pati g.gif kam pirkt.... MMg, pastiliažas lipdymui, puikiausiai tinka, saldaininė masė, viršutionėj papuošimų temoj, n+k receptų g.gif jaučiu sakys, ta glušė kaip užsukta su ta savo viršutine papuošimų tema lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif sorry, bet ten tikrai visko yra 4u.gif
Atsakyti
Penktadieni dariau pirma karta torta masina, dariau Cipsiuko meduti, tik ne visa pertepinejau grietinele, tik kai kuriuos lakstus, kitus pertepiau grietines kremu su cukrum ir citrinos sultim. Tortas gavosi nezmoniskai didelis blink.gif Virsu aptepiau sviestiniu kremu ir ant jo padariau beze pagal Cipciuka, i kuria imaisiau spalvu ir aptepiau.. Man atrodo beze nesigavo, nes gelyciu jauciu buciau nepadarius, butu issileide, bet torta aptepiau labai plonu sluoksniu, tai ta beze isdziuvo ir buvo man super, as taip ir norejau, kad apdziutu.. Gaila, lygiai uztept neisejo ir matosi kai kur juosteles.. Aciu labai uz patarimus *Keilai*, kuri man daug padejo 4u.gif
user posted image


Papildyta:
Dar sestadieniui dariau pauksciu pieno torta, nelabai nuotraukos kokyke tik kokia. Dariau pagal visur prisirankiotus receptus, ir is interneto ir is SM:
PAUKSCIU PIENO TORTAS

SOKOLADINIS BISKVITAS

185 g minkšto sviesto
330 g cukraus (aš imu 30–50 g mažiau)
2,5 a. š. vanilės ekstrakto (aš imiau pakelį vanilinio cukraus)
3 kiaušiniai
300 g miltų
2,5–3 a. š. kepimo miltelių
1,5 a. š. Sodos
80 g kakavos miltelių
280 ml kefyro.

PAUKSCIU PIENO SUFLE
5 kiaušiniai
20 g želatinos
75 ml vandens želatinai brinkinti
1 stiklinė cukraus
1 a. š. su kaupu miltų
1/2 stiklinės pieno
150 gr. Sviesto

SIRUPAS SULAISTYMUI:
Puse puodelio kavos
3-4 saukstai beilio
3 v.s. cukraus

SVIESTINIS KREMAS:
250 g minkšto sviesto
200 g sutrištinto pienos su cukrumi
50 g šokolado

SOKOLADINIS GLAJUS:
100 gr. juodo šokolado
70 gr. grietinėlės (35 % riebumo)


SOKOLADINIAI PAPUOSIMAI:

100-150g. Balto sokolado isleidimui

Biskvito paruosimas
Įkaitinti orkaitę iki 180° C.
Sviestą gerai išplakti su cukrumi, po to įdėti po vieną kiaušinius, kiekvieną kartą viską gerai išplakant. Miltus persijoti su kakava ir soda. Į sviesto-cukraus-kiaušinių masę pakaitomis nedidelėmis porcijomis dedame miltus ir kefyrą, kiekvieną kartą viską gerai išmaišant mikseriu.
Paruoštą masę supilti į 26–28 cm formą ir iškepti. Kiek laiko reikės kepti, pasakyti negaliu, neaukšti biskvitai kepa ~30 min., aukšti – ~50 min. ir ilgiau. Ar iškepė aš tikrinu mediniu pagaliuku – jei jis švarus, bet ant jo kabo pora trupinių, laikas išimti. Su biskvitais nieko neatsitinka, jeigu orkaitė atidaroma anksčiau laiko, todėl geriau keletą kartų patikrinti, negu perlaikyti juos orkaitėje. Jeigu yra galimybė, tai juos geriau iškepti dieną prieš formuojant tortą – su jais tuomet lengviau dirbti.

Kadangi as dariau biskvita ne sokoladini, tai nedejau kakavos, o miltu dejau 380g.

