Įkraunama...
Įkraunama...

Pažyma apie nėštumą

QUOTE(Ikulia @ 2006 01 06, 11:15)
Labukas. Mane pacia itrauke tik 14-15 sav. Bet daktare sake, kad tai nelabai gerai, kad is ju reikalaujama, kad  nestuke.gif butu iskaitoje iki 12 sav. Kai tai realizuoti -  g.gif ,jei  nestuke.gif ateina tada kada jai norisi...


...arba, kai kyla itarimu (pvz. nera menesiniu >2 men., kaip kad mano atveju), nors apie nestuma net neitari... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(sainara @ 2006 01 04, 18:27)
Sveikos esamos ir būsimos mamos,
Norėjau pasitikslinti ar gydytojas išrašo kokią nors pažymą apie nėštumą, jei dar tik 12 sav.? Kadangi mano darbo sutartis terminuota ir pagal sutartį liko dirbti tik 2 mėn., o pas mane planuotas nėštumas. Nėštumo ir gimdymo atosotogos prasidėtų tik gegužę. Neturiu jokių savanaudiškų kėslų darbdavio atžvilgiu, tik dabar sukasi mintys kaip jam tai pranešti. Pagal DK, tai darbdavys turi gaut kažkokia pažymą, gydytoją apie jokią neužsiminė. Gal galite patart pas ka pirma kreiptis?

Ačiū už pagalbą! smile.gif


Pakalbėk su gydytoja, ji tikrai išrašys mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Muse @ 2006 01 06, 09:37)
Pagal istatyma nuo tos dienos, kai parodai pazyma, darbdavys nebegali atleisti is darbo. Pasakymas zodziu tos garantijos nesuteikia. Nors manau cia viskas priklauso nuo zmogiskuju santykiu darbe smile.gif
Mano darbdavys ir darbinė aplinka gana šlykšti, girdėjau, kad prieš mane dibusi mergina tapo nestuke.gif ir jai čia buvo sudarytos baisios sąlygos, tas pats kartojasi su manimi. Aišku aš gal gudresnė stengiuosi taip nepasiduoti.

Pažymą gavau, kai man buvo 10 sav, į įskaitą aš įtraukta 7 sav. Pati paprašiau, pažymoje parašė apie diagnozę- nėštumą ir parašė dar, kad pažyma išduota mano asmeniniu prašymu.

Musė labai teisi dėl vieno fakto (paryškinau)- jeiguyra įtarimas dėl darbdavio galimos padaryti kiaulystės, nesakykite žodžiu. GAUTĄ PAŽYMĄ SIŲSKITE REGISTRUOTU LAIŠKU IR IŠSAUGOKITE PAŠTO DARBUOTOJOS DUOTĄ KVITELĮ SU LAIŠKO NUMERIU. Man taip padarė darbo inspekcijos inspektoriai. O įsivaizduokit- aš pasiunčiau laišką registruotą, laukiu vieną dieną diriko reakcijos, laukiu kitą, nieko nevyksta, nuėjau pas direktorių paklausti ar jis gavo registruotą laišką. Sako negavau, sakau, aš pasiunčiau laiška su svarbiu dokumentu, eisiu aiškintis į paštą..... Pasirodo abu su buhaltere jie perskaitė tą laišką ir norėjo nuslėpti. Tada aš paprašiau įsegti mano laišką ir pažymą į mano bylą, nes jei tai nebus padaryta, tai kreipsiuos į atitinkamas instancijas. Tai va- oagrindinis mano kozeris ir buvo tas, kad laiškas registruotas, galiu įrodyti, kad jie jį gavo...

PRieš dvi sav prašiau atostogų, parašiau pareiškimą, Po savaitės slapta patikrinau bylą, mano pareiškimas nepatvirtintas, neįsegtas į bylą. Paklausiau direktoriaus, pasakė, kad neberanda to prašymo, buhaltere pasakė, kad išmetė....Pasakiau, kad atsiųsiu registruotu laišku- ir netikėtai prašymas atsirado.... Deja, jau dvi savaites kenčiu jų terorą, prideda darbų, elgiasi negražiai, priekaištauja dažnai, nors nėra pagrindo.... cool.gif vienu žodžiu- būkit atsargios su dabdaviais
Atsakyti
QUOTE(Cikadelė @ 2006 01 06, 12:56)
Mano darbdavys ir darbinė aplinka gana šlykšti, girdėjau, kad prieš mane dibusi mergina tapo  nestuke.gif ir jai čia buvo sudarytos baisios sąlygos, tas pats kartojasi su manimi. Aišku aš gal gudresnė stengiuosi taip nepasiduoti.

Pažymą gavau, kai man buvo 10 sav, į įskaitą aš įtraukta 7 sav. Pati paprašiau, pažymoje parašė apie diagnozę- nėštumą ir parašė dar, kad pažyma išduota mano asmeniniu prašymu.

