Įkraunama...
Įkraunama...

Pietryčių Azija ir Naujoji Zelandija

4 valandu kelione autobusu iki miesto, esancio netoli Kambodzos pasienio. Mano laimei, autobuse susipazinau su 3 panasaus amziaus amerikieciais. Prisijungiau prie ju... Tuk-tuk mus nuveze i pasienio muitine ir tuomet padekojau likimui uz man pasiusta kompanija unsure.gif Busiu atvira - man buvo sokas tai, ka pamaciau. Tailandas ir Kambodza yra kaimynines salys, bet tokios skirtingos! Pirmas dalykas, krites i akis - skurdas. Ir tos keturios savaites, praleistos Kambodzoje, irode, kad tai salis be jokiu taisykliu.
Atsistampavus Tailando muitineje, kur mielaja muitininke labiau domino priesais stovintis televizorius ir per ji rodoma muilo opera nei mano pasas, nuejome link Kambodzos muitines. Nezinau kaip ta vieta apibudinti... Man tai primine didziuli turgu, o ne muitine unsure.gif Aplink mus nuolat zujo suauge ir vaikai; vis galvojau kas jie, is kur jie ir ko jie nori, juk cia pasienis, lyg ir neturetu but pasaliniu zmoniu! Is kazkur atsirado jaunas vietinis vaikinukas, pasiules mums padeti; pagalba buvo labai naudinga, nes nezinojom kur eiti, o ir jokiu nuorodu ar zenklu nebuvo. Mes vizu neturejom, tad reikejo uzpildyti kai kuriuos dokumentus po pavesine isikurusiame a la ofise. Po to, uz keliasdesimt metru, tokioj murinej budoj, turejom susimoket uz vizas ir palaukt koki 10 min kol jos bus iklijuotos i musu pasus. Va cia ir prasidejo smagumas, kai reikejo susimoket... Viza kainavo viso labo $20, bet jie norejo papildomu $30 uz kiekviena viza! Uz ka!!?? Kysis skamba per grubiai? Na, tuomet tai pavadinkime kazkokio paraso mokesciu... Pradejome deretis.. Su muitininkais... Ir nusiderejom iki $3 uz viza. Paskui reikejo eiti i kita ofisa, vel pildyti dokumentus, gauti stampus ir....pagaliau buvome laisvi!!!! clap.gif Isejome i dulkina, murzina gatve. Musu vietinis vedlys pareiske, kad autobusu, vaziuojanciu i Siem Reap, nera. Nezinau, ar tai tiesa, ar buvo melas, bet pasiememe taxi; uz trejeta valandu keliones mokejome apie $25. Aisku, musu vedlio paslaugos irgi kainavo kelis dolerius rolleyes.gif
Atvykus jau buvo suteme. Buvom isbadeje, tad palike viesbutyje daiktus, isejome pavalgyti. Beje, kambariai Kambodzoj yra labai pigus. Uz dvivieti kambari (dalinausi su vienu is amerikieciu) mokejom $5 (be pusryciu), t.y. $2.5 kiekvienas. Uz $10-15 galejai gauti tikrai gera kambari su pusryciais.
Kavineje buvo rodoma tradiciniu sokiu programa. Beje, Kmerai (Kambodzos zmones) labai labai grazus wub.gif Merginos zemutes, lieknutes ir graziu veido bruozu; apie vaikinus galeciau pasakyti ta pati smile.gif

