Įkraunama...
Įkraunama...

Šeimininkų nuodėmių klausyklėlė

4u.gif
na taip sutinku,uzvercia ir ruosos darbus, tacciau geraai jei galima juos atlikti kada vaikas miega, bet siaip reikalauti ko nors papildomo ir priekaistaut kad vaikai nelevinami, absurdas unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnesa85 @ 2012 01 09, 18:17)
BET, pastebejau viena tendencija. Kai kurie teveliai megsta uzkrauti auklems ,apart vaiko auklejimo, visokiausius namu ruosos darbus.



QUOTE(Lukrecij@ @ 2012 01 10, 14:37)
4u.gif
na taip sutinku,uzvercia ir ruosos darbus, tacciau geraai jei galima juos atlikti kada vaikas miega, bet siaip reikalauti ko nors papildomo ir priekaistaut kad vaikai nelevinami, absurdas unsure.gif



Svarbiausia manau su vaiko tevais aptarti savo pareigas ir atlyginima - ar nori kad tvarkytumet, ka veiksit kol vaikas miegos, tiesiog priziuresit ar lavinsit vaika. Tada arba sutariat del kainos, arba ne. Jei nori kazko del ko nesitaret - jusu teise prasyti didesnes algos mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(marina86 @ 2012 01 13, 22:37)
Svarbiausia manau su vaiko tevais aptarti savo pareigas ir atlyginima - ar nori kad tvarkytumet, ka veiksit kol vaikas miegos,  tiesiog priziuresit ar lavinsit vaika. Tada arba sutariat del kainos, arba ne. Jei nori kazko del ko nesitaret - jusu teise prasyti didesnes algos mirksiukas.gif

drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(marina86 @ 2012 01 13, 20:37)
Svarbiausia manau su vaiko tevais aptarti savo pareigas ir atlyginima - ar nori kad tvarkytumet, ka veiksit kol vaikas miegos,  tiesiog priziuresit ar lavinsit vaika. Tada arba sutariat del kainos, arba ne. Jei nori kazko del ko nesitaret - jusu teise prasyti didesnes algos mirksiukas.gif
Bet juk ne kartą pasakojau,kad aptarėm.Svarbiausia vaikas,daryti nieko nereikės,buitis nesvarbu.Prioritetas vaikui...Pašildyti pietus,pusryčiams išvirti košę,ar pakepti blynuką...O paskui prasideda:per pietų miegą išplauk grindis(200 kv.m.)Padaryk vakarienę,sudėk skalbinius ir pakrauk į skalbyklę kitą partiją.Aišku,išdžiaustyk.Išlygink savaitės skalbinius doh.gif Daug metų dirbau su vaikais,turiu savų.Bet nepažįstu nei vieno,kuris pokaičio miegotų bent 7 val...
Šiaip man nesunku atlikti ruošos darbus.Net patinka.Tada jaučiuosi savesnė,tarsi šeimos dalis.Bet kartais toookie reikalavimai... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Germinė @ 2012 01 18, 01:48)
Bet juk ne kartą pasakojau,kad aptarėm.Svarbiausia vaikas,daryti nieko nereikės,buitis nesvarbu.Prioritetas vaikui...Pašildyti pietus,pusryčiams išvirti košę,ar pakepti blynuką...O paskui prasideda:per pietų miegą išplauk grindis(200 kv.m.)Padaryk vakarienę,sudėk skalbinius ir pakrauk į skalbyklę kitą partiją.Aišku,išdžiaustyk.Išlygink savaitės skalbinius  doh.gif Daug metų dirbau su vaikais,turiu savų.Bet nepažįstu nei vieno,kuris pokaičio miegotų bent 7 val...
Šiaip man nesunku atlikti ruošos darbus.Net patinka.Tada jaučiuosi savesnė,tarsi šeimos dalis.Bet kartais toookie reikalavimai... doh.gif


