Įkraunama...
Įkraunama...

"Žolė"

O kodėl kvaiša? Labai įdomu būtų sužinot, nes apie savo vartojimą/nevartojimą nerašiau nieko smile.gif
Lietuva bijo visko, kas uždrausta. Staiga ir žolė - narkotikas, nes kažkas taip sugalvojo, ir šunys "koviniai", ir Šapras alkoholikas smile.gif O kaip galima turėti aplinkos nesuformuotą nuomonę apie dalyką, kurio nesi bandęs ir kuris niekam nekenkia?
Atsakyti
QUOTE(Arnolda @ 2013 04 20, 19:09)
biggrin.gif Aš jau geriau pati savąjam vietoj skarbonkės tą suktinę įkiščiau. "Priklausomybe" marihuanai yra mažesnė už priklausomybę kavai smile.gif Šiaip ta tema geras straipsnelis yra čia .
O vietoj to, kad nervingai apkalbinėtumėt saviškius, pabandykit ir pačios - blogiau nebus (Įrodyta!), o ir atsipalaiduosit. Niekas nekalba apie priklausomybę ar rūkymą pastovų. Tačiau bent žinosite, kodėl jūsiškiams tai patinka smile.gif Tik nusiteikit linksmai, nes nusiteikimas daro viską


dar delfi kaip mokslini saltini gal nurodyk.Ir tada visi be pasekmiu galesim naudot ir heroina, ir kokaina.
Atsakyti
QUOTE(baileys @ 2013 04 21, 02:30)
dar delfi kaip mokslini saltini gal nurodyk.Ir tada visi be pasekmiu galesim naudot ir heroina, ir kokaina.


Gal labiau pades visame pasaulyje pripazinto mokslininko knyga http://www.scribd.co...-Michael-Gossop

Siaip tai liudna skaityt niekuo nepagistas kategoriskas nuomones... Discovery turi isleide keleta filmu apie narkotikus, teko matyti ir Fox News televizijoje vykusius debatus apie MEDICININE kanape, bet ka as cia postringauju, kai is komentaru matyti, kad zmones is 15min.lt ir delfi.lt info semia, o google yra nezinoma paieskos sistema... Galeciau aibe nuorodu pridet, diskutuot, bet niekam neidomu. Normaliose valstybese tai vaistas, o bananu respublikose narkotikas... Kaip jausis zmones, kurie uz tai buvo tampomi po teismus, kai anksciau ar veliau bus galima nusipirkti vaistinej.

P.S. As ne uz kanape, as pries alkoholi, tabaka ir juodaja farmacijos pramone
Atsakyti
Jei priprasti galima prie elementorių motorikos variaciją, išvystyti tam tikrus refleksus, išsiugdyti valgymo įpročius, išsivystyti priklausomybę nuo cigarečių ar alkoholio; tai marichuana nėra išimtis, juolab, kad tai yra narkotinė medžiaga.

Keli faktai apie žolės vartojimą ir žmogaus organizmą.

Žolė suaktyvina smegenų veiklą.
Žmogus naudojasi ~10% savo smegenų, genijai ~12-15% (skirtingi šaltiniai, skirtingus skaičius pateikia)
Žmogaus kūnas fiziologiškai nėra pritaikytas tokiai smegenų apkrovai, būtent todėl suaštrėja pojūčiai apsirūkius (kūnas vibruoja, eina šiurpai, kvapai, skonis, lytėjimas intensyvesni, aštresni).
Kitaip tariant apsirūkius, individas naikina savo neuronus (silpnėja atmintis, sunkiau darosi susikaupti, mąstyti), o tuo pačiu žudo ir savo kūną (širdies darbą). Taip pat yra galimybė patirti insultą nuo per didelio informacijos kiekio, kuris tą akimirką sukasi galvoje; taip pat užspringti skrandžio turiniu, nes net ir minimaliai persirūkius, uoslė ir skonis gali tapti labai dideliais priešais.

