Įkraunama...
Įkraunama...

Šeimininkų nuodėmių klausyklėlė

4u.gif civiline teise toleruoja sutartis ir be notaro tvirtinimo, o jei dar atsiranda liudininku, tada isvis ieskovas abi puses gali daug pasiekt, priklauso kokia puse turi liudininka, taciau prioritetas lieka toje puseje kuri turi rastiska dokumenta nors ir be notaro, asmeniskai esu su tuo susidurus, todel drasiai galiu tai tvirtint smile.gif
Atsakyti
esu mama nesenai issirinkusi aukle. Kadangi auklyte dar nepradejo dirbti tai negaliu girtis savo pasirinkimu. Tiesiog skaitant daug minciu kilo.....Aukles darbas ir pati situacija yra labai sudetinga. Klausimas kiek aukle turi inesti savo o kiek prisitaikyti prie tevu vertybiu taip pat labai subtilus. O tiesa kazkur per viduri turbut.
Galiu tik pasakyt, kad kaip darbdavys padekojau visoms kandidatems, kurios kalbejo - "as jau sito tikrai nedarysiu, iskart pasakau" "mama norejo taip, o as padariau va taip" " vaikas mane pamato ir tevu nebereik, is karto lekia pas mane" "as visa savaite vaika gydziau, apgydziau, o po savaitgalio vel man ji serganti atidave" ir tt ir pan. Nenorejau zmogaus su "valdisku" poziuriu i darba. tikrai nenoreciau sutarties kur butu surasyta kiekviena smulkmena. Tiesiog as savo darbe stengiuosi, dirbu ka reikia, tokio darbuotojo ir pas save noreciau. Taip pat stengiausi rinktis zmogu, kurio vertybes, gyvenimo filosofija ir poziuris i vaikus daug maz sutampa su mano - tikrai neturiu tikslo isaukleti aukle pagal savo seimos vertybes. Na ir nesikvieciau i pokalbi tu, kuriu pirmas ar antras klausimas buvo - o kiek mokesit.
ir galiu pasakyt deja deja bet pagal siuos kriterijus atkrito visos aukles su patirtim....Na kiek teisingas mano pasirinkimas laikas parodys....
del sutarciu ir legalumo....visi manau zino kad aukles darbas be soc garantiju....aukles atlyginimas vilniaus mieste yra apie 1000-1500lt. Ar daug tevu isgaletu moketi tokia suma ir dar mokescius? mano vyras pvz gauna 2000lt. Daugiau nei puse atlygio nueis auklei. Mums tai tikrai didelis isipareigojimas....i darzeli nepatenkam, o ir dukryte dar maza, be to jei sirgs aukles vistiek reikes...
Atsakyti
QUOTE(Germinė @ 2012 01 18, 00:48)
Bet juk ne kartą pasakojau,kad aptarėm.Svarbiausia vaikas,daryti nieko nereikės,buitis nesvarbu.Prioritetas vaikui...Pašildyti pietus,pusryčiams išvirti košę,ar pakepti blynuką...O paskui prasideda:per pietų miegą išplauk grindis(200 kv.m.)Padaryk vakarienę,sudėk skalbinius ir pakrauk į skalbyklę kitą partiją.Aišku,išdžiaustyk.Išlygink savaitės skalbinius  doh.gif Daug metų dirbau su vaikais,turiu savų.Bet nepažįstu nei vieno,kuris pokaičio miegotų bent 7 val...
Šiaip man nesunku atlikti ruošos darbus.Net patinka.Tada jaučiuosi savesnė,tarsi šeimos dalis.Bet kartais toookie reikalavimai... doh.gif

as pati mama ir samdausi auklyte. bet man baisu klausytis kad tevai užkrauna tiek darbu nesusiusiu su aukles darbu. nereikia nusileisti ir zinoti ka jus turite daryti ir uz ka jums mokama. man yra jau nepatogu jeigu as aukles turiu paprasyti vaikui iskepti kokiu blynu... nors jeigu aukle leidziasi kad jai uzliptu ant galvos tai jau jos beda ...