4u.gif na cia tai isnaudojimas ypatingai su lyginimu, vakariene padaraytdar tiek to ir pati pavalgyt gali, skalbinius masina suka, grindis as beny karta per savaite pati isvalau, nes nuo sovietmecio iskiepinta kad darbo vieta paliekama tvarkinga, o ju vaikas vaiksto visur, nesvarbu kiek m2, bet luginti cia tai naglumas, butu aisku nepatogu, bet aas apie tai kalbeciau su tevais, o jei pamirsta susitarimus tada reikia viska iformint rastiskai jei taip doh.gif
Atsakyti
Man istiesu gana sekesi su 'darbdaviu' seimomis.Taciau ne karta esu pastebejusi, kad mamos svelniai bando virsyti mano pareigu kieki lygiagreciai neaugant atlygiui.T.y vis atsirasdavo kazkokiu menknekiu kurie neieidavo i mano pareigas, pvz susitardavome darbinantis, kad man tenka tik vaiko prieziura ir namu ruosa susijusi su vaiku, t.y jo indu plovimas, jo maisto gaminimas, susitvarkymas po zaidimu ir pn.bet vis dazniau ''oi nespejau, galva plysta, gal gali pasiurbliuoti, indus i indaplove sukrauti, grindis isplauti, i parduotuve pieno nulekti, ta ana...'' zodziu visokiu smulkmiu atsirasdavo, as suprantu, visko buna, as tam ir esu seimoje, kad pagelbeciau, su mazais vaikais galvos susisuka kiekvienam ne viska suspeji, bet pastebejau, kad kai esi geranoriskas ir mielai padedi bandoma uzsilipti ant galvos biggrin.gif butina ribas brezti tiek bendravime, tiek konkreciai iki smulkmenu aptarineti ka tu darysi ir uz ka tau mokes...
Atsakyti
4u.gif zinoma yra ir tokiu mamu, taciau pastebejau kad paskutiniu metu jau kalba apie atskira apmokejima uz papildomus darbus, manau turime buti siek tiek reiklesnes darbdaviams, o ne vien tik sokt pagal ju dudele, tada manau ir poziuris i aukliu darba bus kitoks g.gif
Atsakyti
Sutartys,sutartys ir dar karta sutartys....kuriose bus surašoma ir apibrežiama viskas.Kas kur kokias pareigas atlieka,kokius namų ruošos ar kitus darbus atliekama,kokios pareigos iš abiejų pusės,kokia atsakomybė ir ataskaitos vyksta darbdaviui mėnesio,pusmečio ir t.t. laikotarpiu.Beabejo tos sutartys galioja,kai dirbama legaliai.
Net ir tokius dalykus reiktų apibrėžti,kaip neapkalbėjimas šeimos (nes man asmeniškai labai nepatiko,kaip narė Lukrecij@ darbdavę pavadino barakuda,kad ir nepaminint asmens duomenų,bet tai neetiška..taip pat ir iš darbdavio pusės įrašyti,kad asmens duomenų neskelbs viešai ir tik nusikalstamu atveju bus paviešinti duomenys pagal LR įstatymus jei tai leidžia.) Taip smulkiai sudarius sutartis mažiau bus nesklandumų ir nepasitenkinimo.
Ir aišku visur turi būti žmoniškumas ir supratingumas.Iš abiejų pusių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JM: 28 liepos 2012 - 13:05
4u.gif atsiprasau kad nepatiko ta barakuda, bet is tikro ji tokia ir yra, vedes vyras, ja islaiko, su visa prabanga, atskiru namu, kelionem ir t.t., na jei suprantat ka reiskia barakuda tai aiskint nereikia, o mamyte tikru tiikriausia barakuda, su kvalifikacija blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Lukrecij@ @ 2012 07 28, 19:27)
4u.gif atsiprasau kad nepatiko ta barakuda, bet is tikro ji tokia ir yra, vedes vyras, ja islaiko, su visa prabanga, atskiru namu, kelionem ir t.t., na jei suprantat ka reiskia barakuda tai aiskint nereikia, o mamyte tikru tiikriausia barakuda, su kvalifikacija blink.gif

Nieko tokio.Tiesiog asmeninių dalykų,o tuo labiau darbdavių asmeninių dalykų neaptarinėju nei viešai nei privačiai.Ir tai ne mano asmeninis reikalas.
Nors manau klientų turiu daugiau nei jūs,bet niekada ir niekur apie juos nei rašau,nei aptarinėju,nei kalbu.
Darbinė etika.Ji turi/privalo išlikti visur ir visada.Nesvarbu kas, kur ir kada ir kaip vyksta.
Atsakyti
Sutartis, nepatvirtinta notaro, tarsi ir negalioja, tačiau manau, kad ji tikrai drausmina abi puses, o įvykus kažkokioms labai bjaurioms istorijoms, būtų šioks toks "užsikabinimas" kalbant su teisininkais. Na, sutartis taip pat rodytų esant darbo santykius. Tokiu atveju paaiškėtų, kad įstatymų nepaiso nei šeima, nei aukl;ė..
Jeigu prisiminti temą, jau esu rašiusi, kad apie darbdavį tik gerai, arba nieko. Mus samdo vaikams prižiūrėti, o ne šeimos gyvenimo būdui vertinti. Jei mums atrodo, kad tėvų elgesys vaiko atžvilgiu vertas baudžiamojo kodekso, galime kreiptis į atatinkamas tarnybas, visa kita yra jų reikalas. Berods, nėra įstatymo, kuris draustų ir barakuda būti. Jei mums tai nepriimtina - pasišaliname, bet praneštri turime iš anksto.
Atsakyti
QUOTE(ramiai @ 2012 07 29, 11:53)
Sutartis, nepatvirtinta notaro.

Čia ką rimtai??? blink.gif Visame pasaulyje galioja net ir žodiniai susitarimai, o raštu tuo labiau, ir jokių notarų niekur nereikia (išskyrus teisines sutartis, numatytas įstatymo). Šiaip jau žmonės nežino, bet notaras netvirtina nei sutarties tikrumo nei jo turinio jis savo parašu tvirtina tik sutartį pasirašančių šalių PARAŠO TIKRUMĄ (beje tas pats dėl vertimų). Jei visi tai žinotų, nelakstytų pas juos dėl kiekvieno popiergaliuko "tvirtinimo". Pasidomėkite ar tikrai tokia sutartis teisme negaliotų? O jei pasirašytų dar ir liudininkas, kaip tada? g.gif
Atsakyti