Įkraunama...
Įkraunama...

Dekupažas 41

Mano patirtis dekupaže nėra didelė. Todėl norėčiau jūsų pagalbos. Labai patiko beicuoti dėžučių paviršių. Bet kai po paveikslėliu esantį plotą padažau baltai ir užklijuoju servetėlę, keičiasi ir dažų ir servetėlės spalva, beicas tiesiog lipa į paviršių. Gal galit ką nors patarti? Bandžiau lakuoti, bet poros sluoksnių nepakanka. Vis tiek spalva keičiasi. Ir pritapymai tada jau labai...hmm...ne tokie kokie turėtų būti. Tiesa, mano beicas gana tamsios spalvos.
Atsakyti
QUOTE(dera1 @ 2010 06 11, 18:00)
Mano patirtis dekupaže nėra didelė. Todėl norėčiau jūsų pagalbos. Labai patiko beicuoti dėžučių paviršių. Bet kai po paveikslėliu esantį plotą padažau baltai ir užklijuoju servetėlę, keičiasi ir dažų ir servetėlės spalva, beicas tiesiog lipa į paviršių. Gal galit ką nors patarti? Bandžiau lakuoti, bet poros sluoksnių nepakanka. Vis tiek spalva keičiasi. Ir pritapymai tada jau labai...hmm...ne tokie kokie turėtų būti. Tiesa, mano beicas gana tamsios spalvos.

paprasciausiai nedek beico toj vietoj, kur desi motyva smile.gif jei nori - apsibrezk ta vieta piestuku, padazyk baltai, klijuok motyva, o tada beicuok, arna beicuok ir palik vietos motyvui wink.gif
Atsakyti
efauto patarimas geras, tačiau įtariu, kad sekančiose operacijose bus problemų. Lakuojant, turiu galvoj. Jei jau beicas vandens pagrindu ir leidžia spalvą, leis ją, vadinasi, ir dažys viską lakuojant. Ir dar netgi pora trejetą kartų lakuojant leidžia spalvą. Gal vertėtų nubeicavus lakuoti ir tik tada dėti paveikslėlius? Įsivaizduokim, kad tokį daiktą pradedam dekoruoti (beicuotą ir lakuotą). Ką darytume? Sušiauštume švitriniu paviršių ir dekoruotume.
Vadinasi, taip ir galima elgtis.
Kita išeitis-servetėlės fragmentą, po kuriuo reiktų dažyti baltai, ištepti klijais (atsargiai, ne per daugiausiai) arba nupurkšti laku, išdžiovinti, o tada jau tokią "impregnuotą" servetėlę iš išvirkščios pusės tokiu apysausiu teptuku arba kempinėle padažyti baltai. Gerai išdžiovinti ir klijuoti jau kaip popierių (tepant klijais po paveikslėliu, tą vietą, ant kurios klijuosim, ir virš paveikslėlio.
Bet...Dirbant ant dažančio beico, jis vistiek dažys...Lakuočiau aš jį vis tik g.gif
Tiesa, pritapymai ant beicuoto paviršiaus taip pat turi savo specifiką, nes beicas turi skaidrumo. Manau, galima paeksperimentuoti, lengvai skiedžiant dažus, perėjimuose į juos įmaišant to paties beico reikiamu santykiu taip palaipsniškai pereinant į reikiamas spalvas. Ir, kaip sakiau, akrilą skiesti. Dengti tiek sluoksnių, kiek reikia geram rezultatui pasiekti, kiekvieną sluoksnį gerai išdžiovinant. Skiesti būtų tikslinga akrilo džiūvimą prailginančiu mediumu (skaidriu) arba, galiausiai, kad ir vandenuku.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bite: 11 birželio 2010 - 21:56
sutinku, bite. o kaip tas purskiamas lakas(sintetinis, akrilinis)? jis, manau, neleistu spalvos? nupurskus karta/du kartus, neleistu spalvos?
Atsakyti
Efauto ir bite, labai jums ačiū. Tada dar pasakykit štai ką : man tik dabar atėjo į galvą - kad beicas -vandens pagrindu. Lakus tepiau irgi vandens pagrindu, ir lako sluoksnių kiekio didinimas teigiamo rezultato neduoda. Tai man tiesiog reiktų gerai išdžiūvusį beicą užlakuoti spiritiniu laku, ir problema turėtų išsispręst. Ar teisingai mąstau? Ir dar -man ant lakuotų paviršių servetėlės labai jau sunkiai klijuojasi, nors ir pašiaušiu su švitriniu. Slidinėja kur nori. Ir atšoka vėliau. Kur ir ką netaip darau? Gal klijai netinkami? pas mane Artmanijos klijai-lakas.
Papildyta:
na va , kol mąsčiau ir rašiau jau efauto tą patį rašo
Atsakyti
Manau, gerai būtų ir purškiamas. Gal dar net geriau, Tu teisi. Tačiau po kelių sluoksnių reiktų pabandyti, ar jau nedažo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bite: 11 birželio 2010 - 21:58
QUOTE(bite @ 2010 06 11, 21:58)
Manau, gerai būtų ir purškiamas. Gal dar net geriau, Tu teisi. Tačiau po kelių sluoksnių reiktų pabandyti, ar jau nedažo.

