Įkraunama...
Įkraunama...

Pietryčių Azija ir Naujoji Zelandija

ARCHIDEJA, iki birzelio tiesiog privalau pabaigti savo pasakojima!

Moon's sveciu namai. Sutemus turejau buti labai atsargi, nes vietiniai sunys budavo palaidi ir puldavo. Turedavau eiti aplinkiniu keliu.

user posted image

Viena ankstu ryta ejau i tualeta (jis buvo ne kambaryje) ir pamaciau nerealu sauleteki. Greitomis uzlekiau ant namo stogo ir nufotografavau

user posted image

user posted image

Tuo metu, kai gyvenau Moon's sveciu namuose, pastatas su visu bizniu buvo parduodamas. Jo savininkei - 25 metu australei - tai buvo per didele atsakomybe, be to, ji Kampot miestelyje susirado darba pagal savo specialybe. Siuose sveciu namuose dar dirbo mergina vardu Ana, taipogi is Australijos (ji dar dirbo savanore mokytoja kelis vakarus per savaite vietineje mokykloje), ir vietinis vaikinukas, kurio vardo niekada neistengiau prisiminti, bet atsimenu jo veslius, ilgus ir blizgancius juodus plaukus (kaip as pavydejau jam tokiu plauku! biggrin.gif ) Kiekviena vakara atsisesdavom viesbutuko terasoje isgerti alaus ir kalbedavom apie viska ir tuo paciu apie nieka. Cia buvo keliom dienom apsistojes linksmu plauciu vyrukas is Australijos; mes linksmai atsventem jo 65-ji gimtadieni biggrin.gif
Viena vakara Anos aplankyti atvaziavo jos draugai - Klausas is Vokietijos ir Samon is Kiskio salos (Samon buvo is Kambodzos ir jis turejo savo bizni Kiskio saloje). Jie kartu galvojo pirkti sveciu namus netoli Kep miestuko (esancio prie pat juros kranto), tad sekancia diena jie planavo sutvarkyti kelis biznio reikalus ir vaziuoti i Kiskio sala. Pavadino ir mane. Sutikau. Palikusi savo daiktus, isvaziavau porai dienu i Kiskio sala. Pirmiausia vaziavom i Kep, o is ten plaukem valtimi i sala. Kiskio sala yra nedidele, ja galima apeiti pesciomis per dvi valandas. Kas idomiausia, kad ten tera keli turistams skirti bungalows (mazi namukai), keli vietiniai, kelios karves ir kelios ozkos. Norint nusiprausti, vandeni reikedavo semtis is didelio kubilo ir uzsipilti ant saves. Elektra budavo ijungiama vakarais dviems valandoms (tuomet visi puldavo pasikrauti mobiliuosius thumbup.gif ), o jei lydavo ir zaibuodavo - buk garantuotas, kad elektros is viso nebus biggrin.gif Apie 9 val vakaro visi trys: as, Klausas ir Samon sededavom ant suolelio ir plepedavom, nes ka daugiau veiksi, kai aplinkui tamsu ir nera elektros! Tik menuliukas mums sviesdavo ir sunys kaukdavo... Na, dar kartais ryziu degtine gerdavom hihihi.gif
Pirmas vakaras. Priesais - zemynas

user posted image

Kita diena as jau nezinojau ka daryti is to nuobodulio. Tiesiog nebuvau pratusi taip nieko neveikti smile.gif
Mano namukas Nr. 6. Abi naktis miegojau labai blogai, nes ant namo stogo visa nakti "duodavosi" ir cypdavo peles ar tai siksnosparniai, zodziu, kazkokie gyviai. Vis vaizduodavausi, kad kazkas ropineja po mano lova bijau.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Vietiniai... biggrin.gif

user posted image
Atsakyti
user posted image

user posted image

O cia Samon. As jam mat "kritau i aki", bet susimokant uz nakvyne ir maista nuolaidu tai jokiu nepadare hihihi.gif

user posted image

Paskutine nakti atsisedau ant juros kranto ir pagalvojau, kur dar gali atrasti tokia nepaprasta vieta? Buvo pilnatis ir mane apeme nepakartojamas jausmas - tamsu, bet matai kas aplinkui; ramu ramu, bet girdi juros osima ir ivairiausiu gyviu skleidziama garsa; toli horizonte - Kep miestelio ziburiai; pasukus galva i desine ar kaire - ramus ir miegantis papludymys su keliais valkataujanciais sunimis...
Atejo Samon ir viska sugadino... Pasiule, ka ir kiekvienas vyras siulo... unsure.gif

Isplaukiant...

user posted image

Samon ir Klausas pasiliko Kep susitikti su keliais draugais, tad as turejau i Kampot grizti autobusu. Dar spejau pavaikscioti po Kep ir padaryt kelias nuotraukas

user posted image

Kiskio sala smile.gif

user posted image

Su Ana vis dar palaikau rysi, tad vakar issiunciau jai laiskeli klausdama, kaip sekasi Klausui ir Samon. Nuo to laiko as daugiau ju nemaciau..