Kuo remiuosi pateikdama šiuos faktus? Literatūra ir daugkartine patirtimi. Teko apsirūkyti n'tąjį kartą, kai netyčiom pamąsčiau, kodėl jaučiu vienus ar kitus pojūčius. Taigi ir išsiaiškinau. Nuo to karto nekilo mintis bandyti dar kartą. Jei jau taip norisi apsvaigti ar atsiriboti nuo realybės, verčiau nuvažiuoti į sodybą vidury miško kelioms dienoms, žymiai geriau.

Tiesa, medicininės kanapės neturi jokios gydomosios galios. Jos veikia morfijaus principu - slopina skausmą ir pralinsmina žmones, kurie jaučiasi nevilty dėl savo ligos. Kitka - tai svaiginimasis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo good4u: 23 balandžio 2013 - 16:06
QUOTE(good4u @ 2013 04 23, 17:04)
"
Tiesa, medicininės kanapės neturi jokios gydomosios galios. Jos veikia morfijaus principu - slopina skausmą ir pralinsmina žmones, kurie jaučiasi nevilty dėl savo ligos. Kitka - tai svaiginimasis.

"


Kaip neturi? O kas cia?

http://www.cancer.go...fessional/page4
http://www.lrt.lt/me...ekspresas?popup (apie kanapes nuo 12 minutes)
http://www.cancer.go...s/patient/page2

Galima butu vardint nemazai - daugelis veziu, glaukoma, astma, zvyneline, alshaimeris, apetito sutrikimai, migrena, skausmo malsinimas, autoimunines sistemos sutrikimai... Daznai isgirstu nuotrupas nauju atradimu, taciau jau nebeturiu priezasciu gilintis smile.gif
Vienokiais ar kitokiais budais vartoju 10 metu, dar 4-5 pries tai rijau literatura - reikejo argumentu zmogui serganciam veziu, o galu gale ir sau leidau pabandyt. Nesakau, kad vartoti yra geris. Ne. Zmonem, kurie niekuo nesisvaigina ir neserga - vartoti prasmes nera. Taciau renkantis tarp alkoholio ir augalelio - atsakymas yra 110% vienareiksmis. Gydantis nuo nepagydomu ligu nepabandyti sio metodo butu daugiau nei kvaila.
Nekalbu apie vartojima kasdien - po savaites-dvieju sutrinka atmintis, uzpuola apatija, dirbt sunku. Taciau net baisu pagalvot kas darosi su zmogum pagerus dvi savaites smile.gif Daznas zmogus numirtu po tokio maratono...
Per tuos 10 metu buvo ir keliu metu pertrauka, buvo ir savaite kasdien, buvo ir pusmeti i savaite po 2-3 kartus. Fizines priklausomybes tikrai nera. Psichologine - galbut, taciau ne subrendusiam zmogui, o paaugliui. Neveltui Virgin'o Branson'as kaip viena is savo noru minejo, kad sunaus pirmi parukymai butu ne su draugeliais, o su tevu. Atsisakyti? Tikrai galiu biggrin.gif Taciau kam to reikia? Sakykim jusu paprasytu atsisakyti kavos, sokolado ar cepelinu. Galima, taciau kam to reikia? Nerukes, ar rukes kelis kartus to nesupras. Saves, aplinkos, zmoniu, muzikos, kino, teatro, gamtos ir daugelio kitu dalyku suvokimas yra nuzenges toli, pradedi suprast kiek gali zmogaus smegenys, kiek zmogus aplink save nepamato. Apie zvengima parukius ar apsirukyma iki komos irgi nekalbu - nera jokios prasmes. Tame yra daug daugiau ir palyginti to su alkoholiu niekaip neimanoma. Taip, kaip neimanoma palyginti septynmecio meiles mergaitei suvokimo su suvokimu zmogaus, kuris savo meile jau ir palaidojo.
Neagituoju - viskas turi buti su protu ir saiku, taciau siulau nesmerkti tu gamtininku smile.gif. Smerkti nereiketu ir piktnaudziaujanciu alkoholiu - jiems reikia padeti. O gamtininkams net ir pagalbos nereik, nebent jie gali kazkam pagelbet wink.gif
Apie mirstancius neuronus - kapitali nesamone, tyrimai rodo priesingai. Po labai ilgo vartojimo atmintis ir smegenu veikla atsistato be jokiu pokyciu (ko nepasakysi apie alkoholi). Del insulto - nesigincysiu. Skaityt neteko, bet jausti, kad smegenim jau reikia ausinimo, teko nekarta smile.gif Taciau tai negresia pirmu vartojimu metu. O veliau tai jau moki valdyt emocijas ir megautis smile.gif O siaip tai yra aibe kartu irodyta, kad mirtina doze neegzistuoja - manau, kad insulto teorija kilo savarankiskai, kaip ir man smile.gif Teko matuotis pulsa, spaudima - pakyla, taciau normos ribose ir tik tada, kai jau buna "stipriai". Del skrandzio - prisigerus iki komos apsivemt ir paspringt imanoma, su zole tokiu dalyku negirdejau. Teoriskai lyg ir imanoma - maisto galima suvartot neitiketinus kiekius, bet niekad negirdejau, kad skrandi skaudetu, virskinimas sustotu ar pan.
Cia tik siaip, balsas tyruose. Google ir asmeniniuose potyriuose yra tukstancius kartu daugiau wink.gif