user posted image

Isejome pasivaiksciot... Gatves blogai apsviestos, blogai asfaltuotos ir dulkinos. Tai turistine vieta, tad jauciausi gana saugiai. Tik bukite budrus - ziurekite savo rankines ir pinigines, nes vagysciu pasitaiko labai daznai. Vaiku daugybe....murzinu, apsepusiu, dulkinu, basu...ir kiekvienas ismokes savo malda - miss, duok doleri. Ten doleris yra viskas. As buvau sukresta, kai tik isejus is restorano, prie musu prisistate gal kokiu 7 metu berniukas su ramentais be vienos kojos ir pradejo maldauti dolerio. Nedavem mes dolerio, nes kitoj gatves pusej buvo dar desimtys tokiu kaip jis - murzinu ir maldaujanciu. Jauciausi apgailetinai... Bet po keliu dienu supratau, kad tai kasdienybe, kad vietoj mokyklos jie renkasi gatves ir kad ne visi is ju yra tokie vargani kaip vaizduojasi. Jeigu jam duotum kad ir $100, kita diena jis vis tiek ten pat stovetu ir prasytu ismaldos, nes jam tai lengviausias butas uzsidirbti. Liudna, labai labai liudna verysad.gif
Atsakyti
Kita diena musu lauke turas po taip zinomas Angkor sventyklas. Kadangi tu sventyklu daugybe, tai mano kolegos keliautojai itikino mane bilietus pirkti trims dienoms (yra pasirinkimas: vienai, trims ar septynioms dienoms). Nesu sventyklu megeja, tad ejau, kaip sakoma, is reikalo dry.gif Taip, grazu ir ispudinga, bet koks gali buti malonumas karsciausia diena, visai prakaituotai ir isvargusiai, ginantis nuo daugybes maldaujanciu dolerio ar kazka parduodanciu vaiku, karstytis tomis sventyklomis!? karsta.gif Istveriau tik dvi dienas, trecia diena ejau masazu darytis hihihi.gif
Maciau jau yra SM reportazas apie Angkor sventyklas, tad idesiu tik kelias nuotraukas.

user posted image

Sita sventykla man pati paciausia, nes...

user posted image

...nes priejus arciau gali iziureti akmeninius veidus. Ispudinga thumbup.gif

user posted image

Skirtingas sypsnis, antakiu forma ar i kuria puse atsuktas veidas turi vis kitokia prasme

user posted image

user posted image

Sitas berniukas pardavinejo dudeles. Nieko as is jo nepirkau, tik norejau ji nufotografuoti. Uz tai, pagalvojau, man deretu duoti siek tiek pinigeliu. Pakisus puse dolerio vaikinukas atsisake, mat jis noretu viso dolerio.. Atsisakius jam duoti ta doleri, jis persigalvojo ir paeme puse. Kiek duosi, vis tiek bus mazai...

user posted image

Medziai auga bet kur, netgi ant akmeniniu tvoru ar namu smile.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Papildyta:
Nuo sios sventyklos atsiveria grazus krastovaizdis (sekanti nuotrauka)

user posted image

Buvo ramus ir tylus pavakarys. Siaubingai pavarge atsisedom pasigrozeti vaizdu. As ir uzmigau... hihihi.gif Po puses valandos miegelio jauciausi zymiai geriau biggrin.gif

user posted image
Atsakyti
Siem Reap'e isbuvom visa savaite. Buvo labai smagu leisti laika su draugais amerikieciais, fun megstanciais ir isradingais zmonemis. Po dvieju dienu lankymosi sventyklose, mes suletinom tempus. Dienomis kazka kazkur nuveikdavom (daug ko ir nenuveiksi, nes karstis buvo nezmoniskas), o vakarais eidavom i naktini turgu (kokiu pigiu silko dirbiniu ten buvo!), naktinius klubus ar siaip kur pasedeti su salto alucio bokalu blush2.gif
Mano "linksmu plauciu" kambariokas viesbucio vestibiulyje

user posted image

Pietaujant prasmatnioj kavinej. Vietiniai cia nesilanko, nes per brangu.

user posted image

Siem Reap dienos metu. Kai sausa, po valandos busi visas dulkinas...