as pati dariau dezute ir naudojau beica vandens pagrindu. ant dezutes virsaus dejau motyva is dovanu popieriaus, o tada aplink ji beica ir aisku, naudojau purskiama laka. tai uzteko poros sluoksniu ir jokiu beico perlipimu nebuvo. o gal nuo beico rusies dar priklauso? ar firmos, ji gaminancios?
user posted image
Papildyta:
QUOTE(dera1 @ 2010 06 11, 21:57)
Ir atšoka vėliau. Kur ir ką netaip darau? Gal klijai netinkami? pas mane Artmanijos klijai-lakas.

na, dar gali naudoti skaidru universalu grunta.

bite, pritapyti ir seseliuoti ant beico nebandziau, bet manau, kad aliejiniais dazais irgi galima piesti ant beico g.gif tik,speju, dziuvimo laikas bus ilgesnis. na, arba piesti ant purksto sluoksniu/dviem pavirsiaus akrilu wink.gif cia mano pamastymai tokie,kaip a daryciau smile.gif
Atsakyti
Mergaitės, ačiū jums labai už patarimus, bandysiu darbuotis.
Atsakyti
dera1, bandyk ir paskui parodyk wink.gif
Atsakyti
QUOTE(efauto @ 2010 06 11, 22:17)
as pati dariau dezute ir naudojau beica vandens pagrindu. ant dezutes virsaus dejau motyva is dovanu popieriaus, o tada aplink ji beica ir aisku, naudojau purskiama laka. tai uzteko poros sluoksniu ir jokiu beico perlipimu nebuvo. o gal nuo beico rusies dar priklauso? ar firmos, ji gaminancios?

bite, pritapyti ir seseliuoti ant beico nebandziau, bet manau, kad aliejiniais dazais irgi galima piesti ant beico g.gif tik,speju, dziuvimo laikas bus ilgesnis. na, arba piesti ant purksto sluoksniu/dviem pavirsiaus akrilu wink.gif cia mano pamastymai tokie,kaip a daryciau smile.gif


Nežinau, nuo ko priklauso, tačiau būna, kad labai dažo (gal labiau priklauso nuo spalvos intensyvumo)...
O aliejiniais dažais tai...kam? Imam akrilą ir pirmyn. Nelabai suprantu aliejinių dažų poreikio dekupaže. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(bite @ 2010 06 12, 17:39)
Nelabai suprantu aliejinių dažų poreikio dekupaže.  blush2.gif

na as cia galvoju, del geresnio dazu "kibimo" su beicu rolleyes.gif jei akrilas praleidzia spalva, tai gal aliejiniai dazai nepraleistu g.gif na bet cia tik pamastymai, kas butu, jeigu butu g.gif
Atsakyti
Ir aš turiu klausimą. Kokias programas naudojat redaguojant foto? Tarkim darant auskarus, skersmuo 5cm, noriu atsispausdinti paveikslėlį, bet nežinau, kaip nuotrauką padaryt tinkamo dydžio. ax.gif Nesakykit, kad su photoshopu, nes nemoku su juo naudotis biggrin.gif Gal yra kokių kitų programų? 4u.gif
Atsakyti