Atsakyti
Perfrazuosiu savo mintį. Perdirbtas kanapių gaminys yra naudojamas medicinoje, tačiau toli gražu nėra analogija tam, ką rūko pavieniai individai vakarėliuose.
Taip pat "medicininės" kanapės yra smarkiai kontroliuojamos ir daugelyje šalių vis tiek nelegalios (su išimtimis - Kanada, Olandija, Ispanija, Austrija, dar kelios šalys).

Pažiūrėkime kiek sveikatos apsaugai ir įvairiems tyrimams lėšų skiria kiekviena valstybė. Užteks pažiūrėti į trejetuką. Visos šios trys šalys ne itin linkusiuos propaguoti kanapes kaip medicininę priemonę. O tyrimų manau jau buvo atlikta pakankamai, kad būtų įsitikinta didesne žala nei nauda.

http://en.wikipedia....opment_spending

QUOTE
Taciau renkantis tarp alkoholio ir augalelio - atsakymas yra 110% vienareiksmis. Gydantis nuo nepagydomu ligu nepabandyti sio metodo butu daugiau nei kvaila.
Apie ką mes kalbame? Apie svaiginimąsi, pasimėgavimą ar teigiamą naudą organizmui? 110% neteisingas, visų pirma dėl to, kad apskritai nereikėtų nė vieno šių dalykų rinktis. Visgi, jei kalbame apie svaiginimąsi - abu dalykai žalingi (dirgina skirtingus organizmo sektorius, juos ardo); pasimėgavimas ir nauda - vyno taurė arba alaus bokalas kur kas malonesnis ir naudingesnis nei marichuanos suktinė. O gydantis nuo vėžio, kuomet organizmas ir taip vos gyvas dar parūkyti žolytės... na, čia jau susilaikysiu nuo komentarų.

QUOTE
Apie mirstancius neuronus - kapitali nesamone, tyrimai rodo priesingai. Po labai ilgo vartojimo atmintis ir smegenu veikla atsistato be jokiu pokyciu (ko nepasakysi apie alkoholi). Del insulto - nesigincysiu. Skaityt neteko, bet jausti, kad smegenim jau reikia ausinimo, teko nekarta  Taciau tai negresia pirmu vartojimu metu.
Man tų tyrimų nuorodas s'il vous plait; norėčiau pasiskaityti, nes girdžiu kažką visiškai naujo.

QUOTE
Del skrandzio - prisigerus iki komos apsivemt ir paspringt imanoma, su zole tokiu dalyku negirdejau.
Žolė paaštrina pojūčius, vienas iš pojūčių - uoslė ir skonis. Jei pradedi užuosti per stiprų kvapą (pvz. smilkalų) ar jaust per stiprų skonį, organizmas reaguoja neigiamai. Atsiranda refleksinis vėmimas, kurio metu yra tikimybė užspringti (prie to prisideda ne tik fizinė, bet ir psichologinė mirties fobijos būsena).