user posted image

...bet po lietaus - apsitaskes purvu

user posted image

Beveik visuose viesbuciu vestibiuliuose yra po keleta kompiuteriu, kuriais viesbucio sveciai gali naudotis nemokamai, bet internetas be galo letas. Tad tenka naudotis interneto kavinemis, kur internetas yra greitesnis ir viena valanda kainuoja $0.75 (parasyta iskaboje smile.gif )

user posted image

user posted image

user posted image

Vaikiukas su nuogu pimpeliuku smile.gif

user posted image



Atsakyti
Viena pavakare su kambarioku issinuomavome tuk-tuk ir pasivazinejome po Siem Reap ir jo apylinkes

user posted image

user posted image

user posted image

Vietinis turgus visiskai nepanasus i miesto centre esanti turistams skirta turgu

user posted image

Viena vakara mums besedint bare pamaciau beeinanti savo drauga sveicara! Jei kas skaitet mano pasakojima turbut atsimenat, kad su juo Malaizijoje geriau alu po belangiu balkonu biggrin.gif Sikart, kaip zinodami, kad daugiau nebesusitiksim (jis siuo metu keliauja po Afrika), apsikeitem savo koordinatemis ir visi penki patraukem link naktinio klubo. Buvo sokiai pokiai, daug alkoholio, daug linksmybiu, daug pazinciu... Isejus is naktinio klubo, o tai buvo apie 4 val ryto, mus pasitiko burys tuk-tuk vairuotoju ir gal tuzinas vaiku, prasanciu dolerio ar maisto! 4 valanda ryto!!!! Jie turetu buti lovose, o ne gatveje. Kur tevai?! Dar priejo vyriskis, laikantis mieganti vaikiuka ant ranku ir prasantis ismaldos. Visi alkoholiai isgaravo ir mane apeme liudnumas ir prakeiktas kaltes jausmas. Isede i viena is daugybes tuk-tuk, grizom i viesbuti...

Atejo laikas musu linksmai kompanijai skirtis. Paskutine musu bendra nuotrauka. Nekreipkit i musu istinusius veidus, 6 val ryto buvau istempta is lovos atsisveikinti su savo draugais. As pasilikau dar vienai dienai.

user posted image
Atsakyti
Och kokia kelione.. thumbup.gif Mes su MB ruosiames panasiu marsrutu pakleliauti, tik trumpiau aisku.. Jau kaip uzpavydejau tau, ne tas zodis biggrin.gif Dar labai smalsu pamatyt Siam Reap naktini turgu, jei turi foto gal imestum? Turgus mano silpnybe.. ax.gif
Atsakyti
Tai bent kelione, o jau patirties, pazinciu kiek .... Tikriausiai visi pritars, kad pasakojimas vertas projekto, kuris lengvai konkuruotu su TUK TUK Indija, Silko kelias ar myliu Amerika. Laukiam tesinio. thumbup.gif
Atsakyti
Šilko kelias, Tuk Tuk Indija to tikrai neperteikia, kaip mūsų anciux didis.gif
Kiekvieną dieną su didžiausiu malonumu skaitau 4u.gif
Atsakyti
Įspūdinga kelionė thumbup.gif
Atsakyti
POWERPUFF, turiu tik viena nuotrauka is naktinio turgaus ir tai ne kokios kokybes. Kiek ten pigiu sukneliu, saliu, kelniu, silko dirbiniu, rankiniu! Deja deja, nieko nenusipirkau, nes antraip buciau nepatempus savo kuprynes verysad.gif

