Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip tramdot "ožiukus"?

Ir mes priklausome "oziuku" partijai. Jau kai uzsiciklins ko nors , tai niekaip neperkalbesi. Jei tik grieztuoju , tai rekia ne savo balsu. Graziuoju dar dar gali susidereti ar pakreipti tema. Ir sakyk nesakes , kad masinyciu garazas ne citrinos vazonas, nekreipia demesio visiskai.  ;D ;D Vienu metu buvo tiek uzpuole oziai , kad butu krites ant zemes ir raitesis. Bet mums padejo laiko patikrinta priemone.... gal jus mane ir pasmerksite , bet tuo metu buvo , deja, rykstele  :-/... Zinoma "oziai" toli nepabego , jie liko , bet isterijos priepuoliai dingo.... o siaip tai laikausi tos nuostatos , kad vaikui kuo maziau sakyti "negalima" , o tiesiog aiskinti kodel negalima arba padaryti aplinka kuo maziau pavojinga. Pastebejau , kad tada oziai irgi apmazejo. Buvome cia pas vienus tevus , tai ju vaikas tik ir girdejo "negalima , negalima , negalima" . Tas vaikutis ranka bijojo istiesti! Suauges uzisterikuotu , o cia vaikas!
Atsakyti
Va ir as pastebejau, kad vis "negalima" ir "negalima" sakau. Negalima tampyti laidu, rozeciu, valgyt kates maisto, zaisti su kates smeliu... Kaip jam tai graziai isaiskinti, nes apsisukes zaibo greitumu vel ciumpa kas negalima. Kaip apsieit be to negalima?
Atsakyti
QUOTE
Va ir as pastebejau, kad vis "negalima" ir "negalima" sakau. Negalima tampyti laidu, rozeciu, valgyt kates maisto, zaisti su kates smeliu... Kaip jam tai graziai isaiskinti, nes apsisukes zaibo greitumu vel ciumpa kas negalima. Kaip apsieit be to negalima?


Laidus paslepem , kates maista uzkelk , ir padek ,kai eda, arba kate pati pasieks auksciau, rozetes uzkisk , pasidaro neidomu po to .Is apatiniu stalciu isimk kas astru , pridek neduztanciu , neastriu daiktu........I apatines lentynas sudek rubus , puodus .....Visai be negalima neiseina....
Atsakyti
Na su namais dar puse bedos, ka reikia paslepti galima, duodu viena stalciu kraustymui (tik kad labiau traukia siuksledeze kraustyt smile.gif ). (Va ka tik atrodo suvalge kates maisto, spejau pagaut, bet jau buvo i burna isidejes ir neduoda iskrapstyt smile.gif
O kaip su lauku? Leidi vaiksciot - iskarto lekia prie masinu, ir nesvarbu kad gatve, masinos vaziuoja, saligatviu borteliai auksti (nejaucia kad kris), o jei nuvedi atgal (daugiausia tai nesi)  - baisus  nepasitenkinimas. Smelio dezeje butinai reikia smeli paragaut, su kitu vaiku zaislais pazaist.. Turim tokia kaimyne mergyte tokio pat amziaus, tai plaukuciai jau ilgi, suristi, tai jis uz plauku smile.gif Zinoma nespecialiai, tokio amziaus dar nesupranta kad kitam skauda, tiesiog idomu paciupinet kita toki pati, paziuret kas per suristi plaukai.. Bet tada vel "negalima", "negalima" ir "negalima"... smile.gif
Atsakyti
Maniškis jau supranta, kai sakai, kad negalima, tik tenka ne vieną kartą pakartoti ir balsą pakelti. Neatsilaiko tik prieš šiukšlių dėžę- gali sakyt, šaukt, kiek nori, vistiek rankos iki alkūnių būna sukištos. Tenka saugoti šiukšliadėžę, kartais taip ir norisi kur aukštai ant spintelės užkelti. ;D
Atsakyti
Jis supranta kad negalima, bet tada dar labiau ji paskatina. O kai sakau "niu niu niu" piktai suraukus antakius, tai verkt pradeda, turbut supranta kad negerai daro smile.gif
Atsakyti
Musu vaikai taip pat siukslininkai ;D Turi net zaidima - ismeta i siuksliu deze zaisliukus ir kt. naudingus daiktus. Jau kazka esame ismete per neapsiziurejima :-/
buna, kad verkia taip zyzianciai, o jei uzsispira kur eiti ar ka paimti - neperkalbesi ;D Kaip oziukai isispiria ragais >:(
Atsakyti
Maniskiui siuksline irgi kaip medum pritepta. Ir nors vaikas palyginti klusnus, bet va siukslinei atsispirti niekaip negali, bark nebarus. Tai dabar itaisem apsauga, kad neatsidarytu spinteles dureliu. Parduotuvese yra specialus kabliukai. Liux! Ir bartis nebereikia biggrin.gif Ir mama jau ne tokia pikta vaikui atrodo biggrin.gif
Atsakyti
Na, pradejau sia tema pries 3 men. Paskaicius pirma posta, supratau, kad labai pasikeitem. Ir ko gero i geraja puse  ;D Dabar panelei jau 1.8 m. Ant zemes nebegriuvam, netrypiam kojom ir kt. pan. priemoniu savo tikslui pasiekti jau nebenaudojam. Tai jau didelis pasiekimas  :D Na, ir siaip jau lengviau susikalbet su vaiku- padeda paaiskinimas, kodel negalima, ar galu gale prienama kompromiso tarp jos ir mano nuomoniu. Kelis kartus teko ir per uzpakaliuka suduot, na, rezultato norimo nesulaukiau, kai pagalvoji, ka ten pajaucia per sauskelnes, kai pirstu galais pliauksteli. Bet kai ozys stiprus uzpuola, kitos iseities nera, pliaukstelejimas kazkiek padeda atsipeiket, o tada jau ir mamos apkabinimas, panesiojimas padeda. Paskutiniu metu pradejo gincytis, as sakau "neisim", o ji "eisim". Ir taip tol, kol nenusileidziu  :D Ot, charakteris. Sakau jai: "Uztai, kad ispylei sultis, daugiau dabar neduosiu (ispyle tycia  >:( ) , o ji: "Duosi... Duosi". Ir dar tokiu uztikrintu tonu, su sypsena. Na, ir ka tokiam velniuksciui padarysi  ;D Tiesa, ir siuksliu deze nebedomina, tik siuksles mest patinka, o i vidu jau nebelenda. Bet uztai kitokiu sunybiu nemazai prisigalvoja. Beje zodi negalima supranta nuo kokiu metu su trupuciu, bet jo klausyt ir dabar sunku  ;) Va, kitiems vaikams paaiskint lengviau. Kiekviena mano zodi isimena, o po to lauke moralus skaito  ;D ir dar paaiskina, kodel negalima, kas bus jei taip darys. Bet sau siu taisykliu deja netaiko  ;D
Atsakyti
QUOTE
Kiekviena mano zodi isimena, o po to lauke moralus skaito  ;D ir dar paaiskina, kodel negalima, kas bus jei taip darys. Bet sau siu taisykliu deja netaiko  ;D