Jei jau tokios teigiamos žinios pas tamsta, kiek metų esate rūkius? Mano stažas 7 metai, esu rūkius dešimtis kartų. Kelis iš jų esu rizikavusi savo sveikata, tačiau to neužteko. Dar vienas iš jų buvo beveik lemtingas, po kurio daugiau noro rūkyt nebekilo. Taigi pradėjau realiai domėtis marichuanos poveikiu, pliusais/minusais ir ilgainiui padariau išvadą, kad prie šio dalyko prisiliesti neverta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo good4u: 24 balandžio 2013 - 09:38
Kaip matau mano nuorodu neskaitet ir neziurejot biggrin.gif Kaip gali naikint smegenis, jei ji atvirksciai - stiprina ir atstato rysius? smile.gif Turbut skaitete garsuji 8 desimtmecio eksperimenta, kuriuo remiasi ir siuolaikiniai "mokslininkai" - buvo atlikti tyrimai su bezdzionemis, uzdejo kaukes, paleido kanapiu dumus 10 ar 15 minuciu ir nustate, kad zuva smegenu lasteles, taciau nepaminejo, kad smegenu lasteles zude ne kanapes, o DEGUONIES TRUKUMAS biggrin.gif Atlikus normalius tyrimus, t.y. vartojant per skrandi, nebuvo nustatyta jokiu neigiamu pokyciu smegenyse, buvo nustatyta, kad stipriai suaktyveja rysiai tarp smegenu lasteliu. Internete yra moksliniu vizualizaciju su veikimo mechanizmu, pasistudijuokit, nes, kaip suprantu, vadovaujates fanatiskais tradicines medicinos saltiniais, kurie liepia vezininkam vartoti nuskausminamus opiatus, apetito atstatymui pirkti simtus kainuojancius vaistus ir saukia, kad alzhaimeris ir kitos baisios ligos yra negydomos. Medicinoje naudojamas THC, o ji ir rukoma ar kitaip vartojama svaiginimosi tikslais butent del siu raideliu. Taip, kad nebenusikalbekite, ir neisradinekit naujo cheminio elemento. Obuolys, bulve ar morka visam pasauly vienoda, gali skirtis skonis ir medziagu balansas, taciau tai esmes nekeicia. Apie svaiginimasi - isiskaitykit i teksta, aiskiai parasiau, kad JEI svaigintis, tai NE alkoholiu. Aiskiai parasyta, kad geriau apskritai nesisvaigint. Apie moksliniams tyrimams skiriamus pinigus apskritai reiketu nekalbet, nes vaistus kuria ne vyriausybes, o farmacija. Galima paskaiciuoti vejais paleistus pinigus kovai su niekuo nenusikaltusia gamtos dovana. Kaip farmacininkai gali daryt kanapes tyrimus, jei busimu vaistu niekas nepirktu,o uzsiaugintu ant palanges... Tik eiliniu entuziastu deka sis reikalas labai sunkiai stumiasi i prieki, nes finansines naudos is to negaus niekas. Kanape svaiginimuisi legali tik Olandijoj ir Vasingtono valstijoj. Kanada, JAV, Cekija, Slovakija, Olandija, Svedija ir dar bent 5 valstybes leidzia vartoti gydymui (tai turbut kazka apie gydomasias savybes pasako). Sios valstybes prisiverte nezaisti su farmacininkais i vienus vartus. Visoje ES, isskyrus Olandija ji yra nelegali svaiginimuisi, bet i kalejima uz 5 gramus sodina tik Lietuva, Latvija ir Lenkija, visur kitur tik pirstu pagrumoja. Kaip gali politikai viesai prabilti apie kanape kaip alternatyva alkoholiui, jei tai drastiskai sumazins alkoholio akcizo biudzeta - is kanapes akcizo nesurinksi, nes jos "pasigaminti" desimtis kartu paprasciau nei issivirti samanes. Galu gale paskaitykite knyga "Gyvenimas su narkotikais". Ne del to, kad ji ragina vartoti narkotikus, o del bendro suvokimo kas yra narkotikas, kokia zmonijos narkotiku vartojimo istorija, kokia itaka siuo klausimu padare geografiniai atradimai, religija ir dabartine politika. Kas liecia rizika vartojant si augala - ji tikrai yra, jei vartoji neaiskios kilmes produkta is cigonu taboro. Buna ir acetone mirkytos, buna ir su amfetaminu maisytos, buna pesticidais purkstos. Apie tokius produktus nekalbu, juk ir maista mieliau atsivezam is mociuciu, o ne is konteineriu rankiojam. Niekur nesu skaites ir girdejes, kad kazkas mirtu nuo perdozavimo. Yra paplites posakis - taip, yra mirtinas kiekis - 5 kg kanapes maisas uzkrites ant laboratorines peles biggrin.gif Galima diskutuot iki pazaliavimo, bet jus silpnai oponuojate - migloti isgyvenimai ir 0 faktu.
Atsakyti
Man atrodo štai čia ir turėtų pasibaigti mūsų diskusiją vien dėl šių dviejų priežasčių - pirma, tamsta pradėjo naudoti argumentum ad hominem (negražu); antra - jus kontraargumentuojate, net neperžvelgdamas jums pateiktų argumentų. Jūs kanapes vadinate nekaltu augalėliu (kažkur girdėta). Pateiktose nuorodose apie THC žiūrima iš mokslinės pusės, o jūs kalbate iš vartotojo pusės, tad jūsų diskusija yra dvilypė. Ginate marichuaną iš asmeninės perspektyvos pateikdamas argumentus iš visiškai kito sektoriaus. Tuo tarpu aš apie marichuaną kalbu tik iš sveikatos pusės pateikdama argumentus iš tos pačio mokslo sektoriaus ir iš daugkartinės asmeninės patirties, kuri nors daugeliu kartų atrodė maloni, užtat galutinės išvados vis vien buvo neigiamos.

