Įkraunama...
Įkraunama...

Vestuvių fotografai

QUOTE(DI @ 2011 03 01, 08:48)
Peržiūrėjau filmuką... neturiu prie ko prikibti. Nuotraukos gražios, spalvos taip pat... o ir JB gražiai žiūrisi.. Kažkaip nelabai matosi tai prie ko prikibo jaunieji.
O fotografui palinkejimas, neatidavineti raw failų smile.gif


nesu vestuvių fotografė, bet stebių šią rinką, man ji įdomi. todėl leisiu sau pasisakyti. paskui galės kas nors ištrinti kaip šioje temoje įprasta smile.gif

irgi nesuprantu, kurioje vietoje jaunieji daro visišką tragediją. kelios foto tiesiog puikios. jaunieji matyt nelabai atsižvelgė į aplinką, kurioje jie fotografavosi. didelėje dalyje nuotraukų aplinka nekokia, tad išspausti stulbinantį rezultatą, paremtą poros, nuotakos suknelės ir makiažo grožiu, nelabai įmanoma. pora labai graži, suknelė irgi, makiažas irgi, bet su aplinka ir fotografavimo vietomis padirbėta pernelyg mažai. tiesa, fotografo kaltė, kad nemažai foto yra muilas. o galbūt tik internete jos tokios? galbūt fotografas per mažai atsižvelgė į tai, kad fotografavimas prieš saulę gali likti nesuprastas iš kliento pusės? šituos dalykus kitą kartą matyt būtų naudinga aptarti su klientu iki absurdiškiausių detalių...

nors beveik dviejų tūkstančių kainos rezultatas, kurį pamačiau filmuke, man asmeniškai neatrodo tų pinigų šimtu proc. vertas.

tačiau neabejotinai pagarbos vertas yra nerijaus civilizuotas ir nieko nekaltinantis ir nedergiantis atsakymas. puiki pradžia konstruktyviam ir vakarietiškam bendravimui su klientais. sėkmės jam darbe ir nekartoti klaidų.

jauniesiems sėkmės mokantis ne tik PS, bet ir fotografijos meno subtilybių, kad jau tuo užsiėmė, nes PS - dar ne viskas.

tokia štai mano asmeninė ir neprofesionali nuomonė, atsiprašau, kad įsikišau biggrin.gif
Atsakyti
peržiūrėjau filmuką, normaliai mielai susižiūrėjo.

Jaunieji dažnai pamiršta, kad labai daug kas priklauso nuo aplinkos..nuo pačių jaunųjų fotogeniškumo, mokėjimo atsipalaiduot prieš kamerą mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2011 03 01, 10:03)
tiesa, fotografo kaltė, kad nemažai foto yra muilas. o galbūt tik internete jos tokios? galbūt fotografas per mažai atsižvelgė į tai, kad fotografavimas prieš saulę gali likti



spaudžiant filmuką iki vimeo reikalaujamo dydžio (jei nesusimoki jiems pinigėlių) - kokybė gerokai nukenčia, todėl tas "muilas" ir išlenda smile.gif


Esminę pamoką dėl "žalių" kadrų Nerijus jau gavo, belieka tik atidžiau rinktis klientus 4u.gif Sėkmės Jums 4u.gif
Atsakyti
Tokia issakyta neigiama klientu nuomone ir paties fotografo itin mandagus atsakymas, manau, jam kaip tik uzdejo dideli pliusa smile.gif as samdyciau biggrin.gif
Zmones norejo, kad visos iki vienos nuotraukos butu idealios, bet tuomet reikejo kazka is tu sesitukstantiniu samdytis. Be to, kiekvienas pazvelkime i save, argi esame jau visi tokie super perfect modeliai? kad is bet kurio kampo paziurejus viskas butu tobula.. o jeigu norima dar ir reportaziniu nuotrauku, tuomet reiketu gal ir patiems ta diena buti kaip manekenams, jau vien veido israiskom vaskinem be kitu emociju kaip tik sypsena 3x3

O siaip zinokit, mielos nuotakos, man kartais darosi jusu gaila... tas negerai, anas negerai, tas netobula, tas nepavyko... Kol jus pacios nepakeisit poziurio i tai, kokia svente yra vestuves ir ka jos reiskia, kokia verte isliekanciu prisiminimu galvoje, sirdyje, ir kokia - nuotraukose bei filmuotoje medziagoje, tol ir pyksites su visu pasauliu ir pacios su savimi.
Papildyta:
QUOTE(DI @ 2011 02 21, 14:15)
nes po 10-20 metų viskas kas jums liks tai tos nuotraukos.