QUOTE(Lukrecij@ @ 2012 07 28, 21:27)
4u.gif atsiprasau kad nepatiko ta barakuda, bet is tikro ji tokia ir yra, vedes vyras, ja islaiko, su visa prabanga, atskiru namu, kelionem ir t.t., na jei suprantat ka reiskia barakuda tai aiskint nereikia, o mamyte tikru tiikriausia barakuda, su kvalifikacija blink.gif


na is esmes manau jog aukles neturetu jaudinti kokia yra mama ar tevas jeigu jie gerai elgiasi su savo vaiku, o jeigu su vaiku blogai elgiasi tada jau reiketu ieskoti pagalbos.

o seip man labai geda uz tevus kurie bando atsisesti auklei ant galvos.
seip as esu sudetingo charakterio mama ir maniau kad aukle susirasti man bus labai sunku. bet dabar kartais man lengviau buna palikti vaika su aukle nei tarkim su anyta . cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fabula: 10 rugsėjo 2012 - 12:28
QUOTE(Fabula @ 2012 09 10, 11:21)
man yra jau nepatogu jeigu as aukles turiu paprasyti vaikui iskepti kokiu blynu...

Auklės VIENA IŠ PAREIGŲ patiekti vaikui maistą-naminį,jos pagamintą ir šiltą,o ne pašildytą mikrobangų krosnelėje ar mamos iš ryto pagamintą ir laikytą po "pagalvę".
Čia ne paprašyti reikia,o tiesiog atlikti savo pareigą mirksiukas.gif O jei nepatogu tai galima maistą mamytei pagaminti pačiai ryte,lavinti vaiką vakare(o auklė tiesiog prižiūrės vaikelį)žaislus po žaidimų irgi susitvarkyti vakare mamytei ir t.t. ir t.t. bet tada klausymas....ką veiks ir kokios pareigos auklės g.gif prievaizdo,sergetojos rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(JM @ 2012 09 11, 20:50)
Auklės VIENA IŠ PAREIGŲ patiekti vaikui maistą-naminį,jos pagamintą ir šiltą,o ne pašildytą mikrobangų krosnelėje ar mamos iš ryto pagamintą ir laikytą po "pagalvę".


jau tik nereikia doh.gif galima pagalvot, kad pacios mamos vaikams maisto nei mikrobangej sildo, nei po pagalve laiko. Ir kur taip rasoma, kad AUKLES PAREIGA pateikt namini maista unsure.gif Nebent patys tevai su aukle tai sutaria, bet kitu atveju tikrai jokie istatymai/potvarkiai/nutarimai ar dar biesas zino kas to nenurodo.
Atsakyti
QUOTE(JM @ 2012 09 11, 21:50)
Auklės VIENA IŠ PAREIGŲ patiekti vaikui maistą-naminį,jos pagamintą ir šiltą,o ne pašildytą mikrobangų krosnelėje ar mamos iš ryto pagamintą ir laikytą po "pagalvę".
Čia ne paprašyti reikia,o tiesiog atlikti savo pareigą mirksiukas.gif O jei nepatogu tai galima maistą mamytei pagaminti pačiai ryte,lavinti vaiką vakare(o auklė tiesiog prižiūrės vaikelį)žaislus po žaidimų irgi susitvarkyti vakare mamytei ir t.t. ir t.t. bet tada klausymas....ką veiks ir kokios pareigos auklės g.gif prievaizdo,sergetojos  rolleyes.gif

auklės pareiga - auklėti ir prižiūrėti vaiką. už papildomas pareigas - maisto gaminimą ir pan. reikia ir atsiskaityti papildomai.
Atsakyti
QUOTE(JM @ 2012 09 11, 21:50)
Auklės VIENA IŠ PAREIGŲ patiekti vaikui maistą-naminį,jos pagamintą ir šiltą,o ne pašildytą mikrobangų krosnelėje ar mamos iš ryto pagamintą ir laikytą po "pagalvę".
Čia ne paprašyti reikia,o tiesiog atlikti savo pareigą mirksiukas.gif O jei nepatogu tai galima maistą mamytei pagaminti pačiai ryte,lavinti vaiką vakare(o auklė tiesiog prižiūrės vaikelį)žaislus po žaidimų irgi susitvarkyti vakare mamytei ir t.t. ir t.t. bet tada klausymas....ką veiks ir kokios pareigos auklės g.gif prievaizdo,sergetojos  rolleyes.gif


Pamiršote įdėti nuorodą kur tos pareigos nurodytos. Ar darželiuose irgi auklėtojos maistą gamina? Kaip iki šiol tai niekam neatėjo į galvą?

