Įkraunama...
Įkraunama...

Šeimininkų nuodėmių klausyklėlė

Sveikos,mielosios kolegės 4u.gif

Jau seniai įvairiose su mūsų darbu susijusiose temose randu užuominų,kad reikėtų temukės ne tik apie netikusias aukles,bet ir apie pačius auklėtinių tėvelius,mūsų darbdavius.
Labai tikiuosi,kad jūsų pasisakymai bus korektiški ir neįžeidžiantys.
Gal pradėkime nuo pačios pradžios-darbinimosi procedūros.
Ar nebūna jums taip,kad po pokalbio tėveliai pasako,kad išsirinko jus,galėsite pradėti darbą po kelių savaičių ir dingsta?Sustabdote paieškas,laukiate...
Arba sutariate susitikimą jūsų namuose,atidedate kitus planus,o jie neatvyksta?
Gal bijo pasakyti,kad netinkam?Nenori įžeisti,įskaudinti atmesdami mūsų kandidatūrą?
Paskutinis "topas" buvo,kai pradėjau gauti sms žinutes iš šeimos,kuri mane "įdarbino",bet darbą atidėjo iki mamos dekreto pabaigos,kad auklėtinė jau surado mano šlepetes ir laukia prie durų.Jei jau priėmė kitą žmogų net neįspėję,kad nebelaukčiau,galėjo bent numerį išsitrinti.O gal tai buvo būdas man pranešti,kad vieta atiteko kitai?

Atsakyti
QUOTE(Skiautelė @ 2010 04 27, 11:30)
Sveikos,mielosios kolegės 4u.gif

Jau seniai įvairiose su mūsų darbu susijusiose temose randu užuominų,kad reikėtų temukės ne tik apie netikusias aukles,bet ir apie pačius auklėtinių tėvelius,mūsų darbdavius.
Labai tikiuosi,kad jūsų pasisakymai bus korektiški ir neįžeidžiantys.
Gal pradėkime nuo pačios pradžios-darbinimosi procedūros.
Ar nebūna jums taip,kad po pokalbio tėveliai pasako,kad išsirinko jus,galėsite pradėti darbą po kelių savaičių ir dingsta?Sustabdote paieškas,laukiate...
Arba sutariate susitikimą jūsų namuose,atidedate kitus planus,o jie neatvyksta?
Gal bijo pasakyti,kad netinkam?Nenori įžeisti,įskaudinti atmesdami mūsų kandidatūrą?
Paskutinis "topas" buvo,kai pradėjau gauti sms žinutes iš šeimos,kuri mane "įdarbino",bet darbą atidėjo iki mamos dekreto pabaigos,kad auklėtinė jau surado mano šlepetes ir laukia prie durų.Jei jau priėmė kitą žmogų net neįspėję,kad nebelaukčiau,galėjo bent numerį išsitrinti.O gal tai buvo būdas man pranešti,kad vieta atiteko kitai?

Atsakyti
Sakyčiau - apie šeimininkus derėtų kaip apie mirusius: "arba gerai, arba nieko". Mus įsileidžia į savo namus, bet neprivalo gyventi pagal mums patinkantį modelį. Nemanau, kad į auklės pareigas įeina primesti šeimai savo vertybes ir elgesio stilių. Kartais matau, kad jauna šeima pasielgia kitaip, nei padaryčiau aš, bet laikau tai vertinga patirtimi man pačiai, manau, kad tie patirtis padeda geriau suprasti kitus žmones, net savo dukrą.
O šiaip: savo vaikystėje susidūriau su dviem auklėm - vieną išgrūdo po mėnesio, ji ilgai taškėsi purvais apie visą giminę, o antroji aukliavo daugiau nei 6-erius metus, (maždaug 1961-1967) ištekėjo ir liko visiems laikams mylima, vadinama gimine, dalyvaujančia visuose šeimyniniuose suėjimuose... Lenkiu į tai, kad ta pati šeima vieniems gali atrodyti prasta, kitiems - puiki. Taip pat ir auklė...
0 Auklė bet kada gali pasitraukti, jei situacija yra tikrai žeminanti.
Tiesiog esu linkusi manyti, kad iš tiesų gerai auklei profesinė savigarba neleistų drabstytis bjauria nuomone. Galėtų kiekvienas žmogus, kai niekas nemato ir negirdi, pasielgti netinkamai, bet kaip jis pats po to turėtų jaustis?
Atsakyti
Tai cia tema ne apie nuomones isreiskima 4u.gif
Visi turi pasisakymo laisve,jei darbdavys gali issakyti nuomone apie darbuotoja,kaip apie netinkama tai nereiskia,kad jis ta gali paviesinti ,o darbuotojas ne ir atvirksciai.
Darbuotojas irgi gali pranesti apie netinkama darbdavi pvz apie susitarimu nesilaikyma,apie neatsiskaitymus apie isnaudojima,darbu primetima ir t.t.Tai ne drabstymas purvais o informacijos pateikimas ateiciai.Kaip ir darbdaviai pateikia apie netinkama darbuotoja,taip ir darbuotojas gali pateikti apie susitarimu nesilaikyma ir kitus pazeidimus.
Tik nemanau,kad si tema bus populiari ir visi drasiai reiks nuomones-tai yra aukles drasiai rasys,kas ir kur negerai,nes tai nera populiaru,tai bus ivardijama,kaip purvo drabstymas,seimos apsnekejimas,privatumo pazeidimas.
Nors aukliu darbdaviai drasiai raso vardus,pavardes,adresus ,tel numerius,jei aukle buvo netinkama.O aukles labiau tiesiog pakeicia seima ir nuryja nuoskauda 4u.gif

