Įkraunama...
Įkraunama...

Kepta duona prie alaus

QUOTE(harmonija... @ 2010 10 04, 19:19)
neskaiciau visos temos, gal kuri ir raset tokia gudrybe:

kaip duona itrinti cesnaku?

mane pamokino taip:
supjaustom duona gabaliukais(pirstukais), metam i fritiurine, kai rusva istraukiam ant ranksluostinio popieriaus, barstom druska.
Pasiruosiam kelias skilteles(pagal skoni) isspausto cesnako, dedam i puoduka su apie 40 ml vandens(na kad butu du kart daugiau vandens nei isspausto cesnako, ismaisom vandeni.
Tada beriam iskepta duona i maiseli. i ta maiseli pilam puodelio turini(vandeni su ismaisytu cesnaku) ir purtom, kratom, purtom, kratom. Kad kiekvienas gabaliukas paragautu vandenuko smile.gif as papurtau kokia minute, pasklaidau ir gana. Tada issiberiam duona i inda, nes butina istraukti is maisiuko- kitaip ji taps gumine, jei atves jame. O kai istraukiam ji buna traski, kieta.

man sutaupe daug laiko, kai apsviete prota...  thumbup.gif



Bet logiskai mastant ar gali duona buti traski jei pili vandeni? As irgi taip darau bet i maiseli dedu tik cesnaka be vandens.
Atsakyti
QUOTE(Jūračiukas2 @ 2010 10 05, 10:13)
Bet logiskai mastant ar gali duona buti traski jei pili vandeni? As irgi taip darau bet i maiseli dedu tik cesnaka be vandens.


vandens pora saukstu, o duonos buna pilnas "maisiukas nuo duonos", aisku daugiausia misinuko kliuna virsutiniams gabaliukams. Tokiu busu sunaudoju daug maziau cesnako nei trinciau rankomis, nes tokiam maisiukui pakanka 2-4 skilteliu cesnako. Jei palieki maisiuke, duona tampa gumine, ji dregna. O jei istrauki, tas vanduo isgaruoja ir buna nerealiai skanu.
Visi labai giria mano duona, vis praso iskepti per turistinius. Prikepu pilnus maximos maisus. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(harmonija... @ 2010 10 06, 11:43)
Visi labai giria mano duona, vis praso iskepti per turistinius. Prikepu pilnus maximos maisus.  thumbup.gif

blush2.gif nu man irgi sunku patikėt, kad vanduo pilasi blush2.gif bet reiks pabandyt kada 4u.gif
Atsakyti
Gal yra žinančių ir galinčių pasidalinti Forto dvare gaminamos žemaitiškos keptos duonos su surio padažu receptu? 4u.gif laaabai skani duonyte ir padažiukas ten smile.gif
Atsakyti
QUOTE(indrestat @ 2010 08 21, 00:51)
as kepu taip: prikepu duonos, dazniausiai "palangos" arba jai artimos ant aliejus, vartant pabarstau druska smile.gif  o padaza darau toki: i indeli dedu majonezo kedainiu be konservantu, ispaudziu skiltele nemaza cesnako ir tada dedu tarkuoto "dziugo" surio iki tokios tasios konsistencijos smile.gif  visi ima duonos gabaleli, kabina tirstoko padazo ir ragauja smile.gif  visada reikia gaminti papildomai ax.gif


As analogiskai darau, tik padazo mase dar susildau mikrobanginei, kad istirptu suris. Man sitas padazelis pats paciausias essen.gif
Atsakyti
QUOTE(S.N.A.S @ 2010 10 07, 22:32)
blush2.gif  nu man irgi sunku patikėt, kad vanduo pilasi blush2.gif  bet reiks pabandyt kada 4u.gif

geneali ideja, net nebuciau taip sugalvojusi thumbup.gif
man vistiek kepta duona yra skaniausiai su majonezu-suriu-cesnaku thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(harmonija... @ 2010 10 04, 19:19)
neskaiciau visos temos, gal kuri ir raset tokia gudrybe:

kaip duona itrinti cesnaku?

mane pamokino taip:
supjaustom duona gabaliukais(pirstukais), metam i fritiurine, kai rusva istraukiam ant ranksluostinio popieriaus, barstom druska.
Pasiruosiam kelias skilteles(pagal skoni) isspausto cesnako, dedam i puoduka su apie 40 ml vandens(na kad butu du kart daugiau vandens nei isspausto cesnako, ismaisom vandeni.
Tada beriam iskepta duona i maiseli. i ta maiseli pilam puodelio turini(vandeni su ismaisytu cesnaku) ir purtom, kratom, purtom, kratom. Kad kiekvienas gabaliukas paragautu vandenuko smile.gif as papurtau kokia minute, pasklaidau ir gana. Tada issiberiam duona i inda, nes butina istraukti is maisiuko- kitaip ji taps gumine, jei atves jame. O kai istraukiam ji buna traski, kieta.

man sutaupe daug laiko, kai apsviete prota...  thumbup.gif


Dievinu gumine kepta duona wub.gif butinai reiks bandyt thumbup.gif aciu aciu aciu biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
Na aš bandžiau su tuo vandeniu, tai nieko gero, man nepatiko, nes duona paliko tokia šlapoka. Aš paprasčiausiai taip pat suberiu česnaką ir duoną į maišelį, supurtau ir tada tikrai traški būna.
Atsakyti
Štai mano firminė duonytė, visų išgirta ir mėgiama. gero skonio paslaptis, nereikia dėti į mikrobangę, kad duona nesuminkštėtų thumbup.gif
Duona
Atsakyti
QUOTE(feminell'a @ 2010 11 17, 12:38)
Štai mano firminė duonytė, visų išgirta ir mėgiama. gero skonio paslaptis, nereikia dėti į mikrobangę, kad duona nesuminkštėtų thumbup.gif
Duona


O receptas kur?
Atsakyti
QUOTE(convict @ 2010 11 18, 17:21)
O receptas kur?

nieko ypatingo nereikia dėt. sūris, majonezas, česnakas, žiubsnelis druskos. ir kai iškepa duona viską sumaišyt gerai. kadangi duona būna karšta sūris pats savaime išsilydo smile.gif
Atsakyti
man labai skani tokia misraine:
kepta duona itrinta su cesnaku
suris
kiausinis
kumpelis
sv. agurkas
proporciju gal jau ir nerasysiu bet pagrinda sudaro kepta duona.Viska sumaisyti su majonezu
Atsakyti