Taigi, manyčiau šalys, kurios dešimtgubai investuoja į mokslo ir tuo pačiu medicinos tyrimus, turi pakankamą kompetenciją spręsti ar marichuana teikia daugiau naudos ar žalos. Jūsų nuorodas peržiūrėjau, lygiai taip pat galiu pateikti ir savų nuorodų:

http://www.webmd.com...and-its-effects

Paprastumo dėlei net išversiu kelis teiginius į lietuvių kalbą, idant būtų paprasčiau kolegai.
Šalutiniai poveikiai (fiziniai):

Tachikardija
Aukštas spaudimas
Didžiulis skysčių netekimas pasireiškiantis troškuliu
Lėtas reakcijos laikas

Šalutiniai poveikiai (psichologiniai):

Paranoja
Erdvės ir laiko nenuovokumas
Trumpalaikės atminties sutrikimas

Dabar užginčykite, jog šie pasireiškiantys simptomai yra klaidingi. Nemanau, kad sugebėsite, nes tuomet apskritai labai abejoju ar esate kada nors vartojęs marichuaną. Taigi, darant prielaidą, kad užginčyti jų negalite, tenka pripažinti, kad šie poveikiai daro pakankamai didelę žalą organizmui ir nusveria teigiamus šios medžiagos aspektus.

Citata:
QUOTE
Risks of Marijuana Use

The risks of smoking marijuana go up with heavy use. Although the link has never been proven, many experts believe heavy pot smokers are at increased risk for lung cancer.

Heavy marijuana use lowers men's testosterone levels and sperm count and quality. Pot could decrease libido and fertility in some heavy-smoking men.

Contrary to what many pot smokers may tell you, marijuana is addictive, at least psychologically. Even among occasional users, one in 12 can feel withdrawal symptoms if they can't get high when they want to. Among heavy pot smokers, the rates of dependence are higher.