Atsakyti
Sekancia diena pasisamdziau garbaniu motociklo vairuotoja, kad paveziotu po vietines apylinkes (uztenka tinginiauti, reikia kazka naudingo nuveikti). Kambodzoj yra taisykle, kad vaziuojant motociklu butina uzsideti salma. Mano vairuotojas turejo, o as - ne. Klausiu jo, o kur mano salmas? Jis, tau jo nereikia, nes jei griusim, tai abu griusim. Tai vat, sakau, jei griusim tu busi su salmu, o as tai be biggrin.gif Tai atidave savaji... ax.gif Apskritai, koks baisus ju vairavimas! Lekia kaip isproteje, o dar telefonu kalbasi! As tempiu jam uz skverno ir rekiu, kad laikytu motocikla abiem rankooooom!!! O jis dar manes negirdi, vis atsisuka klausdamas, ka as jam sakiau. Vienzo, pasidaviau....
Pirmiausia aplankem Phnom Salei urva. Nieko labai ispudingo, tik vaiku burys mane sekiojo smile.gif

user posted image

Mano garbanius vairuotojas biggrin.gif

user posted image

Siaip vietinis..

user posted image

Pravaziuojant kaima

user posted image

user posted image

Aplankem pipiru plantacijas. Nesu ne karto macius pipirmedzio. Uz papildoma mokesti galejau pavaikscioti po laukus

user posted image

user posted image

user posted image

Kairej pusej - pipiru, desinej - mango ir kitu vaisiu plantacijos

user posted image

user posted image
Atsakyti
Ryziu laukai

user posted image

user posted image

user posted image

Drusku kasyklos. Desineje puseje esanciame pastate - dziovinama druska

user posted image

Stai ir viskas. Paskutines mano dienos Kambodzoje. Dar pabuvus pora dienu, nusprendziau judet pirmyn. Paskutini vakara atvaziavo olandu pora, taip pat rytojaus diena planuojantys kirsti Vietnamo siena. Buvau be galo laiminga, kad nereikes keliaut vienai. Buvo labai liudna, nes cia buvo mano uzuoveja, 9 dienom tie sveciu namai tapo mano namais ir cia dirbantys bei gyvenantys zmones - mano draugais.. verysad.gif
Nuo viesbucio stogo palydejau saulute...

user posted image

user posted image

Rytoj - i VIETNAMA!!!!!
Atsakyti
Atsimenu, kai dar buvau vaikas, nusipirkau knyga apie Vietnama ir sau prizadejau, kad viena diena ta sali as butinai aplankysiu.
Tad isauso tos dienos rytas ir as su olandu pora isvaziavau link pasienio smile.gif Tas pasienio postas buvo atidarytas visai nesenai, tad is Kambodzos puses net nebuvo normaliu keliu. Atsistampavom pas mazoj "budoj" sedinti muitininka ir paeje siek tiek peskom - atsidurem Vietnamo pasienyje. Vaizdas is karto pasikeite: iejome i dideli su stiklinem durim (ohoho, stiklines durys!) pastata, kuriame gavome reikalingus stampus ir parasus. Pagaliau Vietname! Uz $3 motociklas mus atveze i Ha Tien miesteli, esanti 8km nuo pasienio. Is ten - autobusu i Chau Doc. 3 valandu kelione, bet be galo ispudinga! bigsmile.gif Keli pastebejimai. Autobuse galima rukyti ir nuorukos metamos tiesiog ant autobuso grindu! Sustojus keliom minutem "nusilengvinti" - niekas neruko, tik pradedam vaziuoti - kaip tycia visi uzsiruko! Nebuvo kuo kvepuoti blink.gif Taipogi tusti buteliai ir kitos siuksles nesivarzant ismetamos pro langa. Ant autobuso tako buvo isdeliotos mazos kedutes, kad zmones galetu atsisesti, o ant autobuso stogo buvo kraunama viskas, ka tik galima pakelti. Zodziu, veiksmas veiksmas ir dar karta veiksmas, tik spek dairytis bigsmile.gif

user posted image

Stai tokiu trantu trankemes 3 valandas biggrin.gif

user posted image

Atvykus, mano bendrakeleiviai persedo i naktini autobusa, vykstanti i Ho Chi Minh miesta (Saigona), o as pasilikau Chau Doc mieste. Pirmas dalykas, kas man nepatiko - tai visi be perstojo i mane spoksojo. Ir taip buvo visas 6 savaites. Kartais tas demesys taip nuvargindavo, kad nebesinorejo net is kambario iseiti.
Susiradus padoru viesbuti ir gavus dvivieti kambari uz $8 (Vietname kambariai buvo zymiai brangesni nei Kambodzoj, bet maistas - labai pigus), isejau apsizvalgyti.
Turgus!!! Nerealus turgus!!! Po Kambodzos man cia buvo tikras maisto rojus bigsmile.gif

user posted image

user posted image

user posted image

Gal kiausiniu? Rudu? Baltu? Juodu? Nedrisau nei pirkti, nei ragauti tongue.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Archideja @ 2010 04 21, 12:00)
Ziauriai skanus sitie blyneliai wub.gif Prisiminiau - net seiles pradejo varvet wub.gif