user posted image

Tesiu...
Paskutine diena Siem Reap'e nieko gero nenuveikiau. Buvau nuejus i Angkor muzieju. Ispudi paliko, pamaciau tukstancius budu ir visokiu astuongalviu pabaisu smile.gif
Sekancia diena manes lauke kelione i Battambang miesta, esanti siaures vakarineje salies dalyje. Galejau vaziuoti autobusu arba plaukti laiveliu. Kelione laivu uztrunka kelias valandas ilgiau nei autobusu, bet pamatai upes pakrantes ir kaimelius. Vis delto pasirinkau autobusa...
Pirmoj dienos pusej siaubingai nesiseke. Tik atvaziavus i autobusu stoti prisiminiau, kad pamirsau pasiimti dali savo daiktu! fool.gif Pries pora dienu buvau nunesus isskalbti savo rubus ir viesbucio darbuotoja ju man neatidave , o ir pati kraudamasi daiktus ju nepasigedau (zioplas daiktas). Kadangi tai buvo mano mylymiausi rubai ir gana brangus (taisykle nr.1 - niekada i keliones neimkite brangiu rubu, kad nebutu gaila, jei juos paliktumete ar pamestumete!!!!), nusprendziau grizti i viesbuti. Vietinis vaikinukas man paskolino mobilu (tai kainavo pora doleriu), kad paskambinciau i viesbuti, bet darbuotojas, tingejes man pagelbeti, tiesiog numete rageli bash.gif Isiutus grizau viesbutin pasiimti savo daiktu ir priverciau viesbucio administratoriu uzmoketi uz tuk-tuk.
Grizus i autobusu stoti bandziau pasikeisti autobuso bilieta, nes mano autikas jau buvo isvykes. Niekaip negalejau surast senojo bilieto, tad teko pirkt nauja (jau vaziuojant autobusu, visai atsitiktinai savo senaji bilieta atradau kelniu kisenej mega_shok.gif ) Na ir graziausia dalis: bandant pasikeist bilieta, dingo mano kupryne! Ji buvo prie mano koju ir kai ruosiausi lipt i autobusa, jos ten nebuvo!! Pirmiausia, puoliau darbuotojui i atlapus, visus sukeliau ant koju, buvau tiesiog zveris! ax.gif Dabar net ima juokas, bet tuo metu pamest kupryne su visais mano daiktais buvo neimanomas dalykas. Pinigus ir dokumentus turejau prie saves, bet ten buvo visas mano gyvenimas! Visur isieskojom - niekur neradom. Tik po 20 minuciu, atejus autobuso vairuotojui, paaiskejo, kad jis kupryne paliko ant galines autiko sedynes... Akyse net prasviesejo. Iki siol nesuprantu kaip jis paeme kupryne, nes as savo daiktus labai saugojau.
Isedus i autobusa galejau atsipalaiduoti. Patirti tiek streso per viena valanda buvo per daug doh.gif
Trumpam sustojus "nusilengvinti" smile.gif

user posted image

Gal uzkandzio? hihihi.gif

user posted image

user posted image

user posted image

Autobuse susipazinau su Barbara is Vokietijos ir Marija is Ispanijos. Kadangi turejom bendra tiksla - aplankyti Battambang apylinkes - apsistojom tam paciam viesbuty. Tai - maziau turistu lankomas miestas, tad uz erdvu svaru kambari mokejom viso labo $5.
Pasidejus daiktus uzlipome ant viesbucio stogo isgerti puodeli kavos ir uzvalgyti lengvu pietu. Siltas vejelis maloniai gaivino... Kairej pusej - Barbara, desineje - Maria

user posted image

Nuo viesbucio stogo

user posted image

user posted image
Atsakyti
Isejom apsidairyti. Tiesa pasakius mane maloniai nustebino tai, ka pamatem tadien ir sekancia diena. Tai - ramus, tingus, tourist free miestas... Jei norit pamatyt tikra Kambodza, vaziuokite butent ten. Ir tikrai nepasakytum, kad tai antras pagal diduma Kambodzos miestas... wub.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Merginos kalbina budistus. Ju anglu kalba ne pati geriausia, bet susikalbeti galima

user posted image

Priesais - sventykla. Dievinu sventyklas ne del pastatu grozio, bet del ramumos. Tarsi ieini i kita pasauli, kur negirdeti motociklu zvimbimo ar kito triuksmo. Dazniausiai salia didesniu sventyklu yra ikurtos budizmo mokyklos.

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Wat Kandal sventykla

user posted image

user posted image

Darbstuoliukas graziuoliukas wub.gif Argi jis ne mielas... ax.gif

user posted image

Tikra griuvena, bet joje vis dar gyvena zmones

user posted image
Atsakyti
Jau vakarejo, tad patraukem link centrines aikstes. Cia daugybe zmoniu gulinejo ant pievutes, snekuciavosi ar sportavo.

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Griztant i viesbuti mus pasitiko burys vaiku

user posted image
Atsakyti