Pasimastykit kiekviena, ar tikrai...
Nors dar pries kiek laiko ir pati sakiau, kad fotografas - esminis dalykas, bet kuo toliau, tuo akivaizdziau matau, kiek daug zmonems reikia padirbeti patiems su savimi, kiek daug reikia apmastyti, ka reiskia antra puse, su kuria einama prie altoriaus, ka reiskia kartu praleistas laikas, lydimas juoko ar asaru, dziaugsmo ar susierzinimo, ka reiskia ta pacia vestuviu diena susikalbejimas vien zvilgsniu... jeigu atkreiptumet demesi i tai, bet koks fotografas, net jeigu tai bus tiesiog svecias, padarys tokias nuotraukas, i kurias ziuredami jausit virpuliuka, nes zinosit net tai, apie ka ta akimirka galvojote... Ir tikrai po to nereikes uzsirasyt i photoshop kursus vien tam, kad "isgelbetumet" nuotraukas smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aridax: 01 kovo 2011 - 12:24
QUOTE(nerijusj @ 2011 03 01, 03:14)

I daugeli kitu klausimu geriau atsakys nuotraukos:
http://vimeo.com/20491300



Gal nuotraukos ir neblogos, bet kaip už 1800, tai prastai sakyčiau g.gif

Geras fotikas, susipirkta profesionali technika dar nieko nereiškia, jei žmogus nemoka profesionaliai ja naudotis
Atsakyti
QUOTE(mafijozė @ 2011 03 01, 13:30)
Gal nuotraukos ir neblogos, bet kaip už 1800, tai prastai sakyčiau  g.gif

Geras fotikas, susipirkta profesionali technika dar nieko nereiškia, jei žmogus nemoka profesionaliai ja naudotis

man įdomu ką ten tokio neprofesionalaus pamatėte nuotraukose smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mafijozė @ 2011 03 01, 13:30)
Gal nuotraukos ir neblogos, bet kaip už 1800, tai prastai sakyčiau  g.gif

Geras fotikas, susipirkta profesionali technika dar nieko nereiškia, jei žmogus nemoka profesionaliai ja naudotis


Et, tamsta, nesigaudote Jūs rinkoje.

Pažiūrėjau ir aš - Nerijus gal fotofilmų ruošt nemoka, bet nuotraukos išties nėra nei iš dalies tiek tragiškos, kiek čia skundėsi jaunoji, su visa derama pagarba.

Tai, matyt, vienas tų atveju, kuomet fotografui vertėjo rinktis klientus, o ne atvirkščiai - šią galimybę aš ir mano kolegos kiek per dažnai pamirštame. Štai ėmė ir apjuodino darbą gerai atlikusį fotografą. Šiuo atveju manai, kad jie patys sau susigadino rezultatą.

Pagarba Nerijui už kantrybę ir santūrumą.
Atsakyti
QUOTE(šalikas @ 2011 03 01, 14:30)
Et, tamsta, nesigaudote Jūs rinkoje.

Pažiūrėjau ir aš - Nerijus gal fotofilmų ruošt nemoka, bet nuotraukos išties nėra nei iš dalies tiek tragiškos, kiek čia skundėsi jaunoji, su visa derama pagarba.

Tai, matyt, vienas tų atveju, kuomet fotografui vertėjo rinktis klientus, o ne atvirkščiai - šią galimybę aš ir mano kolegos kiek per dažnai pamirštame. Štai ėmė ir apjuodino darbą gerai atlikusį fotografą. Šiuo atveju manai, kad jie patys sau susigadino rezultatą.

Pagarba Nerijui už kantrybę ir santūrumą.

Vat ir aš norėjau tą patį parašyt, tik susilaikiau... Gerai, kai atsiranda, kas nepagaili savo brangaus laiko 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(DI @ 2011 03 01, 12:39)
man įdomu ką ten tokio neprofesionalaus pamatėte nuotraukose smile.gif

man, kaip potencialiam klientui, jos nepatiko, tokio fotografo neužsakinėčiau. O kas liečia jaunuosius, tai jie atrodė puikiai

QUOTE(šalikas @ 2011 03 01, 13:30)
Et, tamsta, nesigaudote Jūs rinkoje.

Pažiūrėjau ir aš - Nerijus gal fotofilmų ruošt nemoka, bet nuotraukos išties nėra nei iš dalies tiek tragiškos, kiek čia skundėsi jaunoji, su visa derama pagarba.

Tai, matyt, vienas tų atveju, kuomet fotografui vertėjo rinktis klientus, o ne atvirkščiai - šią galimybę aš ir mano kolegos kiek per dažnai pamirštame. Štai ėmė ir apjuodino darbą gerai atlikusį fotografą. Šiuo atveju manai, kad jie patys sau susigadino rezultatą.

Pagarba Nerijui už kantrybę ir santūrumą.

Na gal ir nesigaudau, bet pati ieškojau fotografo, ne vieną mėnesį praleidau sėdėdama prie kompo ir spoksodama į skirtingų fotografų vestuvines fotosesijas. Ieškojau kuo optimalesnio varianto atitinkančio kainos ir kokybės santykį. Ir manau, kad radau, pati užsisakiau fotografus už 1800lt Aišku, galutinę nuomonę apie juos pasakysiu tik gavusi savo asmenines nuotraukas, tad reklamos kol kas čia nedarysiu ax.gif