Papildyta:
QUOTE(ramiai @ 2010 05 16, 12:32)
Sakyčiau - apie šeimininkus derėtų kaip apie mirusius: "arba gerai, arba nieko".

manau,kad nera seimininku yra tik darbdavys ir darbuotojas.Seimininkus turi sunys,kates biggrin.gif
Apie mirusius taip kalbama,tik apie gyvus ne.Jei darbdavys nesilaiko susitarimu ir tai kartojasi,butu gerai paviesinti,kad busimi darbuotojai zinotu.Kaip viesinami kai aukles elgiasi netinkamai,ne pagal savo pareigas,ne pagal zmoniskumo kriterijus,ne pagal susitarimus ir t.t
Atsakyti
Temos pavadinime yra žodis "šeimininkų", (jei aš rinkčiausi terminą - pavadinčiau komandos dalyviais), be to, siūliau būti aukščiau neigiamos energijos ir emocijų skleidimo, pakilti, tskant, virš tų ponių inkognito, kurios rašinėja su visom pavardėm apie aukles, nebūtinai blogas, bet tiesiog kai kam neįtikusias, bet kiekvieno ir kiekvienos valia yra žvelgti iš savos varpinės. Aplinkiniai atsirinks, kas kam tinka.
Na, apie vidinę kultūrą bandžiau prabilti, jei neaišku.,.. Kai išverti ant kažkieno galvos purvo - ir pati kažkiek išsipurvini.
Pardon...Žinot lietuvišką posakį apie įsistojimą į š-dą (yra žodyne toks žodelis). Kai į jį įsistoji - ir pats smirdi...
Atsakyti
QUOTE(jolita.martyna @ 2010 05 16, 14:39)

Tik nemanau,kad si tema bus populiari ir visi drasiai reiks nuomones-tai yra aukles drasiai rasys,kas ir kur negerai,nes tai nera populiaru,tai bus ivardijama,kaip purvo drabstymas,seimos apsnekejimas,privatumo pazeidimas.
Nors aukliu darbdaviai drasiai raso vardus,pavardes,adresus ,tel numerius,jei aukle  buvo netinkama.O aukles labiau tiesiog pakeicia seima ir nuryja nuoskauda 4u.gif


As irgi nemanau, kad labai kas reiksis, bet butu visai idomu (ir teisinga), jei butu paviesinti ir netinkami darbdaviai.
Atsakyti
Negi jums nekelia įtarimo mamos,pusmetį ir ilgiau ieškančios auklės?Manau,ne vienai teko pas tokią padirbėti.Galėtumėt pasidalinti įspūdžiais
Atsakyti
QUOTE(Skiautelė @ 2010 05 20, 08:59)
Negi jums nekelia įtarimo mamos,pusmetį ir ilgiau ieškančios auklės?Manau,ne vienai teko pas tokią padirbėti.Galėtumėt pasidalinti įspūdžiais