As nors ir neragavus, bet pamaciau ir seiles pradejo tysti unsure.gif Taip skaniai atrodo blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo liekna: 21 balandžio 2010 - 19:58
kokia nereali kelionė, nerealūs įspūdžiai ir nuotraukos! thumbup.gif pavydžiu blush2.gif ir įsirašau į anciux fanes, laukiančias tęsinio 4u.gif
Atsakyti
Kadangi mano aistra salos, tai labai patiko reportazas is Kiskio salos, nors ir mazyte ji, ir nebuvo labai ka apziureti ir veikti, bet ta ramybe... wub.gif
Papildyta:
QUOTE(anciux @ 2010 04 21, 16:24)

Mane (turbut kaip lietuve) pakerejo sita foto blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(liekna @ 2010 04 21, 20:07)
Kadangi mano aistra salos, tai labai patiko reportazas is Kiskio salos, nors ir mazyte ji, ir nebuvo labai ka apziureti ir veikti, bet ta ramybe...  wub.gif

Aha, as irgi noriu i Kiskio sala! drinks_cheers.gif

anciux, rasyk greiciau, kas toliau buvo! 4u.gif Labai laukiu ispudziu is Laoso, ir is Vietnamo irgi, turgaus vaizdai apetita suzadino... biggrin.gif
Atsakyti
Laoso dar nelaukit, nes po Vietnama keliausiu 6 savaites biggrin.gif Dar toli iki Laoso tongue.gif

Diena buvo apsiniaukusi, bet be galo tvanki, visiskai neviliojo trankytis autobusu iki kito miesto. Pasilikau dar vienai nakciai. Chau Doc miestas isikures prie pat Mekongo upes

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Salia viesbucio esanciame turguje nusipirkau mango ir atsisedau upes krantineje, galvojau papusryciauti. Turejau peiliuka, tad pradejau lupti vaisiu. Pakeliau galva - ogi visi i mane ziuri, sypsosi. Priejo vyriskis, kazka pradejo kalbeti, nieko nesupratau. Paskui pribego vaikiukai... Taip ir nepavalgiau....
Bet padariau juju nuotrauka smile.gif

user posted image

Paskui pamaciau, kad keleta zmoniu pasilenke ziurinejo kazka. Priejau ir as. O ten buta dubens su skorpionais. Nezinau kokiu tikslu jie buvo surinkti

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Uzejau i kavine isgerti kavos. Labai patiko kavos pateikimas, bet ne publika. Buvo keista matyti vien vyrus (gal merginoms nepadoru vienoms lankytis?) ir, savaime aisku, visu akys buvo nukreiptos i mane. Muzika buvo paleista ant viso garso , o rukantieji, velgi, nuorukas mesdavo tiesiog ant kavines grindu.
Kava su kondensuotu pienu. Tikrai labai skani. Jei norite saltos - jums atnes dar ir leduku

user posted image

Nuejau i interneto kavine, o ten visi zaidziantieji ant viso garso pasileide muzika. Neapsikentusi triuksmo, po pusvalandzio isejau. Na tikrai keista salis... doh.gif
Atsakyti
Grizdama i viesbuti trumpam uzbegau i turgu padaryti keleta foto ax.gif

user posted image

Didziulis zuvies pasirinkimas

user posted image

Sekancia diena isvaziavau i Can Tho miesta, isikurusi prie Mekongo upes deltos. Sis miestas garseja plaukiojanciais turgumis, tad pirmas dalykas, ka padariau atvaziavus - tai uzsisakiau tura rytojui.
Buvo apie pietus, turejau begale laiko pavaikscioti po miesta. Statomas naujas tiltas

user posted image

user posted image

Uzklupus lietui uzejau i kavinuke. Ten susipazinau su Vietnamo jaunimu, bandem susikalbeti angliskai smile.gif Atsisveikinant jie sumokejo uz mano kavos puodeli ir net padovanojo savo darbo molini kaciuka ar parsiuka (nebeatsimenu, nes dovana teko palikti viesbuty - buvo gan didele ir per daug jau svere mano varganus pecius ax.gif ). Stai ir jie smile.gif

user posted image

Aplankiau Armijos muzieju, iejimas buvo nemokamas. Didziulis, apleistas ir nesvarus pastatas. Niekam ne motais, kad as ten buvau; pati isijungdavau sales sviesas, pati jas ir isjungdavau iseidama biggrin.gif Nieko ten nebuvo, tiktai as. Uzlipau iki 3 auksto, ramu, tyku, lietus lasnoja. Pastatas primine mokykla, tarsi buciau kazkur Letuvoje

user posted image

Ir vel turgus rolleyes.gif

user posted image

Nuejau miegoti anksti, nes rytoj turejau keltis 5 valanda ryto.

Atsakyti
anciux nuostabu thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti