Įkraunama...
Įkraunama...

Šeimininkų nuodėmių klausyklėlė

QUOTE(ramiai @ 2010 05 16, 15:32)
Sakyčiau - apie šeimininkus derėtų kaip apie mirusius: "arba gerai, arba nieko". Mus įsileidžia į savo namus, bet  neprivalo gyventi pagal mums patinkantį modelį. Nemanau, kad į auklės pareigas įeina primesti šeimai savo vertybes ir elgesio stilių. Kartais matau, kad jauna šeima pasielgia kitaip, nei padaryčiau aš, bet  laikau tai vertinga patirtimi man pačiai, manau, kad tie patirtis padeda geriau suprasti kitus žmones, net savo dukrą.
O šiaip: savo vaikystėje susidūriau su dviem auklėm - vieną išgrūdo po mėnesio, ji ilgai taškėsi purvais apie visą giminę, o antroji aukliavo  daugiau nei 6-erius metus, (maždaug 1961-1967) ištekėjo ir liko visiems laikams mylima, vadinama gimine, dalyvaujančia visuose šeimyniniuose suėjimuose... Lenkiu į tai, kad ta pati šeima vieniems gali atrodyti prasta, kitiems - puiki. Taip pat ir auklė...
0 Auklė bet kada gali  pasitraukti, jei situacija yra tikrai  žeminanti.
Tiesiog esu linkusi manyti, kad iš tiesų gerai auklei profesinė savigarba neleistų drabstytis bjauria nuomone. Galėtų kiekvienas žmogus, kai niekas nemato ir negirdi, pasielgti netinkamai, bet kaip jis pats  po to turėtų jaustis?



drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(ramiai @ 2010 05 16, 14:32)
Tiesiog esu linkusi manyti, kad iš tiesų gerai auklei profesinė savigarba neleistų drabstytis bjauria nuomone. Galėtų kiekvienas žmogus, kai niekas nemato ir negirdi, pasielgti netinkamai, bet kaip jis pats  po to turėtų jaustis?


drinks_cheers.gif gal ir nebuvau aš visai tobula auklė, bet man irgi būtų nejauku viešai savo nuoskaudas plauti, nors reiktų... aš kažkaip nujaučiau, kad į blogą pusę visa situacija linksta ir laiku pati pasprukau, bet kiek žinau sekančiai auklei pas tą mamytę blogiau baigėsi... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(ramiai @ 2010 05 16, 14:32)
Sakyčiau - apie šeimininkus derėtų kaip apie mirusius: "arba gerai, arba nieko".
0 Auklė bet kada gali  pasitraukti, jei situacija yra tikrai  žeminanti.
Tiesiog esu linkusi manyti, kad iš tiesų gerai auklei profesinė savigarba neleistų drabstytis bjauria nuomone. Galėtų kiekvienas žmogus, kai niekas nemato ir negirdi, pasielgti netinkamai, bet kaip jis pats  po to turėtų jaustis?


Ar neatrodo, kad taikote dvigubus standartus: vienu atveju turi būti profesinė savigarba, o kitu galima elgtis pagal principą: "Mano karvė - ką noriu, tą ir darau"? O jei auklei nepatinka, turi pasitraukti. Protinga auklė gerai apsižiūrės ir išsiaiškins viską per pokalbį (iš atrodo nekaltų klausimų) ir greičiausiai nebeateis, negu eis aiškintis santykių viešai, kaip kai kurios "šeimininkės".

O ši tema reikalinga tam, kad kai kurios galėtų pasižiūrėti iš šalies į save.
Atsakyti
Kazkokia keista reakcija g.gif ant aukliu oho kiek s.. raso kitose temose, o jei jau apie darbdavi tai jau gerai arba nieko blink.gif NEGRAZU (tada reiktu panaikinti visas temas apie blogas aukles)
Atsakyti
Matote, rašant apie blogas aukles, siekiama apsaugoti ne tiek tėvus, kiek vaikus, kurie patys ne visada turi galimybę apsiginti. O auklės suaugę žmonės ir matydami netinkamą šeimininkų elgesį bet kada gali apsisukti ir išeiti.