Musė labai teisi dėl vieno fakto (paryškinau)- jeiguyra įtarimas dėl darbdavio galimos padaryti kiaulystės, nesakykite žodžiu. GAUTĄ PAŽYMĄ SIŲSKITE REGISTRUOTU LAIŠKU IR IŠSAUGOKITE PAŠTO DARBUOTOJOS DUOTĄ KVITELĮ SU LAIŠKO NUMERIU. Man taip padarė darbo inspekcijos inspektoriai. O įsivaizduokit- aš pasiunčiau laišką registruotą, laukiu vieną dieną diriko reakcijos, laukiu kitą, nieko nevyksta, nuėjau pas direktorių paklausti ar jis gavo registruotą laišką. Sako negavau, sakau, aš pasiunčiau laiška su svarbiu dokumentu, eisiu aiškintis į paštą..... Pasirodo abu su buhaltere jie perskaitė tą laišką ir norėjo nuslėpti. Tada aš paprašiau įsegti mano laišką ir pažymą į mano bylą, nes jei tai nebus padaryta, tai kreipsiuos į atitinkamas instancijas. Tai va- oagrindinis mano kozeris ir buvo tas, kad laiškas registruotas, galiu įrodyti, kad jie jį gavo...

PRieš dvi sav prašiau atostogų, parašiau pareiškimą, Po savaitės slapta patikrinau bylą, mano pareiškimas nepatvirtintas, neįsegtas į bylą. Paklausiau direktoriaus, pasakė, kad neberanda to prašymo, buhaltere pasakė, kad išmetė....Pasakiau, kad atsiųsiu registruotu laišku- ir netikėtai prašymas atsirado.... Deja, jau dvi savaites kenčiu jų terorą, prideda darbų, elgiasi negražiai, priekaištauja dažnai, nors nėra pagrindo.... cool.gif vienu žodžiu- būkit atsargios su dabdaviais

Vo blin, kokiu sunsnukiu buna...Tik paskaitydama apie tokius, suprantu, kad mano darbdavys ir darboviete - oaze wub.gif
Laikykis, Cikadele, bus ir tavo gatvej svente..
Atsakyti
QUOTE(Cikadelė @ 2006 01 06, 12:56)
Mano darbdavys ir darbinė aplinka gana šlykšti, girdėjau, kad prieš mane dibusi mergina tapo  nestuke.gif ir jai čia buvo sudarytos baisios sąlygos, tas pats kartojasi su manimi. Aišku aš gal gudresnė stengiuosi taip nepasiduoti.

Pažymą gavau, kai man buvo 10 sav, į įskaitą aš įtraukta 7 sav. Pati paprašiau, pažymoje parašė apie diagnozę- nėštumą ir parašė dar, kad pažyma išduota mano asmeniniu prašymu.

Musė labai teisi dėl vieno fakto (paryškinau)- jeiguyra įtarimas dėl darbdavio galimos padaryti kiaulystės, nesakykite žodžiu. GAUTĄ PAŽYMĄ SIŲSKITE REGISTRUOTU LAIŠKU IR IŠSAUGOKITE PAŠTO DARBUOTOJOS DUOTĄ KVITELĮ SU LAIŠKO NUMERIU. Man taip padarė darbo inspekcijos inspektoriai. O įsivaizduokit- aš pasiunčiau laišką registruotą, laukiu vieną dieną diriko reakcijos, laukiu kitą, nieko nevyksta, nuėjau pas direktorių paklausti ar jis gavo registruotą laišką. Sako negavau, sakau, aš pasiunčiau laiška su svarbiu dokumentu, eisiu aiškintis į paštą..... Pasirodo abu su buhaltere jie perskaitė tą laišką ir norėjo nuslėpti. Tada aš paprašiau įsegti mano laišką ir pažymą į mano bylą, nes jei tai nebus padaryta, tai kreipsiuos į atitinkamas instancijas. Tai va- oagrindinis mano kozeris ir buvo tas, kad laiškas registruotas, galiu įrodyti, kad jie jį gavo...

PRieš dvi sav prašiau atostogų, parašiau pareiškimą, Po savaitės slapta patikrinau bylą, mano pareiškimas nepatvirtintas, neįsegtas į bylą. Paklausiau direktoriaus, pasakė, kad neberanda to prašymo, buhaltere pasakė, kad išmetė....Pasakiau, kad atsiųsiu registruotu laišku- ir netikėtai prašymas atsirado.... Deja, jau dvi savaites kenčiu jų terorą, prideda darbų, elgiasi negražiai, priekaištauja dažnai, nors nėra pagrindo.... cool.gif vienu žodžiu- būkit atsargios su dabdaviais


Na, tikrai, kad darbdaviai doh.gif doh.gif
Besilaukdama pirmojo isejau i dekreta is privacios imones, ten irgi ne pyragai buvo, bet kaqi cia paskaiciau, tai oi, kaip skaitesi su manim... gerbe mane, nors darbus, aisku, pasidarydavau pati, nes ir jauciausi visa nestuma thumbup.gif tik tiek, kad imone buvo prasiskolinusi darbuotojams, tai paskutinius pinigelius atgavau, kai vaikiukui 2 men. buvo. ir dar kompensacija issireikalavau, kadangi imone likvidavosi... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sainara @ 2006 01 04, 18:27)
Sveikos esamos ir būsimos mamos,
Norėjau pasitikslinti ar gydytojas išrašo kokią nors pažymą apie nėštumą, jei dar tik 12 sav.? Kadangi mano darbo sutartis terminuota ir pagal sutartį liko dirbti tik 2 mėn., o pas mane planuotas nėštumas. Nėštumo ir gimdymo atosotogos prasidėtų tik gegužę. Neturiu jokių savanaudiškų kėslų darbdavio atžvilgiu, tik dabar sukasi mintys kaip jam tai pranešti. Pagal DK, tai darbdavys turi gaut kažkokia pažymą, gydytoją apie jokią neužsiminė. Gal galite patart pas ka pirma kreiptis?