Many experts also believe that marijuana is physically addictive. Symptoms of withdrawal from pot might include:

Aggression
Anxiety
Depressed mood
Decreased appetite


Kitas šaltinis, kuriame pasakojama ir apie tamstos stebuklingus gydymus nuo vėžio, ir apie imuniteto silpninimą, ir apie širdies sutrikimus, o taip pat ir psichikos žalą.
http://alcoholism.ab...ffects.-Lya.htm

Tiesa, ir nepamirškite patikrinti dar ir šio straipsnelio apie "nekaltą" augalėlį.
http://www.farmapedi.../Marihuana.html

p.s. Nuo šito aš net prunkštelėjau. Nuo kada pirminis šaltinis, t.y. patirtis, tampa miglotais išgyvenimais? Savo kūnu, savo sąmonė išgyvenau visą kanapių poveikį daug kartų. Norite pasakyti, kad tai yra niekinis argumentas? Galiu jums nuo A iki Z+ papasakoti visą šio nekalto augalėlio poveikio procesą. Taip kad jau pardon, bet mano argumentai kur kas svaresni, nes neigiamą asmeninę patirtį patvirtina literatūra. Kai tuo tarpu jūsų pozicijos apskritai nesuprantu šiuo klausimu. Rodos diskutuojate norėdamas tik laimėti diskusiją, o ne įrodyti vieną ar kitą faktą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo good4u: 24 balandžio 2013 - 13:01
biggrin.gif Prisesiu prie sios diskusijos savaitgali. Parankiosiu savo archyvus smile.gif Betkokiu atveju aprasete laikina poveiki, ilgalaikio ne, nes jo nera.

Sirdies ritmas padazneja susijaudinus, uzsiimant seksu, vaziuojant dviraciu ar begiojant, bet ar tai kenkia sveikatai?
Skysciu netekimas vyksta nuolat, ypac uzsiimant fizine veikla. Juk galima atsigerti.
Reakcijos suletejimas, na ir? Juk tik keliom valandom, o ne visam gyvenimui.
Paranoja, erdve, laikas, atmintis - taip, bet tik tas kelias valandas. Kokia ilgalaike zala?

Neskaitant vartojanciu kasdien.

Kalba eina apie saikinga vartojima 2-3 per menesi, ligoniams 10-20% "dozes" kasdien. Yra daug dalyku, kurie daromi kasdien kenkia sveikatai smile.gif Net ir apelsinu kasdien valgyti negalima smile.gif, o pvz. suvalgius 12 zaliu bulviu zmogus mirsta wink.gif

Kanapes dumuose, kaip ir betkokiuose dumuose yra daug nuodingu medziagu, jos kenkia sveikatai. Bet jei jau apie sveikata, tai yra tokie budai kaip maistas, garinimas, spiritiniai lasiukai.

Jus gal ta knygele pavartykit. Ypac izanga (ten suvardinti zmones, prisideje prie tos knygos), zodzio "narkotikas" reiksme, narkotiku istorija, skyriu apie tabaka, alkoholi ir kanape. Tuomet diskusija taps kurkas racionalesne. Jusu literatura dazniausiai vadovaujasi savais tyrimais, kurie dazniausiai turi "kabliuku", tokiu kaip su tom kauketom bezdzionem.
Atsakyti
Na, tokį įžulumą retai kada dar bepamatau. Taigi, vardan smagios ironijos, pasiėmiau tamstos nurodytą knyga, kurią turiu savo lentynoje jau keletą metų. (Michael Gossop "Gyvenimas su narkotikais").

Skyrius "Fizinė kanapių vartojimo žala", "Psichologinė žala" bei "Eskalavimo teorija" (psl. 186-196) jau pats pasivartysite, jeigu spėjote pamiršti ką apskritai reiškia narkotikas ir jo poveikis organizmui; o iš skyriaus "Kanapė medicinoje" (psl. 197) aš pateiksiu jums keletą ištraukų:

QUOTE
Glaukoma yra akių liga, kurią sukelia padidėjęs akispūdis, galįs sutelti progresuojantį apakimą. Amerikoje buvo atlikta bandymų, kurių metu glaucoma sergantys pacientai buvo gydomi vaistais THK pagrindu - fluidų spaidmas akyse sumažėjo daugiau kaip trečdaliu. Vaistai, gaminami kanapės pagrindu,taip pat naudingi gydant vėžį.


