Įkraunama...
Įkraunama...

Padėkit. Alkoholikas tėvas

Uzjauciu visas kam kliuvo tokia baisi dalia - tevas alkoholikas.
Apie saviski taip negaliu pasakyti jau kokius 15 metu. Bet uz issaugota gyvybe jis turetu ir dekoja mano mamai.
Kaip ir jusu mamos, maniske nesiskyre, nors kiek kartu as jai paskui sakiau, kad vietoj jos as buciau spjovus i viska. Jos pagrindinis motyvas buvom mes - vaikai. Kaip cia vaikai bus be tevo. Nesvarbu,kad ji pati mums teva ir mama atstodavo. O tevui rupejo mergos ir stikliukas (kol jaunas buvo). Kad atitolinti ji nuo pagundu issikelem i kita miesta, nors mama turejo ir gera darba ir gera varda.. Buvo ramu kokius 2 metus. Paskui vel prasidejo draugai ir taureles...
Mes, vaikai, suaugom, pradejau as savo teva "gyvenimo meiles" mokyti - jei tik girzdavo isgeres ir ant mamos rekdavo - gaudavo nuo manes atkirti (nezinau, labiausiai jis manes bijojo)..
Bet vienas dalykas isejo visiems i nauda (ziauriai skamba, bet tiesa) - mamai ziauriai sustreikavo sveikata - itare gydytojai vezi, dare operacija - ispjove 3 kg augli.. Dekui Dievui - ne piktybinis. Bet tevui tas kaip zaibu per smegenine - bailys jis, issigando, kad liks vienas, visiskai, nes musu su broliu meiles jis nenusipelne.. Ir po to laiko pradejo mazeti jo vaidinimai... sustreikavo ir jo sirdis - tai padejo galutini taska jo gerimui. Dabar netgi per sventes, jeigu isgeria kokia taurele - tai ir visas balius buna. Ir dabar anukes turi gera seneli (meiliai vadina ji dieduska).. Jis tikisi bent jau ju meile uzsitarnauti...
Galbut ne i tema as cia, bet niekada nekaltinau saves, kad JAM blogai, niekada negrauze sazine - visi mes likimo kalviai. O jeigu kazkam vietoj kalvio kujo pateko taurele - tai cia jo bedos (ypac, jeigu kito pagalbos nesiteikia priimti).
Stiprybes jums mergaites!
Rucelie - SAUGOK MAMA!!!! Kaip bebutu - tai svarbiausias zmogus pasaulyje!!! (bent jau is ju dvieju)
Atsakyti
Smalize, butent tai as ir stengiuosi labiausiai... o maniskiui nepadejo nei mamos vezys, nei jo paties sirdis... dabar kuo puikiausiai laisto savo stimuliatoriu...
Atsakyti
QUOTE (Mamytukas_Eve @ 2004 05 25, 10:53)
sveiki!

na,mano ne tevas alkoholikas.ir nezinau dar ar taip drasiai savo vyra galeciau pavadint tikru alkoholiku,bet zinau viena-jo potraukis alkoholiui gadina musu santykius stabiliai...
zodziu,yra taip-jis geria,ne kas diena,bet geria,ir tikrai nemazais kiekiais.uzsikabina-o tada jau davai....Jis,beje,barmenas:)kad ir kaip ten bebutu,neikas nepadeda-kalbek geruoju,kalbek bloguoju kiek nori,rezultatu nulis.O ir elgiasi jis isgeres nenormaliai,svyruoja nuotaika,as jo net imu bijoti.Esu jau 32savaites nescia,todel jo gerimas iki paryciu(gyvenam vieno kamb.bute)mane gasdina.Bijau del jo sveikatos,bijau ir del to,kaip viskas bus kai gims vaikutis.AS ji myliu ir palikt nesiruosiu,bet kaip issprest ta beda?gal kas turit panasios patirties?Dekui***

As esu visiska pesimiste siuo atzvilgiu (gal net labiau tiktu zodis realiste, nes viska patyriau savo kailiu).

Nenoriu taves skaudinti ir sugriauti visas viltis, bet tavo vyras grims vis giliau ir giliau, vis giliau ir giliau... Tavo perspektyva nekokia. Arba tu neistversi ir po keleriu metu issiskirsi, arba tapsi ziauri auka ir tavo vaikai forumuose guosis apie kenciancia motina ir savo bejegiskuma, siekiant istraukti teva is duobes. Yra ir trecias variantas. Bet tai jau isimtis.
Atsakyti
smurka

