Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka-58

mergaites,
gal zinot kaip vadinasi tokia daugiamete gele- ziedai panasus i bajores, tik tokie tamsiai ruzavoki, kokio metro aukscio, ir patrynus labai skaniai kvepia lapai,
nusipirkau vakar turgelyje is bobutes, sakeis tu lapu net arbata galima virt
(neturiu fotiko namie, tai negaliu foto idet verysad.gif )
Atsakyti
QUOTE(leliumai @ 2010 08 19, 09:15)
nu kaip čia pasakius, soliterinį-trio-miškelį  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
aš norėčiau, kad tie trys augalai būtų "bendra masė", o ne kaip trys atskiri vienetai. T.y. ne trys soliteriai, bet vienas soliteris sudarytas iš trijų medžių. Kadangi šie medžiai reprezentacinės zonos pakraštyje (medelio nr.1 vieta apytiksliai yra statmenyje, einančiame nuo namo kampo į sklypo kraštinę), norėjosi kažko įdomesnio.

Iš norų gavosi... veltinis-suveltinis lotuliukas.gif Matyt tikrai per daug didelius medžius renkuosi.  Gal derint margalapį klevą plius pora šermukšnių arba palikt vienintelį margalapį klevą (tik perkelt kad ir į nr.1 vietą) ir pamiršt soliterinį-trio-miškelį  g.gif

bus tau "bendra mase" is margalapio klevo, himalajines pusies ir raudonlapio klevo, ilgiau pavirus turetu gautis brukniu uogiene lotuliukas.gif .
Man didele riebi pusis toje dykumoje butu labai wub.gif , tik as ja, kaip sakiau, patraukciau arciau, o uz jos, jau antrame plane (kaip ir klevas), sodinciau lapuoti medi, tik zemesnio augumo, nei "Drumondii".
Atsakyti
QUOTE(Arrivederici @ 2010 08 19, 09:51)
mergaites,
gal zinot kaip vadinasi tokia daugiamete gele- ziedai panasus i bajores, tik tokie tamsiai ruzavoki, kokio metro aukscio, ir patrynus labai skaniai kvepia lapai,
nusipirkau vakar turgelyje is bobutes, sakeis tu lapu net arbata galima virt
(neturiu fotiko namie, tai negaliu foto idet  verysad.gif )



gal monarda? http://www.google.lt...r...q=&gs_rfai=
Atsakyti
QUOTE(jot.ka @ 2010 08 19, 13:39)
gal monarda?

Ir aš taip pagalvojau g.gif
Atsakyti
QUOTE(jot.ka @ 2010 08 19, 12:39)



aha, ta pati,
aciu wub.gif
lapai tai nerealiai kvepia wub.gif
Atsakyti
Pas mane prieskoniu darzely monarda irgi auga. Siemet gausiai zydejo violetiniais ziedais.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2010 08 19, 15:07)
Pas mane prieskoniu darzely monarda irgi auga. Siemet gausiai zydejo violetiniais ziedais.


arbatai augini?
Atsakyti
nu nežinojau kad monardos lapus galima arbatai naudoti. kiek metu auginu ir ....nu pabandysim bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(jot.ka @ 2010 08 19, 17:41)
arbatai augini?

Ir arbatai ir akims paganyt (turiu visa prieskoniu darziuka). Monardu arbata stiprina imuniteta. Siek tiek primena bergamotes kvapus/ skonius.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2010 08 20, 08:47)
Ir arbatai ir akims paganyt (turiu visa prieskoniu darziuka). Monardu arbata stiprina imuniteta. Siek tiek primena bergamotes kvapus/ skonius.

Bergamotė ir yra - monarda didyma.
Atsakyti
Geras! bet sita, musu auginama, turbut kitokia yra, nes bergamotes kvapas lyg astresnis, skanesnis.
Atsakyti
pernai pavasari pasetos budlejos ir pernai buvo nemazos, pilnos ziedu, siemet dar didesnes, man virs galvos(nors as nelabai didele smile.gif ). ne vietoj pasodinau, reikia perkelt. tikriausiai geriau pavasari ar galima ir rudeni? ir ar sudygtu sekla paimta nuo mano krumo, pakelyje buvo misinys, ir pas mane auga viena labai smailais ziedynais ir daugiau i ruzavuma, o kita melynesne ir tankesnis ziedynas. tamsesne man labiau patinka, kazi nuo jos paemus seklas sudygtu, ar musu klimate nespeja seklu subrandint?
Atsakyti