Pabrėžiu dar kartą - vaistai, medikamentai ar kitos medžiagos turinčios THK elementą gali būti pritaikytos medicinoje. Žolė a.k.a. ganja, vartojama kasiakų, blunt'ų ar bong'ų pavidalu, medicininiu požiūriu neturi jokio teigiamo poveikio. Tai ir buvo mano mintis išsakyta pačioje pirmoje žinutėje. Jūs tamsta teigėte, kad marichuana nėra neigiamas dalykas (supraskit, teigiamas), o argumentavote tuo, kad THK yra naudojamas medicinoje. Tai pardon, apsispręskite apie ką jūs kalbate ar apie žolės vartojimą kasiakų pavidalų per plaučius, ar sintezuotą THK medikamentų pagrindu. Nes aš kalbėjau tik apie kasdienę marichuaną, kuri naudos neduoda jokios, o žalą daro milžinišką. Analogija - jūs neapdirbtą naftos gaminį pabandykite įpilti į automobilio bakelį, pažiūrėsim kaip toli nuvažiuosite. Žinoma, jūs dar galite paminėti astmininkus, na.. manau XXI a. jau yra sveikesnių pakaitalų astmai palengvinti/gydyti.

Dabar šiek tiek daugiau informacijos ir kontraargumentavimas:
*Bet koks dirbtinis širdies apkrovimas (seksas, sprintas, dviratis) taip pat realiai kenkia sveikatai (apie atvejus kuomet sportininkus yra ištikę širdies smūgiai jau nemanau, kad verta minėti), tačiau yra vienas pranašumas - šiuos krūvius galime kontroliuoti. Tuo tarpu apsirūkę, širdelės taip paprastai nenuraminsime, kaip ir savo minčių srauto.

*Dėl skysčių - atsigerti galima, taip, bet tuo pačiu galima užspringti, nes fiziologiškai esame lėtesni, nepamatuojami savo judesių. O dar variantas, netinkamas skysčių pasirinkimas arba jų vartojimo tempas gali paskatinti atrijimą (ne itin malonus procesas)

*Teisybė, keliom valandom. Tai.. kam jas iš saves atimti? Gi galima prisigerti kaip kiaulei, juk tai tik keliom valandom, o po to vėl kaip agurkėlis. Galima daryti išvadą, kad jei neigiamas poveikis trunka tik kelias valandas, tuomet juk nieko tokio! Ergo (pardon už juodą humorą) prievartautojams savo aukas prievartauti yra taip pat visai nebloga tranzakcija. Juk tik keletą minučių ir baigta, tai tik laikina.

*Dėl psichologinės žalos ir tolimesnių padarinių: atmintis pradeda šlubuoti, ypač tų žmonių, kurie pastoviai vartoja marichuaną; mažėja koncentracija, dėmesys. Ilgalaikiams vartotojams atsiranda dirglumas, irzlumas (ne fiziologinė priklausomybė), o psichologinė - norisi paaštrinti pojūčius, gauti didesnę adrenalino dozę, paįvairinti rutiną.

Gal visgi kolegai reikėtų pačiam dar kartą peržvelgti šią knygutę? Nes susidaro įspūdis, kad matėte tik tas eilutes, kurias norėjote matyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo good4u: 24 balandžio 2013 - 20:49
QUOTE(Spaudike @ 2013 04 24, 12:01)
Obuolys, bulve ar morka visam pasauly vienoda, gali skirtis skonis ir medziagu balansas, taciau tai esmes nekeicia.


lotuliukas.gif užmušė šitas teiginys. Žolytę prilygino obuoliukui ir morkytei.