Save nuvertindama iki vaikų žaislų tvarkytojos ir maisto gamintojos - labai pralošiate, juk visame pasaulyje auklių pagrindinis darbas yra ugdyti vaikus, lavinti juos ir mokyti pagrindinių socialinių įgūdžių, kurie pravers vėliau vaikų gyvenime. O maistą gamina vaikų mamos arba namų virėjos. Tik Lietuvoje tam tikriems protinguoliams kilo mintis sutaupyti - pasisamdyti vieną mažiausiai trims kampams, kuri ne tik bus auklė, bet ir virėja, namų tvarkytoja ir dar kas sugalvos. Aišku, jei yra susitarimas su šeima ir auklės noras, ji gali gaminti vaikui, bet tai NĖRA IR NEGALI BŪTI VIENA IŠ PAREIGŲ.
Atsakyti
Oje kokie ginčai dėl maisto gaminimo doh.gif Pareiga, ne pareiga - kur čia tragediją Jūs įžiūrit g.gif Man pvz. nepriimtina, kad mano vaikai kasdien valgytų šildytą maistą, kartais būna, kad valgo, bet labai retai, gal kartą per mėnesį, gal dar rečiau. Ir iš viso nepraktikuoju gaminti daugiau o paskui šildyti - gaminu vienam kartui. Ir man tikrai būtų nepriimtina, kad mano vaikai valgytų pvz. mano vakare išvirtą o per kitos dienos pietus pašildytą maistą. Tiesa sakant, ranka nekiltų išvirti ir dėti į šaldytuvą - vaikai turi valgyti šviežiai paruošta, o ne pašildytą maistą rolleyes.gif Aišku, yra visokių žmonių, pažinojau ir tokių, kurie džiaugėsi kaip pvz."kaip gerai, nebereiks vaikams pietų šiandien virti, prisikirto duonos su majonezu". Čia požiūrio klausimas, kaip kas nori, taip tas daro, o aš atsirinkinėdama auklę, iš karto įspėjau, kad maistą vaikams turės ruošt ji. Beje, labai skaniai paruošdavo mūsų auklytė ir vaikai skaniai ir sveikai valgė thumbup.gif ir lavinimui / auklėjimui ir laukui laiko tikrai užtekdavo smile.gif

Papildyta:
QUOTE(aushra1 @ 2012 09 12, 14:38)
Ar darželiuose irgi auklėtojos maistą gamina? Kaip iki šiol tai niekam neatėjo į galvą?


Jūs nepamirškite, kad darželiuose viena auklėtoja dirba su 15-25 vaikais g.gif Siūlote samdytis atskirai virėją vienam vaikui? lotuliukas.gif doh.gif
Vis tik siūlyčiau neieškoti kur surašytos auklės pareigos (beje, tokių Jūs ir nerasite, nes kiekviena šeima samdydama auklę susitaria kokios bus jos pareigos), o vadovautis sveiko proto kriterijumi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(smile_at @ 2012 09 13, 11:03)
Oje kokie ginčai dėl maisto gaminimo  doh.gif  Pareiga, ne pareiga - kur čia tragediją
Aš neįžvelgiu jokios,nes pati nemėgstu vakarykščio maisto.Ir darbe visad valgydavau su auklėtiniais,tuo pačiu juos pamokindavau elgesio kultūros.Bet pradėjus gaminti vaikui,labai greit prasideda prašymai:gal gali pagaminti daugiau,kad ir mums,tėvams,po darbo vakarienei liktų.Gal gali padaryt man savo firminius burokėlius-aš ant dietos.Gal tau nebūtų sunku pašaut pyragą,tau toks skanus gaunasi-mes vakare turėsim svečių,o aš po darbo nespėsiu.............................................................................................
Atsakyti
jei už maisto gaminimą mokama papildomai, aišku kad nereikia tragedijos daryti rolleyes.gif jei ne įdomu ar tokios dirbdamos pvz. inžinierėm ar gydytojom dar ir pietus šefui gamina. maisto gaminimas reikalauja ir laiko ir pastangų, todėl tai nėra auklės 'pareiga' rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(smile_at @ 2012 09 13, 11:03)
Oje kokie ginčai dėl maisto gaminimo  doh.gif  Pareiga, ne pareiga - kur čia tragediją Jūs įžiūrit  g.gif 

niekas tragedijos cia neiziuri, bet nereikia aiskinti, kad tai aukles pareiga ("VIENA IS PAREIGU" - citata), nes taip nera. Tai priklauso tik nuo tarpusavio susitarimo. Kaip ir kambariu tvarkymas, vyro marskiniu lyginimas ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(aushra1 @ 2012 09 12, 12:38)
Pamiršote įdėti nuorodą kur tos pareigos nurodytos.

Taip pamiršau bigsmile.gif ,na bet Jūs galite mano klaidą ištaisyti ir įdėti nuorodą su konkrečiomis auklės pareigomis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JM: 13 rugsėjo 2012 - 19:06