Ypac mano Mariuka [img]http://www.handykult.de/plaudersmilies.de/lach.gif[/img]
Atsakyti
Mano mažiukas irgi parodo ožiukus.bet kas keisčiausia, tai jie prasideda tada, kai aš grįžtu iš darbo. Su aukle būdamas nesiožiuoja, su mano tėvais - irgi auksinis vaikas. Tik pamato mane ir prasideda. Ožiukai lenda tada, kai neišsimiega, nepavalgęs, pervargęs. Jei labai įsinori draudžiamo daikto,tai nenusileidžiu nė kiek. Abu suremiam ragus ir laukim, kuris nusileis. Kartais sudominu kitu daiktu, žaislu, knyga, vaizdu per langą. Užmiršta ir nereikia. Dar ožiuojasi, kai reikia iš lauko grįžti namo. Pastėbėjau, kad laimingas grįžta tik tada, kai atsibosta.
Šiukšlinės nekrausto, bet turi kitą labai dominantį objektą - šaldytuvą. Atidaro dureles ir pradeda savo tvarką įvedinėti. Perdeda stiklainius kaip jam patogiau, atsisėda (kadangi turim seną šaldytuvą), sudeda savo žaislus. Aš irgi galvoju apie apsaugas nuo atidarinėjimo, nes viskas įdomu. Net sunkai atidaromas duris sugeba atsidaryti. Iš kur tiek jėgos, net nežinau.
Atsakyti
Pupa, stai tau dar vienas musu Domuciu panasumas-maniskis irgi pradeda oziouotis vos pamato mamyte brangiausia! >:( Su teciu kai buvo paliktas vienas, tai tetis negailejo pagyru vaikui-tiesiog prie zaizdos dek, su mociute visa diena irgi apsieina be oziu, na o stai su mamyte... ::)Matomai jam knieti mamytes kantrybe bandyti. Arba galvoju, kad kai pasilieka su kitais, zino-nebus kam pasiguosti?? :-/
Atsakyti