Ačiū už pagalbą! smile.gif


Problema gali buti pas tave ta, kad terminuota darbo sutartis , nes pagal darbo kodekso 132 straipsni:

Darbo sutartis negali būti nutraukta su nėščia moterimi nuo tos dienos, kai darbdaviui buvo pateikta medicinos pažyma apie nėštumą, ir dar vieną mėnesį pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms, išskyrus šio Kodekso 136 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytus atvejus (kai priimamas teismo sprendimas ar darbuotojui atimama teise dirbti ta darba), taip pat laikinąją darbo sutartį pasibaigus jos terminui.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Velaura: 06 sausio 2006 - 15:04
O as skaiciau, kad net jei darbo sutartis terminuota, o nestuke pateikia pazyma iki termino pabaigos, tuometjos negali atleisti, net ir pasibaigus terminui g.gif Cia reiktu pasidometi dar. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Velaura @ 2006 01 06, 15:02)
Problema gali buti pas tave ta, kad terminuota darbo sutartis , nes pagal darbo kodekso 132 straipsni:

Darbo sutartis negali būti nutraukta su nėščia moterimi nuo tos dienos,  kai  darbdaviui  buvo  pateikta  medicinos  pažyma  apie nėštumą,  ir  dar  vieną  mėnesį  pasibaigus  nėštumo  ir gimdymo atostogoms,  išskyrus  šio  Kodekso  136 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytus  atvejus (kai priimamas teismo sprendimas ar darbuotojui atimama teise dirbti ta darba),  taip pat laikinąją darbo sutartį pasibaigus jos terminui.

Na ir kas? Laikinoji ir terminuota tai dvi skirtingos savokos. Nescios negali atleisti net jei jos sutartis terminuota, tai jau aiskinausi ir su juristais ir su darbo inspekcija.
Atsakyti
QUOTE(Muse @ 2006 01 06, 15:12)
O as skaiciau, kad net jei darbo sutartis terminuota, o nestuke pateikia pazyma iki termino pabaigos, tuometjos negali atleisti, net ir pasibaigus terminui g.gif  Cia reiktu pasidometi dar. g.gif

Taip ir yra ax.gif
Atsakyti
Sveikos,
norejau siokios tokios pagalbos biggrin.gif vakar pasiemiau is daktares pazyma apie nestuma (17 sav. siandien 4u.gif ) ir norejau paklaust ka man su ja daryt? dirbu valstybineje istaigoje 1 metus ir 2 men. gal neismes del to kad laukiuosi bet visgi reiktu apsidraust, nes cia visko gali prisigalvot:) darbe dar nieks nezino, todel nelabai turiu ko pasiklaust tokio dalyko g.gif kur ta pazyma det? nest generaliniam direktoriui? ar personalo skyriui?
Labai aciu jei kas padesit ax.gif
Atsakyti
Nežinau į kokį skyrių pas jus reikia nešti, bet pagal DK, darbdavys neturi teisės (tik išimtinais atvejais) atleisti nėščios moters, tuo labiau, jei tu nuneši oficialią pažymą tongue.gif Tuo labiau valstybinėje institucijoje. Jei reiks, rašyk, surasiu konkrečius DK straipsnius, kuriuose tai reglamentuota ax.gif Šiaip tai esu girdėjusi, kad valstybiniame darbe šioj srity problemų retai kyla, taip kad nesijaudink... Be to, pradirbai tikrai nemažai, juk ne bandomasis laikotarpis jau bigsmile.gif Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(bluse @ 2006 01 11, 09:21)
Sveikos,
norejau siokios tokios pagalbos biggrin.gif  vakar pasiemiau is daktares pazyma apie nestuma (17 sav. siandien 4u.gif ) ir norejau paklaust ka man su ja daryt? dirbu valstybineje istaigoje 1 metus ir 2 men. gal neismes del to kad laukiuosi bet visgi reiktu apsidraust, nes cia visko gali prisigalvot:) darbe dar nieks nezino, todel nelabai turiu ko pasiklaust tokio dalyko g.gif  kur ta pazyma det? nest generaliniam direktoriui? ar personalo skyriui?
Labai aciu jei kas padesit ax.gif


Gal tau nereikia jos niekam nest?.. ar Tu nuolatiniam darbui idarbinta, ar terminuota sutartis? manes nikeas nepraso, as niekam nenesu... ax.gif net privacioj, kai laukiausi, niekas tos pazymos neprase...
Atsakyti