Nors asmeniškai man, netrukdo nei vienų, nei kitų aptarinėjimai. 4u.gif
Atsakyti
esu valandine aukle ir visokiu bajeriu nutinka,karatis sedziu ir galvoju......... g.gif paskutiniam poklabi sakau kad netoleruosiu kad vaikas man per veida trankytu<bande keli,bet galima vaika sudrausmint ar uzkalbet>,o mama sako ne nu tai aisku man taip pabandytu padaryt tai kai vozciau atgal g.gif <o mazius 3 su biskiuka>.daznai buna ateinu vaika parodo,pasko kur saldytuvas ir visai dienai iseina<nes labai skuba>-man tai nesunku,galiu ir ji pagamint bet sedziu ir mastau ka ponia zino apie mane varda?telefona?o palieka ne tik brangiauisa turta -vaika,bet ir visus namus <kartais tokiom neatsakingom palinkiu mintyse nudegti blush2.gif arba as esu paranojike smile.gif.kartais tenka priziuret mergyte 5metu,ir sutvarkyt namus tai sazingai paskysiu nervina ji mane nes vaiksto aplink ir aiskina ka turiu daryt<nespeju skuduro issiplaut o jau burbuliuoja kodel kambarys dar neisvalytas>,jei pasakau kazka tai jos atsakymas tau mano tevai moka tai linksmink mane <kol neblogai moka tai ir linksminu,bet.......>jei bandau snekt su tevais tai ju buna toks pat poziuris.radau skelbima cia jo istrauka:Apie darbo pasiūlymą:
Reikalavimai
Vyresnio anžiaus, mylinti vaikus, be žalingų įpročių, tvarkinga. Viską aptartume susitikus gyvai. p.s. be abejo-žmogaus duomenis patikrintume, sąlygų ir galimybių turime.
lotuliukas.gif vat tokie skelbimai labai prajuokina lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(slluota @ 2012 01 07, 13:03)
.radau skelbima cia jo istrauka:Apie darbo pasiūlymą:
Reikalavimai
Vyresnio anžiaus, mylinti vaikus, be žalingų įpročių, tvarkinga. Viską aptartume susitikus gyvai. p.s. be abejo-žmogaus duomenis patikrintume, sąlygų ir galimybių turime.
lotuliukas.gif vat tokie skelbimai labai prajuokina lotuliukas.gif


Kvaila rasyt skelbime tokias nesamones, kazin ka ir kaip patikrintu, i googla ivestu varda pavarde ar ankstesniam darbdaviui paskambintu? Ne, turbut juodajam aukliu sarase ieskotu biggrin.gif Bet ta manau daug kas padaro.
Jei rimtai zmogus turetu kazkokiu budu patikrint (nors nelabai isivaizduoju kokiu - detektyva samdytu? i policija skambintu klausti, i psichiatrines, priklausomybiu centrus? lotuliukas.gif ) tai manau "negrasintu" kad gali, o imtu ir padarytu. As net neskambinciau tokiems del darbo, toks jausmas kad busi persiokiajamas nuolat ir tavo rankine iskraustys per pirma susitikima doh.gif
Atsakyti
QUOTE(ramiai @ 2010 05 16, 13:32)
Sakyčiau - apie šeimininkus derėtų kaip apie mirusius: "arba gerai, arba nieko"
Kol dirbau-buvau 100% lojali savo darbdaviams.Netiko-tai jų reikalas,jų vaikas,kaip nori,taip auklėja.Jei prie mamos sudraudžiau auklėtinį,kad nečepsėtų valgydamas,o mama pasakė:bet juk taip daug skaniau g.gif -oki.Tegul.Bet praėjo daug metų,ir girdžiu atsiliepimus,kad su juo,jau dabar paaugliu,net giminaičiai sėda prie stalo labai nenoriai,nes jis ne tik čepsi,bet nemoka deramai naudotis įrankiais ir metro spinduliu apšnerkščia viską trupiniais,padažais,gėrimu...Aš manau,kad kaip auklė patyriau nesekmę...Kartais tenka būti aukle ne tik vaikams,bet pasitelkus psichologiją ir taktą,-ir tėvams
Atsakyti
QUOTE(Germinė @ 2012 01 08, 02:27)
Kol dirbau-buvau 100% lojali savo darbdaviams.Netiko-tai jų reikalas,jų vaikas,kaip nori,taip auklėja.Jei prie mamos sudraudžiau auklėtinį,kad nečepsėtų valgydamas,o mama pasakė:bet juk taip daug skaniau g.gif -oki.Tegul.Bet praėjo daug metų,ir girdžiu atsiliepimus,kad su juo,jau dabar paaugliu,net giminaičiai sėda prie stalo labai nenoriai,nes jis ne tik čepsi,bet nemoka deramai naudotis įrankiais ir metro spinduliu apšnerkščia viską trupiniais,padažais,gėrimu...Aš manau,kad kaip auklė patyriau nesekmę...Kartais tenka būti aukle ne tik vaikams,bet pasitelkus psichologiją ir taktą,-ir tėvams

nesusireikšminkit smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulėgraža: 08 sausio 2012 - 03:51
QUOTE(saulėgraža @ 2012 01 08, 04:50)
nesusireikšminkit smile.gif


Nematau čia jokio susireikšminimo.