na,keisciausia,kad visa tai,ka man pasakei,as ir pati gerai zinau,ir nelabai ka naujo isgirdau,bet visviena nemanau,kad turiu jegu kazka keisti,o ypac dabar,kai liko vos 6-7sav.iki leliuko pasirodymo.as ji myliu,o meile jau toks dalykas,kuris privercia issijungtti smegenis ir veikti tiktai sirdi.gal kada nors tai praeis,gal ir ne,taciau zinau viena-pati kenciu,kol galiu,bet jei tai palies mano vaikus(busimus),as tikrai pasistengsiu kazka pakeist.As vis dar juo tikiu.Va kad ir vakar pasake-nebegersiu,pazadu ir as tikiu.Gal ir kvaila,bet pati esu ne karta suklydus ir gavus galimybe pasitaisyt,tai kodel gi jos neduot tam,kuri myliu labiau uz viska pasauly...?
Atsakyti
Kaip as tave, Rucelie, suprantu. Skaiciau apie tavo seima ir tiesiog drebejau, nes tai yra taip pazistama. Mano tevas negeria jau 10 metu, bet... Mano mama, sesuo ir as sergam. Ne alkoholizmu, bet alkoholiko artimojo sindromu (cia pati sugalvojau). Tevas dabar negeria, taciau jei jis nekelia mobilaus arba gryzta veliau mes namuose net nebesisnekam, bet viena kita is zvilgsnio suprantam:" o kas, jei Jis grys girtas?" Tevas gryzta, o mes i ji ziurim tirianciai, net nejausdamos bandom ji uostyti(aisku jam to neparodom). Dabar nebegyvenu su tevais, bet kiekviena karta kai gryztu namo (jie irgi gyvena kitam mieste), pergyvenu ta baisu nerima, o kas jeigu? Arba jei paskambina mama ir jos balsas koks nors ne toks, man eina siurpas-o kas jeigu? Man net sapnuose tevas girtas ir tai man yra pats baisiausias kosmaras.

Tave turbut domina kaip baigesi jo alkoholiko karjera? Is tiesu tai gal nuskambes neitiketinai, bet jis yra uzkoduotas. Turbut girdejai apie tai? Aisku, cia zmogui irgi reikia noreti paciam. Mes netikejom siuo budu, bet buvom jau isbande viska. Mama jau buvo apsisprendusi skirtis, susiradusi kita buta, kai tevui pasiule pabandyti ta buda. Siaip tevas buvo skeptiskai nusiteikes. Siam reikalui reikejo 10 dienu negerti, pamenu kaip mama registratorei sake: "jei jis isbutu 10 dienu-as jums neskambinciau". Tevas aisku neisbuvo, viena kart prisigere desimta diena, bet po to mama sulauke septyniu dienu ir neberizikavo.

Dabar viskas gerai. Aisku ne visiems tas padeda, as ir pati pries visokius burimo salonus, bet zinok, Rucelie, tai, kad istemptumet teva is to liuno nereiskia, kad bus ramu.

Siaip ta jausma gerai prisimenu,. kai myli ir nekenti. Baisu dabar prisipazinti, bet tada melsdavausi, kad jis kur nors susaltu, padarytu avarija ir pan. Atrode, kad jam lengviausia iseitis butu jo mirtis, nes vien nuo tos minties, kad pamatysiu savo teva kur nors su bomzais, nusivalkiojusi ir pan. man darydavosi silpna.

Atsakyti
QUOTE (Koste @ 2004 05 26, 14:58)
Siaip ta jausma gerai prisimenu,. kai myli ir nekenti. Baisu dabar prisipazinti, bet tada melsdavausi, kad jis kur nors susaltu, padarytu avarija ir pan. Atrode, kad jam lengviausia iseitis butu jo mirtis, nes vien nuo tos minties, kad pamatysiu savo teva kur nors su bomzais, nusivalkiojusi ir pan. man darydavosi silpna.

net siurpas nukrate perskaicius huh.gif Karta ir as mamai pasakiau, jog gal ir negrazu taip kalbeti, bet geriau butu jei jis mirtu. Pats issivaduotu ir mus isvaduotu. Nes tai, kaip dabar jis gyvena, gyvenimu negalima pavadinti.
Atsakyti
As kiek prisimenu savo vaikyste,tiek ir savo girta teva.Jis dabar taip pat girtokliauja,o ir toliau kankina motina.As labai norejau kad jie issiskyrtu,kad pas mus namie nebutu girto tevo.Norejau kad mama susirastu kita vyra,kad butu laiminga.
Baisu is tikruju kada zmogus gere ir kencia nuo to aplikiniai... unsure.gif
Atsakyti
Na šita tema tikrai labai skaudi...
Aš kaip ir kažkuri rašėt ta baisu vaizda neretai sapnuoju... ir labai apsidziaugiu, kad tai buvo tik sapnas...
baisu net pagalvoti... ir prisiminti...
mano tetis irgi serga ta liga... gal del to negaliu jo myleti tiek, kiek prideretu, nes labai jau daug skausmo man suteike, ypac, kai buvau mazesne... na, ner cia ko net rashyti, tos, kieno situacija panashi - labai gerai suprantat apie ka ash...

bet laime tame, kad jis dar yra protaujantis ir suvokia savo liga. Zinau, kad jis nenori grimzti i ta liuna ir del to pastaruoju metu uzgerimai pasitaiko itin retai... Reikalas tas, kad kaip smurka sake, jei nors liezuvio krashteliu paragauji alkoholio - ateitis 2 savaitem i prieki aishki...

