Įkraunama...
Įkraunama...

Agurkų konservavimas

QUOTE(georgiana @ 2011 08 10, 21:36)
ai buna visko kai naujokels lenda kur nereik, susikalbesim ir daugiau neliesim 4u.gif
beje 4 arus su sake bulviu nuvariau, jau sliekai merguces sakes kokie dideli thumbup.gif
amaralka tai floroj daugiau lankos nei cai, taip kad kiekviena savo sona jamam, ypac artimos tisklui  smile.gif moderatores

Nu galima sakyt nieko nesupratau. Kol įkirtau, kad čia gal žemaitiškai? g.gif bigsmile.gif

QUOTE(amarrile @ 2011 08 10, 23:04)
Nu jo,gerai aš čia surašiau doh.gif  blush2.gif  blush-anim-cl.gif  alc.gif
Patikslinimas
Pasdyvinau,kad ir po penkiolikos metu praktikos galima susimauti,o ka kalbet apie naujokes. Aš tikrai senesne višta už jus,o ne naujoke,tad juokeli taikau ir sau,ir dar kitai,kuri išsidilgins tongue.gif  Žodzius tik kartais sudėstau netinkamai blush2.gif


Aš tai taip ir supratau, kad čia neasmeniškai, o bendrinis pavadinimas taikomas visoms nenusisekusioms. MAn nieko bloga nepasirodė schmoll.gif biggrin.gif
Atsakyti
Labas rytas biggrin.gif
Mergaitės niekaip nerandu jau peraugusių agurkų receptukų, labai reik, gal kas turite išsisaugoję help.gif
Atsakyti
mergaites viskas gerai su amarrile issiaiskinom pasikartosiu sekite receptu sudetis IDEMIAI ypac acto/acto esencijos sudetis, siulau is savo patirties neeksperimentuokite pacios kur kame ir kiek per daug smile.gif 4u.gif sekmes koncervavime ir rinkites jau patvirtintus receptus, beje man issaude Ules receptas sad.gif
Atsakyti
Labas rytas, as siandien velyva, geriu kavyte, vaisinu ir jus user posted image

vakar buvau sode parsiveziau 5 kibirus agurku. daug peraugusiu, tai tuos kurie mazi uzmarinuosiu su garstyciom koki 25 litrus, o tuos kur didesni tokie uzraugsiu, bus greitam valgymui. ir viskas marinavimai agurku bus baigti user posted image
negaliu nepasigirti, siemet nei vienas stiklainis nei pabalo, nei dangteliu ispute, nei issaude (tfu tfu tfu) tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif , negaliu atsidziaugti. Turbut patirtis savo daro, marinuoju jau 10 metu, tai siemte pirmi metai, kai nei vienas stiklainis nesugadintas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamkaa: 11 rugpjūčio 2011 - 07:11
Iš peraugusių agurkų aš visaga darau salotas žiemai. Receptas paimtas iš rusško saito, bet išbandytas ir jau trečius metus sėkmingai naudojamas. Pabandykit, gal ir Jums patiks. Mūsų šeimai labai patinka. Vadinasi "NIEŽINO SALOTOS":
Reikės:
2kg peraugusių agurkų( žievę geriau nuskusti)
2-3 dideles galvas svogūnų(kas nemėgsta, galima apsieiti ir be jų)
pundelį krapų
2 v.š. druskos
2 v.š.cukraus
9 v.š. acto
10 v.š. aliejaus.
Agurkus supjaustyti stambokais ritinėliais, svogūnus supjaustyti pusžiedžiais. Sudėti į didesnį puodą visus produktus ir sumaišyti. Leisti pastovėti apie valandą. Sudėti į švarius stiklainius ir sterilizuoti, kol agurkai pakeis spalvą. Tada uždaryti, apversti stiklainius, uždengti kokiu pledu ir leisti pilnai atvėsti. Laikyti galima bet kur.
Tiesa, toms, kurios nemėgsta arba neturi didelio puodo sterilizavimui (ir aš taip darau) yra lengvesnis būdas. Supjaustytus agurkus ir pastovėjusius apie valandą galima tiesiog puode pakaitinti, kol agurkai pakeis spalvą (tik neišvirti). Tai trunka beveik iki issiskyrusio skysčio užvirimo. Karštus dėti į sterilius stiklainius, užsukti ir uždengtus, laikyti kol atvės. Tas būdas paprastesnis ir greitesnis.
Atsiprašau, jeigu jau buvo toks receptas, bet , tai tikrai geras būdas panaudoti peraugusius agurkus.
Atsakyti
Man tai jie labai skanūs ,čia iš peraugusių agurkų
4 kg jau nuluptų agurkų (gali būti didesni nei marinavimui)
6 skiltelės česnako (geriau išspausto nei pjaustyto)
1 stiklinė cukraus
1 stiklinė aliejaus
1 stiklinė acto 9 proc. (nepilna)
4 šaukštai druskos.
Agurkus supjaustyti plonais griežinėliais. Įdėti kitus ingridientus, išmaišyti. Palikti 2-3 val. Paskui sutėti masę i stiklainius, pasterizuoti apie 10-15 min.
Gaunasi 10 puslitrinių stiklainių.
Kai dariau pirmą kartą, šeimyna įtartinai žiūrėjo į tai. Bet žiema pirmiausia juos ir suvalgė. Tai dabar darau kiekvienais metais.
Ir dar. Mano stiklinė turi 200 ml.
Skanaus
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2011 08 11, 09:00)