Psichologija ir taktas labai praverčia, nors klinikiniais atvejais - kai vertybės skiriasi absoliučiai - belieka su tėveliais maloniai atsisveikinti po pirmojo susitikimo.

Gal ir nelabai atsiras juodasis tėvelių sąrašas, bet įvedus į google telefoną, adresą irgi šį tą sužinosite. Vieną kartą suradau, kad tuo adresu registruotos kelios įmonės, kurios buvo įtrauktos į skolininkų sąrašus, o skundai.lt galutinai išgrynino tokio darbo pasiūlymo situaciją. O galvos skausmo prevencijai paskaitykite tokių darbdavių mamų komentarus, jie nesunkiai padės įsivaizduoti ir jūsų santykių scenarijų.
Atsakyti
4u.gif
psichologu reikia buti butent tevams, nes tevai labai save susireiksmina, as moku pinigus-sok pagal musu dudele, seimos vertybes ir manieras beabejo reikia gerbti, taciau ir pagarbiai pasakyi savo pastebejimus bei pasiulymus taip pat, o su vaiku jei jis neperlepintas tevu ar kaip kitaip sugadintas galima visada susitart, juk ypatingai jiems reikalingas bendravimas, siluma ir rupestis, kad jaustusi saugus, o aukle turi negalvoti kiek gaus uz ta ar kita diena, o saziningai atlikti savo darba, bet pripazinkim kios eina ne uzsiimtisu vaiku o tik laukia pinigu ir neaukliauja bet tik priziuri, kad vaikas kur neuzsistatytu melynes, na jei dar saziningesne, tai pasiupins kad butu sausas ir sotus, taip kad klausimas yra labai subtilus g.gif
Atsakyti
Dziugu, kad atsirado ir tokia tema. Juk kaip teveliai viesai pasisako apie aukles, ju netobulumus ir ju tarpusavio konfliktus, tai kodel gi negalima ir auklem pasidalinti patirtimi apie buvusius darbdavius? Juk ivairiu seimu buna ir moterys irgi turi teise rinktis, pas ka eiti.
Dirbu aukle, kaip valandine, taip ir ilgesniam laikui. Patirties turiu daug, su ivairiomis seimomis teko dirbti. Bet kol kas, manau, man labai pasiseke-visos seimos ir visi aukletinukai buvo labai saunus, atidirbdavau be jokiu konfliktu ir nusiskundimu.
BET, pastebejau viena tendencija. Kai kurie teveliai megsta uzkrauti auklems ,apart vaiko auklejimo, visokiausius namu ruosos darbus. Ir tai, manau, neteisinga. Bent jau tada teveliai neturetu priekaistauti, kad vaikas yra tiesiog priziurimas, o ne auklejamas. Nes kai atejusi randi 2 aukstus suveltu kambariu, stirta indu ir skalbiniu sutvarkymui, apie koki sazininga auklejavima galima kalbeti?? Na, nebent esi supermoteris:))
Saziningiausia, jei ir mokama tokiais atvejais kaip uz du atliktus darbus, juk namu tvarkytojoms valandinis mokestis yra didesnis, nei auklem (bent jau uzsienyje taip yra, kur man ir tenka darbuotis bei gyventi). Aisku, jei tai prasymas palaikyti minimalia svara patalpose, kur su vaiku bunama bei virtuves sutvarkymas po maisto ruosimo, tai tada ok. Bent jau as pasimokiau, ir eidama darbintis aiskiai nustatau riba,uz ka man turetu buti primoketa, nes keleta kartu is vaiko auklytes tapdavau namu tvarkytoja:))
Na, sekmes visoms auklytems ieskantis darbo. O ir teveliams ieskant superaukles- kantrybes ir sekmes:)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnesa85: 09 sausio 2012 - 18:18