Rucilei sunku ka ir patarti... man irgi teko 100 kartu kalbeti, aishkintis, bet tai yra liga ir pats zmogus, jei valios neturi toj vietoj, tai jis darosi nevaldomas...
O jei tu mama pasiimtum pas save ir teti paliktum viena kuriam laikui - aishku rizikinga del jo paties, bet gal jis bent kokia blaivumo akimirka susivoktu, kad gali likti vienas... ir bent jau leistusi gydomas?



Atsakyti
QUOTE (Meg @ 2004 05 26, 16:20)
Reikalas tas, kad kaip smurka sake, jei nors liezuvio krashteliu paragauji alkoholio - ateitis 2 savaitem i prieki aishki...

Prisimenu teva išgerusi, na max 2-3 kartus, jis gerdavo tik ypatingomis progomis, kada atvaziuodavo i svecius jo brolis. Dviese isgerdavo 1,5 litro, tada seniai uztraukdavo "Lietuva tevyne musu" - tevas tik linksmas, o jo brolis - gatovas wink.gif Tėvas turėjo puikų balsą, bet dainuodavo tik išgėręs - tai ir buvo vienintelis požymis iš ko galėjai atskirt jo neblaivų stovį.

Aš pats vienu gal du kartus po puse metų gėriau, ir nemažai, bet tai buvo sunkus laikas. Dvasiskai sunkus, bet iš tėvo paveldėjau tą linksmumą ir nė lašelio agresijos. gal kvailai jums pasirodys, bet pati negerianti voveraite man siulo alaus nusipirkt, pas drauga einant kokio snapso nusinest.... man tai - bendravimo dalis, kuri jei yra - gerai, jei ne - apsieinu ir be jos wink.gif

O toms, kurių tėvai geria sakau dar kartą: jei geria ir triukšmauja, nusiveskit kokį draugą ir tegul biški apdaužo šonus - padeda žinokite. Nesiduokit mamos skriaust.
Atsakyti
QUOTE (Koste @ 2004 05 26, 14:58)
Baisu dabar prisipazinti, bet tada melsdavausi, kad jis kur nors susaltu, padarytu avarija ir pan. Atrode, kad jam lengviausia iseitis butu jo mirtis, nes vien nuo tos minties, kad pamatysiu savo teva kur nors su bomzais, nusivalkiojusi ir pan. man darydavosi silpna.

Man irgi buvo metas, kai tikrai linkejau tevui mirties. As net savo gerianciam vyrui palinkedavau kartais geriau i avarija pakliuti, nei vel girtam grizti. Baisu prisiminus. Taciau dabar jau susitaikiau su tuo ir atskyriau, kiek tai yra imanoma, savo gyvenima nuo to. Aisku, vis dar jauciu nerima, kai skambinu tevui, ir didziuli palengvejima, jei rageli pakelia balivus ir galiu su juo pasikalbeti.
Atsakyti
QUOTE (Koste @ 2004 05 26, 14:58)
Siaip ta jausma gerai prisimenu,. kai myli ir nekenti. Baisu dabar prisipazinti, bet tada melsdavausi, kad jis kur nors susaltu, padarytu avarija ir pan. Atrode, kad jam lengviausia iseitis butu jo mirtis, nes vien nuo tos minties, kad pamatysiu savo teva kur nors su bomzais, nusivalkiojusi ir pan. man darydavosi silpna.

Man irgi kartais lenda tokios mintys - jau geriau jam kas atsitiktu... ir mes, ir jis buvom gerokai persigande, kai iki kritines ribos sustreikavo jo sirdis - tada mums pasake, kad atvezem ji paskutine minute... ir tas sirdies stimuliatorius kazkaip pradzioje labai sokiravo. as tikejausi, kad pakliuvus taip arti mirties, jis siek tiek susimastys - taip ir buvo... neilgam... man atrodo, jis VISISKAI neturi valios - o tai, su sia liga, yra pats blogiausias dalykas... taip, mes galim pasiimti mama ir issivezti - bet po savaites laiko jauciu ten mes rastume ne namus, o pamatus... ir dar reiktu eiti per visus miestelio "taskus" jo ieskoti... zodziu, tai ne iseitis. mes kazkada jau bandem kazka panasaus...
dabar jau kelinta diena jis negeria - mama, aisku, tikisi, kad jis pagaliau praregejo... nors as tikra, kad tai eilinis proto "uztemimas", praeisiantis su pirmi i namus uzsukusiu bomzu...
Atsakyti
Ruciele, o ka jis veikia kai negeria? Gal jei jis turėtų kokį malonų užsiėmimą tai ir negertų? Gal pabandykit paieškoti kas jį sudomintų (ne darbas, o hobi). Jei žmogus gali savaitę negerti tai dar jis ne toks ir beviltiškas tik reikai tą žmogų paskatinti.
Atsakyti