Fotografą gerbčiau labiau, jei ne tik atsiprašytų už tai, kad nuvylė savo klientą, bet ir kompensuotų tai. Jum gal ir nesimato, bet aš matau, kad klientė anaiptol nėra iš tų isterikų klientų kurie reikalauja kažko, ko patys nežino, ko nori. Ji jaučiasi nusivylusi, netgi pradėjo lankyti fotoshopo pamokas. Pati dirbu aptarnavimo srity, ir čia niekada nebūna klientas neteisus, kad ir kiek jis išsikalinėtų (nešneku apie visiškai absurdiškas situacijas)... Visada išklausom klientą, kiek tai susiję su įmone, visada yra stengiamasi kažkaip atpirkti savo kaltę. Bet čia aš šneku apie didelę ir gerą vardą turinčią įmonę. O toks fotografo atsiprašymas tipo "atsiprašau, bet jūs patys kalti" - profesionalumo nepriduoda. Tikram verslininkui kiekviena kritika turėtų būt kaip dovana, kad žinotų, kur toliau tobulėti. Tai tiek
Atsakyti
QUOTE(mafijozė @ 2011 03 01, 16:03)
man, kaip potencialiam klientui, jos nepatiko, tokio fotografo neužsakinėčiau. O kas liečia jaunuosius, tai jie atrodė puikiai


Jei Jums nepatiko, kaip Jūs galite kalbėt apie profesionalumą ar neprofesionalumą? Šioms savokoms jokios įtakos neturi Jūsų skonis. Tai du nesusiję dalykai. Tai, kad darbai Jums nepatinka ir Jūs tokio fotografo nesamdytumėte nerodo, kad jis dirba neprofesionaliai - terodo, kad Jūsų skonis kitoks ir žinote, ko norite. Taip pat rodo ir šiokį tokį tiesmukiškumą ir savicentravimą. Jums nepatinka - tai ne fotografo kaltė, jis neturi niekam pataikaut. Kitiems patiks.


QUOTE(mafijozė @ 2011 03 01, 16:03)
galutinę nuomonę


Būtent. Nuomonę. Šiuo atveju ir Jūsų požiūris į kainą/kokybę yra nuomonė. Kiekvienam savo.

QUOTE(mafijozė @ 2011 03 01, 16:03)
Fotografą gerbčiau labiau, jei ne tik atsiprašytų už tai, kad nuvylė savo klientą, bet ir kompensuotų tai.


O taip, geniali mintis. Atsiprašau už šiurkštų sarkazmą, tačiau toks pasisakymas man kelia keistas mintis - galbūt visiems klientams vertėtų reikšt pagrįstą ar nepagrįstą nepasitenkinimą fotografo darbu? Gauni ir nuotraukas, ir kompensaciją, o jei aktoriniai sugebėjimai išties labai įspūdingi, tai dar ir pelno sau pasidaryt gali.
Dar kartelį kartoju - mano, kaip fotografo, akimis žiūrint darbai tikrai nėra net iš tolo tokie blogi, kaip kalbėjo gerbiamo Juškos klientė. Galbūt tai greičiau jos kompleksai? Žiūrėdamas fotofilmą neatkreipiau dėmesio į jokius spuogelius ar šiurkščius ekspozicijos nustatymus. Žaviems sutuoktiniams reikėtų džiaugtis bendru vaizdu, o ne nagrinėti-rakinėti kiekvieną veido trūkumą. Jie atrodo išties žaviai, laimingi. Lai ir būna laimingi, nejuodina prisiminimų apie savo gražią šventę.

Nerijus klientų, beje, nekaltina. Jis nuoširdžiai atsiprašė, vietomis pasiaiškindamas, bei, žiūrint globaliau, pripažindamas savo kaltę nepatenkinęs klientų lūkesčių. Tačiau užsakymo sąlygas jis, panašu, įgyvendino pilnai (išskyrus, galbūt, nuotraukų sutvarkymo terminus, juolab, kad smarkiau retušuojamos Jos buvo ne visos).

Stengiuosi, kiek įmanoma, į šią situaciją žiūrėti objektyviai. Taip ir reikėtų spręsti problemas, o ne remiantis savo skoniu ar simpatijomis.

P.S. Nerijus už kritiką taip pat padėkojo - paskaitykite žinutės pabaigoje.

Tokių nesusipratimų pasitaiko, deja. Klientai gauna ne tai, ko tikisi, tačiau tai nereiškia, kad rezultatas yra blogas, kad tai fotografo kaltė. Tik linkiu Jums, tamsta pašnekove, likti patenkinta savo rezultatais ir smagios šventės. smile.gif Taika.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo šalikas: 01 kovo 2011 - 15:45
QUOTE(šalikas @ 2011 03 01, 15:43)
Tik linkiu Jums, tamsta pašnekove, likti patenkinta savo rezultatais ir smagios šventės. smile.gif Taika.

ačiū smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mafijozė @ 2011 03 01, 16:03)
O toks fotografo atsiprašymas tipo "atsiprašau, bet jūs patys kalti" - profesionalumo nepriduoda. Tikram verslininkui kiekviena kritika turėtų būt kaip dovana, kad žinotų, kur toliau tobulėti. Tai tiek


Pritariu thumbup.gif Man tai nepatinka, kad ikelia nuotraukas be Sauliaus ir Alinos leidimo doh.gif
Atsakyti