Suflė gaminimas.
Želatiną užpilti vandeniu ir palikti apie 30 min., kad išbrinktų. (as naudojau Dr. Oetker , tai ja uzpyliau pries pat isleidziant, nes ji isbrinksta per maziau nei minute.. ) Trynius su puse cukraus išplakti iki purumo, persijoti į juos miltus, įmaišyti pieną. Masę su dubeniu dėti į puodą su verdančiu vandeniu ir virti vandens vonelėje, kol sutirštės (iki tokios konsistencijos, kokia buvo biskvito tešla). Nuolat pamaišyti, kad nesusidarytų gumuliukai. Sutirštėjusius trynius visiškai ataušinti. Išplakti kambario temperatūros minkštą sviestą ir toliau plakant, supilti ataušusius trynius. Plakti viską iki vientisos masės.

Baltymus su likusiu cukrumi išplakti iki standžių putų. Tada ištirpinti želatiną ir leisti vos-vos (!) atvėsti. Toliau plakant baltymus supilti į juos želatiną ir plakti iki visiško standumo. Išplaktus baltymus sumaišyti su trynių kremu - išmaišyti greitai, bet labai atsargiai (geriausia šaukštu, o jei plakti mikseriu, tai mažiausiu greičiu ir labai trumpai, nes baltymų masė gali sukristi)

Formą iškloti popieriumi. Biskvitą supjaustyti į du sluoksnius, vieną įdėti į formą, sudrėkinti sirupu pasidarytu is tam skirtu produktu,supilti paukščių piena. Uždengti kitu sudrekintu biskvitu is apacios, sudrėkinti likusiu sirupu dar is virsaus. Palikti sustingti nakčiai. Išimti iš formos, išlyginti sviestiniu kremu ir padengti viršų ir šonus šokoladiniu glajumi ir papuošti šokoladiniais papuošimais

Sviestinio kremo gaminimas:
Sviestiniam kremui minkštą sviestą plakti, kol pasidarys purus. Tada palaipsniui pilti kondensuota pieną. Pabaigoje galima įberti vanilinio cukraus. Atidėti kremo paukščių pienui. Šokoladą ištripinti ir praaušusį supilti į kremą. Išplakti.

Šokoladinio glajaus paruošimas.
Šokoladą sulaužyti gabaliukais, sudėti į puode supiltą grietinėlę ir irtirpinti viską iki vientisos masės ant mažos ugnies nuolat pamaišant. Glajų atvėsinti ir aplieti/aptepti juo sustingusį tortą. Kai glajus sustings, tortą galima papuošti.

Papuosimai:
Isleisti balta sokolada ant garu voneles ir ant sviestinio popieriaus padaryti tvorele, taip pat drugelius bei kitus papuosimus. Palaukti kol pastings ir papuosti jais torta.
user posted image

Atsakyti
QUOTE(Blykstė @ 2010 05 10, 09:43)
Sveikos. Atėjau prašyt patarimo. Sūnaus gimtadieniui noriu kept tortą, galvoju apie kokį nors tortą su vaisiais. Esu kepusi Medaus tortą, Snikers, Rafaelo, Juodą mišką, tai norisi ką nors naujo 4u.gif  Gal kas bandė Medaus tortą su vaisiais? g.gif  Būčiau dėkinga už patarimus 4u.gif

Aš dariusi su konservuotais (persikais), su šviežiais (bananai, vynuogės, kivi). Gaunasi toks gaivesnis, man skanesnis 4u.gif
Atsakyti
isivaizduokit siandien bandziau pasidaryti ta mase nesigauna ji man limpa dedu pudros vistiek doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ramune Č @ 2010 05 10, 14:07)
isivaizduokit siandien bandziau pasidaryti ta mase nesigauna ji man limpa dedu pudros vistiek doh.gif

Zinok, man irgi lipo nezinia kiek, kai kazkada dariau, taias ir pudros pridejau nezinia kiek, gavosi ta mase tokia kieta, jau galvojau mest lauk reiks, bet po to atgnybiau gabaliuka, pamaigiau ja gerai, matyt, tarp ranku susilo ir visai man isejo ten lapelius gelytei daryt.. Gal dar dek pudros g.gif
Atsakyti
pagal recepta reik 250gr o as sudejau kokius jau 400 ismeciau lauk,nebezinau kaip ja pasigaminti verysad.gif
Atsakyti