Ta pati vaistažolė, užauginta skirtingose vietose (net ir Lietuvos lygiu), turi skirtingą kiekį veikliųjų ir balastinių medžiagų. Jau nekalbant apie skirtingas to paties augalo rūšis - jose veikliosios medžiagos kiekis gali varijuoti, pvz., nuo 2 iki 30 procentų, gali skirtis ir kokybė. Lygiai taip pat sėkmingai gali skirtis ir balastinių medžiagų kiekybinė ir kokybinė sudėtis. Jeigu jos yra toksiškos, gaminant vaistus būna nurodytas maksimalus leidžiamas kiekis, kurio gamybos metu negalima viršyti. Kuriamos specialios technologijos, kaip išvalyti vaistingąją medžiagą nuo priemaišų, procesas griežtai kontroliuojamas. Kas nustatytą laikotarpį gamintojas turi pateikti saugumo duomenis; jeigu bus nustatyta, kad vaistas nesaugus, jį atšauks iš rinkos.

Ko tais abejoju, ar žolytės stumdytojai tiria savo paduodamos žolės kiekybinę ir kokybinę sudėti, ar pateikia vartotojams ataskaitą, kiek per, pvz., pastarąjį penkių metų laikotarpį jo pirkėjai turėjo sunkių ir lengvų šalutinių reiškinių, kiek iš jų per tą laiką numirė, pvz., nuo širdies ir kraujagyslių ligų...



Atsakyti
QUOTE
Žolė a.k.a. ganja, vartojama kasiakų, blunt'ų ar bong'ų pavidalu, medicininiu požiūriu neturi jokio teigiamo poveikio.


nesakyčiau taip. neabejoju, kad ir ta papraščiausia ganja gali padėti pvz, anoreksikėms, depresantams, mizantropams, nemigos kankinamiems ar šiaip žmonėms, kenčianties nuo anxiety (net nežinau, kaip išversti). Visiems šiems dalykams kaip ir būtų galima naudoti medicininę, tačiau veikia ir paprasta smile.gif Tačiau štai dozavimas tokiu atveju - probleminė vieta smile.gif

QUOTE
*Bet koks dirbtinis širdies apkrovimas (seksas, sprintas, dviratis) taip pat realiai kenkia sveikatai (apie atvejus kuomet sportininkus yra ištikę širdies smūgiai jau nemanau, kad verta minėti), tačiau yra vienas pranašumas - šiuos krūvius galime kontroliuoti. Tuo tarpu apsirūkę, širdelės taip paprastai nenuraminsime, kaip ir savo minčių srauto.


ne visus taip galime imti ir kontroliuot. pvz, kavos, vaistų poveikis, natūraliai pakilęs ar kritės spaudimas. juolab, nereikia žolės rūkyti taip ir tiek, kad širdis streikuotų.

QUOTE
*Dėl skysčių - atsigerti galima, taip, bet tuo pačiu galima užspringti, nes fiziologiškai esame lėtesni, nepamatuojami savo judesių. O dar variantas, netinkamas skysčių pasirinkimas arba jų vartojimo tempas gali paskatinti atrijimą (ne itin malonus procesas)


užspringti galima ir neparūkusiam tikrai biggrin.gif

QUOTE
*Teisybė, keliom valandom. Tai.. kam jas iš saves atimti? Gi galima prisigerti kaip kiaulei, juk tai tik keliom valandom, o po to vėl kaip agurkėlis.


Visiškai nesupranto sulyginimo su prievartavimu. Parūkydamas žmogus neskaudina jokio kito žmogaus aplink smile.gif O prievartaujant... Tai nesulyginami dalykai.
Jums atrodo, kad tos kelios valandos yra atimamos. Kitiems galbūt atrodo, kad tos kelios valandos yra tai, ko savaitės gale jie nusipelnė - be jokių rūpesčių, kelios valandos atsipalaidavimo, savęs ieškojimo ar pan.

aš nesakau, kad tai yra gėris, tiesiog sakau, kad tai nėra blogis. ir vis dar, jei reiktų rinktis tarp alkoholio ir žolės, rinkčiausi žolę.

user posted image

smile.gif
Atsakyti