Tiesa, toms, kurios nemėgsta arba neturi didelio puodo sterilizavimui (ir aš taip darau) yra lengvesnis būdas. Supjaustytus agurkus ir pastovėjusius apie valandą galima tiesiog puode pakaitinti, kol agurkai pakeis spalvą (tik neišvirti). Tai trunka beveik iki issiskyrusio skysčio užvirimo. Karštus dėti į sterilius stiklainius, užsukti ir uždengtus, laikyti kol atvės. Tas būdas paprastesnis ir greitesnis.
Atsiprašau, jeigu jau buvo toks receptas, bet , tai tikrai geras būdas panaudoti peraugusius agurkus.

As taip ir darau drinks_cheers.gif Tik kad dar pridedu petrazoliu, krapu, papriku(salvotos is viso ciki piki), o druskos/cukraus/acto dedu is akies, pagal skoni, ragauju ir skaninu.
Atsakyti
Oi kaip jums ačiū už receptus. Mano tetulė apsidžiaugs ir pasirinks manau ką nors. Nes išvažiavo į kelionę, užsiliko neplanuotai ir va - peraugę agurkai 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Atidariau vieną stiklainį su garstyčiom ir turiu pasakyt nusivyliau verysad.gif agurkai susiraukšlėję ir sakyčiau sūroko skonio, žodžiu daugiau tokių nedarysiu šiemet. Galvoju, gal garstyčios per stiprios, bet aš jų ir taip pamažintą kiekį dėjau, nežinau kas blogai, žodžiu analizuoju klaidas g.gif
Atsakyti
QUOTE(Jolete @ 2011 08 11, 10:28)
Atidariau vieną stiklainį su garstyčiom ir turiu pasakyt nusivyliau  verysad.gif agurkai susiraukšlėję ir sakyčiau sūroko skonio, žodžiu daugiau tokių nedarysiu šiemet. Galvoju, gal garstyčios per stiprios, bet aš jų ir taip pamažintą kiekį dėjau, nežinau kas blogai, žodžiu analizuoju klaidas  g.gif

nesiparink ciut reikia mazint garstyciu ir acto kieki, bet turi labai, labai ragaut mano skonio receptoriams tiko kone perpus acto ir garstyciu viduriukas, laikykis blin kazkokie durni tie agurkai neklauso musu lotuliukas.gif nepasiduoda skaniai pagaminami drinks_cheers.gif
pienia as tipiska dzukele smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo georgiana: 11 rugpjūčio 2011 - 11:09
QUOTE(Jolete @ 2011 08 11, 10:28)
Atidariau vieną stiklainį su garstyčiom ir turiu pasakyt nusivyliau  verysad.gif agurkai susiraukšlėję ir sakyčiau sūroko skonio, žodžiu daugiau tokių nedarysiu šiemet. Galvoju, gal garstyčios per stiprios, bet aš jų ir taip pamažintą kiekį dėjau, nežinau kas blogai, žodžiu analizuoju klaidas  g.gif

Geriausia dėti garstyčių grūdelius . Garstyčių miltelius aš dedu tik greitam raugimui. Ir man tai nelabai pasiteisina.
Atsakyti
QUOTE(Miolanda @ 2011 08 10, 17:47)
Niu va pries pora dienu pastaciau agurku pirma karta savo gyvenime  thumbup.gif  Tik idomu, ar ilgai teks dziaugtis - siandien pasiziurejau ir pamaciau, kad visi agurkai sukile i virsu, o apacioje tik skystis likes... doh.gif ka tai galetu reiksti?


Nieks nenori man pagelbeti? ax.gif
Atsakyti