Na,neiskenciau ir as.Per keliolika metu praktikos ir man teko pamatyt ir silto ir salto,o dar daugiau prisiklausyt.Nors yra tokia patarle,kad matai-nematyk,o jei girdi-negirdek.Tai sveikiausia bus pacios nervu sistemai.Kol kas man tikrai sekesi,nes daugiausia bendravau su padoriais tevais.Teko girdet ir apie tokia mamele,kuri net 13 aukliu keite kas savaite ir visos buvo netinkamos ir neatitiko mamos reikalavimu ir jos supratimo apie aukles darba standartu.Cia tai jau tikrai anomalija,bet paaiskejo ir toks dalykas,kad ta gudrute mamyte tiesiog piktavaliskai isnaudodavo visas auklytes ir ne su viena neatsiskaitydavo uz atlikta darba.O viena pasitaike,kuri jos taktika perprato,tai ja su purvais maise.Juk svaresnis tikrai netampi juodindamas kita.Aplamai aukliu atranka pagal seimas ir pagal kriterijus jau labai subtilus dalykas.Apart reikalavimu yra dar begales povandeniniu sroviu.Toks jau tas gyvenimas.
Atsakyti
QUOTE(Skiautelė @ 2010 04 27, 11:30)
Ar nebūna jums taip,kad po pokalbio tėveliai pasako,kad išsirinko jus,galėsite pradėti darbą po kelių savaičių ir dingsta?Sustabdote paieškas,laukiate...


O, yra man taip buvę, nuėjau į pokalbį, tuomet susitarėme kelias valandas pabadymui, pirma su mama, tada tik su vaiku, viskas lyg buvo gerai, pasakė, kad nuo kitos savaitės dirbsiu, atsisakiau kito darbo pasiūlymo, o paskui sulaukiau žinios, kad visgi kitą pasirinko auklytę doh.gif pikta pamenu tada buvo smile.gif suprantu, kad tėvų teisė rinktis, na bet čia jau manau negražiai buvo pasielgta smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Germinė @ 2010 05 20, 06:59)
Negi jums nekelia įtarimo mamos,pusmetį ir ilgiau ieškančios auklės?Manau,ne vienai teko pas tokią padirbėti.Galėtumėt pasidalinti įspūdžiais

Bet atrodo, kad jūsų kraujyje tiesiog užkoduotas noras dergti kitus žmones, jums visi blogi biggrin.gif Nu ir ką ten blogo pasakė tie šeimininkai? Kad mergytė laukia jūsų atvykstančios su šlepetėmis prie durų? Dieve gink, tokį pagiežingą žmogų būtų į savo namus įsileisti, pasakai kažką malonaus, o ji jau tulžį lieja.
Atsakyti
Pakeiskime tą cirką "šeimininkai" į "auklių darbdaviai", juk tik gyvūnai turi šeimininkus. Kiek iš tiesų jie yra darbdaviai - jų sąžinės reikalas.

Prieš keletą mėnesių buvau atidariusi tokią temą, bet ji buvo ištremta į skyrių "Darbas":
http://www.supermama...?...68107&st=12

Taip pat yra dar viena identiška:
http://www.supermama...?...50779&st=48

Negali būti žaidimo į vienus vartus!
Atsakyti
QUOTE(pupsikėlis @ 2012 01 01, 09:05)
Bet atrodo, kad jūsų kraujyje tiesiog užkoduotas noras dergti kitus žmones, jums visi blogi  biggrin.gif Nu ir ką ten blogo pasakė tie šeimininkai? Kad mergytė laukia jūsų atvykstančios su šlepetėmis prie durų? Dieve gink, tokį pagiežingą žmogų būtų į savo namus įsileisti, pasakai kažką malonaus, o ji jau tulžį lieja.
O apie jus galiu pasakyti:kuo pats kvepia,tuo ir kitą tepa.
Nes tie žmonės po pokalbio pasakė,kad net neabejoja-išsirinko mane.Bet dar 3sav. mama bus su vaiku,o vėliau pradėsim po truputį pratintis.Kelis kart perklausė,ar aš tiek lauksiu,nenueisiu kitur,kur darbas nuo ryt.Patikinau,kad man jų šeima labai patiko ir mielai pas juos aukliausiu.Po trijų sav. skambučio nesulaukiau,bet šiek tiek vėliau atėjo sms...Reiškia,jie užsitikrinę,kad aš tikrai neieškosiu kitos vietos,patys pasisamdė auklę ir net nesiteikė įspėt.O rašydami žinutę sumaišė numerį.Du kart.
Tai kur ta mano pagieža?Noras dergti?
Gerai,kad situacija nebuvo tokia,kad darbo ieškočiau dėl pinigų.O jei taip būtų nutikę labai neturtingai auklei,kuri gyvena nuo vieno mokėjimo iki kito?
Per tą mėnesį tikrai gavau ne vieną gerą pasiūlymą.Bet atsisakiau.Juk daviau žodį...
Atsakyti